Ενδιαφέρομαι για μμ

aeratos28

Just aeratos
Επιλεκτικά απαντάς και όχι σε αυτά που σου λέω.για το ότι έγινε μέλος(καλά έκανε) για να υπερασπιστεί τον εαυτό του για τον λόγο ότι υπήρχε κράξιμο από έναν πελάτη του και έφτασαν από ότι είπαν δεν ανέφερες τπτ..για το ότι μέσα σε ένα μήνα αυτοαποκαλεστηκε ο καλύτερος στην Ελλάδα και εκ των κορυφαίων στην Ευρώπη και υπήρχαν κάποιοι που το υποστήριζαν από εδώ,κλασσικό βέβαια αυτό πάντα υπάρχουν αφελείς και ευκολόπιστοι πάλι δεν είπες τπτ.επισης να σε ενημερώσω πως και εγώ έχω πει καλά λόγια για διαχείριση δοτριας σχεδιασμούς hairline κτλ ,δεν είναι κακό αυτό.οντως είναι προσεκτικός σε αυτά και τίμιος.το κάτι παραπάνω δεν υπάρχει όμως φίλε μου..και το κάτι παραπάνω είναι αυτό που ζήτησε ο vlafo.αυτο δεν μπορεί να στο προσφέρει..δεν τολμάει?δεν έχει τη δυνατότητα?ποιος ξέρει?γιατί όταν ζητάς αυτά τα λεφτά ανά graft,τότε θα πρέπει να το προσφέρεις αυτό που ζητείται..και δεν ήταν κάτι υπερβολικό αυτό που ζήτησε ο vlafo..το σύνηθες ήταν..ειδικά σε αυτές τις τιμές που συζητάμε είναι ρουτίνα..τώρα για τον τιρκαλά,νομίζω ότι προσπαθείς να πας αλλού την κουβέντα.ολα αυτά που λες για τις οικονομικές δυσκολίες και ότι τις συμμερίζεται,επειδή άλλος τα έχει πει προφανώς και το λες και εσύ,εγώ θα πω ότι αυτά είναι εικασίες..το πως το βλέπει μόνο αυτός το ξέρει,ο γιατρός.και δεν είναι εδώ να επιβεβαιώσει,άρα λόγια είναι όλα αυτά.ουτε ο ίδιος αποκάλεσε τον εαυτό του έτσι άρα μην του το φορτώνουμε.τωρα όσο για το how business works ,άλλη κουβέντα αυτή που σε ξεχωριστό νήμα αν θέλετε τα συζητάμε ,μην τα μπλέκουμε τώρα όλα μαζί θα γράφουμε υπερσεντονια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Κι ομως ,η χαμηλη τιμη φαινεται να αποτελει διεγερτικο για πολλους και να θολωνει μυαλα.Οταν γινεται χρηση μη αντικειμενικων κριτηριων για την υποστηριξη μιας αποψης/θεσης,τοτε αυτη υποβιβαζει τον σκοπο της και την αξια της και παυει να λειτουργει σαν κριτικη που οδηγει σε κατι θετικο,υπαρχει μονο για να λειτουργει τοξικα για ολους τριγυρω.Και αν θελουμε να μιλησουμε με αντικειμενικες αληθειες ο αναστασακης εχει το μεγαλυτερο δειγμα περιστατικων στην Ελλαδα με μεσο ορο καλων αποτελεσματων.Αυτο καποιοι που τωρα το αμφισβητουν,καποτε το ελεγαν πρωτοι.Τωρα,αν καποιος θελει να κανει μεταμοσχευση εκει αυτο ειναι αλλο θεμα και διαφορετικη συζητηση.Και δυστηχως ειναι ο καλυτερος.Και λεω δυστηχως γιατι ευχομαι να υπηρχαν περισσοτεροι γιατροι που να παρουσιαζουν τις δουλειες τους ακολουθωντας προτυπα ευρωπαικων κλινικων.Το ξαναλεω,για μενα προσωπικα τα βιντεο και τα χτενισματα δεν μπορουν ποτε να λειτουργησουν αποπροσανατολιστικα.Αυτο που βλεπεις,αυτο ειναι.Οι φωτογραφιες απο μονες τους μπορει και να λειτουργουν.
Βαζω στοιχημα οτι αν δεν ειχαν προκυψει ολα αυτα θεματα το καλοκαιρι με τον γιατρο,σημερα καποιοι θα συμμεριζονταν τις αντικειμενικες αληθειες.Δεν μπορουν ομως,γιατι ο εγωισμος ειναι βαρυ φορτιο,και καπου πρεπει να το αδειαζουμε,ειναι και δυσκολες οι εποχες.
Άρα επειδή ο τυρκαλας δεν βάζει περιστατικά εδώ μέσα από την κλινική δεν είναι ο καλύτερος εγχώρια....αυτό λες ...το μάρκετινγκ είναι το πρόβλημα ....εγώ σε προκαλώ λοιπόν να πας στην κλινική του και να σου δείξουν και παρουσιάσουν οποία δουλειά γουστάρεις κ πέσει το μάτι σου ....οποιαδήποτε ...όχι να διαλέξουν αυτοί....εσύ θα μπεις και τσεκαρεις όλα τους τα περιστατικά τους που έχουν στον σκληρό ....θα στο κανονίσω εγώ αυτό ...κ μετά να μας γράψεις εδώ τις εντυπώσεις ....ο τυρκαλας είναι ο καλύτερος μακράν όχι γιατί είναι φτηνός αλλά γιατί είναι ο αποτελεσματικότερος απ' όλους ...μακράν όμως ...σας το χω πει μήνες τώρα ....ακόμα δεν το έχετε καταλάβει....κ σας είπα όσο περνάει ο καιρός θα το βλέπετε .....τότε χλευάζεται κάποιοι...τώρα σιγά σιγά βλέπετε ...ε μέχρι του χρόνου αργά κ σταθερά με τα ανεξάρτητα αποτελολλεσματα θα συμφωνείτε όλοι ......
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Το οτι τον αποκαλουσατε μιστερ τοπικ δεν εχει να λεει κατι,δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα οποτε δεν το λαμβανω καν σαν επιχειρημα.Θυμαμαι πολυ καλα την επιθεση προς το προσωπο του επειδη δεν ηθελε να φανερωσει τις τιμες χρεωσης.Και περιοδους που δεν εγραφε και απουσιαζε καποιοι συνεχιζατε να πυροδοτειτε την κατασταση φτιαχνοντας σεναρια που οδηγουσαν σε περαιτερω διενεξεις.Απλα δεν θελατε να το χωνεψετε οτι δεν σας εδινε τιμη,δεν σας καθοταν καλα σας ετρωγε.Και οταν τελικα την μαθατε δεν θελατε να δεχτειτε οτι σε μια ελευθερη αγορα ο καθε επιχειρηματιας χρεωνει οσο επιθυμει και αν θελει καποιος τον επιλεγει,αν δεν θελει οχι.Εννοειται εχεις δικαιωμα να μην σου αρεσει η δουλεια του οπως και ολοι μας εχουμε δικαιωμα αποψης ,αυτο ειναι δεδομενο.
Χρησιμοποιωντας ορους σαν το attention whore αποδεικνυεται και παλι η διαστρεβλωμενη αντιληψη της εννοιας της κριτικης που εχεις.Εννοειται οταν θα δω ενα επιχειρημα που ειναι to the point και αφορα την δουλεια θα το εκλαβω σοβαρα και θα το συμμεριστω.Ολα τα υπολοιπα ειναι απλα για να δημιουργουν ιντριγκες που κανουν κακο στο φορουμ.Και μιας που αναφερεις τον vlafo δες σε ποσα αποτελεσματα του αναστασακη εχει εκφρασει θετικα σχολια και κυριως το καλοκαιρι πριν την εμφανιση του γιατρου στο φορουμ.Σιγουρα και ο γιατρος θα μπορουσε να διαχειριστει το επικοινωνιακο κομματι πιο προσεχτικα αλλα μαλλον το ανθρωπινο στοιχειο του τον νικησε.Πριν κατηγορησουμε καποιον καλο ειναι να κανουμε και την αυτοκριτικη μας.Το ιδιο και ο γιατρος φυσικα.Οποιος και αν φταιει.
Οσο για τον Τυρκαλα,δεν αρκει να γνωριζουμε ποσους πελατες εχει,αποτελεσματα θελουμε και αν αυτο σημαινει επιθετικη πολιτικη ας ειναι.Η μη επιδιωξη διαφημισης γιατι δεν την εχει αναγκη ακουγεται τοσο αστειο σαν επιχειρημα και αφελεια οσο και το οτι χρεωνει λιγα γιατι συμμεριζεται τις δυσκολες οικονομικες καταστασεις που βιωνουμε.Αν καποιος υπαρχει που πιστευει αυτο το σεναριο,μαλλον δεν εχει ιδεα πως λειτουργει η αγορα εργασιας και ο επιχειρηματικος κοσμος.Και η χρεωση χαμηλης τιμης επιχειρηματικη πρακτικη ειναι,οχι ενσυναισθηση οικονομικων δυσκολιων.Thats how bussiness works
Λες πράγματα που είναι διαστρεβλωμέν προφανώς γιατί δεν έχεις διαβάσει όλα τα νήματα η δεν κτλ σωστά ...όσο αφορά τον Αναστασάκη κανένας δεν είπε να μην χρεώνει όσο θέλει....εγώ μόνος μου το είπα κιόλας κ απάντησε σ αυτό ότι και 10€ να χρεώνει τι με νοιάζει εμένα ; Το πρόβλημα είναι η φίμωση κ η καθοδήγηση των περιστατικών του στο φόρουμ τον δήθεν ανεξάρτητων ....μην λέμε 2346653 φορές τα ίδια ...μην κάνετε ότι δεν κτλ ...κ φυσικά σχέση ποιότητας του με τιμής δεν συμβαδίζουν.ενα αυτό ....κ δεύτερον όσο αφορά τον τιρκαλα θα σου πω το παρά πολύ απλό ...μην εκφράζεις γνώμη για αυτόν αφού καν δεν έχεις έρθει σε επαφή μαζί του...ας μιλάνε όσα μέλη επιλέγουν να έρθουν σε επαφή έστω μια φορά για να τον κοψουν....το να κάνεις υποθέσεις για τον αν έχεις πολλούς η λόγους πελάτες ...για την διαφήμιση γιατί κάνει η όχι κτλ κτλ κτλ ....αφού όπως λες δεν ξέρεις ....ε η ψαξου να μάθεις γι αυρον η περίμενε να μάθεις από άλλους ....
 

vlafo

Well-Known Member
Όταν θέλουμε να κάνουμε συνολική κριτική και να είμαστε ακριβοδίκαιοι χάριν της ισορροπίας σύμφωνα με τον Νικ,θα πρέπει και να γνωρίζουμε όλα τα δεδομένα που έρχονται από το παρελθόν.

Κάνοντας μια αναδρομή,θα καταλάβεις ότι το Mr Toppic δεν είναι κουτσομπολιό και δεν βγήκε χάριν αστεισμού,αλλά στηρίχτηκε σε λεγόμενα μελών που είχανε κάνει εκεί μμ και ήταν πάγια τακτική του να το προτείνει.Επιεικώς απαραδέκτο.

Αν παρακολουθούσες την πορεία του όπως εγώ από το 2015,θα καταλάβαινες τη μεγάλη διαφορά από τότε μέχρι τώρα και τη βελτίωση του.Τα έχουμε αναφέρει αυτά.Ποιός είπε ότι δε σέβεται τη δότρια ή ότι δεν κάνει ωραίες χερλάιν ή ότι δεν πετυχαίνει φυσικότητα?Το ενα δεν αναιρεί το άλλο.Και δεν είναι ο μόνος από την ελληνική αγορά που τα κάνει αυτά.

Απο εκείνο το σημείο μέχρι το να αυτοανακηρυχτώ ο καλύτερος με στόμφο και φανφάρα υπάρχει το χάος.Πολύ περισσότερο όταν χρεώνεις με τιμές που χρεώνουν οι καλύτερες κλινικές παγκοσμίως.Εκεί πλέον μπαίνει αυτόματα η σύγκριση και δεν υπάρχει κανένας νοήμων άνθρωπος να συγκρίνει τα αποτελέσματα της ASMED ή της HLC με τα δικά του.

Ο καλύτερος δεν κρίνεται με βάση τα αποτελέσματα που είναι δημοσιευμένα στο φόρουμ,εδώ υπάρχει μια παρεξήγηση και μια στρέβλωση της αλήθειας.Το φόρουμ δεν είναι η γή της επαγγελίας ούτε ο καθρέφτης της δουλειάς των άλλων αλλά μια τεράστια πηγή πληροφοριών και γνώσης που σε βοηθούν να κάνεις σε πολύ μεγάλο βαθμό την καλύτερη επιλογή.
Ο καλύτερος κρίνεται με βάση τα αποτελέσματα του και τι μπορεί να προσφέρει στα διάφορα στάδια της διαδικασίας σε όλες τις περιπτώσεις εύκολες ή δύσκολες.Έχει αποδειχτεί μέχρι τώρα ότι δεν μπορεί μέχρι εκεί φτάνει,φυσικά αυτό μπορεί να διαφοροποιηθει σύντομα με την πάροδο του χρόνου.Είδα τώρα ότι σε 1 περιστατικό το πρώτο μετά από 30 αναρτημένα δεν ξέρω πόσα στο φόρουμ,έβγαλε λόγο 2,62.Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι μετά θα έρθει να μας το πουλήσει και να μας λέει τα είδατε,ενώ θα είναι το πρώτο που έχει βγάλει με τέτοιο λόγο.Εντάξει αυτά περνάνε σε αυτούς που δεν παρακολουθούν σε εμας που τα ξερουμε και έχουμε πλήρη εικόνα για όλα όχι.

Ο Τιρκαλάς από την άλλη επειδή τυχαίνει και οι 2 να εμφανίζονται από το καλοκαίρι,αυτομάτως μπαίνει στη σύγκριση.
Δηλαδή επειδή ο Τιρκαλάς δεν έχει περιστατικά εδώ μέσα τον κατατάσει αυτόματα ότι δεν είναι καλός?Όποιος ενδιαφέρεται πάει και τους βλέπει από κοντά,ζητάει,απαιτεί και διαμορφώνει άποψη όπως έκανα και εγώ και πήγα στο Μαρούσι από κοντά και όχι ότι λέγεται στο φόρουμ. Τότε διαμορφώνεις άποψη τεκμηριωμένη.Όχι ότι αναρτάται στο φόρουμ που καλό και θεμιτό είναι και το επιδιώκουμε, αλλά μην το βάζουμε σαν προαπαιτούμενο ποιος είναι καλύτερος και ποιός όχι.

Εγώ ξέρεις τι βλέπω?

Διαβάζω το Γιώργο που πράγματι φανατίζεται και τον υποστηρίζει με σθένος αλλά αυτό έχει βάση τεράστια.
Πρώτον με βάση την εμπερία του, που έχει κάνει πολύ δύσκολα χειρουργία στον ίδιο,αλλά και τα αποτελέσματα που αυτός έχει δει και εμείς όχι στον σκληρό του.Εκεί εγώ θα διαμόρφωνα άποψη.Άλλοι όταν ζητούσα να δώ αποτελέσματα ανάλογα με το πρόβλημα μου ,μου έλεγαν προσωπικά δεδομένα και δε με άφηναν και θεωρούσαν ότι θα πάω σαν πρόβατο για σφαγή να πληρώσω ενα κάρω λεφτά και να πάρω ένα φτωχό αποτέλεσμα.

Ο Τιρκαλάς με τα μέχρι τώρα δεδομένα έχει διαφοροποιηθεί στην ελληνική αγορά μακράν από το δεύτερο και εξηγούμαι.
----Είναι ο πρώτος που βγάζει μέχρι 2000g την ημέρα.
----Κλείνει ζώνες και τελειώνεις με μια επέμβαση.Μακράν η καλύτερη τακτική όπως γίνεται παγκόσμια και όχι να ξαναμπαίνεις και υποβάλεσαι στο μαρτύριο της ταλαιπωρίας πάλι.
---Βάζει τόσα g σε μια επέμβαση(διπλών συνεδριών μέχρι τώρα στα 5 περιστατικά)και δε φοβάται να μπει και crown αλλά και μέσα σε μαμά μαλλιά.Όλοι αυτοί που έχει κάνει, είχανε μαμά μαλλιά
---Σχεδιασμό χερλάιν φυσικός (αλλά αυτά μπορεί και να διαφοροποιηθούν αναλόγως τα προσωπικά γούστα)
---Μα πάνω από όλα διαθέτει από ότι φαίνεται τόλμη,αυτοπεποίθηση και σιγουριά για τον εαυτό του,πράγμα που τον κάνει να ξεχωρίζει από τους άλλους και όχι να είναι στην ίδια κατηγορία.

Αυτά είναι αντικειμενικές παραδοχές στα μέχρι τώρα συμπεράσματα που βγαίνουν.
Και φυσικά μένει και το προσωπικό κομμάτι της επαφής που εκεί μπορείς να καταλάβεις πολλά για τον γιατρό.

Την τιμή ούτε κάν την αναφέρω όχι ότι δεν είναι δελεαστική αντιθέτως,αλλά για να δείξω στον Nik ότι κανένας εδώ στην Ελλάδα δεν θα είχε κανένα πρόβλημα να πληρώσει 2€ αν έπαιρνε τα αποτελέσματα των κορυφαίων γιατρών.

Εγώ πήγα και είδα και τον Cole και τον Bissanga και έχουνε 2,5€ όταν στην Ατλάντα ο Cole χρεώνει 7€ το g.Γιατί δεν έκλεισα?Γιατί αν και κορυφαίοι γιατροί και εκτελούσαν όλο το πλάνο μου που παρεπιμπτόντως συμφωνούσαν απόλυτα,δεν με έπεισαν ότι θα κάνουν τη δουλειά όπως πρέπει και θα είναι και επιβλέποντες κυρίως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Λοιπον επειδη χρησιμοποιειτε τα ιδια επιχειρηματα εσυ NIK.MOS , o bill1991, ο εκπροσωπος της κλινικης, ωστε να μας πεισετε για την τελιοτητα του "κορυφαιου" για εσας γιατρο θα πω τα εξης:

ποιο μεγαλυτερο δειγμα περιστατικων;; ουτε ενα ανεξαρτητο περτιστατικο δεν εχει τελειωμενο....για τα ετοιμες παρουσιασεις της κλινικης αναφερεσαι; αυτα δεν μετρανε καν...δεν ειναι κριτήριο οι ετοιμες παρουσιάσεις κλινικων

Η κλινική που υπερασπίζεσαι εχει πρωτόκολλο να βλέπει τους ασθενείς καθε μηνα τρίμηνο 6μηνο 12μηνο, ωστε να βγαζει φωτογραφίες, και να επιλέγει ποια απο αυτα μετα να ανεβαζει εδω στο φορουμ για λόγους επιθετικου μάρκετινγκ. Το οτι δεν ακόλουθουν επιθετικό μάρκετινγκ οι αλλες κλινικες με το να μην βλεπουν συνεχεια τους ασθενείς ή να μην ανεβάζουν συνεχως περιστατικά σε ενα φόρουμ, δεν τις κανει λιγότερο καλυτερες ή οτιδήποτε...

Δηλαδη και Ο lorenjo και αλλοι τοσοι κορυφαιοι γιατροι που δεν εχουν εκροσωπους να ανεβαζουν πολλα περιστατικα εδω δεν ειναι καλοι; και ειναι καλυτερος ο Αναστασακης επειδη ανεβαζει καποια αποτελεσματα του, τα οποια δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο, ουτε συμβαδιζουν με την τιμη που τα προσφερει ή με τα δηθεν αριστα αποτελεσματα που λεει οτι δινει.

Κανε συγκριση στη τιμη που δινει ο Αναστασακης με αναλογες κλινικες που χρεωνουν το ιδιο στο εξωτερικο και δεν ανεβαζουν εδω περιστατικα, να δεις μονος σου οτι ειναι η μερα με τη νυχτα... αυτη ειναι αντικειμενικη αληθεια οσο και να μην θελετε να το καταλαβετε !!!

Μη τρελαθουμε τελειως, αυτη ειναι παραλογη λογικη να σκεφτεσαι ποιος εχει τα περισσσοτερα επισημα περιστατικα στο φορουμ για να κρινεις την τελειοτητα καποιου.... αυτη ειναι η "δικη σας" λογικη που την αναμασατε σαν καραμελα.....

Πως κρινεις την φυτρωση απο ετοιμα περιστατικα που ωραιοποιουν τις φωτογραφιες; Ή για τα σκοτεινα βίντεο μιλας; που αν συγκρινεις τις φωτογραφιες που ανεβαζε η κλινικη με τα βιντεο, θα δεις οτι στο βιντεο παντα φαινοταν καλυτερο το αποτελεσμα απο οτι ηταν λογω οτι στις φωτογραφιες παγωνε μια στιγμη και μπορουσες να δεις ολες τις λεπτομερειες κατι που δεν εβλεπες στο βιντεο.... Αρα τα βιντεο ευνοουσαν το αποτελεσματα παρα το ξεγυμνωναν...
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Θα αναφέρω ενα χαρακτηριστικό παραδείγμα που δείχνουν την χαοτική διαφορά στις παρουσιάσεις.
Επειδή αναφέρθηκε για φωτισμούς και κάποια άλλα τέτοια.

Δεν θέλω καμία φωτογραφία να δω από κανέναν.Να θυμίσω εδώ τον Kardinalio το παιδί,πέσανε να τον φάνε για τις φώτο του και προσπαθήσανε κάποιοι να του προσάψουνε και δόλο.Μιλάμε στον Lorenzo έκανε.Αλλά είχανε και δίκιο για τις φώτο.

Που θέλω να καταλήξω.
Αν δεις τα βίντεο όλα του Freitas του Lorenzo,του Couto με τι διαφάνεια με τι ζουμαρισμα και με τι καθαρότητα δείχνουν την παραμικρή λεπτομέρεια τότε θα καταλάβουμε τη διαστημική διαφορά.
Μην ξεχάσω και τη διάρκεια από 5-10min.

Να πω και κάτι άλλο.
Προχτές πάλι αντί να σιωπήσει η συγκεκριμένη κλινική σε σχόλιο του Harris για τον Konnior (δεν τον ήξερα)για τα τριγωνάκια που πράγματι ήταν αριστούργημα, αμέσως να βγει μπροστά και να πει πως συγκρίνεται ένα περιστατικό τελειωμένο με ένα του 4μηνου (Aldo) και απαντήθηκε δεόντως από τον moderator με την αντίστοιχη φώτο του Πάνου στο αντίστοιχο διάστημα.Τα πολύ σωστά σχόλια του Πάνου δεν απαντήθηκαν ποτέ.
Εκεί φυσικά τα στόματα κλείνουν.

Αυτό είναι που με τρελαίνει και με εξοργίζει με αυτούς,προσπαθούνε να δείξουν και να παρουσιάσουν κάτι άλλο που δεν είναι, από αυτό που πραγματικά είναι και μπορούν να προσφέρουν..
Μη μιλάς μείνε ταπεινός και σιωπηλός και όταν βελτιωθείτε εδώ είμαστε να το αναγνωρίσουμε,αλλά προσπαθώντας να βγεις από επάνω αποδεικνύοντας ότι δεν είναι ετσι αλλά αλλιώς,ε τότε γειά σας καμία συζήτηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Σημερα είδα απο κοντα αποτέλεσμα ενος κομμωτη απο το μαγαζι που κουρευομαι (εννοω οτι με κουρευει αλλος εμενα και δε τον εβλεπα στα πολυ κοντα μου). Εκανε στον Τυρκαλα και μου φανηκε αρκετα καλο. Hairline ειχε, πρεπει να του εκανε πυκνωση β και γ ζωνη. Απλα δεν εχω σαφη εικονα σχετικα με το μεγεθος του αρχικου προβληματος, γιατι πρεπει να εβαζε τελεια τοπικ. Ειναι και ανοιχτο καστανο το μαλλι του και δε φαινεται τοσο ευκολα οσο στα πιο σκουρα χρωματα.
 

Aris81

Well-Known Member
Δεν νοειται μη ιατρος να ανοιγει τις υποδοχες στην ληπτρια και να κανει την εξαγωγη θυλακιων απο την δοτρια.Και τα δυο αυτα σταδια ειναι δουλεια γιατρου.Η τουλαχιστον θα επρεπε να ειναι.
Και αν καποιος σκεφτεται να παει σε κλινικη οπου μη ιατρος πραγματοποιει αυτα τα 2 πιο κρισιμα σταδια στην διαδικασια μεταμοσχευσης,να φυγει τρεχοντας.
Οσο εξειδικευμενο και αν ειναι ενα προσωπικο,δεν ειναι γιατροι.Και μια μεταμοσχευση δεν παυει να ειναι ενα χειρουργειο.Το σταδιο της εξαγωγης ειδικα αποτελει χειρουργικη πραξη με ιδιαιτεροτητες απο κεφαλι σε κεφαλι και απο οργανισμο σε οργανισμο,οπου κατι μπορει να παει στραβα.
Το σταδιο της τοποθετησης υπο την επιτηρηση γιατρου ναι μπορει να πραγματοποιηθει απο το προσωπικο.Μεχρι εκει ομως.Αν οντως πιστευει καποιος οτι η εξαγωγη δεν ειναι πολυπλοκο σταδιο(ισως το πιο πολυπλοκο) τοτε ας καταργησουμε και την υπαρξη ιατρων και να αφησουμε κλινικες με τεχνικους να αναλαμβανουν εξολοκληρου μεταμοσχευσεις.Ειναι επικινδυνες τετοιες αποψεις γιατι μπορει οδηγησουν πολλους σε λαθος αποφασεις με μη αναστρεψιμες επιπτωσεις.
Φυσικα το προσωπικο ειναι απολυτως χρησιμο και απαραιτητο και χωρις την υπαρξη τους το εργο του γιατρου γινεται πιο δυσκολο και κουραστικο,ειδικα στην fue που ειναι εντασεως εργασιας.Αλλα δεν μπορουν να υποκαταστησουν τον γιατρο,οσο εξειδικευμενοι και αν ειναι.
Δυστηχως το φαινομενο αυτο ,οπως και η απαξιωση του ρολου του γιατρου σε σταδια της μεταμοσχευσης παρατηρειται κατα κορον στην τουρκια ,με την συντριπτικη πλειονοτητα των κλινικων να εφαρμοζουν αυτο το δογμα.Σε σοβαρες κλινικες ο ρολος του γιατρου και αυτος των τεχνικων ειναι διακριτος και συγκεκριμενος.

Μάλιστα...
Προς στιγμήν νόμιζα ότι είσαι λάτρης της ουτοπίας μόνο στα πολιτικά/κοινωνικά,αλλά τελικά ισχύει και στα περί μαλλιών...

Αυτά που γράφεις είναι σωστά,έτσι θα έπρεπε να είναι,αλλά......δεν είναι.
Και δεν μπορείς να αγνοείς την πραγματικότητα απλά για να γράφεις ευχολόγια.

Μιας και έχεις ισχυριστεί ότι ξέρεις περί Τουρκίας γιατί δε λες στο φίλο πως αν θέλει να του κάνει όλη τη μεταμόσχευση ένας γιατρός,
η επιλογή του στην Τουρκία των χιλιάδων κλινικών και ινστιτούτων αισθητικής είναι.....μία.
Γιατί δεν του αναφέρεις ότι αν θέλει η μεταμόσχευσή του να γίνει σε όλα τα στάδιά της μόνο από γιατρούς(ιατρικό επιτελείο) οι επιλογές του είναι....δύο;

Noμίζεις πως εγώ δεν ήθελα να μου κάνει όλα τα στάδια γιατρός;
Όμως η κλινική που πήγα έχει καταγεγραμμένες, 35.000 χιλιάδες μεταμοσχεύσεις,που έγιναν χωρίς να συμμετέχει σε όλα τα στάδια γιατρός.
Αν τα πράγματα έβαιναν κατά κανόνα κακώς,κάπου στις 350 πρώτες μεταμοσχεύσεις θα είχε βάλει λουκέτο..
Το ίδιο ισχύει και για άλλες κλινικές με τόσο όγκο περιστατικών.

Τέλος,να πω ότι στην περίπτωσή μου,όλοι όσοι ενεπλάκησαν στην μεταμόσχευσή μου,ήταν καταρτισμένο και πιστοποιημένο προσωπικό,
μιας και η κλινική μεταμοσχεύσεων στεγάζεται σε πανεπιστημιακό νοσοκομείο.
Η θέση μου λοιπόν είναι πως αν μία νοσηλεύτρια,έχει εκπαιδευτεί καταλλήλως για ένα συγκεκριμένο στάδιο της μεταμόσχευσης και πριν από το κεφάλι μου έχουν περάσει με επιτυχία,επί των πλείστων, μερικές εκατοντάδες κεφάλια,τότε την προτιμώ από κάποιον ιατρό που χειρουργεί στη χάση και στη φέξη...
Και τα άνωθεν χωρίς να αναφερθώ καθόλου σε κάποιον/κάποιους ιατρούς αποφοίτους Βουλγαρο-ρουμανο βοϊδοσχολών και τις ικανότητές τους...

Υ.Γ.Προσοχή,δεν έγραψα ότι θα σχεδιάσει η νοσηλεύτρια τη Hairline ή ότι δε θα συμμετάσχει σε κανένα στάδιο γιατρός.
Αλλά αυτά που γράφεις είναι ουτοπικά,ειδικά στην Τουρκία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Πραγματικα ρε παιδια εχετε λυσσαξει με τον Αναστασακη. Δεν υπαρχει μερα που να μπω στο φορουμ και να μην διαβασω για το ''κακο'' που εχει προκαλεσει στην ανθρωποτητα ο συγκεκριμενος γιατρος.

Απο κει και περα ειναι μια οκ κλινικη(αρκετα καλη για Ελλαδα, μετρια για εξωτερικο), με ορθο πρωτοκολλο, εξαιρετικη διαχειριση δοτριας, συντηρητικη στρατηγικη(οποτε απλα οκ αποτελεσματα) και αστειες τιμες(με αυτες τις τιμες φυσικα και πας εξωτερικο)

Αυτα. Ηρεμια.
 

aeratos28

Just aeratos
Aυτο ρε βαγκ λέμε.μια οκ κλινική είναι..όπως είδες πιο πάνω όμως πάλι κακολογιες για άλλους βλέπουμε και πάλι για την κορυφή στην Ελλάδα αναφέρονται.δεν λυσσάει κάποιος άλλος,όταν βλέπω συνέχεια τέτοια ποστ εγώ προσωπικά θα απαντάω σε αυτά αναφέροντας τα μείον για να σταματήσει η καραμέλα αυτή..προσγείωση απλά..είστε καλοί με περιορισμένες δυνατότητες..άρα στο μέσο όρο και όχι στην κορυφη
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγω ένα έχω να πω αν είχαμε σωστό Marketing σαν κλινική και με τις τιμές που έχουμε γεια σας όλοι...άπλα τα πράματα.
Αν ήμασταν και Ελλάδα ένα ακόμη παραπάνω.
Ούτε διαφημίσεις έχουμε και πουθενά δεν ακουγόμαστε στην Ελλαδική αγορά εκτός από εδώ στο φόρουμ και στο FB που ασχολούμαι εγώ.
Οκ,αν δεν παινέψεις το σπίτι σου...άλλα η αλήθεια αυτή είναι...άποψη μου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Απλα σε εμάς κάποιους τους φαίνεται βουνό να ταξιδέψουν αλλά αν το κάνουν θα δουν ότι είναι πολύ πιο απλό από το να πετάξουν από Ελλάδα και να πληρώσουν αεροπορικό.
Σε εμάς μπαίνεις αεροπλάνο με πληρωμένο τικετ σε περιμένει ταξί τις κλινικής σε πάει διπλά στο διαμέρισμα.
Επίσης κάποιους τους φαίνεται πολύ να κάτσουν 7 ήμερες στην Κύπρο.
Η κλινική το κάνει για κάλο σκοπό για τα πρώτα λουσίματα και για επιβλέψει,εξάλλου δωρεάν είναι.
Τώρα αν θέλει κάποιος να κάτσει πιο λίγο το συζητάμε,αυτό το λέω γιατί πολλοί διστάζουν λόγο μακράς διαμονής & αρκετά παιδιά μου το έχουν αναφέρει.
 
  • Like
Reactions: spi

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εγώ πάντως και 10 μέρες θα καθόμουν..θα έκανα και διακοπές.αφου είναι κέρασμα το δωμάτιο..:D

Και αν είσαι τυχερός και μείνεις στο μεγάλο διαμέρισμα με όλα φουλ εξτρά αστοοο πάνω από 100 τετραγωνικά.
Έχει 4 διαμερίσματα και 2 στούντιο.
Στα 4 διαμερίσματα έχω μείνει στις 2 μεταμοσχευσεις μου και στα άλλα 2 με 2 φίλους.
Τα στούντιο τα έχω δει μόνο.
 

piros75

Well-Known Member
Άρα επειδή ο τυρκαλας δεν βάζει περιστατικά εδώ μέσα από την κλινική δεν είναι ο καλύτερος εγχώρια....αυτό λες ...το μάρκετινγκ είναι το πρόβλημα ....εγώ σε προκαλώ λοιπόν να πας στην κλινική του και να σου δείξουν και παρουσιάσουν οποία δουλειά γουστάρεις κ πέσει το μάτι σου ....οποιαδήποτε ...όχι να διαλέξουν αυτοί....εσύ θα μπεις και τσεκαρεις όλα τους τα περιστατικά τους που έχουν στον σκληρό ....θα στο κανονίσω εγώ αυτό ...κ μετά να μας γράψεις εδώ τις εντυπώσεις ....ο τυρκαλας είναι ο καλύτερος μακράν όχι γιατί είναι φτηνός αλλά γιατί είναι ο αποτελεσματικότερος απ' όλους ...μακράν όμως ...σας το χω πει μήνες τώρα ....ακόμα δεν το έχετε καταλάβει....κ σας είπα όσο περνάει ο καιρός θα το βλέπετε .....τότε χλευάζεται κάποιοι...τώρα σιγά σιγά βλέπετε ...ε μέχρι του χρόνου αργά κ σταθερά με τα ανεξάρτητα αποτελολλεσματα θα συμφωνείτε όλοι ......

@Giorgos-3 να σε ρωτήσω, δουλεύεις για τον Τυρκαλά, επειδή βλέπω ότι γράφεις ότι μπορείς να κανονίσεις να τσεκάρουμε αποτελέσματα του στην κλινική. Αν ναι, θα μπορούσες να κανονίσεις ένα ραντεβού με έναν φίλο που είναι Θεσσαλονίκη και ψάχνει γενικά τις εναλλακτικές;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εσείς δεν σκέφτεστε όμως τον πελάτη σας για μετά από 20 χρόνια Γιάννη.χαχαχαχαχααχχαζααχαχ

Δεν είμαστε συντηρητικοί αλλά ούτε και πολύ επιθετικοί-ακραίοι.
Η κάθε περίπτωση που θα κρίνει ο γιατρός θα προσπαθήσει να προσεγγίσει το μέγιστο ανάλογα με τα δεδομένα του ασθενή.
 
Μπλουζα