Εφτασε η ωρα για αμερικη μερια!!!τη γνωμη σας!!!

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

μαλιστα...τωρα οκ...καταλαβα καλυτερα τον τροπο που δουλευει...

αλλα πιστευω οτι και παλι αν καποιος πελατης του πει οτι δε γνωριζει καλα αγγλικα και δεν μπορει να ανταπεξελθει σε μια τηλεφωνικη επικοινωνια και προτιμαει τον γραπτο λογο να κανει μεταφρασεις κτλπ οπου κολλαει...δε νομιζω να το αρνηθει....ετσι θελω να ελπιζω τουλαχιστον ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Leone

Active Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Φιλε Πανο ο Φελλερ μου ειπε 1000 μοσχευματα.ο Ουμαρ 1200.Ο Comp που με εχει δει απο κοντα ειπε οτι εχω πολυ καλο μαλλι αλλα η hairline θελει διορθωση.Μου ειχε παρει φωτογραφιες και ο Hasson ειχε πει για 1500 grafts.Θελω να πυκνωσω hairline και λιγο κροταφους προς τα μεσα εκει που στις φωτο κανω χωριστρες.Και αν γινεται να μου αλλαξει λιγο το σχημα της hairline και να χαμηλωσει λιγο στις γωνιες.Αυτες ειναι οι προσδοκιες μου.Πιστευω με 1000 grafts σε σωστο γιατρο θα ειμαι full.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

ok leone νομισα οτι θλεις στην χερλαιν μονο μπροστα μπροστα γι αυτο ειπα γυρο στα 200...δεν καταλαβα οτι ηθελες να μπεις και πιο μεσα...οπως και να εχει....αν ειναι για τοσα μοσχευματα τοτε οκ....δεν ειναι ασχημο να πας αμερικη...
 

Leone

Active Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Λοιπον παιδια μολις επικοινωνησα τηλεφωνικα με εναν εκπροσωπο του Shapiro ονοματι Ματτ.Αφου τα ειπαμε για λιγο μου προτεινε σαν καλh λυση ενα γιατρο στην Ισπανια ονοματι Lorenzo τον οποιο εκτιμα πολυ ο Shapiro.Τον γνωριζετε?Του ειπα ομως οτι εχω σκοπο να επισκεφτω καποια στιγμη την Αμερικη και θα ηθελα να το συνδιασω με την επεμβαση.Μου μιλησε για 600 με 1000 μοσχευματα χωρις να ειναι απολυτως σιγουρος απο τις φωτογραφιες.Για το σκοπο αυτο προγραμματισαμε επικοινωνια μεσω skype με το νεο ετος.Αυτο που με προβληματισε στο τελος ειναι οτι μου προτεινε να μου βγαλει καποια κακα μοσχευματα απο τη hairline και να τα τοποθετησει πισω στην ουλη και στη θεση τους να βαλουμε νεα.Ρε παιδια τι τεχνικη ειναι αυτη?Ειμαι πολυ μπερδεμενος δε ξερω τι να κανω.Το προβλημα ειναι πολυ μικρο και δε θελω να πειραματιστω και να επαναλαβω λαθη του παρελθοντος.Η hairline σαν σχημα μου αρεσει.Μηπως αν βγαλει μοσχευματα τη παει πιο ψηλα γιατι δε θελω.Μια βοηθεια απο τους πιο εμπειρους.Ειμαι πραγματικα τρελαμενος και μπερδεμενος.
 
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Επειδή τα προηγούμενα μοσχεύματα είναι στην χερλάιν ή θα πρέπει να κατεβάσεις λίγο την χερλάιν με την νέα μεταμόσχευση για να τα καλύψεις ή να τα αφαιρέσεις και να προσθέσεις της καινούργιας μεταμόσχευσης όπου θα έχουν και πιο φυσική φορά.
Όσον αφορά τον γιατρό που λες τον Λορενζο μου τον είχε προτείνει και εμένα ο χάσσον όταν τον είδα στην ρώμη.Μου είπε ότι είναι από τους καλύτερους στην fue (αν και έχω ακούσει ότι χρησιμοποιεί choi implanter).Του είχα στείλει εμαιλ τον φεβρουάριο και μου είχε πει ότι είναι κλεισμένος για ένα χρόνο.Μου φάνηκε πολύ παράξενο.
 

Leone

Active Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Και εγω πιστευω οτι το καλυτερο θα ηταν να τη κατεβασει ελαχιστα και να καλυψει αυτα τα μοσχευματα.Που να μπλεκεις τωρα σε τετοιες διαδικασιες.Με ρωτησε επισης αν εχω απωλειες σε αλλα σημεια γιατι θεωρει πως 30 ειμαι ακομα πολυ νεος,αλλα ειμαι σιγουρος πως εκτος απο τη hairline και τους κροταφους που θελουν μια βελτιωσουλα αλλου δεν εχω προβλημα.Ας ελπισω μεσω skype να σχηματισει καλυτερη αποψη.Παντως για το Lorentzo ηταν κατηγορητηματικος.Μου ανεφερε οτι ειναι απο τους κορυφαιους και αν σκοπευω να κανω κατι στην ευρωπη να τον επιλεξω.
 

GeoPower

New Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

εγώ πάντως στην θέση σου δεν θα κατέβαζα την herlain :)
 

GeoPower

New Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

θα γέμιζα μονο κροτάφους και ίσος αν χρειαζόταν να πύκνωνα την hairline αν αυτό χρειαζόταν έτσι όπως βλέπω την δότρια σου είναι εξασθενημένη και με τις μεταμόσχευσης που έχεις κάνει ποιος ξέρει ποσα grafds καλά θα σου έχουν μείνει..γνώμη μου κανε υπομονή δεν είσαι ακόμα για μεταμόσχευση αλλα αν θες τόσο πολύ κανε μονο κροτάφους κρατα όσα πιο πολλά grafds μπορείς γιατί φτάνει ένα κύμα dht που συνήθως είναι από τα 32 μέχρι τα 38 δεν σου λέω καντίν στα 38.. αλλα θα μπορούσες να την κανεις έστω 35 για να είσαι ποιο σίγουρος..αα και κάτι τελευταίο αν πάει κάτι στραβά με το κατέβάσμα τις hairline να ξέρεις ότι κατά πασα πιθανότητα δεν θα έχεις grafds για να το φτιάξεις και πίστεψε με δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που έχω δει.. είσαι στα 30 σου και έχεις μαλλί γιατί να μπαίνεις σε ρίσκα γιατί να μπορεί να αναγκαστείς να πάρεις από γενιά η από οπουδήποτε αλλου μελλοντικά πιστεύω δεν αξίζει το ρίσκο
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

GeoPower είπε:
θα γέμιζα μονο κροτάφους και ίσος αν χρειαζόταν να πύκνωνα την hairline αν αυτό χρειαζόταν έτσι όπως βλέπω την δότρια σου είναι εξασθενημένη και με τις μεταμόσχευσης που έχεις κάνει ποιος ξέρει ποσα grafds καλά θα σου έχουν μείνει..γνώμη μου κανε υπομονή δεν είσαι ακόμα για μεταμόσχευση αλλα αν θες τόσο πολύ κανε μονο κροτάφους κρατα όσα πιο πολλά grafds μπορείς γιατί φτάνει ένα κύμα dht που συνήθως είναι από τα 32 μέχρι τα 38 δεν σου λέω καντίν στα 38.. αλλα θα μπορούσες να την κανεις έστω 35 για να είσαι ποιο σίγουρος..αα και κάτι τελευταίο αν πάει κάτι στραβά με το κατέβάσμα τις hairline να ξέρεις ότι κατά πασα πιθανότητα δεν θα έχεις grafds για να το φτιάξεις και πίστεψε με δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που έχω δει.. είσαι στα 30 σου και έχεις μαλλί γιατί να μπαίνεις σε ρίσκα γιατί να μπορεί να αναγκαστείς να πάρεις από γενιά η από οπουδήποτε αλλου μελλοντικά πιστεύω δεν αξίζει το ρίσκο

εχει ενα δικιο ο φιλος...συμφωνω...
 

Leone

Active Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Απο δοτρια σκιζω.Η φωτογραφια το ξαναλεω ειναι με σχεδον ξυρισμενο το μαλλι και πολυ κοντα τα πανω, κατω απο πολυ δυνατο φως με φλας τραβηγμενη.Με εχουν δει απο κοντα ο comb και o mindraper και ξερουν.Εχω πολυ καλο μαλλι και δοτρια.Μπροστα ομως ειναι το προβλημα και δεινει αφυσικο με κακη φορα τριχων.Ειμαι προβληματισμενος δε ξερω τι να κανω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Μην προβληματιζεσαι ρε φιλε, που να δεις και το δικο μου κεφαλι.Εσυ εισαι μια χαρα. Στειλε ενα μνμ στο λορενζο να δουμε τι σου προτεινει αυτος και ποτε ειναι διαθεσιμος γιατι ειμαι πολυ περιεργος
 

GeoPower

New Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

γνώμη μου τα αφήνεις και αν αραιώσεις και άλλο κροτάφους και middle scapl βγάζεις και τα παλιά στην hairline και πρόσθετης καινούρια η αλλιώς αν σου έχει μείνει τόσο ψυχολογικό ξήλωσε τα παλιά βαλτά πίσω στη ουλή και από πίσω καινούρια με καλύτερη φορα σε καμια περίπτωση όμως να κατεβάσεις hairline θα μπλέξεις...και αν κάτι πάει στραβά θα θες και άλλη μεταμό μετά.... αλλα ακόμη και αν δεν... ποτε δεν ξέρεις μπορεί να σου χρειαστούνε τα grafds κάποια στιγμή μπορεί να αναγκαστείς να σταματήσεις την φίνα ...η μελλοντικά να χρειάζεσαι περαιτέρω ενισχύσει κάπου αν αναλογιστείς ότι το μέσο ορο συνήθως τον grafds που μπορεί να δώσει ένας "αντροπος" είναι 5000χιλιάδες εσύ ήδη έχεις χρησιμοποιήσει τα 2000 καλή σου επιτυχία όμως σε ότι αποφασίσεις :)
 

GeoPower

New Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

marmaromenos είπε:
Μην προβληματιζεσαι ρε φιλε, που να δεις και το δικο μου κεφαλι.Εσυ εισαι μια χαρα. Στειλε ενα μνμ στο λορενζο να δουμε τι σου προτεινει αυτος και ποτε ειναι διαθεσιμος γιατι ειμαι πολυ περιεργος
περιττό να σου πω ότι περιμένουμε όλοι τις φωτό σου :) :)
 

mindtrapper

Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Leone είπε:
Απο δοτρια σκιζω.Η φωτογραφια το ξαναλεω ειναι με σχεδον ξυρισμενο το μαλλι και πολυ κοντα τα πανω, κατω απο πολυ δυνατο φως με φλας τραβηγμενη.Με εχουν δει απο κοντα ο comb και o mindraper και ξερουν.Εχω πολυ καλο μαλλι και δοτρια.Μπροστα ομως ειναι το προβλημα και δεινει αφυσικο με κακη φορα τριχων.Ειμαι προβληματισμενος δε ξερω τι να κανω.

Βούρτσα είναι η δότρια του και με κοντό μαλλί που τον έχω δει. Τον φτάνει άνετα γι αυτό που θέλει να κάνει (υπολογίζοντας και την στραβή που ίσως χρειαστεί να διορθώσει). Αλίμονο από εμάς! :)
 

Leone

Active Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Ρε παιδια η απορια μου ειναι απλη και ειναι η εξης:αναμεσα στα υπαρχοντα στη hairline δε μπορει να βαλει αλλα να πυκνωσει να φαινονται πιο πυκνα και στο κατω μερος μονο μονοτριχα?Δε θα φαινεται φυσικο ετσι?Και κατι αλλο αν βαλω απο το σβερκο που μου ειπε ο umar και λιγο απο τα γενια θα αφησει σημαδια μετεπειτα γνωριζει κανενας?Γιατι ειμαι αναμεσα σε Shapiro και Umar.Me Umar καλυπτω ανετα και τη τομη με BHT.Oποιος γνωριζει ας μου δωσει τα φωτα του.Οτι κανω παντως θα το εχω κανει μεχρι τον Απριλη πρωτα ο θεος.
 

Leone

Active Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Και κατι αλλο οσο αφορα τη φινα.Τη φινα τη περνω 4 φορες τη βδομαδα και συγκεκριμενα 1/8 proscar.To τελευταιο χρονο τη περνω μονο φθινοπωρο,ανοιξη!Δηλαδη την εχω κοψει και 3 μηνες χωρις να παιρνω καποιο dht blocker.Kαι μινοξ χρισιμοποιω μονο καθε βραδυ και αυτη στους κροταφους μονο και λιγο στη μεση προληπτικα.Και αυτη καθε 6μηνο τη διακοπτω για 15 μερες.Θελω να πω οτι ναι μεν αυτη η θεραπεια μπορει να με βοηθαει αλλα οχι οτι με κραταει αυτη.Αυτο πιστευω.
 

GeoPower

New Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

και τότε γιατί την παίρνεις?αν θεωρείς ότι δεν σου κάνει ούτε καν συντηρήσει "κοψτιν" τσάμπα υγεία μαμάς και λεφτά... όσο αφορά τώρα να γεμίσεις την hairline με αλλα χωρίς ξήλωμα τον προηγούμενον δύσκολο έτσι όπως σε βλέπω οι τρίχες πρέπει να έχουν συγκεκριμένη απόσταση μεταξύ τους... λόγο διατάραξης αιματικής κυκλοφορίας και τα λοιπά θεωρώ για να το πετύχεις πρέπει να κατεβάσεις την hairline για να τα κρύψεις η αλλιώς αυτό που σου είπαν να βγάλεις από μπροστά και να βάλεις πίσω στην ουλή και να βγάλεις από πίσω και να καλύψεις τα μπροστινά...by the way μια απορία αφού σκίζεις από δότρια γιατί ο umar σου είπε για σβέρκο και bht?
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

GeoPower είπε:
.by the way μια απορία αφού σκίζεις από δότρια γιατί ο umar σου είπε για σβέρκο και bht?

Για να του τα πάρει..Απλά.Δεν μου αρέσει καθόλου ο umar.Κάνω έρευνα αγοράς καιρό τώρα.
Για μένα ξανάσκεψου το Leone.Εγώ έχω καταλήξει σε Bisanga ή HDC (και για την τελευταία θα δω τα αποτελέσματα μετά από την φυγή Γεωργίου για να την έχω στις επιλογές μου).
Εκτός αν μπορούν να με διαβεβαιώσουν ότι το επίπεδο θα παραμείνει υψηλό.
 

GeoPower

New Member
Απ: Εφτασε η ωρα για Αμερικη μερια!!!Τη γνωμη σας!!!

Adriano είπε:
Για να του τα πάρει..Απλά.Δεν μου αρέσει καθόλου ο umar.Κάνω έρευνα αγοράς καιρό τώρα.
Για μένα ξανάσκεψου το Leone.Εγώ έχω καταλήξει σε Bisanga ή HDC (και για την τελευταία θα δω τα αποτελέσματα μετά από την φυγή Γεωργίου για να την έχω στις επιλογές μου).
Εκτός αν μπορούν να με διαβεβαιώσουν ότι το επίπεδο θα παραμείνει υψηλό.
όχι απαραίτητα...μάλλον για να καλύψει την ουλή τα θέλει
 
Μπλουζα