Είναι η τσουκνίδα (Stinging nettle) DHT Blocker?

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Rosalina

New Member
Την πινετε κιολας;;; Καποτε την εβραζα την αφηνα να παγωσει την εβαζα σε ενα απλικατερ κ την εριχνα κατα μηκος των μαλλιων! Τα εκανε μαλακα κ αναλαφρα.. Πως την πινετε δηλαδη;;;
 

35007

Member
Ουτε και εγω πιστευω πως από αυριο ας πουμε θα δειχνω καλυτερα. Ουτε πιστευω επισης πως η τσουκνιδα από μονη της μπορει να κανει και πολλα σε μια κατασταση παγιωμενη από χρονια. Πιστευω όμως πως μπορει να ενισχυσει την προσπαθεια που κανω ηδη. Αλλα και αυτό να μην κανει, ως βοτανο που είναι, εχει συστατικα που μπορει να αξιοποιησει και να εκμεταλλευτεί ο οργανισμος. Δεν εχω να χασω κατι, μονο να κερδισω. Αυτή είναι η γνωμη μου.
mimis giova είπε:
Κ τωρα θα βγουν μαλια; μακαρι ρε παιδια αλλα δεν το πολυπιστευω..


Την πινω όπως το τσαγακι και το χαμομηλακι!

Rosalina είπε:
Την πινετε κιολας;;; Καποτε την εβραζα την αφηνα να παγωσει την εβαζα σε ενα απλικατερ κ την εριχνα κατα μηκος των μαλλιων! Τα εκανε μαλακα κ αναλαφρα.. Πως την πινετε δηλαδη;;;
 

Rosalina

New Member
Ναι! Γτ οχι αλλωστε!! Παντως και σαν σπρει να την ριχνει θα δεις μια απαλλοτητα!
Παιδια ξερετε αν η μποσκα κανει τιποτα;; Ειναι ενα τεραστιο κρεμμυδι που το βρισκεις στα βουνα! Το πουλουσαν πλανωδιοι τωρα στις γιορτες μαζι με ροδια! Λενε οτι παλια το τριβανε πανω στα κεφαλια κ εβγαζε μαλλια.. Βρωμαει πολυ κ τσουΖει λενε αλλα... Δεν ξερω τι παιζει!
 

mikegad

Well-Known Member
Εδώ πέρα (Κρήτη) το λέμε αγριοκρεμμύδα και το έχω ακούσει και εγώ από παλιούς να το λένε.
Πιο παλιά μου το είχε πει και μια κομμώτρια.
Εδώ στην γύρω περιοχή που είμαι τα βουνά είναι γεμάτα και από τότε που άκουσα πως είναι το κύριο συστατικό (αν δεν κάνω λάθος) του cg210 έλεγα να το δοκιμάσω ,αλλά από τότε που άρχισαν τα παράπονα με το cg μου έφυγε η όρεξη
 

Rosalina

New Member
Δεν ξερω εγω ισως πω στη γιαγια μου να το ψαξει.. Αλλα λενε για πολυυ βρωμα και πολυυ τσουξιμο! Κ
Φανταζομαι για να δεις αποτελεσμα θα πρεπεο να το κανεις συστηματικα για πολυ καιρο.. Εγω που ειμαι παλια στο προβλημα εχω κουραστει λιγο κ βαριεμαι να το προσ´αθησω! Αν υπαρχει κανας νεος με ορεξη ας τπ δοκιμασει να μας πει!!
Πως πας την επομενη μερα στην δουλεια σκεφτομαι! Οχι τπτ αλλο!
 

mimis giova

Active Member
Το εχω ακουσει με το κρεμυδι.αδερφος τ συναδελφου μ..με πολυ καλα απουελεσματα.μ ειπε αξιζει τον κοπο..δοκιμασε το.
 

Άκης

Administrator
Η τσουκνίδα λειτουργεί όπως και η φιναστερίδη, δηλαδή μπλοκάρει την DHT. Γι'αυτό μην το παρακάνετε με αυτήν.
Ωστόσο θα παρατηρήσετε και κάποιο μικρό "boost" στο σώμα σας, κυρίως λόγω της αύξησης της ελεύθερης τεστοστερόνης.
 

35007

Member
Πολύ χρησιμη πληροφορια!
Άκης είπε:
Η τσουκνίδα λειτουργεί όπως και η φιναστερίδη, δηλαδή μπλοκάρει την DHT. Γι'αυτό μην το παρακάνετε με αυτήν.
Ωστόσο θα παρατηρήσετε και κάποιο μικρό "boost" στο σώμα σας, κυρίως λόγω της αύξησης της ελεύθερης τεστοστερόνης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mengoni

Member
Άκη (ή όποιος άλλος γνωρίζει) εγώ έχω αποξηραμένη τσουκνίδα...Αν τη βράζω και τη χρησιμοποιώ 2-3 φορές τη βδομάδα θα δω πιστεύεις κάποια διαφορά με την τριχόπτωση;;

Επίσης η σωστή διαδικασίας χρήσης του εγκχύματος ποια είναι? Την βράζω..παίρνω το έκγχυμα και το βάζω στο τριχωτό και το αφήνω χωρίς ξέπλυμα;;; η πρέπει μετά να ξεπλύνω τα μαλλιά;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω παραγγειλει αυτο http://www.ebay.com/itm/Nettle-Hair-Lotion-500ml-/141204081987?pt=UK_Health_Beauty_Hair_Care_Brushes_Combs_PP&hash=item20e06b4d43
καπια στιγμη θα το δοκιμασω σαν growth.
 

Mengoni

Member
kapa είπε:
εχω παραγγειλει αυτο http://www.ebay.com/itm/Nettle-Hair-Lotion-500ml-/141204081987?pt=UK_Health_Beauty_Hair_Care_Brushes_Combs_PP&hash=item20e06b4d43
καπια στιγμη θα το δοκιμασω σαν growth.

Kapa το έγχυμα τσουκνίδας (από φυσική αποξηραμένη τσουκνίδα) λες να κάνει τίποτα?

Υγ: Τη λοσιόν τσουκνίδας που παρήγγειλες τη δοκίμασες? Είδες καμιά διαφορά?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Mengoni είπε:
kapa είπε:
εχω παραγγειλει αυτο http://www.ebay.com/itm/Nettle-Hair-Lotion-500ml-/141204081987?pt=UK_Health_Beauty_Hair_Care_Brushes_Combs_PP&hash=item20e06b4d43
καπια στιγμη θα το δοκιμασω σαν growth.

Kapa το έγχυμα τσουκνίδας (από φυσική αποξηραμένη τσουκνίδα) λες να κάνει τίποτα?

Υγ: Τη λοσιόν τσουκνίδας που παρήγγειλες τη δοκίμασες? Είδες καμιά διαφορά?

λεω οτι σε καπιους θα δουλεψει σε θεμα τριχοπτωσης.
δεν την ξεκινησα ακομα την λοσιον,περιμενω να τερματισει η λοσιον που χρησιμοποιω.
θελω να δω αν μου δωσει λιγο regrowth στους κροταφους,δυσκολο αλλα ποτε δεν ξερεις.
η αληθεια ειναι οτι ειναι οτι φθηνοτερο υπαρχει γι αυτο και το πηρα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μολις το παρελαβα,η λοσιον αυτην ειναι τραγικα φθηνη.
μισο λιτρο μπουκαλι
 

Συνημμένα

  • 1544561_682899425082790_109449323_n.jpg
    1544561_682899425082790_109449323_n.jpg
    79.9 KB · Προβολές: 45

zaxas87

Member
kapa είπε:
μολις το παρελαβα,η λοσιον αυτην ειναι τραγικα φθηνη.
μισο λιτρο μπουκαλι

πως λες να το χρησιμοποιησεις?μετα το λουσιμο σε υγρο κεφαλι και στεγνωμα χωρις να το βγαλεις????απο οτι βλεπω απο το λινκ που εβαλες δεν υπαρχει πια τα ξεπουλησε ολα ε???χαχχααχχχα.εχουμε εναλλακτικη για προιον?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
zaxas87 είπε:
kapa είπε:
μολις το παρελαβα,η λοσιον αυτην ειναι τραγικα φθηνη.
μισο λιτρο μπουκαλι

πως λες να το χρησιμοποιησεις?μετα το λουσιμο σε υγρο κεφαλι και στεγνωμα χωρις να το βγαλεις????απο οτι βλεπω απο το λινκ που εβαλες δεν υπαρχει πια τα ξεπουλησε ολα ε???χαχχααχχχα.εχουμε εναλλακτικη για προιον?

οπως ολες τις λοσιον,μια εφαρμογη την ημερα μετα το μπανιο και την αφηνω μεχρι την επομενη μερα που θα ξανα κανω μπανιο.
βλεπω και αυτο φθηνο http://www.ebay.com/itm/Nettle-Special-Hair-Lotion-250ml-/141238921057?pt=UK_Health_Beauty_Hair_Care_Brushes_Combs_PP&hash=item20e27ee761
δεν ξερω ομως τι περιεκτικοτητα εχουν αυτα τα σκευασματα.
απλα λογω τιμης και μονο ειναι αξια δοκιμης
 

fotisI

Member
Ηδη έβαζα τσουκνίδα και είχα δει καλά αποτελέσματα, αλλά σε μακροχρόνια χρήση.

Τώρα ξεκίνησα την παραπάνω λοσιόν των 500ml, αν και το μόνο πρόβλημά μου ήταν ότι η δικιά μου τσουκνίδα είχα φασαρία να φτιαχτεί και δεν κρατούσε πολύ...
Είδα ότι στην λοσιόν έχει μέσα ισοπροπυλική αλκοόλη για συντηρητικό οπότε δεν είναι δύσκολο να φτιαχτεί και από εμάς.

Προτείνω να δοκιμάσετε άμεσα αρκετοί μιας κ δεν στοιχίζει τίποτα, και υπάρχουν ήδη κάποιες μαρτυρίες.
Εγώ μετά το λούσιμο, αφού έχω στεγνώσει τα μαλλιά μου τα βρέχω στα σημεία της αραίωσης ελαφρά...
 

Mengoni

Member
fotisI είπε:
Ηδη έβαζα τσουκνίδα και είχα δει καλά αποτελέσματα, αλλά σε μακροχρόνια χρήση.

Τώρα ξεκίνησα την παραπάνω λοσιόν των 500ml, αν και το μόνο πρόβλημά μου ήταν ότι η δικιά μου τσουκνίδα είχα φασαρία να φτιαχτεί και δεν κρατούσε πολύ...
Είδα ότι στην λοσιόν έχει μέσα ισοπροπυλική αλκοόλη για συντηρητικό οπότε δεν είναι δύσκολο να φτιαχτεί και από εμάς.

Προτείνω να δοκιμάσετε άμεσα αρκετοί μιας κ δεν στοιχίζει τίποτα, και υπάρχουν ήδη κάποιες μαρτυρίες.
Εγώ μετά το λούσιμο, αφού έχω στεγνώσει τα μαλλιά μου τα βρέχω στα σημεία της αραίωσης ελαφρά...
......................................................................................................
Όταν λες ότι χρησιμοποιούσες τσουκνίδα, σε ποια μορφή? ΄Εγχυμα ή δικιά σου λοσιόν έφτιαξες;

Επίσης μόνο τσουκνίδα χρησιμοποιούσες ή και τίποτα άλλο και είδες μείωση στην τριχόπτωση;
 
Μπλουζα