Εφτασε η ωρα για αμερικη μερια!!!τη γνωμη σας!!!

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Άσε τις μεταμοσχεύσεις Leone και δες καμία ταινία του Sergio Leone. Μια χαρά είσαι. Αν είχα τέτοια hairline θα παντρευόμουν τώρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

billy91

Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Συμφωνώ κι εγώ μια χαρά είναι η hairline.. Δείξε μας κι αλλες φωτο αν θελεις ..
 

MANKAR

Active Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

φιλε νομιζω μας κανεις πλακα!!μια χαρα εισαι!!!βαλε ομως κι αλλες φωτο ωστε να δουμαι καλυτερα το προβλημα αν εχεις (εγω νομιζω δεν εχεις)!!!!
 

Joda

Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

εκτος του οτι κ εγω πιστευω οτι ειναι οκ ο φιλος αμα παει να κανει αναμεσα στα ηδη υπαρχοντα υπαρχει κ ο κινδυνος που ειναι μεγαλος για shockloss και απο εκει που θα πηγαινε για καλυτερα να γινει χειροτερα..
 

koskar

Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Εκτος από το shockloss οταν κανεις μεταμοσχευση και εισαι 21 χρονων κανεις το μεγαλύτερο εγκλημα στο κεφαλι σου, εκτος και εαν εισαι NW 6-7 από αυτην την ηλικία. Φιλε η μεταμοσχευση δεν ειναι χαπακι και οταν πραγματικα θα την χρειαστεις η δοτρια σου δεν θα μπορει να σου δωσει τα αναμενομενα. Τωρα εαν εχεις βαλει σκοπο να εχεις μαλλι για παντα τυπου Ρουβα τοτε προσεχε μην χασεις και αυτά που εχεις. Εφοσον η μητερα φυση εχει αποφασισει για σενα κατι διαφορετικο δεν μπορει με καθε αραιωση που βλεπεις στο κεφαλι σου να αποφασιζεις κατευθειαν για μεταμοσχευσεις. Στο τελος αντι για Ρουβας θα γίνεις κουβάς...
 

alekontas

Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Ασε μας ρε φιλαράκο....με το πόνο μας παίζεις???τζάμπα οι ελπίδες για Rahal..... :D
 

Leone

Active Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Ρε παιδια έστειλα φωτογραφιες στο Shapiro και περιμενα απαντηση για το τι χρειαζομαι και αυτο που ελαβα ειναι η εξης απαντηση:Thanks for the photos – we can schedule the phone consult for this week or next what days and times work for you? Τι πρεπει να κανω?Γιατι δεν απανταει με ενα απλο μηνυμα οπως οι αλλοι?
 

Leone

Active Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Kαι μερικες ακομα!!!Ειχα ξαναανεβασει και παλαιοτερα καποιες αλλα δε μπορουσα ολες.Παιδια η hairline δε μου αρεσει καθολου φαινομαι σαν γαζωμενος ισως να μη φαινεται τοσο πολυ στις φωτογραφιες και πρεπει να το διορθωσω.Αργοτερα σκεφτομαι να διορθωσω και τη τομη απο το strip.Απο θεραπεια εδω και 3 χρονια regaine 5% μονο βραδυ kai proscar 1/8 Δευτερα Τεταρτη Παρασκευη Σαββατο μονο φθινοπωρο ανοιξη και απο σαμπουαν libroman.Umar και Feller αποφανθηκαν για 1000 grafts απλα φοβαμαι με τον Umar που μου μιλησε για μοσχευματα απο σβερκο και αυχενα για τυχον σημαδια(μη παω να διορθωσω αλλο προβλημα και προκυψει αλλο).Και μια τελευταια απορια για ποσο καιρο πριν την επεμβαση πρεπει να σταματησεις τη χρηση μινοξιδυλης?
 

Leone

Active Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Ο Umar μιλησε και για γενια αλλα και εκει φοβαμαι για σημαδια!!!Και μαλλον καταληγω στο Shapiro!!!
 

Silencer

New Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Φιλαράκι, πριν κάνεις οτιδήποτε, σου προτείνω να αφήσεις 4-5 πόντους το μαλλί, να χρησιμοποιήσεις σαμπουάν ΚΑΙ πυλό πύκνωσης και μετά ξανα-βγάλε φοτο. Πιστεύω ότι δεν θα φαίνεται η αραίωση στο vertex που ρεαλιστικό μόνο εκεί έχεις πρόβλημα.

koskar είπε:
Εκτος από το shockloss οταν κανεις μεταμοσχευση και εισαι 21 χρονων κανεις το μεγαλύτερο εγκλημα στο κεφαλι σου, εκτος και εαν εισαι NW 6-7 από αυτην την ηλικία. Φιλε η μεταμοσχευση δεν ειναι χαπακι και οταν πραγματικα θα την χρειαστεις η δοτρια σου δεν θα μπορει να σου δωσει τα αναμενομενα. Τωρα εαν εχεις βαλει σκοπο να εχεις μαλλι για παντα τυπου Ρουβα τοτε προσεχε μην χασεις και αυτά που εχεις. Εφοσον η μητερα φυση εχει αποφασισει για σενα κατι διαφορετικο δεν μπορει με καθε αραιωση που βλεπεις στο κεφαλι σου να αποφασιζεις κατευθειαν για μεταμοσχευσεις. Στο τελος αντι για Ρουβας θα γίνεις κουβάς...
+1
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Leone

Active Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Στο vertex δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.Το μαλλι ειναι πολυ κοντο μετα απο λουσιμο και κατω απο δυνατο φως με φλας απο τη μηχανη.Αν δεις και η δοτρια φαινεται αραιη στη φωτο αλλα καμια σχεση με τη πραγματικοτητα οπως και στο πλαι σε ορισμενα σημεια πανω απο τη φαβοριτα επειδη ειναι πολυ κοντα φαινονται ετσι.Το προβλημα μου ειναι στη hairline που ειναι αφυσικη.
 

Leone

Active Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Ρε παιδια δε μπορει να μου απαντησει κανεις σχετικα με αυτο που μου απαντησαν απο το Shapiro?Thanks for the photos – we can schedule the phone consult for this week or next what days and times work for you?
 

GeoPower

New Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

σαν τι περιμένεις να σου απαντήσουν?ο shapiro έτσι δουλεύει
 

Leone

Active Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Φιλε μου καλε ολοι οι αλλοι μου απαντησαν με email.Απλα επειδη δε γνωριζω καλα αγγλικα σκεφτομαι πως θα συνενοηθω τηλεφωνικα μαζι τους?Λογικα θα μου που απο το τηλεφωνο τι χρειαζομαι?
 

GeoPower

New Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

ναι αυτή είναι η τακτική του shapiro δεν θέλει απλά να σου στείλει ένα email θεωρεί ότι με την κουβέντα μπορεί να βγάλει περισσότερα συμπεράσματα και να σου δώσει καλύτερη απαντήσει...προσωπική μου άποψη αξίζει αλλα αυτό με τα αγγλικά είναι όντως πρόβλημα
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

δεν ειναι αυτη η τακτικη του σαπιρο....μιλαει και με ε-μαιλ...εγω με ε-μαιλ του ειχα μιλησει πριν κανα 6μηνο....

φιλε λεονε...στειλε ενα ε-μαιλ και πες του οτι τα αγγλικα σου στο λογο δεν ειναι πολυ καλα και δε μπορεις να συνενοηθεις...και πες του να μιλησετε μεσω ε-μαιλ...γιατι εχεις και αγνωστες λεξεις και θα χρεισημοποιησεις το google translate για να συνενοηθεις μεσω ε-μαιλ...ενω στον προφορικο λογο δεν εχεις αυτη τη δυνατοτητα.....να του πεις ετσι και θα οσυ απαντησει...εγω με την janna ειχα μιλησει με ε-μαιλ..κανονικα...


Υ.Γ το μαλλι σου ειναι καλο...απλα θες μια φυσικοτητα στην χερλαιν απ οτι βλπεω...να της κανεις μια μικρη πυκνωση να ερθει πιο νατουραλ...
αυτο μπορεις να το κανεις με μια φυε...θα χρειαστεις πολυ λιγα θυλακια....δε νομιζω οτι χρειαζεται να πας αμερικη για αυτη τη δουλεια...
ειναι ψεγαδι αυτο που θες να κανεις...και δεν αξιζει τοσα λεφτα και τοσο ταλαιπωρια για 200 θυλακια....εγω αν ημουν στην θεση σου θα πηγαινα στον κεσερ στην τουρκια...κανει καθαρη κ λεπτομερεις δουλεια θα δεις αποτελεσμα...και ειναι διπλα και φτηνος...αλλιως μπορεις να πας σε hdc...
ΕΠισης καλο θα ηταν αν δεν προκειται να κανεις αλλο στριπ...να κανεις βαλεις με την φυε και λιγα θυλακια στην ουλη να συνελθει λιγο γιατι ειναι λιγο εντονη...
 

GeoPower

New Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Dear George-

Thank you for your interest in Shapiro Medical Group.

The field of hair transplantation has changed dramatically due to the development of more refined techniques. Our patients can expect results that are natural and undetectable.

Drs. Ron and Paul Shapiro and the Shapiro Medical Group team are recognized internationally as leaders in teaching and performing the most advanced hair transplantation techniques. Dr. Ron Shapiro recently co-authored the medical textbook, Hair Transplantation. Written for physicians, this book is viewed as the authoritative text on hair transplantation surgery.



Enclosed are educational materials and information about the physicians and Shapiro Medical Group procedures Follicular Unit Transplantation and Follicular Unit Extraction.



To learn more, we invite you to schedule an in-depth personal consultation. There is no cost or obligation for an in-person or phone consultation. Our goal is to educate you about your hair loss options so you can make an informed decision. To schedule your free consultation, please call our office at 1-952-926-0000 or 1-800-843-1989. The international country code to call the U.S. is 011. Our hours are 8:30 am - 5:30 pm CST in the US.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

καλα ολα αυτα....και πολυ αξιολογος γιατρος ο σαπιρο...το εχω πει προ πολλου...εξελισεται συνεχως....
ισως να προτιμαει την τηλεφωνικη υποστηριξη για καλυτερα consultation...και να σου αναπτυξει καλυτερα τις τεχνικες κ τις νεες μεθοδους κα ιτην νεα εργαλεια...επισης χρησιμοποιει και acell....
αλλα παρ ολα αυτα δε βλεπω πουθενα να λεει οτι δε μπορεις να επικοινωνησεις η να κανεις συζητησεις μεσω ε-μαιλ...να δει τις φωτος σου κτλπ....και να κανει μια εκτιμηση για την περιπτωση οσυ....
 

GeoPower

New Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

καλά δεν το λέει ότι αν του στείλεις email δεν θα σου απαντήσει αλλα με την απάντηση του σου δείχνει πως δουλεύει διάβασε και αυτό Our Consultation Process:

Step #1: Meet With Patient Educator, Matt Zupan (45-60 minutes). In this session, we gather information about your specific hair loss situation. We also cover important aspects of hair loss and the basic principles we believe patients should understand about the transplant procedure:

· How the procedure is performed, step by step

· What factors make someone a good candidate or a poor candidate

· Evaluation of your specific hair loss situation and goals

· Initial assessment about meeting your goals and what it may take to achieve those goals; this includes both an estimate of the number grafts needed and the price typically associated with your specific situation



Matt Zupan has worked with Drs. Shapiro, as a patient educator, for more than 20 years. He handles patient education and data gathering. Matt has developed great skill in answering and simplifying some of the most difficult questions. Most patients comment that this session is invaluable to their understanding of what is involved.

Step #2: Receive In-depth Evaluation and Plan by Dr Shapiro. Following the initial educational session, a patient’s information is presented to Dr. Shapiro who devises a final evaluation and unique plan of action. At this time a patient has the opportunity to consult with Dr. Shapiro to review the plan.

This two-step process enables us to evaluate your situation and you to learn what can be achieved from a procedure. We require all of our patients to participate in this process.

In-house or Phone Consultation:

In-House Consult: The best consult is an in-house consult during which we evaluate your situation in person. Patients who live in the area, or who are willing to travel, most often take advantage of the in-house consultation.

Phone Consult: We see patients from around the world so we’ve developed an extremely effective phone consultation procedure. In order to make the most of your phone appointment, we ask that you do the following before your consultation:

· Send us photos of your hair loss (Photo Instructions enclosed)

· Read our pre-consultation educational tools enclosed (or visit our website, www.shapiromedical.com/contact/consultation tools)
 
Μπλουζα