Η ζωη με Covid-19

vlafo

Well-Known Member
Η πολιτική θα πρέπει να βρίσκεται εκεί που πρέπει και αναλόγως να την επικαλούμαστε.
Τι σχέση έχει το εμβόλιο π.χ που αφορά την υγεία μας με το τι λένε τα κανάλια που επικαλούνται όλοι και η κυβέρνηση?
Δεν υπάρχει καμία σωτηρία για αυτό το Λαό γιατί αυτοί είμαστε απλά,(όχι όλοι) και δε μας φταίει κανένας πολιτικός.
Ο άλλος έχει πάθει εμμονή με τον Mπουρλά επειδή βγάζει εκατομμύρια.
Και λίγα βγάζει βασικά.

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει στοιχειώδης σοβαρότητα,αλλά εξυπνάδες και ψευτομαγκιά του στυλ,εγώ τα ξέρω όλα και ξέρω τι γίνεται από πίσω και τι μου ετοιμάζουν,το πηγάδι δεν έχει πάτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Παιδια...δεν ειναι μονο το ιντερνετ εννοειται! Υπαρχουν γιατροι! Που σου μιλανε για το τσιπακι τετ α τετ! Πως να μην παρασυρθει ο αλλος οταν η ιδια η αυθεντια του λεει άλλα?

Καλη μου φιλη Denvi, σε ποια "αυθεντια" αναφερεσαι;

Θεωρειται "αυθεντια" γιατρος που σου λεει για τσιπακι;

Αν αυτος ειναι γιατρος, εγω ειμαι αστροναυτης, μετενσαρκωση του Γιουρι Γκαγκαριν!!! :p:D

Μαλλον, θαμωνες στο Δαφνι πρεπει να ειναι οι ελαχιστοι γιατροι που τασσονται κατα των εμβολιων.

Κανενας σοβαρος επιστημονας δε λεει και δεν γραφει τετοιες αρλουμπες.

Μονο οσοι εχουν παρει πτυχιο με δανεικα του πατερα τους, αντιγραφοντας σε εξετασεις και πλαστογραφοντας, ανηκουν σε αυτη την κατηγορια.

Ηθελα να ηξερα, αφου τολμουν και αντιμαχονται την επιστημονικη γνωση, γιατι επελεξαν να ασχοληθουν με την επιστημη;

Γιατι δεν ασχοληθηκαν με αλλα πεδια, στα οποια η γνωση "παει περιπατο" και η υπερβαση της λογικης κυριαρχει;

Γιατι, για παραδειγμα, δεν ασχοληθηκαν με τη θρησκεια, η οποια υπερβαινει το αισθητο και σε οδηγει στο υπερπεραν;

Αν ζουσε ο Παϊσιος και ο Κοσμας ο Αιτωλος, τοτε καλλιστα θα μπορουσαν να κανουν πολυ καλη παρεα μαζι τους. Θα μιλουσαν για "σατανικα εμβολια", για τον Εωσφορο που μπαινει στο σωμα μας και μας μετρατρεπει σε Βελζεβουληδες και άλλα τετοια γραφικα και ευτραπελα.
 

tol

Well-Known Member
@tol σε ολα τα νηματα εισαι δυνατος, αλλα σε αυτο εισαι σα το Λεωνιδα στην πρωτη μαχη της ταινιας που τους στειλαν στη θαλασσα

300poster.jpg



αρχείο λήψης.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
:p@tol σε ολα τα νηματα εισαι δυνατος, αλλα σε αυτο εισαι σα το Λεωνιδα στην πρωτη μαχη της ταινιας που τους στειλαν στη θαλασσα


Βεβαια, τωρα που το σκεφτομαι καλυτερα, φιλε Harri, ο παραλληλισμος με τον Λεωνιδα θα ταιριαζε καλυτερα στον φιλο μας σοβινιστη συνωμοσιολογο tamaliamoupiso.

Ο Λεωνιδας επεσε στο πεδιο της μαχης, επειδη εμφανιστηκε ο Εφιαλτης.

Ε, λοιπον, ο tamaliamoupiso ειναι ενας αλλος Λεωνιδας. Καθημερινα βλεπει μπροστα του τον Εφιαλτη...τον Μπουρλα που θελει να παντρεψει τις κορες του!!! :cool::p

Εχει χασει τον υπνο του...ξυπνά και βλεπει ακομα Εφιαλτες!!! Ο Μπουρλας θα τον στοιχειωνει σε ολη του τη ζωη!!!
 

oreo

Well-Known Member
@tol σε ολα τα νηματα εισαι δυνατος, αλλα σε αυτο εισαι σα το Λεωνιδα στην πρωτη μαχη της ταινιας που τους στειλαν στη θαλασσα
Εντάξει φίλε, έκλαψα, τι ατάκα αμόλησες !!! Εκεί στο πηγάδι ο τol να κλωτσάει μέσα όλους τους αντιρρησίες και αρνητές του εμβολίου!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

konelos

Active Member
Αχα
Τα παιδιά μου έχουν κάνει όλα τα εμβόλια όπως εγώ και η μάνα τους, όνειρο της κόρης μου της μεγάλης είναι να ασχοληθεί με την ιατρική και συγκεκριμένα ιατροδικαστής, αγαπητέ @tol ποτέ μπροστά στα παιδιά μου δεν κάνω ψεκοσυζητησεις :) κυρίως για να μην τα φοβίζω, αντίθετα με τον κλάδο σου ( αν δεν κάνω λάθος είσαι καθηγητής) που μπερδεύουν τα παιδιά όσο δεν πάει και πολλές φορές οι γονείς κάνουμε τους πυροσβέστες γιατί ακούν 10 διαφορετικές απόψεις οι οποίες πολλές φορές είναι παρατραβηγμένες, social βλέπω τι γράφουν τα περισσότερα είναι ανοησίες, όμως ακόμα και μέσα από αυτά μπορείς να πάρεις πληροφορίες.
Από την αρχή ήμουν αντίθετος με τον καθολικό εμβολιασμό, παρότρυνα μεγάλες ηλικίες και ευπαθείς ομάδες, αυτή είναι ακόμα η θέση μου όταν το 95%-97% εντατικής και νεκρών αφορά 70+ ή ευπαθείς ομάδες, αν ήμουν κυβέρνηση θα κοίταζα να μηδενίσω τα τροχαία δυστυχήματα, το κέρδος για την χώρα μου θα ήταν πολύ μεγαλύτερο.

Το μεγαλύτερο λάθος ήταν ότι όλο το παιχνίδι ήταν πολιτικό και όχι ιατρικό.
Ας πάρει τώρα άδεια η κορόνα να μαζέψουμε κανένα φράγκο και το Σεπτέμβρη πάλι εδώ, sorry φίλε δεν μπορώ να τους εμπιστευτώ.
Βλέπουμε ειδήσεις να πεθαίνει ένας Ουκρανός και κλαίει το πάνελ, για τα φανταράκια τα 17 χρόνα Ρώσους που έχουν πάει για θυσία δεν τρέχει τίποτα, είναι εχθροί. Αηδία από παντού!!
 

Denvi

Well-Known Member
Καλη μου φιλη Denvi, σε ποια "αυθεντια" αναφερεσαι;

Θεωρειται "αυθεντια" γιατρος που σου λεει για τσιπακι;

Αν αυτος ειναι γιατρος, εγω ειμαι αστροναυτης, μετενσαρκωση του Γιουρι Γκαγκαριν!!! :p:D

Μαλλον, θαμωνες στο Δαφνι πρεπει να ειναι οι ελαχιστοι γιατροι που τασσονται κατα των εμβολιων.

Κανενας σοβαρος επιστημονας δε λεει και δεν γραφει τετοιες αρλουμπες.

Μονο οσοι εχουν παρει πτυχιο με δανεικα του πατερα τους, αντιγραφοντας σε εξετασεις και πλαστογραφοντας, ανηκουν σε αυτη την κατηγορια.

Ηθελα να ηξερα, αφου τολμουν και αντιμαχονται την επιστημονικη γνωση, γιατι επελεξαν να ασχοληθουν με την επιστημη;

Γιατι δεν ασχοληθηκαν με αλλα πεδια, στα οποια η γνωση "παει περιπατο" και η υπερβαση της λογικης κυριαρχει;

Γιατι, για παραδειγμα, δεν ασχοληθηκαν με τη θρησκεια, η οποια υπερβαινει το αισθητο και σε οδηγει στο υπερπεραν;

Αν ζουσε ο Παϊσιος και ο Κοσμας ο Αιτωλος, τοτε καλλιστα θα μπορουσαν να κανουν πολυ καλη παρεα μαζι τους. Θα μιλουσαν για "σατανικα εμβολια", για τον Εωσφορο που μπαινει στο σωμα μας και μας μετρατρεπει σε Βελζεβουληδες και άλλα τετοια γραφικα και ευτραπελα.
Μα για το ιδιο ακριβως πραγμα μιλαμε! Ασχολουνται ΚΑΙ με τη θρησκεια. Και αυτο σημαινει οτι πολυ ευκολα καποιος που θελει να τηρει το δογμα θα κανει "follow"
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Αχα
Τα παιδιά μου έχουν κάνει όλα τα εμβόλια όπως εγώ και η μάνα τους, όνειρο της κόρης μου της μεγάλης είναι να ασχοληθεί με την ιατρική και συγκεκριμένα ιατροδικαστής, αγαπητέ @tol ποτέ μπροστά στα παιδιά μου δεν κάνω ψεκοσυζητησεις :) κυρίως για να μην τα φοβίζω, αντίθετα με τον κλάδο σου ( αν δεν κάνω λάθος είσαι καθηγητής) που μπερδεύουν τα παιδιά όσο δεν πάει και πολλές φορές οι γονείς κάνουμε τους πυροσβέστες γιατί ακούν 10 διαφορετικές απόψεις οι οποίες πολλές φορές είναι παρατραβηγμένες, social βλέπω τι γράφουν τα περισσότερα είναι ανοησίες, όμως ακόμα και μέσα από αυτά μπορείς να πάρεις πληροφορίες.
Από την αρχή ήμουν αντίθετος με τον καθολικό εμβολιασμό, παρότρυνα μεγάλες ηλικίες και ευπαθείς ομάδες, αυτή είναι ακόμα η θέση μου όταν το 95%-97% εντατικής και νεκρών αφορά 70+ ή ευπαθείς ομάδες, αν ήμουν κυβέρνηση θα κοίταζα να μηδενίσω τα τροχαία δυστυχήματα, το κέρδος για την χώρα μου θα ήταν πολύ μεγαλύτερο.

Το μεγαλύτερο λάθος ήταν ότι όλο το παιχνίδι ήταν πολιτικό και όχι ιατρικό.
Ας πάρει τώρα άδεια η κορόνα να μαζέψουμε κανένα φράγκο και το Σεπτέμβρη πάλι εδώ, sorry φίλε δεν μπορώ να τους εμπιστευτώ.
Βλέπουμε ειδήσεις να πεθαίνει ένας Ουκρανός και κλαίει το πάνελ, για τα φανταράκια τα 17 χρόνα Ρώσους που έχουν πάει για θυσία δεν τρέχει τίποτα, είναι εχθροί. Αηδία από παντού!!
Ρε φίλε με όλο το σεβασμό
Τι γράφεις ?
 

Vdupa

Well-Known Member
Από την αρχή ήμουν αντίθετος με τον καθολικό εμβολιασμό, παρότρυνα μεγάλες ηλικίες και ευπαθείς ομάδες, αυτή είναι ακόμα η θέση μου...

Εδώ είναι το σημείο που χάνεις το παιχνίδι φίλε konelo.
Τι ακριβώς σημαίνει "ήμουν αντιθετος", "παρότρυνα μεγάλες ηλικίες και ευπαθείς ομάδες, αυτή είναι ακόμα η θέση μου".

Με ποια ιδιότητα είσαι αντίθετος σε ξεκάθαρες επιστημονικές εισηγήσεις? Και με ποια ιδιοτητα προτρέπεις συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων να τις ακολουθούν και άλλες οχι?

Ξέρεις ότι δεν ξέρεις?

Ο καθένας βέβαια μπορει να λέει ότι θέλει, ελεύθεροι είμαστε, και εγώ μπορώ θεωρητικά να είμαι αντίθετος με το bypass σε κάποιον που έχουν βουλώσει τα πάντα. Αλλά τι αξία έχει η άποψη μου? Καμία.

Η πανδημία είναι θέμα ιατρικό-επιστημονικό. Στην πανδημία οι πολιτικοί απλά ακολουθούν ως μαριονετες (καλώς) αυτά που εισηγουνται οι επιστήμονες. Για αυτό και όλοι κάνουν τα ίδια πράγματα πάνω κατω, ανάλογα με τις δυνατότητες που έχουν ως χώρες.
 

konelos

Active Member
Εδώ είναι το σημείο που χάνεις το παιχνίδι φίλε konelo.
Τι ακριβώς σημαίνει "ήμουν αντιθετος", "παρότρυνα μεγάλες ηλικίες και ευπαθείς ομάδες, αυτή είναι ακόμα η θέση μου".

Με ποια ιδιότητα είσαι αντίθετος σε ξεκάθαρες επιστημονικές εισηγήσεις? Και με ποια ιδιοτητα προτρέπεις συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων να τις ακολουθούν και άλλες οχι?

Ξέρεις ότι δεν ξέρεις?

Ο καθένας βέβαια μπορει να λέει ότι θέλει, ελεύθεροι είμαστε, και εγώ μπορώ θεωρητικά να είμαι αντίθετος με το bypass σε κάποιον που έχουν βουλώσει τα πάντα. Αλλά τι αξία έχει η άποψη μου? Καμία.

Η πανδημία είναι θέμα ιατρικό-επιστημονικό. Στην πανδημία οι πολιτικοί απλά ακολουθούν ως μαριονετες (καλώς) αυτά που εισηγουνται οι επιστήμονες. Για αυτό και όλοι κάνουν τα ίδια πράγματα πάνω κατω, ανάλογα με τις δυνατότητες που έχουν ως χώρες.
Από την αρχή γνωρίζαμε ότι από covid οι ευπαθείς ομάδες και οι μεγάλες ηλικίες κινδύνευαν, ζάλιζα τους γονείς μου και συγγενικά πρόσωπα να εμβολιαστούν και γενικά με όσους μιλούσα μεγάλης ηλικίας ήμουν υπέρ του εμβολιασμού, δεν είπα σε κανένα να μην κάνει το εμβόλιο και γενικά απέφευγα να παίρνω θέσεις, αντίθετα με πολλούς που μου έλεγαν να εμβολιαστώ εγώ και τα παιδιά μου και μου κουνούσαν το δάχτυλο.
Κάνε μου λίγο λιανά την επιτυχία του εμβολιασμού στα πιτσιρίκια, πως βοήθησε;
Δεν είναι ιατρικό, είναι καθαρά πολιτικό και κάθε χώρα κάνει ότι γουστάρει.


@tol τι δεν σου άρεσε ;
Ότι καθηγητές λένε στα παιδιά ότι έχουμε χούντα και μας επέβαλαν εμβολιασμό παρά τη θέληση μας;
Ότι καθηγητές λένε στα παιδιά αν δεν εμβολιαστούν οι γονείς σας μπορεί να πάνε στην εντατική ;
Ότι όσα παιδιά δεν έχετε εμβολιαστεί να μην βλέπετε τους παππούδες σας ;

edit Μπέρδεψα τον @tol με τον @Georgie αλλα δεν πειράζει :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Ότι καθηγητές λένε στα παιδιά ότι έχουμε χούντα και μας επέβαλαν εμβολιασμό παρά τη θέληση μας;

Φιλε konelo, νομιζω οτι τρολαρεις.

Ή ειναι μυθευματα του μυαλου σου οσα γραφεις ή οποιος καθηγητης ειπε κατι τετοιο συναγωνιζεται ολους εκεινους τους μπουρδολογους που εμφανιζονται στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης και ξεδιπλωνουν τις θεωριες που πλαθει το φτωχο μυαλουδακι τους.

Προσωπικα στη σχολικη μας κοινοτητα και οι 20 καθηγητες ειμαστε τριπλα εμβολιασμενοι και ποτέ δε θα λεγαμε τετοιες αερολογιες στους μαθητες μας.

Καταλαβε, επιτελους, φιλε μου, οτι η ενσυναισθηση της κοινωνικης μας ευθυνης δεν ειναι θεμα "χουντας", οπως γραφεις. Ειναι θεμα αυτοβουλης επιλογης.

Αν καποιος θελει εναν μπαμπουλα πανω απο το κεφαλι του, για να πραττει το κοινωνικα σωστο, τοτε μαλλον δεν εχει ενστερνιστει την ιδιοτητα του πολιτη - μελους μιας κοινωνικης ομαδας, οπου το "εμεις" προτασσεται εναντι του "εγω".


δεν είπα σε κανένα να μην κάνει το εμβόλιο και γενικά απέφευγα να παίρνω


Φιλε konelo, μηπως φασκεις και αντιφασκεις;

Σε κανεναν δεν ειπες να μην κανει το εμβολιο;

Στα παιδια σου δεν τους ειπες; Απο ποιον πηραν συμβουλες;

Μηπως συμβουλευτηκαν καποιον γιατρο επιστημονα; Ή μηπως συμβουλευτηκαν τον πατερα τους που εχει την ικανοτητα να μελετα, να κρινει και να απορριπτει πορισματα επιστημονικων ερευνων;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Denvi

Well-Known Member
Είπαμε
Όταν πας σε γιατρό και δεις εικονίσματα πίσω ΈΦΥΓΕΣ!
Η αληθεια ειναι οτι δεν τιθεμαι κατά των εικονων (το θεωρω μεσο διαλογισμού, σε οποια θρησκεια κι αν αναφερεται) και ηθισται επισης να τους δωριζουν συχνα εικονες (γιατι ας πουμε κανουν τη δουλεια τους, anyway, αλλο καπελο αυτο..) αλλά ναι, εχω παει σε γιατρο που μιλαμε δεν τον εβλεπες απο τις πολλες εικονες και ηταν πραγματικα τοσο περιεργο..
 

Georgie

Well-Known Member
Η αληθεια ειναι οτι δεν τιθεμαι κατά των εικονων (το θεωρω μεσο διαλογισμού, σε οποια θρησκεια κι αν αναφερεται) και ηθισται επισης να τους δωριζουν συχνα εικονες (γιατι ας πουμε κανουν τη δουλεια τους, anyway, αλλο καπελο αυτο..) αλλά ναι, εχω παει σε γιατρο που μιλαμε δεν τον εβλεπες απο τις πολλες εικονες και ηταν πραγματικα τοσο περιεργο..
Μέσο διαλογισμού οι εικόνες με Μουσάτα αγόρια ?
Λίγο Kinky διαλογισμό κάνεις girl :p.

Btw Εγώ αθεος είμαι και φεύγω όταν βλέπω εικόνοστασι σε γραφείο γιατρού .
Το θεωρώ ίδια κατηγορία με τα ζώδια τα Taro, χαρτια, καφέ, μάτι κλπ .
 

Denvi

Well-Known Member
Η πολιτική θα πρέπει να βρίσκεται εκεί που πρέπει και αναλόγως να την επικαλούμαστε.
Τι σχέση έχει το εμβόλιο π.χ που αφορά την υγεία μας με το τι λένε τα κανάλια που επικαλούνται όλοι και η κυβέρνηση?
Δεν υπάρχει καμία σωτηρία για αυτό το Λαό γιατί αυτοί είμαστε απλά,(όχι όλοι) και δε μας φταίει κανένας πολιτικός.
Ο άλλος έχει πάθει εμμονή με τον Mπουρλά επειδή βγάζει εκατομμύρια.
Και λίγα βγάζει βασικά.

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει στοιχειώδης σοβαρότητα,αλλά εξυπνάδες και ψευτομαγκιά του στυλ,εγώ τα ξέρω όλα και ξέρω τι γίνεται από πίσω και τι μου ετοιμάζουν,το πηγάδι δεν έχει πάτο.
Συμφωνω, αλλά η εμπειρια μου μου λεει ξεκαθαρα οτι σε ηλικιες 20-30 η πολιτικοποιηση ειναι που καθοριζει σε πολυ μεγαλο βαθμο τις αποψεις (θεωρητικα βεβαια, γιατι καμια φορα στην πραξη ζοριζει το πραγμα). Η αναγκη του "ανηκειν" σε αυτες -και οχι μονο- τις ηλικιες ειναι πολυ εντονη. Πρεπει να διαλεξεις: ή ακολουθεις ολοκληρωτικα ή εισαι εκτος. Δεν μπορει να θες να λεγεσαι πχ αριστερος, και να ανηκεις στην ιδεολογια αν δε συμφωνεις με καθε ιδεα, παλια κ νεα. Ανοιγεις συζητηση με 25χρονα παιδια και απο τη ροη του διαλογου ξερεις απο που παιρνει καθοδηγηση. Πανομοιοτυπες θέσεις που δε φερουν σφραγιδα καμιας συγκεκριμενης προσωπικοτητας, αποκαλυπτοντας το ποσο καθοδηγουμενες ειναι.
Αυτο, για ΚΑΘΕ επικαιρο ζητημα...
Κοβιντ, πολεμος, ενεργειακη κριση, συνεπιμελεια, πανεπιστημιακο ασυλο κτλ, ολα ολα
 

konelos

Active Member
Νομιζω οτι τρολαρεις.

Ή ειναι μυθευματα του μυαλου σου οσα γραφεις ή οποιος καθηγητης ειπε κατι τετοιο συναγωνιζεται ολους εκεινους τους μπουρδολογους που εμφανιζονται στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης και ξεδιπλωνουν τις θεωριες που πλαθει το φτωχο μυαλουδακι τους.

Προσωπικα στη σχολικη μας κοινοτητα και οι 20 καθηγητες ειμαστε τριπλα εμβολιασμενοι και ποτέ δε θα λεγαμε τετοιες αερολογιες στους μαθητες μας.

Καταλαβε το, επιτελους, φιλε μου, η ενσυναισθηση της κοινωνικης μας ευθυνης δεν ειναι θεμα "χουντας", οπως γραφεις. Ειναι θεμα αυτοβουλης επιλογης.

Αν εσυ θελεις εναν μπαμπουλα πανω απο το κεφαλι σου, για να πραττεις το κοινωνικα σωστο, τοτε μαλλον δεν εχεις ενστερνιστει την ιδιοτητα του πολιτη - μελους μιας κοινωνικης ομαδας, οπου το "εμεις" προτασσεται εναντι του "εγω".





Μηπως φασκεις και αντιφασκεις;

Σε κανεναν δεν ειπες να μην κανει το εμβολιο;

Στα παιδια σου δεν τους ειπες; Απο ποιον πηραν συμβουλες;

Μηπως συμβουλευτηκαν καποιον γιατρο επιστημονα; Ή μηπως συμβουλευτηκαν τον πατερα τους που εχει την ικανοτητα να μελετα, να κρινει και να απορριπτει πορισματα επιστημονικων ερευνων;
Φυσικά και την απόφαση για τα παιδιά μου θα την πάρω εγώ μαζι με τους γιατρούς μου.
Να εμβολιάσω τα παιδιά μου με μια συνταγή άγουρη ενώ όλα τα δεδομένα δείχνουν ότι δεν το έχουν ανάγκη δεν θα το έκανα με τίποτα.
Φυσικά και έχω μιλήσει με όλους τους γιατρούς μας, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΒΟΥΛΗΣΗ, κάνε τον αρνητή του εμβολίου και πήγαινε σε 10 γιατρούς, κάνε και τον φαν και πήγαινε σε άλλους 10, φιμωμένοι όλοι.

Καρδιολόγος, εμάς το σεμινάριο για το covid ήταν 3 μέρες, όλο αυτό που γίνεται είναι καραγκιοζιλίκια και πολιτικά παιχνίδια, εμβολιάστηκα από τους πρώτους γιατί είμαι υγειονομικός και έπρεπε, αν νόσησες δεν έχεις ανάγκη από εμβόλιο στα 40 με την κατάσταση της υγείας σου, βγάλε και την μάσκα στο ιατρείο μου, αν θες να εμβολιαστείς κάνε το, οι πιθανότητες να πάθεις κάτι είναι ελάχιστες.

Παιδίατρος, να εμβολιάσω τα παιδιά μου; καμία απάντηση , να τα εμβολιάσω ; καμία απάντηση, ΟΚ ευχαριστώ.

Ενδοκρινολόγος μα καλά είναι δυνατόν να μην έχετε εμβολιαστεί εσύ και η γυναίκα σου, δεν βλέπετε τι γίνεται;
Νοσήσαμε και δεν βρίσκουμε λόγο, τα παιδιά μου να τα εμβολιάσω ;
Τα παιδιά δεν τα πειράζουμε.
 

Kostas97

Well-Known Member
Φυσικά και την απόφαση για τα παιδιά μου θα την πάρω εγώ μαζι με τους γιατρούς μου.
Να εμβολιάσω τα παιδιά μου με μια συνταγή άγουρη ενώ όλα τα δεδομένα δείχνουν ότι δεν το έχουν ανάγκη δεν θα το έκανα με τίποτα.
Φυσικά και έχω μιλήσει με όλους τους γιατρούς μας, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΒΟΥΛΗΣΗ, κάνε τον αρνητή του εμβολίου και πήγαινε σε 10 γιατρούς, κάνε και τον φαν και πήγαινε σε άλλους 10, φιμωμένοι όλοι.

Καρδιολόγος, εμάς το σεμινάριο για το covid ήταν 3 μέρες, όλο αυτό που γίνεται είναι καραγκιοζιλίκια και πολιτικά παιχνίδια, εμβολιάστηκα από τους πρώτους γιατί είμαι υγειονομικός και έπρεπε, αν νόσησες δεν έχεις ανάγκη από εμβόλιο στα 40 με την κατάσταση της υγείας σου, βγάλε και την μάσκα στο ιατρείο μου, αν θες να εμβολιαστείς κάνε το, οι πιθανότητες να πάθεις κάτι είναι ελάχιστες.

Παιδίατρος, να εμβολιάσω τα παιδιά μου; καμία απάντηση , να τα εμβολιάσω ; καμία απάντηση, ΟΚ ευχαριστώ.

Ενδοκρινολόγος μα καλά είναι δυνατόν να μην έχετε εμβολιαστεί εσύ και η γυναίκα σου, δεν βλέπετε τι γίνεται;
Νοσήσαμε και δεν βρίσκουμε λόγο, τα παιδιά μου να τα εμβολιάσω ;
Τα παιδιά δεν τα πειράζουμε.
Γιατροι παλαιας κοπης.
Η ιατρικη δεν ειναι αποψη... Εδω ειναι Ελλαδα. Αυτα σε αλλες χωρες δεν επιτρεπεται να αναφερονται απο ειδικους υγειας.
Ο καθενας μπορει να φτιαχνει σεναρια για το ο,τιδηποτε με βαση τις γνωσεις του.
Να ξερετε οτι οσοι ακουτε αυτα, ακουτε αποψεις.
 
Μπλουζα