Ενδιαφέρομαι για μμ

Giorgos-3

Well-Known Member
@Giorgos-3 να σε ρωτήσω, δουλεύεις για τον Τυρκαλά, επειδή βλέπω ότι γράφεις ότι μπορείς να κανονίσεις να τσεκάρουμε αποτελέσματα του στην κλινική. Αν ναι, θα μπορούσες να κανονίσεις ένα ραντεβού με έναν φίλο που είναι Θεσσαλονίκη και ψάχνει γενικά τις εναλλακτικές;
Όχι δεν δουλεύω ....απλά πολλές φορές τα μέλη μου ζητάνε να τους φέρω σε επαφή μαζί τους άμεσα κ φυσικά κατανοώ την αγωνία τους κ το κάνω ...από κει κ πέρα ούτε ρωτάω τα μέλη τι κάνουν ούτε το γιατρό ...μόνοι τους τα παιδιά μου στέλνουν κ μου λένε τα νέα.....ένας πελάτης του ήμουν που έγινα θαμώνας κ απλά μέσω εμού συστήθηκε στο φόρουμ....τυχαία εντελώς....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν είμαστε συντηρητικοί αλλά ούτε και πολύ επιθετικοί-ακραίοι.
Η κάθε περίπτωση που θα κρίνει ο γιατρός θα προσπαθήσει να προσεγγίσει το μέγιστο ανάλογα με τα δεδομένα του ασθενή.
Άμα έχετε κ Netflix έρχομαι για smp....
 

aeratos28

Just aeratos
Μη μου τα λες εμένα ρε.τα ξέρω εγώ αυτά.χαχαχα
Δεν είμαστε συντηρητικοί αλλά ούτε και πολύ επιθετικοί-ακραίοι.
Η κάθε περίπτωση που θα κρίνει ο γιατρός θα προσπαθήσει να προσεγγίσει το μέγιστο ανάλογα με τα δεδομένα του ασθενή.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Μάλιστα...
Προς στιγμήν νόμιζα ότι είσαι λάτρης της ουτοπίας μόνο στα πολιτικά/κοινωνικά,αλλά τελικά ισχύει και στα περί μαλλιών...

Αυτά που γράφεις είναι σωστά,έτσι θα έπρεπε να είναι,αλλά......δεν είναι.
Και δεν μπορείς να αγνοείς την πραγματικότητα απλά για να γράφεις ευχολόγια.

Μιας και έχεις ισχυριστεί ότι ξέρεις περί Τουρκίας γιατί δε λες στο φίλο πως αν θέλει να του κάνει όλη τη μεταμόσχευση ένας γιατρός,
η επιλογή του στην Τουρκία των χιλιάδων κλινικών και ινστιτούτων αισθητικής είναι.....μία.
Γιατί δεν του αναφέρεις ότι αν θέλει η μεταμόσχευσή του να γίνει σε όλα τα στάδιά της μόνο από γιατρούς(ιατρικό επιτελείο) οι επιλογές του είναι....δύο;

Noμίζεις πως εγώ δεν ήθελα να μου κάνει όλα τα στάδια γιατρός;
Όμως η κλινική που πήγα έχει καταγεγραμμένες, 35.000 χιλιάδες μεταμοσχεύσεις,που έγιναν χωρίς να συμμετέχει σε όλα τα στάδια γιατρός.
Αν τα πράγματα έβαιναν κατά κανόνα κακώς,κάπου στις 350 πρώτες μεταμοσχεύσεις θα είχε βάλει λουκέτο..
Το ίδιο ισχύει και για άλλες κλινικές με τόσο όγκο περιστατικών.

Τέλος,να πω ότι στην περίπτωσή μου,όλοι όσοι ενεπλάκησαν στην μεταμόσχευσή μου,ήταν καταρτισμένο και πιστοποιημένο προσωπικό,
μιας και η κλινική μεταμοσχεύσεων στεγάζεται σε πανεπιστημιακό νοσοκομείο.
Η θέση μου λοιπόν είναι πως αν μία νοσηλεύτρια,έχει εκπαιδευτεί καταλλήλως για ένα συγκεκριμένο στάδιο της μεταμόσχευσης και πριν από το κεφάλι μου έχουν περάσει με επιτυχία,επί των πλείστων, μερικές εκατοντάδες κεφάλια,τότε την προτιμώ από κάποιον ιατρό που χειρουργεί στη χάση και στη φέξη...
Και τα άνωθεν χωρίς να αναφερθώ καθόλου σε κάποιον/κάποιους ιατρούς αποφοίτους Βουλγαρο-ρουμανο βοϊδοσχολών και τις ικανότητές τους...

Υ.Γ.Προσοχή,δεν έγραψα ότι θα σχεδιάσει η νοσηλεύτρια τη Hairline ή ότι δε θα συμμετάσχει σε κανένα στάδιο γιατρός.
Αλλά αυτά που γράφεις είναι ουτοπικά,ειδικά στην Τουρκία.
Μα δεν διαφωνω για την εμπλοκη η την χρησιμοτητα του προσωπικου,εννοειται ειναι απαραιτητο και οφειλει να ειναι εξειδικευμενο και να λειτουργει σαν ομαδα με τον γιατρο.Δεν μιλησα για ολα τα σταδια της μμ,αναφερθηκα στην εξαγωγη γιατι σε αυτο το σταδιο σταθηκαμε.Και αντικειμενικα η εξαγωγη θα πρεπει να γινεται απο γιατρο και οχι απο το νοσηλευτικο προσωπικο,οσο καλο και αν ειναι.
Για την τουρκια το γνωριζω οτι αυτο δεν ισχυει,οπως και περιπτωσεις που γιατροι υποσχονται να ειναι εκεινοι που θα κανουν τις μεταμοσχευσεις και στο τελος δεν συμμετεχουν πουθενα παρα μοναχα στο σχεδιασμο hairline.
Το νουμερο 35000 περιστατικα δεν εχει να μου λεει κατι Αρη,τα αποτελεσματα που παιζουν στο ιντερνετ τα εχουμε ξαναπει ,δεν ειναι παρα μια μικρη εικονα και επισης οι τουρκικες κλινικες φημιζονται για το προμοταρισμα τους μεσω μυστικων και ανθρωπων των κλινικων,εκει εχει στηριχτει και ολη η τουρκικη αγορα,τουλαχιστον το μεγαλυτερο μερος της.
Υπαρχουν και καλα αποτελεσματα δεν αντιλεγω,αλλα ενα παιδι π.χ. 20-25 χρονων ειναι κριμα πραγματικα να επιλεξει τουρκια,δεν παιζουν ηθικες αναστολες και δεν βλεπουν τον υποψηφιο σαν ανθρωπο αλλα σαν εναν αριθμο.Και πως να κανουν αλλιως,οταν σε μια ημερα αναλαμβανουν εκατονταδες περιστατικα.Αυτη η απροσωπη σχεση και διαδικασια με τρομαζει προσωπικα.
Υ.Γ.Και στην ευρωπη το team καθε γιατρου ασχολειται ενεργα αλλα ποτε δεν αναλαμβανει καθηκοντα ιατρου.Στην fut πχ δεν νοειται μη ιατρος να χρησιμοποιησει νυστερι,τον διαχωρισμο των θυλακιων κατω απο το μικροσκοπιο ομως τον κανει.
Υπαρχουν και γιατροι που αναλαμβανουν εξολοκληρου την ολη διαδικασια και ειναι εμμονικοι με την τελειοτητα η οποια συναδει με την επαγγελματικη τους συνειδηση και την προσεγγιση καθε περιπτωσης που ειναι εξατομικευμενη στις ειδικες αναγκες καθε ασθενους ξεχωριστα,πχ Konior,lorenzo,couto,freitas,bloxham feller και πολλοι ακομη.
Δεν θυμαμαι αν ηταν στο δικο σου νημα που σε ειχα ρωτησει αν ο γιατρος σου ειχε πει ποσα ακομα εχει να δωσει η δοτρια και μου ειπες δεν μιλησατε καθολου για αυτο.Ε αυτο ειναι κοκκινη σημαια ,και αποδεικνυεται οτι δεν ακολουθουν τα πρωτοκολλα donor management που ειναι το Α και το Ω στις μμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και αντικειμενικα η εξαγωγη θα πρεπει να γινεται απο γιατρο και οχι απο το νοσηλευτικο προσωπικο,οσο καλο και αν ειναι.

θα διαφωνήσω σε αυτό. Technicians (extractors) με επαρκή, μακροχρόνια εκπαίδευση ακολουθώντας τις οδηγίες του ιατρού μπορούν να κάνουν την (μονοδιάστατη) αυτή δουλειά άριστα πιθανώς και καλύτερα από τον γιατρό. Άπειρα παραδείγματα.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
θα διαφωνήσω σε αυτό. Technicians (extractors) με επαρκή, μακροχρόνια εκπαίδευση ακολουθώντας τις οδηγίες του ιατρού μπορούν να κάνουν την (μονοδιάστατη) αυτή δουλειά άριστα πιθανώς και καλύτερα από τον γιατρό. Άπειρα παραδείγματα.
Θα συμφωνησω με την προυποθεση για ποιον γιατρο μιλαμε.Γιατι αν αναφερομαστε σε κλινικες οπου παρατηρειται το φαινομενο ο technician να ειναι καλυτερος απο τον γιατρο,τοτε κλαφτα χαραλαμπε.Για μενα αποτελει ακομη εναν λογο να αποφυγω αυτη την κλινικη τρεχοντας.
Δεν ειναι τυχαιο που οι μεγαλυτεροι γιατροι στον κλαδο ειναι 100% involved σε ολα τα σταδια και ειναι αυτοι που ασχολουνται με το κεφαλι του ασθενους.
Ο Konior για παραδειγμα,που ειναι απο τους καλυτερους στον κοσμο κανει solo την εξαγωγη.Και στην τοποθετηση σε stick and place μονος του και σε pre-made απο κοινου με την technician χωρις ομως να την αφηνει μονη της,παντα διπλα της για να βλεπει και να επεμβαινει.Και ολοι γνωριζουμε τις δουλειες του συγκεκριμενου γιατρου.Το ιδιο και ο Lorenzo.Και μιλαμε για τα 2 μεγαλυτερα ονοματα στη παγκοσμια αγορα.Obsession with perfectionism,αυτο ειναι!Και μιλαμε ακομα για τουρκια και τεχνικους σε ρολους γιατρων;Φωτια να μας καψει...

"My placement strategy varies depending on pre-made openings or stick and place. I do all placement with stick and place. I have one assistant, who places with me for large (3000 plus graft) pre-made opening cases. She has been with me for about 15 years and is the only person I trust for handling grafts. She never places alone as we are always working side-by-side so that I know what is going on. She assists me with the stick and place method. It's fairly technical in how I approach this, but the bottom line comes down to quality control which I'm fairly obsessed with." -Dr. Konior
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα συμφωνησω με την προυποθεση για ποιον γιατρο μιλαμε.Γιατι αν αναφερομαστε σε κλινικες οπου παρατηρειται το φαινομενο ο technician να ειναι καλυτερος απο τον γιατρο,τοτε κλαφτα χαραλαμπε.Για μενα αποτελει ακομη εναν λογο να αποφυγω αυτη την κλινικη τρεχοντας.
Δεν ειναι τυχαιο που οι μεγαλυτεροι γιατροι στον κλαδο ειναι 100% involved σε ολα τα σταδια και ειναι αυτοι που ασχολουνται με το κεφαλι του ασθενους.
Ο Konior για παραδειγμα,που ειναι απο τους καλυτερους στον κοσμο κανει solo την εξαγωγη.Και στην τοποθετηση σε stick and place μονος του και σε pre-made απο κοινου με την technician χωρις ομως να την αφηνει μονη της,παντα διπλα της για να βλεπει και να επεμβαινει.Και ολοι γνωριζουμε τις δουλειες του συγκεκριμενου γιατρου.Το ιδιο και ο Lorenzo.Και μιλαμε για τα 2 μεγαλυτερα ονοματα στη παγκοσμια αγορα.Obssesion with perfectionism,αυτο ειναι!Και μιλαμε ακομα για τουρκια και τεχνικους σε ρολους γιατρων;Φωτια να μας καψει...

"My placement strategy varies depending on pre-made openings or stick and place. I do all placement with stick and place. I have one assistant, who places with me for large (3000 plus graft) pre-made opening cases. She has been with me for about 15 years and is the only person I trust for handling grafts. She never places alone as we are always working side-by-side so that I know what is going on. She assists me with the stick and place method. It's fairly technical in how I approach this, but the bottom line comes down to quality control which I'm fairly obsessed with." -Dr. Konior

Δεν έγραψες όμως αυτό. Άλλο έγραψες χωρίς να βάλεις κάποιον αστερίσκο. Μιας και ανέφερες τον Lorenzo έχε υπόψιν σου ότι ΔΕΝ κάνει αυτός τις εξαγωγές και είναι φανατικός υπέρμαχος των (manual) εξαγωγών από technician οι οποίοι βέβαια περνάνε από εξαντλητικό training 2 ετών πριν μπουν στην μάχη σαν αυτόνομες μονάδες. Τα αποτελέσματα και η 15ετης εμπειρία του έχει αποδείξει ότι αν οι technicians είναι καλά εκπαιδευμένοι μπορούν να κάνουν άριστα το exrtraction χωρίς να επηρεάσουν το αποτέλεσμα. Ο Lorenzo ΔΕΝ επιβλέπει την εξαγωγή, δίνει κάποιες οδηγίες περιοδικά ανάλογα με την στρατηγική για τον απαιτούμενο λόγο. Το ότι ένας γιατρός επιλέγει να τα κάνει όλα μόνος του δεν σημαίνει ότι είναι πάντα και η βέλτιστη μέθοδος. To obsession with perfectionism πρέπει να έχει και πρακτική ουσία αλλιώς καταντά micro-management.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και σε εμάς οι τεχνικοί εξάγουν και τοποθετούν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Θα αναφέρω ενα χαρακτηριστικό παραδείγμα που δείχνουν την χαοτική διαφορά στις παρουσιάσεις.
Επειδή αναφέρθηκε για φωτισμούς και κάποια άλλα τέτοια.

Δεν θέλω καμία φωτογραφία να δω από κανέναν.Να θυμίσω εδώ τον Kardinalio το παιδί,πέσανε να τον φάνε για τις φώτο του και προσπαθήσανε κάποιοι να του προσάψουνε και δόλο.Μιλάμε στον Lorenzo έκανε.Αλλά είχανε και δίκιο για τις φώτο.

Που θέλω να καταλήξω.
Αν δεις τα βίντεο όλα του Freitas του Lorenzo,του Couto με τι διαφάνεια με τι ζουμαρισμα και με τι καθαρότητα δείχνουν την παραμικρή λεπτομέρεια τότε θα καταλάβουμε τη διαστημική διαφορά.
Μην ξεχάσω και τη διάρκεια από 5-10min.

Να πω και κάτι άλλο.
Προχτές πάλι αντί να σιωπήσει η συγκεκριμένη κλινική σε σχόλιο του Harris για τον Konnior (δεν τον ήξερα)για τα τριγωνάκια που πράγματι ήταν αριστούργημα, αμέσως να βγει μπροστά και να πει πως συγκρίνεται ένα περιστατικό τελειωμένο με ένα του 4μηνου (Aldo) και απαντήθηκε δεόντως από τον moderator με την αντίστοιχη φώτο του Πάνου στο αντίστοιχο διάστημα.Τα πολύ σωστά σχόλια του Πάνου δεν απαντήθηκαν ποτέ.
Εκεί φυσικά τα στόματα κλείνουν.

Αυτό είναι που με τρελαίνει και με εξοργίζει με αυτούς,προσπαθούνε να δείξουν και να παρουσιάσουν κάτι άλλο που δεν είναι, από αυτό που πραγματικά είναι και μπορούν να προσφέρουν..
Μη μιλάς μείνε ταπεινός και σιωπηλός και όταν βελτιωθείτε εδώ είμαστε να το αναγνωρίσουμε,αλλά προσπαθώντας να βγεις από επάνω αποδεικνύοντας ότι δεν είναι ετσι αλλά αλλιώς,ε τότε γειά σας καμία συζήτηση.

Ελπίζω κάποια στιγμη να ηρεμησεις απεναντι μας διότι ειναι κριμα να σπαταλάς τοση ενεργεια να πείσεις τον κοσμο όλο ότι
ο Αναστασακης δεν ειναι καλός.
Απλά τυγχάνει να έχει, οπως εχουμε ΞΑΝΑ-ΜΑΤΑ-ΠΕΙ απειρα βιντεο στο youtube, εκατονταδες περιστατικά στο site, δεκαδες εδω μέσα (και ερχονται και άλλα!), εκατονταδες πραγματικά google reviews, ειναι 2ος αντιπρόεδρος του ABHRS (σε 3 χρονια θα ειναι ΠΡΟΕΔΡΟΣ!), fellow της ISHRS (μόλις ), συγγραφεας ενος τεραστιου συγγραμματος για την ανδρογενετική αλωπεκια και την μεταμοσχευση, διδακτωρ παν/μιου κτλ κτλ, κτλ, τκλ.
Ή ΟΛΟΙ αυτοι ειναι ηλίθιοι και εσυ ο έξυπνος που τον ...ξεμπροστιασες ή..... do the math.
Ξέρεις, υπάρχουν και τα ακαδημαϊκά κριτηρια και το στατουσ στην επιστημονική κοινότητα,
Πέραν από το μικρο-κοσμο του φορουμ, κάποιοι επιστημονες έχουν και ...άλλη υπόσταση.
Καλο θα ειναι να μην αφηνεις την αντιπαθειά σου να σε τυφλώνεις και να κανεις συγκρισεις σε γελοιωδως ανόμοια μεγεθη απλά και μονο επειδή αντιπαθείς κάποιον.
Εισαι μορφωμενος άνθρωπος, ειναι κριμα.
Έλα να ηρεμησουμε λίγο, τι λές?
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μάλλον έχεις μπερδευτεί αρκετά Νικ μος.ποιος πριν τον θεωρούσε κορυφή και τώρα όχι?για να σε βάλω λίγο στο κλίμα ,πριν εμφανιστει στο φόρουμ μίστερ τοπικ τον ξέραμε,εμφανίστηκε στο φόρουμ ώστε να υπερασπιστεί τη θέση του για τις μηνύσεις με έναν πελάτη από ένα στριπ και μέσα σε ένα μήνα αυτοαποκαλεστηκε σαν ο καλύτερος στην Ελλάδα και στη συνέχεια κάποια νέα μέλη και κάποιοι κάπως παλιότεροι τον αποκάλεσαν έτσι.απο ποια δείγματα μέχρι τότε αποκαλεστηκε ο καλύτερος και συνεχίζει να αποκαλείται?τα αποτελέσματα που λες το έχω ξαναπεί πολλές φορές και το λέω και τώρα τα θεωρώ μερεμετια.σοβαρες δουλειές με πύκνωση δεν έχει δείξει ακόμα.ο vlafo πήγε και αυτό που βλέπουμε εύκολα σε κλινικές άλλες που ζητάνε τα λεφτά που ζητάει ο Αναστασάκης, δεν μπορει να του το προσφέρει.

καλα θα κανεις να εισαι ακριβης σε παρακαλώ.
ο Αναστασακης εκανε μηνυση επειδη ένας δυσαρεστημενος ασθενής εβαλε 10 άτομα να τον συκοφαντούν.
Το οτι το λεγατε μιστερ τοππικ δεν προσβαλει αυτον, το καταλαβεινεις αυτο, ετσι δεν ειανι?
Δειξε μου που αυτοαποκαλέστηκε ο καλύτερος στην Ελλάδα.
Φυσικά ΠΟΥΘΕΝΑ.
Το οτι έχει από τα πιο ισχυρα βιογραφικά παγκοσμίως στον κλάδο ισχυει και αν δεν μπορεις να το αντιληφθούν κάποιοι
επειδή δεν ειναι ιατροί, δεν σημαίνει ότι δεν ισχυει ή οτι ειναι κάτι μικρό.
Αυατ ειναι τα ΓΕΓΟΝΟΤΑ
Τωρα τα υπόλοιπα που λες ειναι γνωμη σου και ειναι σεβαστη.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ισχυει τολ, πολλοι γιατροι στην Ελλαδα, δεν καταφερνουν να πετυχουν πυκνοτητες που θα εφτιαχναν αυτοι οι "χτιστες", ή οποιαδηποτε γνωστη κλινικη του εξωτερικου...

Αντιθετα σε κανουν να πιστέψεις με διαφορες ατακες του τύπου "η μεταμοσχευση δεν ειναι αγωνας 100 μ, αλλα μαραθώνιος" οτι θα πρεπει να σου βαλουν λιγοτερα μοσχέυματα απο οτι θα σου εβαζε μια άλλη κλινικη του εξωτερικου, κρύβοντας ετσι την αδυναμία τους ή τον φόβο να μπουν πιο επιθετικά, προσφεροντας σου τελικα ενα αρκετα συντηρητικό αποτελεσμα....το οποιο σε αναγκαζει να ξαναεπεμβεις στην ιδια περιοχη με οτι αυτο συνεπαγεται για πολλα εξοδα, αγχος, ταλαιπωρία....

Σημερα έτυχε σε ένα πολυ κατάλληλο περιστατικό να μπουν 3000+ μοσχευματα σε ενα hairline + 4cm βαθος.
θα στο ανεβασω να το δεις κάποια στιγμη
Τωρα αυτα περι αδυναμιας η φόβου, τα ακούω και σκεφτομαι οτι είναι εύκολα λόγια πληκτρολογίου....
Όταν δεν θα έχεις ποτε εσυ να λογοδοτησεις σε ενα ασθενή σε 15-20 χρόνια γιατι δεν θα έχει αρκετα μοσχευματα να του βαλεις στο crown επειδη έκοψε την fina και τα είχες φάει όλα στο hairline, ειναι εύκολο να λές "Βαλε κι αλλα ρε, τι φοβάσαι? ΑΣΧΕΤΕ!."

Σε 10 χρόνια ή σε 20 που εσυ θα εισαι "αναμνηση παλια" στα φορουμ (θα έχεις βρει άλλο χομπι), ο Αναστασακης θα έχει ακομα ταμπελαρα στην Κηφισιας και ο ασθενής θα ξαναερθει να βαλει και άλλα μαλλια γιατι προχωρησε το πρόβλημα.
Επειδή πάντα προχωραει
Επειδη ΔΕΝ θα εισαι ΕΣΥ εκει να εξηγησεις στο ασθενή γιατι κανατε ένα hairline μπετο με 5000 grafts και τωρα το midscalp ειναι αραιό με τα υπόλοιπα 2000-3000 και δεν έχει μείνει τιποτα για το crown, κρατα λιγο πισινη.
Μπορει ο ιατρός κατι να ξέρει περισσοτερο από εσενα που θες να δεις νουμερα και ...να μην περναει ήλιος.
Δεν ειναι ΜΑΓΚΙΑ να λες τον συνετο "φοβισμενο", ειδικά ως ανωνυμος.
Μάλλον το αντιθετο ειναι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Επιλεκτικά απαντάς και όχι σε αυτά που σου λέω.για το ότι έγινε μέλος(καλά έκανε) για να υπερασπιστεί τον εαυτό του για τον λόγο ότι υπήρχε κράξιμο από έναν πελάτη του και έφτασαν από ότι είπαν δεν ανέφερες τπτ..για το ότι μέσα σε ένα μήνα αυτοαποκαλεστηκε ο καλύτερος στην Ελλάδα και εκ των κορυφαίων στην Ευρώπη και υπήρχαν κάποιοι που το υποστήριζαν από εδώ,κλασσικό βέβαια αυτό πάντα υπάρχουν αφελείς και ευκολόπιστοι πάλι δεν είπες τπτ.επισης να σε ενημερώσω πως και εγώ έχω πει καλά λόγια για διαχείριση δοτριας σχεδιασμούς hairline κτλ ,δεν είναι κακό αυτό.οντως είναι προσεκτικός σε αυτά και τίμιος.το κάτι παραπάνω δεν υπάρχει όμως φίλε μου..και το κάτι παραπάνω είναι αυτό που ζήτησε ο vlafo.αυτο δεν μπορεί να στο προσφέρει..δεν τολμάει?δεν έχει τη δυνατότητα?ποιος ξέρει?γιατί όταν ζητάς αυτά τα λεφτά ανά graft,τότε θα πρέπει να το προσφέρεις αυτό που ζητείται..και δεν ήταν κάτι υπερβολικό αυτό που ζήτησε ο vlafo..το σύνηθες ήταν..ειδικά σε αυτές τις τιμές που συζητάμε είναι ρουτίνα..τώρα για τον τιρκαλά,νομίζω ότι προσπαθείς να πας αλλού την κουβέντα.ολα αυτά που λες για τις οικονομικές δυσκολίες και ότι τις συμμερίζεται,επειδή άλλος τα έχει πει προφανώς και το λες και εσύ,εγώ θα πω ότι αυτά είναι εικασίες..το πως το βλέπει μόνο αυτός το ξέρει,ο γιατρός.και δεν είναι εδώ να επιβεβαιώσει,άρα λόγια είναι όλα αυτά.ουτε ο ίδιος αποκάλεσε τον εαυτό του έτσι άρα μην του το φορτώνουμε.τωρα όσο για το how business works ,άλλη κουβέντα αυτή που σε ξεχωριστό νήμα αν θέλετε τα συζητάμε ,μην τα μπλέκουμε τώρα όλα μαζί θα γράφουμε υπερσεντονια.

Οχι.
Του ιατρού ΔΕΝ του λεει ο ..πελατης τι θα κάνει.
Ο Αναστασακης έχει ξεκαθαρισει ότι αυτη την ...υπηρεσια ΔΕΝ την προσφερει.
Ο συγκεκριμένος πήρε το πλανο του ιατρού και δεν συμφωνησε.
Σε άλλο νημα απαντησα με ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ και το ΓΙΑΤΙ όπως και το τι προβλέπω (εγώ) ότι θα γινει!
θες το link?????
Οπότε παρακαλώ μην ξαναλεμε τα ιδια.
Αν θες να πιστευεις οτι ο Αναστασακης δεν κάνει αυτα που θελει ο καθε ασθενής επειδη δεν ...μπορει, δικαιωμα σου.
Αλλα ειναι γελειο να το πιστευεις και κατι μου λεει πως έχεις αρχισει να το καταλαβαινεις πλεον.
Ο καθε ασθενής θα βρει το ιατρό που του ταιριάζει.
Το γεγονος ότι ο Αναστασακης λέει ΟΧΙ πρεπει να σε βαλει σε σκεψεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Ελπίζω κάποια στιγμη να ηρεμησεις απεναντι μας διότι ειναι κριμα να σπαταλάς τοση ενεργεια να πείσεις τον κοσμο όλο ότι
ο Αναστασακης δεν ειναι καλός.
Απλά τυγχάνει να έχει, οπως εχουμε ΞΑΝΑ-ΜΑΤΑ-ΠΕΙ απειρα βιντεο στο youtube, εκατονταδες περιστατικά στο site, δεκαδες εδω μέσα (και ερχονται και άλλα!), εκατονταδες πραγματικά google reviews, ειναι 2ος αντιπρόεδρος του ABHRS (σε 3 χρονια θα ειναι ΠΡΟΕΔΡΟΣ!), fellow της ISHRS (μόλις ), συγγραφεας ενος τεραστιου συγγραμματος για την ανδρογενετική αλωπεκια και την μεταμοσχευση, διδακτωρ παν/μιου κτλ κτλ, κτλ, τκλ.
Ή ΟΛΟΙ αυτοι ειναι ηλίθιοι και εσυ ο έξυπνος που τον ...ξεμπροστιασες ή..... do the math.
Ξέρεις, υπάρχουν και τα ακαδημαϊκά κριτηρια και το στατουσ στην επιστημονική κοινότητα,
Πέραν από το μικρο-κοσμο του φορουμ, κάποιοι επιστημονες έχουν και ...άλλη υπόσταση.
Καλο θα ειναι να μην αφηνεις την αντιπαθειά σου να σε τυφλώνεις και να κανεις συγκρισεις σε γελοιωδως ανόμοια μεγεθη απλά και μονο επειδή αντιπαθείς κάποιον.
Εισαι μορφωμενος άνθρωπος, ειναι κριμα.
Έλα να ηρεμησουμε λίγο, τι λές?
Η διεστραμμένη αντίληψη της πραγματικότητας ή μάλλον η αντιστροφή της πραγματικότητας όπως σας ξαναέχω πει,είναι πλέον βίωμα σας και το πιστεύετε κιόλας.
Πάμε πάλι τα ίδια να πετάγεστε σε νήμα που σχολιάζουμε και να ανακατεύεσται γιατί δήθεν είπαμε αρνητικά πράγματα για τη δουλειά σας.
Έλεος απλά,δεν κουραστήκατε εσείς να αναλώνεστε και να χαλάτε φαιά ουσία προσπαθώντας να μας φιμώσετε επειδή δεν έχετε μάθει στη ζωή σας να δέχεστε κριτική?
Δικό σας πρόβλημα και λύστε το με τον εαυτό σας και τα προβλήματα σας.
Εγώ δε θα κάνω τον ψυχολόγο.

Έχω διάφορους τέτοιους σαν πελάτες με τέτοια συμπεριφορά που έχω αντιμετωπίσει στην επαγγελματική μου καριέρα και όλοι νομίζαν ότι είναι υπεράνω κριτικής είτε γιατί είχαν τα λεφτά είτε τα ακαδημαϊκά κριτήρια.

Μόνο που τα έχω και εγώ και τα 2 απλά δεν είμαι σαν εσάς.
Δέχομαι από τον καθένα κριτική και όχι μόνο από τους συναδέλφους μου με τα ίδια προσόντα και την ίδια πορεία.
Και η πιο ουσιώδης κριτική είναι συνήθως από τους άλλους απλούς ανθρώπους που δεν έχουν τις γνώσεις μου.
Δεν έχω καμία αντιπάθεια αυτά είναι στο δικό σας το μυαλό για τους γνωστούς λόγους και κανένα δεν ξεμπρόστιασα αυτά είναι λόγια του αέρα και μυθεύματα.

Έτσι λέγατε και στον Aris81 που σας απέρριψε και πάλι τα ίδια επίθεση του κάνατε.
Με λίγα λόγια οποίος πει θετικά σχόλια δικός μας,οποίος πει αρνητικά εχθρός μας.
Η χειρότερη και απεχθέστερη αντίληψη για τους άλλους,που απλά με αηδιάζει.

Όταν δεν έχουμε να απαντήσουμε και έχουμε ένδεια επιχειρημάτων καταφεύγουμε σε κραυγές και συκοφαντίες.

Που είναι η γελοία κατά εσάς σύγκριση?
Που τη βαφτίζετε και γελοία τάχα ?

Βγήκατε δήθεν μπροστά για τα temples και δεν αναρωτηθήκατε ότι θα βγει να απαντήσει κάποιος και να σας δείξει παράδειγμα μέλους, που το συγκεκριμένο μάλιστα πήγε στην άλλη άκρη της γης για να κάνει μμ (και νόμιζα ότι εγώ ήμουν ο τρελλός)και αμέσως να βγείτε στην επίθεση της σύγκρουσης και της σύγκρισης.
Θα πρέπει να προσέχετε πολύ τι λέτε και με ποιους μιλάτε σας το έχω ξαναπεί,εδώ μέσα είμαστε διαβασμένοι και ξέρουμε και την παραμικρή λεπτομέρεια όχι πολλοί αλλά αυτοί που ξέρουμε.
Και άποψη τεκμηριωμένη έχουμε και θα τη στηρίζουμε και θα τη λέμε είτε σας αρέσει είτε όχι.
Αφήστε τον Konor λοιπόν που θιχτήκατε κιόλας αντί να βγείτε και να δηλώσετε ευθαρσώς, κάναμε μια αστοχία ρε παιδί μου θα τη διορθώσουμε.Και εκεί να λήξει.
Όχι, να αποδείξω ότι είμαστε τυφλοί όλοι.Δεν είμαστε ιατροί και δεν καταλαβαίνουμε.
Εγώ αυτό δεν το δέχομαι αγαπητέ είναι στο DNA μου,δεν το τρώω.
Η αντιμετώπιση η επαγγελματική είναι πραγματικά τραγική,ποιό πολύ μπράβο της νύχτας μου θυμίζει και όχι ακαδημαϊκό γιατρό με τόση μόρφωση και παιδεία .

Χαλαρώστε λοιπόν και απολαύστε την καλοπροαίρετη κριτική μας.
 

manly_Man

Well-Known Member
Σημερα έτυχε σε ένα πολυ κατάλληλο περιστατικό να μπουν 3000+ μοσχευματα σε ενα hairline + 4cm βαθος.
θα στο ανεβασω να το δεις κάποια στιγμη
Τωρα αυτα περι αδυναμιας η φόβου, τα ακούω και σκεφτομαι οτι είναι εύκολα λόγια πληκτρολογίου....
Όταν δεν θα έχεις ποτε εσυ να λογοδοτησεις σε ενα ασθενή σε 15-20 χρόνια γιατι δεν θα έχει αρκετα μοσχευματα να του βαλεις στο crown επειδη έκοψε την fina και τα είχες φάει όλα στο hairline, ειναι εύκολο να λές "Βαλε κι αλλα ρε, τι φοβάσαι? ΑΣΧΕΤΕ!."

Σε 10 χρόνια ή σε 20 που εσυ θα εισαι "αναμνηση παλια" στα φορουμ (θα έχεις βρει άλλο χομπι), ο Αναστασακης θα έχει ακομα ταμπελαρα στην Κηφισιας και ο ασθενής θα ξαναερθει να βαλει και άλλα μαλλια γιατι προχωρησε το πρόβλημα.
Επειδή πάντα προχωραει
Επειδη ΔΕΝ θα εισαι ΕΣΥ εκει να εξηγησεις στο ασθενή γιατι κανατε ένα hairline μπετο με 5000 grafts και τωρα το midscalp ειναι αραιό με τα υπόλοιπα 2000-3000 και δεν έχει μείνει τιποτα για το crown, κρατα λιγο πισινη.
Μπορει ο ιατρός κατι να ξέρει περισσοτερο από εσενα που θες να δεις νουμερα και ...να μην περναει ήλιος.
Δεν ειναι ΜΑΓΚΙΑ να λες τον συνετο "φοβισμενο", ειδικά ως ανωνυμος.
Μάλλον το αντιθετο ειναι.
Προφανως και μετραει το προβλημα του καθε ασθενη, αν βρισκεται σε μικρη ηλικια και με αραιωση σε ολο το scalp δεν θα βαλεις την μεγιστη πυκνοτητα. Θα πρεπει να λαβει αγωγη και να γινει ενα πλανο με μετρησεις....

Ουδεποτε ειπα σε καποιον που εχει σοβαρο προβλημα και αναμενεται να εξελιχθει πολυ η αραιωση του να βαλει υπερογκο αριθμο grafts σε μια ζωνη, μη βαζετε λογια που δεν εχω πει απλα για να μου την "πειτε"....

Οταν ομως βλεπεις να βρισκεται σε μη νεαρη ηλικια να διαθετει ολα τα εφοδια για ενα βελτιστο αποτελεσμα και παλι να τον πας συντηρητικά, τοτε κατι φταιει....

Οταν βλεπεις κατι ασθενεις σε μεγαλη ηλικια που κανονικα ηθελαν 5000-5500 grafts ή κ παραπανω, για να καλυψουν το προβλημα τους...και αντι πχ να του κλεινεις ζωνες, εσυ του βαζεις 3000 μοσχευματα σε ολο το κεφαλι κ μετα τα αφηνει 15 ποντους μακρια , χτενισμενα με χτενισμα καλυψης για να βγει η φωτογραφια στο στουντιο και για να μαζευτουν τα ασυμαζευτα, ενω σε εξωτερικες συνθηκες θα τα επαιρνε ο αερας και θα ξεγυμνώνονταν με τον ηλιο, τοτε κατι φταιει...

Οταν αλλος ασθενης εχει προβλημα μονο μπροστα με μαλλι βουρτσα πισω κ παλι οχι σε νεαρη ηλικια και παλι δεν του βαζεις τον μεγιστο αριθμο grafts για να κλεισεις την ζωνη οπως θα εκανε μια αλλη κλινικη που τολμαει, τοτε κατι φταιει....

Γιατι ολοι αυτοι οι ασθενεις που ανεφερα παραπανω, να συμβιβαζονται με το αποτελεσμα που πηραν, ενω θα μπορουσαν να ειχαν ενα καλυτερο αποτελεσμα και πιο πυκνο;

Σε ολα τα παραπανω θα ειχε προηγηθει βεβαια και μετρηση δοτριας, οχι ετσι στην τυχη...

Δεν το θεωρω χομπι αυτο εδω, ουτε υποστηριζω καμια κλινικη και ουτε θα το κανω ποτε σε αντιθεση με μερικους που σας υποστηριζουν ολως τυχαιως .....απλα αναζητηση κλινικης ωστε να κανω την καταλληλη επιλογη για την περιπτωση μου.

Χαιρομαι να εχει και σε 10 και σε 20 και σε 30 χρονια ακομα την κλινικη. Καλο ειναι να υπαρχουν πολλες κλινικες για να ανεβαινει ο ανταγωνισμος....απλα να ειναι ταπεινος και να φανει η δουλεια μεσα απο πραξεις και οχι απο "μεγαλα" λογια που δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η διεστραμμένη αντίληψη της πραγματικότητας ή μάλλον η αντιστροφή της πραγματικότητας όπως σας ξαναέχω πει,είναι πλέον βίωμα σας και το πιστεύετε κιόλας.
Πάμε πάλι τα ίδια να πετάγεστε σε νήμα που σχολιάζουμε και να ανακατεύεσται γιατί δήθεν είπαμε αρνητικά πράγματα για τη δουλειά σας.
Έλεος απλά,δεν κουραστήκατε εσείς να αναλώνεστε και να χαλάτε φαιά ουσία προσπαθώντας να μας φιμώσετε επειδή δεν έχετε μάθει στη ζωή σας να δέχεστε κριτική?
Δικό σας πρόβλημα και λύστε το με τον εαυτό σας και τα προβλήματα σας.
Εγώ δε θα κάνω τον ψυχολόγο.

Έχω διάφορους τέτοιους σαν πελάτες με τέτοια συμπεριφορά που έχω αντιμετωπίσει στην επαγγελματική μου καριέρα και όλοι νομίζαν ότι είναι υπεράνω κριτικής είτε γιατί είχαν τα λεφτά είτε τα ακαδημαϊκά κριτήρια.

Μόνο που τα έχω και εγώ και τα 2 απλά δεν είμαι σαν εσάς.
Δέχομαι από τον καθένα κριτική και όχι μόνο από τους συναδέλφους μου με τα ίδια προσόντα και την ίδια πορεία.
Και η πιο ουσιώδης κριτική είναι συνήθως από τους άλλους απλούς ανθρώπους που δεν έχουν τις γνώσεις μου.
Δεν έχω καμία αντιπάθεια αυτά είναι στο δικό σας το μυαλό για τους γνωστούς λόγους και κανένα δεν ξεμπρόστιασα αυτά είναι λόγια του αέρα και μυθεύματα.

Έτσι λέγατε και στον Aris81 που σας απέρριψε και πάλι τα ίδια επίθεση του κάνατε.
Με λίγα λόγια οποίος πει θετικά σχόλια δικός μας,οποίος πει αρνητικά εχθρός μας.
Η χειρότερη και απεχθέστερη αντίληψη για τους άλλους,που απλά με αηδιάζει.

Όταν δεν έχουμε να απαντήσουμε και έχουμε ένδεια επιχειρημάτων καταφεύγουμε σε κραυγές και συκοφαντίες.

Που είναι η γελοία κατά εσάς σύγκριση?
Που τη βαφτίζετε και γελοία τάχα ?

Βγήκατε δήθεν μπροστά για τα temples και δεν αναρωτηθήκατε ότι θα βγει να απαντήσει κάποιος και να σας δείξει παράδειγμα μέλους, που το συγκεκριμένο μάλιστα πήγε στην άλλη άκρη της γης για να κάνει μμ (και νόμιζα ότι εγώ ήμουν ο τρελλός)και αμέσως να βγείτε στην επίθεση της σύγκρουσης και της σύγκρισης.
Θα πρέπει να προσέχετε πολύ τι λέτε και με ποιους μιλάτε σας το έχω ξαναπεί,εδώ μέσα είμαστε διαβασμένοι και ξέρουμε και την παραμικρή λεπτομέρεια όχι πολλοί αλλά αυτοί που ξέρουμε.
Και άποψη τεκμηριωμένη έχουμε και θα τη στηρίζουμε και θα τη λέμε είτε σας αρέσει είτε όχι.
Αφήστε τον Konor λοιπόν που θιχτήκατε κιόλας αντί να βγείτε και να δηλώσετε ευθαρσώς, κάναμε μια αστοχία ρε παιδί μου θα τη διορθώσουμε.Και εκεί να λήξει.
Όχι, να αποδείξω ότι είμαστε τυφλοί όλοι.Δεν είμαστε ιατροί και δεν καταλαβαίνουμε.
Εγώ αυτό δεν το δέχομαι αγαπητέ είναι στο DNA μου,δεν το τρώω.
Η αντιμετώπιση η επαγγελματική είναι πραγματικά τραγική,ποιό πολύ μπράβο της νύχτας μου θυμίζει και όχι ακαδημαϊκό γιατρό με τόση μόρφωση και παιδεία .

Χαλαρώστε λοιπόν και απολαύστε την καλοπροαίρετη κριτική μας.

Καλοπροαιρετη!!! Ειδικά αυτο! :))

Ο ιατρός που μιλησε με τον ασθενη του ειπε ακριβως τι θα γινει, σε ευχαριστούμε για την προταση πως να αντιμετωπιζουμε τους ασθενείς....
Το οτι οι καλοπροαιρετοι ειστε στη γωνια για να κρινετε αν πεταει μια τριχα πλεον εχει γινει ανεκδοτο.
Και μη μπερδευεσαι.
Δεν λετε κακα για τη δουλεια.
Λεγε οτι θες για τη δουλεια, ο κόσμος ξερει και ποιος ειναι ο καθενας και την ατζεντα του πλέον.
Όλοι ειδικοί ειμαστε....
Με ενοχλει να αφηνεις υπονούμενα άλλου ειδους.
Όσο περισσοτερο σε διαβαζω τόσο περισσοτερο θαυμαζω τη διαίσθηση του Αναστασακη τελικά...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Προφανως και μετραει το προβλημα του καθε ασθενη, αν βρισκεται σε μικρη ηλικια και με αραιωση σε ολο το scalp δεν θα βαλεις την μεγιστη πυκνοτητα. Θα πρεπει να λαβει αγωγη και να γινει ενα πλανο με μετρησεις....

Ουδεποτε ειπα σε καποιον που εχει σοβαρο προβλημα και αναμενεται να εξελιχθει πολυ η αραιωση του να βαλει υπερογκο αριθμο grafts σε μια ζωνη, μη βαζετε λογια που δεν εχω πει απλα για να μου την "πειτε"....

Οταν ομως βλεπεις να βρισκεται σε μη νεαρη ηλικια να διαθετει ολα τα εφοδια για ενα βελτιστο αποτελεσμα και παλι να τον πας συντηρητικά, τοτε κατι φταιει....

Οταν βλεπεις κατι ασθενεις σε μεγαλη ηλικια που κανονικα ηθελαν 5000-5500 grafts ή κ παραπανω, για να καλυψουν το προβλημα τους...και αντι πχ να του κλεινεις ζωνες, εσυ του βαζεις 3000 μοσχευματα σε ολο το κεφαλι κ μετα τα αφηνει 15 ποντους μακρια , χτενισμενα με χτενισμα καλυψης για να βγει η φωτογραφια στο στουντιο και για να μαζευτουν τα ασυμαζευτα, ενω σε εξωτερικες συνθηκες θα τα επαιρνε ο αερας και θα ξεγυμνώνονταν με τον ηλιο τοτε κατι φταιει...

Οταν αλλος ασθενης εχει προβλημα μονο μπροστα με μαλλι βουρτσα πισω κ παλι οχι σε νεαρη ηλικια και παλι δεν του βαζεις τον μεγιστο αριθμο grafts για να κλεισεις την ζωνη οπως θα εκανε μια αλλη κλινικη που τολμαει, τοτε κατι φταιει....

Γιατι ολοι αυτοι οι ασθενεις που ανεφερα παραπανω, να συμβιβαζονται με το αποτελεσμα που πηραν, ενω θα μπορουσαν να ειχαν ενα καλυτερο αποτελεσμα και πιο πυκνο;

Σε ολα τα παραπανω θα ειχε προηγηθει βεβαια και μετρηση δοτριας, οχι ετσι στην τυχη...

Δεν το θεωρω χομπι αυτο εδω, ουτε υποστηριζω καμια κλινικη και ουτε θα το κανω ποτε.....απλα αναζητηση κλινικης ωστε να κανω την καταλληλη επιλογη για την περιπτωση μου.

Χαιρομαι να εχει και σε 10 και σε 20 και σε 30 χρονια ακομα την κλινικη. Καλο ειναι να υπαρχουν πολλες κλινικες για να ανεβαινει ο ανταγωνισμος....απλα να ειναι ταπεινος και να φανει η δουλεια μεσα απο πραξεις και οχι απο "μεγαλα" λογια που δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα...

Θέλεις να μου δειξει λόγια που εχει πει ο ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ????????
Εγω μπορω να λέω ότι θελω, τον θαυμαζω και με πληρωνει.
θες να μου δειξεις γιατι έχει καταντησει κουραστικό.
Έχω ψαξει ΤΑ ΠΑΝΤΑ!
Δεν υπάρχει τιποτα, μια χαρα υπερ-ταπεινος θα έλεγα για τα προσοντα του.
Σε παρακαλώ βρες κατι να δειξεις γιατι ειναι κουραστικό να μιλατε 2-3 ατομα για το πως ΝΟΙΩΣΑΤΕ
ενω ο άλλος δεν ειπε κατι υπερφιαλο ή ψωνισμένο.
Πραγματικα βρες κατι να με ταπωσεις!
 

vlafo

Well-Known Member
Λεγε οτι θες γι ατη δουλεια, ο κόσμος ξερει και ποιος ειανι ο καθενας και την ατζεντα του πλέον.
Με ενοχλει να αφηνεις υπονούμενα άλλου ειδους.
Όσο περισσοτερο σε διαβαζω τόσο περισσοτερο θαυμαζω τη διαίσθηση του Αναστασακη τελικά...
Ο κόσμος φυσικά και γνωρίζει ποιος είναι ο καθένας και ειδικά εδώ.
Αλλά αυτό με την ατζέντα είναι φοβερό,να σας πω λοιπόν,δουλεύω σε ανταγωνιστή σας και έχω σκοπό της ζωής μου να σας κάνω ζημιά.

Είστε φοβεροί πραγματικά.
Εμένα να δείτε πόσα πράγματα με ενοχλούν πάνω σας.

Δεν μοιράζεστε αυτή τη διαίσθησή μαζί μας εδω παρουσία όλων?
Να δούμε αυτές τις ικανότητες που διαθέτει ο γιατρός θα ήθελα να τις μάθω.
 

gio7

Member
Πραγματικα ρε παιδια εχετε λυσσαξει με τον Αναστασακη. Δεν υπαρχει μερα που να μπω στο φορουμ και να μην διαβασω για το ''κακο'' που εχει προκαλεσει στην ανθρωποτητα ο συγκεκριμενος γιατρος.

Απο κει και περα ειναι μια οκ κλινικη(αρκετα καλη για Ελλαδα, μετρια για εξωτερικο), με ορθο πρωτοκολλο, εξαιρετικη διαχειριση δοτριας, συντηρητικη στρατηγικη(οποτε απλα οκ αποτελεσματα) και αστειες τιμες(με αυτες τις τιμες φυσικα και πας εξωτερικο)

Αυτα. Ηρεμια.
Κανένας δεν τον έχει κατηγορήσει ότι κάνει κακό στην ανθρωπότητα.
Αποφασισε να μπει στο φόρουμ για να κάνει καλό στην κλινική του.Χωρις να πει τιμές που χρεώνει.Εδώ που αποφάσισε να μπει όμως, μας αρέσει να συζητάμε για τις τιμές.
Άφησε έναν αντιπρόσωπο στο πόδι του, ο οποίος έχει την άνεση να γράφει ότι θέλει, σε όποιο ύφος θέλει,χωρίς φυσικά να προάγει την γνώση του κοινου σε οτιδήποτε.
Απειλείται με μπανάρισμα όποιος τολμήσει να γράψει δεύτερο σχόλιο σε οποιαδήποτε παρουσίαση της κλινικής,ακόμα και ανεξάρτητης.
Η μοναδική παρουσίαση μμ από την κλινική του που υπήρχε στο φόρουμ μέχρι πριν ένα χρόνο, έχει περιέργως εξαφανιστεί.
Σε ένα φόρουμ σαν αυτό, δεν μπορείς να παίζεις αποκλειστικά με τους κανόνες σου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν έχει εξαφανιστεί καμμια παρουσιαση εκτός και αν ζήτησε να διαγραφει αυτος που την άνοιξε όπως έχει γινει με αρκετές. Αυτή είναι η πολιτική που εφαρμοζεται απαρέγκλιτα. Δεν υπάρχει τίποτα περίεργο σε αυτό.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Κανένας δεν τον έχει κατηγορήσει ότι κάνει κακό στην ανθρωπότητα.
Αποφασισε να μπει στο φόρουμ για να κάνει καλό στην κλινική του.Χωρις να πει τιμές που χρεώνει.Εδώ που αποφάσισε να μπει όμως, μας αρέσει να συζητάμε για τις τιμές.
Άφησε έναν αντιπρόσωπο στο πόδι του, ο οποίος έχει την άνεση να γράφει ότι θέλει, σε όποιο ύφος θέλει,χωρίς φυσικά να προάγει την γνώση του κοινου σε οτιδήποτε.
Απειλείται με μπανάρισμα όποιος τολμήσει να γράψει δεύτερο σχόλιο σε οποιαδήποτε παρουσίαση της κλινικής,ακόμα και ανεξάρτητης.
Η μοναδική παρουσίαση μμ από την κλινική του που υπήρχε στο φόρουμ μέχρι πριν ένα χρόνο, έχει περιέργως εξαφανιστεί.
Σε ένα φόρουμ σαν αυτό, δεν μπορείς να παίζεις αποκλειστικά με τους κανόνες σου.

Αχ, να χαρεις, το θεμα με τις τιμες, ημαρτον.
Αφου οι τιμες ήταν το ΠΡΟΣΧΗΜΑ!
Ελα, μην κοροιδευομαστε, φτανει πια βρε παιδιά.
καλά τα λές, γνωση απο μενα δεν θα παρετε, δεν εχω.
θα σας ποσταρω τα περιστατικά και αν κρινω καπου πως χρειαζεται, πραγματικα χρειαζεται, ιατρός, θα τον ενημερωνω.
οπως έγινε στο νημα της Φινα και καταθλιψη.
Ειχατε γνωση αλλα σας εννοιαζε η τιμη/graft, ποσα βγαζει ο ιατρός και η ΑΝΘΡΩΠΟΦΑΓΙΑ.
Θεωρω οτι ολοι ειναι ενηλικες άντρες εδω μέσα, υπευθυνοι και υπολογοι για τις επιλογες τους.
Έπρεπε να το περιμενετε.

Το τελευταιο που λες δεν ξερω τι ειναι, please elaborate
 
Μπλουζα