Η ζωη με Covid-19

tol

Well-Known Member
και μένεις με την απορία πότε τα ζώα προλαβαίνουν να μελετήσουν δεδομένα του ιού.

Πριν αλεκτορα φωνησαι...

Ερχεσαι και με επιβεβαιωνεις απολυτα, φιλε μου, με τα οσα γραφεις.

Σε ρωτω, λοιπον, ευθεως, επειδη τολμας και μας αποκαλεις "ζωα"...

Εσυ σε ποιο ζωικο βασιλειο ανηκεις;

Εσυ δεν εισαι η απολυτη προσωποποιηση του "ζωου" που τολμας και κρινεις και αμφισβητεις τα επιστημονικα δεδομενα του κορωνοϊου;

Καλα, εμεις οι υπολοιποι ειμαστε "ζωα", επειδη απλα μεταφερουμε και αναπαραγουμε αυτα που το 99% της επιστημονικης κοινοτητας ισχυριζεται.

Εσυ ποθεν ορμωμενος, με ποια προσοντα, με ποιες γνωσεις, ΤΟΛΜΑΣ και γραφεις (τα γραπτα μενουν...το εχεις ισχυριστει αρκετες φορες) οτι εισαι σε θεση να μελετας και να επεξεργαζεσαι τετοιου ειδους επιστημονικα δεδομενα και μπορεις να παιρνεις τις σωστες αποφασεις για τα παιδια σου και τους γυρω σου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bigk

Well-Known Member
Ο φιλος KLEOS εγραψε παραπανω ενα σχολιο για αυθεντιες.

Μονο που δε συνειδητοποιει οτι το ρολο της "αυθεντιας" στην πραγματικοτητα τον υποδυονται ολοι οι αντιεμβολιαστες που τολμουν (ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟΙΔΕΑΤΙΣΜΟ) να αμφισβητησουν τα επιστημονικα πορισματα. Εχουν το θρασος, μεσα στην αγνοια τους, να μας λενε, οπως ο φιλος konelos, οτι ειναι σε θεση να μελετουν, να κρινουν, να επεξεργαζονται δεδομενα της ιατρικης, της βιολογιας και καθε αλλου ειδους επιστημης (χωρις να την εχουν σπουδασει) και να επιλεγουν οι ιδιοι τι ειναι σωστο για τον εαυτο τους και τα παιδια τους!!!

Τι λετε, ρε Καραμητροι!!! Quo vaditis? Που βαδιζετε; Που πατε ξεβρακωτοι στα αγγουρια, ξυπολητοι στα αγκαθια; Με ποια πανοπλια (με ποια επιστημονικη γνωση) πατε στον πολεμο;

Βασικο επιχειρημα των "αυθεντιων" (αντιεμβολιαστων, αρνητων της λογικης) ειναι αυτο που αναφερεις, φιλε bobby.

Μα, ο ταδε ή ο δεινα ιατρος ειναι κατα του εμβολιασμου!!! Εμεις αυτον πιστευουμε!!!

Παρολο που ειναι μονο 2 στους 100 οι ιατροι που ειναι εναντια στον εμβολιασμο!!! Αυτο τους ειναι παντελως αδιαφορο.

Και, επειδη παραθεσα και το σχολιο του φιλου KLEOS, περι επιστημης και φιλοσοφιας, θα σας αναφερω την προσωπικη μου εμπειρια ως εκπαιδευτικου.

Στα 23 χρονια του λειτουργηματος μου εχω ερθει σε επαφη με περισσοτερους απο 50 καθηγητες φυσικης επιστημης.

Αν και φιλολογος/φιλοσοφος μου αρεσει να διαλεγομαι μαζι τους σε θεματα που απτονται των φυσικων επιστημων (ειμαι ξεκαθαρα Αριστοτελικος...ενα κραμα, δηλαδη, θεωρητικου και εμπειρικου φιλοσοφου).

Ε, αναμεσα σε αυτους τους 50, υπηρξαν καποτε και 2 συναδελφοι που, οταν ανοιξαμε διαλογο για τη δημιουργια του συμπαντος, αρχισαν να μου λενε κατι...τρελά, ακαταλαβιστικα, ακαταληπτα περι θεϊκης δημιουργιας, 7 ημερων συμπαντικης δημιουργιας, ετος κτισεως του κοσμου το 5058 π.χ. !!!

Εκεινη την ωρα αναρωτιομουν...ειναι δυνατον να ειναι αυτοι φυσικοι επιστημονες; Ειναι δυνατον να λαμβανω σοβαρα τις αποψεις που διατυπωνουν;

Τετοιες αρλουμπες ουτε ο πιο αιθεροβαμων φιλοσοφος (που ασχολειται αποκλειστικα με το επεκεινα και τη μεταφυσικη) δε θα διατυπωνε.

Επισης, εχω συναναστραφει με δεκαδες καθηγητες φυσικης αγωγης. Υπηρξαν και καποιοι που ηταν μανιωδεις καπνιστες, πότες, με μπυροκοιλιές...στο λεξιλογιο των οποιων η λεξη "αθληση" ηταν παντελως αγνωστη.

Αναρωτιομουν...μα ειναι δυνατον να παρω στα σοβαρα τις αποψεις αυτων σε θεματα φυσικης αγωγης και αθλητισμου;

Που θελω να καταληξω;

Παντου και παντα...σε καθε τομεα του επιστητου, θα υπαρχουν οι δυο-τρεις στους εκατο που θα το παιζουν "αυθεντιες". Ειναι αυτοι που, ενω εχουν αποτυχει στον τομεα τους, θελουν να το παιξουν διανοιες και να ερθουν σε αντιπαραθεση με τους υπολοιπους.

Δυστυχως, αυτη τη ζοφερη κατασταση βιωνουμε και τωρα.

Πεταγονται ως φωστηρες, ως μαϊντανοι καποιοι δηθεν επιστημονες και λενε το κοντο και το μακρυ τους. Σαν την Πυθια, υπο την επηρεια των δαφνοφυλλων, μαστουρωμενοι, λενε ακαταλαβιστικα πραγματα.

Και το πιο δυστυχες ολων...υπαρχουν δεκαδες ακριτα σκεπτομενοι, δεκαδες επαναστατες της πενταρας που "αρπαζονται" απο τις δηθεν σοφιστειες αυτων και στη συνεχεια μπαινουν σε forum, συμμετεχουν σε κοινωνικες συζητησεις μεταφεροντας ως φερεφωνα με βεβαιοτητα τις ολοφανερα παραλογες αποψεις των "αυθεντιων της φαπας και της καρπαζιας".
Είσαι γενικά τόσο είρωνας με τέτοιους απεχθεις χαρακτηρισμους και στην δουλειά σου, εννοώ προς τους μαθητές, ή μόνο εδώ βγάζεις τόση χολή??? Κοίταξε το λίγο πάντως . Κανένας από αυτούς που βρίζεις δεν σου έχει μιλήσει έτσι.
 

konelos

Active Member
@tol το πρόβλημα ξέρεις ποιο είναι ;
Καταρχήν βαφτίζεις εσύ και πολλοί εδώ μέσα τα post που γράφονται όπως γουστάρετε επειδή κάποιοι δεν συμφωνούν σε όλα.
Δεν σας είπα ζώα, διάβασε ποιους είπα .
Δεν είμαι αρνητής του covid , 3 rapid τη βδομάδα ενώ με υποχρέωναν για 2.
Δεν είπα ποτέ ότι τα εμβόλια είναι άχρηστα, είπα ότι δεν είναι για όλους και δεν συμφωνώ με το μαζικό εμβολιασμό, ότι δεν συμφωνώ με την απόκρυψη παρενεργειών.
 

tol

Well-Known Member
Είσαι γενικά τόσο είρωνας με τέτοιους απεχθεις χαρακτηρισμους και στην δουλειά σου, εννοώ προς τους μαθητές, ή μόνο εδώ βγάζεις τόση χολή??? Κοίταξε το λίγο πάντως . Κανένας από αυτούς που βρίζεις δεν σου έχει μιλήσει έτσι.

Ωπα...τι εγραψες!!!

Σε ποιον απηυθυνα "απεχθεις" χαρακτηρισμους; Σε ποιον εβγαλα χολη;

Προς τους μαθητες μου; Πως τολμας, φιλε στρατιωτικε, και γραφεις τετοια πραγματα;

Ισα κι ισα αυτο που παντοτε απεχθανομουν στη ζωη ειναι το επαγγελμα σου. Μονο στον στρατο δε θα μπορουσα να ζησω, οπου οι διαταγες, οι ειρωνειες, οι υποβιβασμοι κατωτερων απο ανωτερους ειναι συνηθες φαινομενο.

Για να τελειωνουμε, φιλε μου...

Ειρωνας ειμαι ΜΟΝΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΔΕ ΟΣΟΥΣ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΝ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ. ΜΟΝΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΛΜΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ. ΜΟΝΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΑΠΥΘΜΕΝΟ ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΖΩΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΑΤΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΣΤΕΡΝΙΖΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΓΝΩΣΗ.
 

Bigk

Well-Known Member
Ωπα...τι εγραψες!!!

Σε ποιον απηυθυνα "απεχθεις" χαρακτηρισμους; Σε ποιον εβγαλα χολη;

Προς τους μαθητες μου; Πως τολμας, φιλε στρατιωτικε, και γραφεις τετοια πραγματα;

Ισα κι ισα αυτο που παντοτε απεχθανομουν στη ζωη ειναι το επαγγελμα σου. Μονο στον στρατο δε θα μπορουσα να ζησω, οπου οι διαταγες, οι ειρωνειες, οι υποβιβασμοι κατωτερων απο ανωτερους ειναι συνηθες φαινομενο.

Για να τελειωνουμε, φιλε μου...

Ειρωνας ειμαι ΜΟΝΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΔΕ ΟΣΟΥΣ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΝ ΤΗ ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ ΜΑΣ. ΜΟΝΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΛΜΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ. ΜΟΝΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΑΠΥΘΜΕΝΟ ΘΡΑΣΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΖΩΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΑΤΑ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΣΤΕΡΝΙΖΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΓΝΩΣΗ.
Μπορείς να μου γράψεις ένα σχόλιο μου που σου κουνάω το δάκτυλο, ή που σε προσέβαλα, γιατί εγώ δεν μπορώ να βρω. Εν αντίθεση με σένα που πραγματικά μπορώ να γεμίσω σελίδες με δικα σου σχόλια. Και για να στο ξαναγράψω ΡΏΤΗΣΑ Είσαι γενικά τόσο είρωνας με τέτοιους απεχθεις χαρακτηρισμους και στην δουλειά σου, εννοώ προς τους μαθητές, ή μόνο εδώ βγάζεις τόση χολή???
 

tol

Well-Known Member
Εν αντίθεση με σένα που πραγματικά μπορώ να γεμίσω σελίδες με δικα σου σχόλια.

Μπορεις να μου αναφερεις, σε παρακαλω, καποια απο τα τοσα πολλα σχολια στα οποια απευθυνθηκα με "απεχθεις" χαρακτηρισμους στο προσωπο σου;
 

tol

Well-Known Member
Έχεις δίκιο... I rest my case ...απλώς ξαναδιάβασε τα posts σου.

Μα, σε παρακαλω, δε θελω να γραφεις ετσι απλα "εχεις δικιο".

Σε παρακαλω, παραθεσε καποιο προσβλητικο σχολιο προς το προσωπο σου.

Ειμαι διατεθειμενος να σου ζητησω ταπεινα συγγνωμη.
 

Vdupa

Well-Known Member
Σε αυτό μπορεί κάποιος να πει πολλά. Και επειδή θα μιλήσω γενικά σε αυτό το θέμα και όχι στο πλαίσιο αποκλειστικά της πανδημίας (το κάνω δεκαρικάκια για τον Bobby και οποιονδήποτε δεν δέχεται χοντρά κα σπεύσει να προσάψει ότι κατηγορία θέλει και να αντλήσει τα προδικασμένα συμπεράσματα του), ναι, συμφωνώ ότι σε πρώτο βαθμό σέβεσαι την επιστήμη. Η επιστήμη βέβαια δεν είναι ο μόνος τρόπος αναζήτησης της αλήθειας. Είναι και η φιλοσοφία. Η επιστήμη είναι δυναμική. Μέσα από αντιρρήσεις, διάλογο και αμφισβήτηση η επιστήμη προχωράει. Κοινώς μέσα από "αιρετικές" απόψεις πολλές φορές χτίζεται η επιστήμη του αύριο. Φαντάσου όταν στα μαθηματικά ο Καρντάνο παρουσίασε τους Μιγαδικούς πέσανε οι συνάδελφοί του να τον φάνε. Μα είναι δυνατόν να υπάρχουν φανταστικοί αριθμοί; Κι όμως είναι.
Και η φιλοσοφια ειναι απαραιτητη, αλλα δεν δίνει χειροπιαστες απαντησεις. Είναι καλη ίσως για το το πριν. Η αποψη μου είναι οτι η επιστημη πλεον εχει φτάσει στο επιπεδο που δεν θα εμφανιστεί ενας αιρετικός που θα αλλάξει τα πάντα που θα τον φάνε γιατί δεν τον καταλαβαίνουν.

Εκει ειναι η παγιδα που πεφτουν πολλοι αρνητες και πιστευουν καθε ιατρο αρνητη που βγαινει για να παρει 5 λεπτα δημοσιότητας για να ικανοποιήσει τον ναρκισσισμό του. Νομίζουν οτι είναι ο νεος γαλιλαίος. Γίνεται συλλογική δουλειά πλεον και ειναι απίθανο να ξαναδουμε τέτοιους μοναχικους ερευνητές που ξεφέυγουν απο την μαζα και κανεις δεν μπορει να τους καταλάβει. Πολλα κεφάλια μαζι μας πηγαίνουν μπροστα σήμερα.
Ακόμα και να βρεθεί ένας άνθρωπος θαυμα ξέρω γω, η επιστήμη το 2022 έχει την ωριμότητα να εξετάσει τα ευρήματα του. Αλλα όπως είπα δεν συμβαίνει αυτο πλέον κατα την ταπεινη μου άποψη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vdupa

Well-Known Member
Τα group με τους ψεκασμένους είναι γατάκια μπροστά σας.
Καταλαβαίνει εύκολα κάποιος πόσο άρρωστες είναι και οι δύο πλευρές.
Φίλε konelo το πρόβλημα είναι ότι δεν έχεις και ο ίδιος συνειδητοποιήσει σε πιο group ανήκεις. Δεν είσαι στη μέση. Δε χρειάζεται να πεις ότι έχει τσιπάκι το εμβόλιο για να είσαι συνωμοσιολόγος/αρνητής

εσύ που έφτιαξες το προφίλ σου εδώ και στο βιογραφικό σου δήλωσες μανάβης και οικοδόμος σκάσε και εμβολιάσου, δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς και να αμφισβητείς τίποτα.

Εχεις το δικαίωμα να πεις οτι θες, αλλα το ιδανικό θα ήταν να έχεις την αυτογνωσία για το γεγονός οτι δεν έχεις την ικανότητα να το κάνεις. Δεν θα σου απαγορευσει καποιος να αμφισβητήσεις και το αν γη ειναι στρογγυλη σήμερα, απλά αν σε ακούσει θα γελάσει ή θα απογοητευτεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

bobby

Well-Known Member
Και η φιλοσοφια ειναι απαραιτητη, αλλα δεν δίνει χειροπιαστες απαντησεις. Είναι καλη ίσως για το το πριν. Η αποψη μου είναι οτι η επιστημη πλεον εχει φτάσει στο επιπεδο που δεν θα εμφανιστεί ενας αιρετικός που θα αλλάξει τα πάντα που θα τον φάνε γιατί δεν τον καταλαβαίνουν.

Εκει ειναι η παγιδα που πεφτουν πολλοι αρνητες και πιστευουν καθε ιατρο αρνητη που βγαινει για να παρει 5 λεπτα δημοσιότητας για να ικανοποιήσει τον ναρκισσισμό του. Νομίζουν οτι είναι ο νεος γαλιλαίος. Γίνεται συλλογική δουλειά πλεον και ειναι απίθανο να ξαναδουμε τέτοιους μοναχικους ερευνητές που ξεφέυγουν απο την μαζα και κανεις δεν μπορει να τους καταλάβει. Πολλα κεφάλια μαζι μας πηγαίνουν μπροστα σήμερα.
Ακόμα και να βρεθεί ένας άνθρωπος θαυμα ξέρω γω, η επιστήμη το 2022 έχει την ωριμότητα να εξετάσει τα ευρήματα του. Αλλα όπως είπα δεν συμβαίνει αυτο πλέον κατα την ταπεινη μου άποψη.
Συμφωνώ απόλυτα!

Πλέον επιστήμονες τύπου Γαλιλαίος, Νεύτωνας κλπ δεν πρόκειται να υπάρξουν γιατί η πληροφορία διαχέεται ταχύτατα και η έρευνα γίνεται συνεργατικά.

Η κουλτούρα «τρελός επιστημών», «φωτεινός παντογνώστης» και «πανεπιστήμονας» δεν παίζει πια. Υπάρχει τρελή εξειδίκευση και συνεργατική έρευνα.

Αλλά τι ξέρουμε εμείς; Οι ψεκ τα ξέρουν όλα….. Οι ψεκ έχουν πάντα δίκιο…..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

konelos

Active Member
Φίλε konelo το πρόβλημα είναι ότι δεν έχεις ο ίδιος καταλάβει σε πιο group ανήκεις. Δεν είσαι στη μέση. Δε χρειάζεται να πεις ότι έχει τσιπάκι το εμβόλιο για να είσαι συνωμοσιολόγος/αρνητής



Εχεις το δικαίωμα να πεις οτι θες, αλλα το ιδανικό θα ήταν να έχεις την αυτογνωσία να γνωρίζεις οτι δεν έχεις την ικανότητα να το κάνεις. Δεν θα σου απαγορευσει καποιοςνα αμφισβητήσεις και το αν γη ειναι στρογγυλη, απλά αν σε ακούσει θα γελάσει ή θα απογοητευτεί.
Έχω γράψει ποιο πίσω
Απλά δεν είμαι υπόδουλος κανενός και έχω κρίση, δεν είμαι πρόβατο.που λένε και στην ψεκ διάλεκτο. Η συμπεριφορά σας είναι προβάτου, η επιστήμη έκανε τα πάντα σωστά για εσάς , είναι θεοί σας.
Ποιος το λέει ότι δεν μπορώ να συμφωνώ εν μέρη;
Μας δουλεύετε εδώ μέσα μου φαίνεται μεγαλοεπιστημονες.
Στα λόγια μου έρχεσαι, στρατόπεδο ψεκες vs πρόβατα, επίπεδο και μόρφωση, κάντε και ένα εμφύλιο και καμία 10ρια εμβόλια COVID στα παιδιά σας .
Αλλά ευτυχώς σχεδόν απέσυραν το astra zeneca
Αλλά ευτυχώς έρχονται νέα εμβόλια που δεν θα είναι mRNA αλλά παλιάς κοπής.

Φάσκει και αντιφάσκει η επιστήμη ασύστολα και θα μου κουνήσετε δάχτυλο να κάτσω σούζα.
Καλύτερα να ανησυχείτε που σας έχουν σούζα και δεν κάνετε κιχ.
 

Georgie

Well-Known Member
Έχω γράψει ποιο πίσω
Απλά δεν είμαι υπόδουλος κανενός και έχω κρίση, δεν είμαι πρόβατο.που λένε και στην ψεκ διάλεκτο. Η συμπεριφορά σας είναι προβάτου, η επιστήμη έκανε τα πάντα σωστά για εσάς , είναι θεοί σας.
Ποιος το λέει ότι δεν μπορώ να συμφωνώ εν μέρη;
Μας δουλεύετε εδώ μέσα μου φαίνεται μεγαλοεπιστημονες.
Στα λόγια μου έρχεσαι, στρατόπεδο ψεκες vs πρόβατα, επίπεδο και μόρφωση, κάντε και ένα εμφύλιο και καμία 10ρια εμβόλια COVID στα παιδιά σας .
Αλλά ευτυχώς σχεδόν απέσυραν το astra zeneca
Αλλά ευτυχώς έρχονται νέα εμβόλια που δεν θα είναι mRNA αλλά παλιάς κοπής.

Φάσκει και αντιφάσκει η επιστήμη ασύστολα και θα μου κουνήσετε δάχτυλο να κάτσω σούζα.
Καλύτερα να ανησυχείτε που σας έχουν σούζα και δεν κάνετε κιχ.
Γράψε ένα ΞΥΠΝΑΤΕ ΠΡΟΒΑΤΑ
και καθάρισες .

Btw Ο Αρτέμης ντούρος βγήκε από τη μπουζου.
 

bobby

Well-Known Member
Φίλε konelo το πρόβλημα είναι ότι δεν έχεις και ο ίδιος συνειδητοποιήσει σε πιο group ανήκεις. Δεν είσαι στη μέση. Δε χρειάζεται να πεις ότι έχει τσιπάκι το εμβόλιο για να είσαι συνωμοσιολόγος/αρνητής



Εχεις το δικαίωμα να πεις οτι θες, αλλα το ιδανικό θα ήταν να έχεις την αυτογνωσία για το γεγονός οτι δεν έχεις την ικανότητα να το κάνεις. Δεν θα σου απαγορευσει καποιος να αμφισβητήσεις και το αν γη ειναι στρογγυλη σήμερα, απλά αν σε ακούσει θα γελάσει ή θα απογοητευτεί.
Ξέρεις αγαπητέ @Vdupa ποια είναι η διαφορά μας με τους ψεκ; Είναι ότι αυτοί έχουν άγνοια άγνοιας, ενώ εμείς όχι. Και αυτό να ξέρεις είναι το πιο επικίνδυνο πράγμα σε οτιδήποτε και να κάνει κάποιος γιατί έτσι κάνει τα μεγαλύτερα λάθη….
 

konelos

Active Member
Ξέρεις αγαπητέ @Vdupa ποια είναι η διαφορά μας με τους ψεκ; Είναι ότι αυτοί έχουν άγνοια άγνοιας, ενώ εμείς όχι. Και αυτό να ξέρεις είναι το πιο επικίνδυνο πράγμα σε οτιδήποτε και να κάνει κάποιος γιατί έτσι κάνει τα μεγαλύτερα λάθη….
Θα τα δείξει όλα η ιστορία και μακάρι ο λάθος ναι είναι ο κόσμος που έχει επιφυλάξεις για πολλά.
Αφήστε την καραμέλα περί ψεκ, είστε το ίδιο πράμα ακριβώς, την ίδια ψεκα κουβαλάτε, οι μεν άρρωστοι με θρησκείες συνωμοσίες και δεν άρρωστοι με την επιστήμη ότι δεν κάνει ποτέ λάθη, ότι δεν την ενδιαφέρει το χρήμα και άλλα πολλά, άλλωστε δεν υπάρχουν παραδείγματα.

Το φιλαράκι θα ζούσε και ο πατέρας του δεν θα τράβαγε τα μαλλιά του που τον πίεσε να κάνει το αστρακι.
Ψάξε βρες στην υπέροχη δημοσιογραφία και στην δημοκρατική σου χώρα πόσα site αναφέρουν ότι πέθανε μια μέρα μετά το εμβόλιο.
Αλλά ξέχασα , είναι ψευδή είδηση.

 

Georgie

Well-Known Member
Θα τα δείξει όλα η ιστορία και μακάρι ο λάθος ναι είναι ο κόσμος που έχει επιφυλάξεις για πολλά.
Αφήστε την καραμέλα περί ψεκ, είστε το ίδιο πράμα ακριβώς, την ίδια ψεκα κουβαλάτε, οι μεν άρρωστοι με θρησκείες συνωμοσίες και δεν άρρωστοι με την επιστήμη ότι δεν κάνει ποτέ λάθη, ότι δεν την ενδιαφέρει το χρήμα και άλλα πολλά, άλλωστε δεν υπάρχουν παραδείγματα.

Το φιλαράκι θα ζούσε και ο πατέρας του δεν θα τράβαγε τα μαλλιά του που τον πίεσε να κάνει το αστρακι.
Ψάξε βρες στην υπέροχη δημοσιογραφία και στην δημοκρατική σου χώρα πόσα site αναφέρουν ότι πέθανε μια μέρα μετά το εμβόλιο.
Αλλά ξέχασα , είναι ψευδή είδηση.

Λυπάμαι για το φιλαράκι σου και επειδή είναι κρίμα να φεύγουν τόσο νέα παιδιά .

Αλλά και το δικό μου φιλαράκι ο Νώντας έφυγε στον ύπνο του πριν από 5 μήνες
Το βράδι είχε πιει δύο ποτήρια κρασί .
 

tol

Well-Known Member
Το φιλαράκι θα ζούσε και ο πατέρας του δεν θα τράβαγε τα μαλλιά του που τον πίεσε να κάνει το αστρακι.
Ψάξε βρες στην υπέροχη δημοσιογραφία και στην δημοκρατική σου χώρα πόσα site αναφέρουν ότι πέθανε μια μέρα μετά το εμβόλιο.

Φιλε konelo, αλλη μια αποδειξη του ποσο μεγαλο θυμα παραπληροφορησης εισαι.

Το παραδειγμα του θανατου που παρεθεσες, το αποδεικνυει περιτρανα.

Σε ρωτω, λοιπον, ευθεως εσενα και τους εκατονταδες αλλους αρνητες της λογικης που σχολιαζαν πριν απο ενα χρονο σε video στο you tube... (βρηκαν την ευκαιρια ολοι οι ακριτα σκεπτομενοι και βγηκαν απο τα λαγουμια τους, κραζοντας ολους τους υπευθυνους)

Αν πραγματι ο θανατος προηλθε απο το εμβολιο, ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΧΡΟΝΟ;

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΗΝΥΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΚΑΤΑ ΠΑΝΤΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ;

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ;

Αν ειχε επιβεβαιωθει ο θανατος απο το εμβολιο, δε θα ειχε γινει χαλασμος κοσμου εδω και ενα χρονο απο τους αρνητες της λογικης;

Μηπως τελικα αποδειχθηκε αλλη ΜΙΑ ΜΠΑΡΟΥΦΑ, ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΘΕΩΡΙΑ ΣΥΝΩΜΟΣΙΟΛΟΓΙΑΣ ΤΩΝ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ ΑΝΤΙΕΜΒΟΛΙΑΣΤΩΝ;

Μηπως ο θανατος αποδειχθηκε οτι προηλθε απο εντελως διαφορετικα αιτια;

Απαντησε, φιλε μου, αν θελεις.
 

konelos

Active Member
Φιλε konelo, αλλη μια αποδειξη του ποσο μεγαλο θυμα παραπληροφορησης εισαι.

Το παραδειγμα του θανατου που παρεθεσες, το αποδεικνυει περιτρανα.

Σε ρωτω, λοιπον, ευθεως εσενα και τους εκατονταδες αλλους αρνητες της λογικης που σχολιαζαν πριν απο ενα χρονο σε video στο you tube... (βρηκαν την ευκαιρια ολοι οι ακριτα σκεπτομενοι και βγηκαν απο τα λαγουμια τους, κραζοντας ολους τους υπευθυνους)

Αν πραγματι ο θανατος προηλθε απο το εμβολιο, ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΧΡΟΝΟ;

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΗΝΥΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΚΑΤΑ ΠΑΝΤΟΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥ;

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ;

Αν ειχε επιβεβαιωθει ο θανατος απο το εμβολιο, δε θα ειχε γινει χαλασμος κοσμου εδω και ενα χρονο απο τους αρνητες της λογικης;

Μηπως τελικα αποδειχθηκε αλλη ΜΙΑ ΜΠΑΡΟΥΦΑ, ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΘΕΩΡΙΑ ΣΥΝΩΜΟΣΙΟΛΟΓΙΑΣ ΤΩΝ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ ΑΝΤΙΕΜΒΟΛΙΑΣΤΩΝ;

Μηπως ο θανατος αποδειχθηκε οτι προηλθε απο εντελως διαφορετικα αιτια;

Απαντησε, φιλε μου, αν θελεις.
Μάλλον με δουλεύεις
Δεν συνδέεται με το εμβόλιο για την επιστήμη, ο άνθρωπος έχει τον πόνο του και τις ενοχές του, σταμάτησε να ζεί μαζί με το παιδί του. Με τι δύναμη και με ποιους θα τα βάλει, να πάει να τον συναντήσει περιμένει και τίποτα άλλο.
Ότι είναι μπαρούφα να το πεις στον πατέρα του.
Μπορεί να ήταν σύμπτωση, μπορεί όμως και να μην ήταν, άρα έχω δικαίωμα να έχω τις επιφυλάξεις μου και να μην εμπιστεύομαι στα τυφλά την επιστήμη, ξέρω κι άλλα από πρώτο χέρι, πολλά, είμαι μέσα στη ζωή με πάρα πολλές επαφές, χωρίς να έχω παρωπίδες προς κανένα στρατόπεδο όπως τα έχετε βαφτίσει.
Συμπέρασμα, τα εμβόλια δεν έχουν καμία παρενέργεια κατά τη γνώμη σου;
Άρα πως εμπιστεύεσαι την επιστήμη που λέει το αντίθετο από εσένα και συχνά βγαίνουν έρευνες, άσχετα αν περνάνε στα ψιλά.
Δηλ το astra δεν το απέσυραν λόγω πολλών περιστατικών θρομβόσεων;

Λες εμένα παραπληροφόρηση που προσπαθείς με νύχια και με δόντια να κουκουλώσεις οτιδήποτε αρνητικό του εμβολιασμού;
Υπάρχει πρόβλημα, τέτοιες συζητήσεις κάνω με κάτι τύπους πραγματικά ψέκες .
Απορώ ειλικρινά.
 

tol

Well-Known Member
Λες εμένα παραπληροφόρηση που προσπαθείς με νύχια και με δόντια να κουκουλώσεις οτιδήποτε αρνητικό του εμβολιασμού;
Υπάρχει πρόβλημα, τέτοιες συζητήσεις κάνω με κάτι τύπους πραγματικά ψέκες .
Απορώ ειλικρινά.

Προσωπικα δεν χρησιμοποιησα τη λεξη "ψεκας". Αφου, ομως, το θελεις, παμε απο την αρχη...

Ψεκασμενος ειμαι εγω που χρησιμοποιω λογικα επιχειρηματα ή εσυ που γραφεις παραλογισμους;

Ειναι ή δεν ειναι παραλογισμος ΟΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΝΑ ΚΟΥΚΟΥΛΩΣΩ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΥ;

Μας δουλευεις;

Εγω προσπαθησα να κουκουλωσω την πραγματικη αιτια του ανθρωπου; Με ποια ειδικοτητα; Με ποια δυναμη;

Ειμαι ιατροδικαστης και δωροδοκηθηκα, για να κουκουλωσω την υποθεση;

Μιλας σοβαρα τωρα;

Οι αρμοδιοι ιατριδικαστες εχουν αποφανθει, φιλε μου...οχι εγω.

Αυτα που γραφεις για τον πονο του πατερα, δεν καταλαβαινεις οτι ειναι μπουμεραγκ εις βαρος των αντιεμβολιαστων; Ο πονεμενος πατερας που την ημερα του θανατου φωναζε κατα του εμβολιου, αν ειχε αποδειχθει κατι τετοιο, δε θα εφθανε μεχρι τα ακρα; Θα τους ειχε ξεσκισει ολους. Κι ομως απο τοτε που εγιναν οι ιατροδικαστικες εξετασεις, δεν ανεφερε ξανα τιποτα για το εμβολιο.

Τι λεει, λοιπον, η λογικη; Η λογικη ενος νοημονος οντος και οχι ενος ψεκασμενου (αφου σου αρεσει αυτος ο χαρακτηρισμος).
 

bobby

Well-Known Member
Λυπάμαι για το φιλαράκι σου και επειδή είναι κρίμα να φεύγουν τόσο νέα παιδιά .

Αλλά και το δικό μου φιλαράκι ο Νώντας έφυγε στον ύπνο του πριν από 5 μήνες
Το βράδι είχε πιει δύο ποτήρια κρασί .
Συλλυπητήρια φίλε! Να σταματήσουμε τότε όλοι άμεσα το κρασί.........σύμφωνα με τους φίλους αντιρρησίες λογικής……
 
Μπλουζα