Διασημοι/Celebrities

naruto

Well-Known Member
οι απλες ασκησεις πους απς κλπ ειναι οι πιο αξιολογες οταν γινονται σωστα. Για αυτο επιμενω οτι το γυμναστηριο δεν ειναι απαραιτητο.
Εγώ που θέλω να γίνω as jacked as humanly possible ,τι να μου κάνουν τα push ups?
Αν πρέπει να κάνω σετ των 70 ,τότε δεν είναι άσκηση υπερτροφιας.

Οπότε ανάλογα τους στόχους σου ,μπορεί κ να είναι απαραίτητο το γυμναστήριο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
Εγώ που θέλω να γίνω as jacked as humanly possible ,τι να μου κάνουν τα push ups?
Αν πρέπει να κάνω σετ των 70 ,τότε δεν είναι άσκηση υπερτροφιας.

Οπότε ανάλογα τους στόχους σου ,μπορεί κ να είναι απαραίτητο το γυμναστήριο
Τι κάνουν στην φυλακή..

Τι κάνουν οι γυμναστές
 

naruto

Well-Known Member
Τι κάνουν στην φυλακή..

Τι κάνουν οι γυμναστές
Το θέμα είναι οι bodybuilders τι κάνουν.
Αυτοί πληρώνονται κ ζουν από αυτό.
Αν η καλισθενθικη ήταν καλύτερη για υπερτροφια, τότε θα βλέπαμε κ τους bodybuilders να το κάνουν.
Αντ αυτού όμως κουπανιουντε στα σιδερα .
 

dlazaros

Well-Known Member
Το θέμα είναι οι bodybuilders τι κάνουν.
Αυτοί πληρώνονται κ ζουν από αυτό.
Αν η καλισθενθικη ήταν καλύτερη για υπερτροφια, τότε θα βλέπαμε κ τους bodybuilders να το κάνουν.
Αντ αυτού όμως κουπανιουντε στα σιδερα .
Μα oi bodybuilders δεν ενδιαφέρονται για την υγεία τους... κάθε άλλο θα έλεγα αμα δείς τι κάνουν. Τους ενδιαφέρει το τέρμα, το μεγαλύτερο, το ποιό φουσκωτό (πάλι καλά που σιγά σιγά αλλάζει στο ποιό φυσικό..)
Και δεν θυμάμαι να υπάρχει κάποιος μετά το τέλος της καριέρας του να είναι σε καλή κατάσταση μέσα έξω... (δές εναν να ανεβαίνει γρήγορα τα σκαλιά ή να έχει οποιαδήποτε αντοχή σε οτιδήποτε εκτός κινήσεων γυμναστηρίου).
Είναι σαν να σου λέω κάνε για τα μαλλιά αυτό για να έχεις μοκέτα μαλλιά τώρα και μετά απο 10-15 χρόνια να μην με νοιάζει αμα θα έχεις ούτε βλεφαρίδες...
Είναι τι θέλεις βέβαια, οπότε αμα εσένα σου κάνει, εμένα μου περισεύει! :)
 

naruto

Well-Known Member
Δ
Μα oi bodybuilders δεν ενδιαφέρονται για την υγεία τους... κάθε άλλο θα έλεγα αμα δείς τι κάνουν. Τους ενδιαφέρει το τέρμα, το μεγαλύτερο, το ποιό φουσκωτό (πάλι καλά που σιγά σιγά αλλάζει στο ποιό φυσικό..)
Και δεν θυμάμαι να υπάρχει κάποιος μετά το τέλος της καριέρας του να είναι σε καλή κατάσταση μέσα έξω... (δές εναν να ανεβαίνει γρήγορα τα σκαλιά ή να έχει οποιαδήποτε αντοχή σε οτιδήποτε εκτός κινήσεων γυμναστηρίου).
Είναι σαν να σου λέω κάνε για τα μαλλιά αυτό για να έχεις μοκέτα μαλλιά τώρα και μετά απο 10-15 χρόνια να μην με νοιάζει αμα θα έχεις ούτε βλεφαρίδες...
Είναι τι θέλεις βέβαια, οπότε αμα εσένα σου κάνει, εμένα μου περισεύει! :)
Δε μίλησα για την υγεία εγώ

Είπα ότι για να γίνεις as jacked as humanly possible, το Γυμναστήριο Είναι απαραίτητο.

Για να είσαι υγιής, λογο αερόβιο και λίγο προπόνηση με αντιστάσεις, και είσαι πενα
 

Kostas97

Well-Known Member
Δηλαδή πάμε στο 3-4 φορές full body per week ?
Εγω θα εκανα push pull legs. Στην push μερα στηθος, pull μερα πλατης legs κλασσικα ποδια. Απο εκει και περα αναλογα και πως με βολευε σε αυτες τις τρεις μερες θα εβαζα και ασκησεις ομωn-δικεφαλων.

Σιγουρα πολυαρθρικες οι οποιες θα κοιταζα βδομαδα τη βδομαδα να προοδευουν(π.χ. ο παγκος με μπαρα θα μεα απασχολουσε να αυξανει ειτε σε επαναληψεις ειτε σε κιλα, η κωπηλατικη με μπαρα/ αλτηρα το ιδιο(σε πλατη)) και τα μηχανηματα θα τα εβαζα επικουρικα ωστε να αισθανομαι οτι οντως τα εδωσα ολα.

Προσωπικα επειδη ξεκινησα μονος καταλαβα οτι εαν δεν κυνηγησεις αυξηση κιλων ανα προπονηση στις πολυαρθρικες βελτιωση δυσκολα θα δεις.
Ειδικα γι αρχαριους ειναι πολυ πιο δυσκολο με λιγα κιλα και 12 επαναληψεις ++ να καταλαβουν ποτε οντως ο μυς τερματισε και δεν τους προδωσε η καρδια π.χ. παρα στις 4-5-6 επαναληψεις που στην ουσια καταλαβαινεις οτι εφτασες στο οριο αφου δεν μπορεις αλλο να τα σηκωσεις.
 

naruto

Well-Known Member
Εγω θα εκανα push pull legs. Στην push μερα στηθος, pull μερα πλατης legs κλασσικα ποδια. Απο εκει και περα αναλογα και πως με βολευε σε αυτες τις τρεις μερες θα εβαζα και ασκησεις ομωn-δικεφαλων.

Σιγουρα πολυαρθρικες οι οποιες θα κοιταζα βδομαδα τη βδομαδα να προοδευουν(π.χ. ο παγκος με μπαρα θα μεα απασχολουσε να αυξανει ειτε σε επαναληψεις ειτε σε κιλα, η κωπηλατικη με μπαρα/ αλτηρα το ιδιο(σε πλατη)) και τα μηχανηματα θα τα εβαζα επικουρικα ωστε να αισθανομαι οτι οντως τα εδωσα ολα.

Προσωπικα επειδη ξεκινησα μονος καταλαβα οτι εαν δεν κυνηγησεις αυξηση κιλων ανα προπονηση στις πολυαρθρικες βελτιωση δυσκολα θα δεις.
Ειδικα γι αρχαριους ειναι πολυ πιο δυσκολο με λιγα κιλα και 12 επαναληψεις ++ να καταλαβουν ποτε οντως ο μυς τερματισε και δεν τους προδωσε η καρδια π.χ. παρα στις 4-5-6 επαναληψεις που στην ουσια καταλαβαινεις οτι εφτασες στο οριο αφου δεν μπορεις αλλο να τα σηκωσεις.
Ακριβώς αυτό
Εμένα μ αρέσει να σημειώνω τις προπονήσεις μου σε tracking app .
Την επόμενη φορά που θα κάνεις την ίδια άσκηση, βλέπεις πως τα είχες πάει την προηγούμενη φορά κ προσπαθείς για το κάτι παραπάνω Έτσι κρατάω κ κίνητρο .

Αν απλά έμπαινα στο γυμναστήριο κ ξεκίναγα τα βάρη μέχρι να κουραστω, θα βαριόμουν πολύ πιο εύκολα
 

dim d

Well-Known Member
Εγώ που θέλω να γίνω as jacked as humanly possible ,τι να μου κάνουν τα push ups?
Αν πρέπει να κάνω σετ των 70 ,τότε δεν είναι άσκηση υπερτροφιας.

Οπότε ανάλογα τους στόχους σου ,μπορεί κ να είναι απαραίτητο

μαζι σου 100%.κι εγω κι χτυπιεμαι σε παρκο καλισθενικης γτ θελω καποια πραγματα. Αναφερομαι κυριως σε αυτους που θελουν να ξεκινησουν η απλα να εχουν ενα πιο υγιες σωμα. Εννοειται οτι για οσους ασχολουνται πιο σοβαρα, χρειαζεται κικαταλληλος εξοπλισμος.
 

dim d

Well-Known Member
προσωπικα το σωμα καλισθενικης ειναι πολυ πιο καλογουστο στα δικα μου παντα ματια.
 

Kostas97

Well-Known Member
@dlazaros Λαζαρε ως ψαγμενο στα συμπληρωματα θα ηθελα τη γνωμη σου, αν εχεις δοκιμασει, στα

Ubiquinol (CoQ10) καθώς και στο πιο ψαγμένο PQQ τα οποία συνεργάζονται τέλεια μεταξύ τους.​


Ή και οποιος αλλος εχει εμπειρια απο τα συγκεκριμενα.
 

Bigk

Well-Known Member
@dlazaros Λαζαρε ως ψαγμενο στα συμπληρωματα θα ηθελα τη γνωμη σου, αν εχεις δοκιμασει, στα

Ubiquinol (CoQ10) καθώς και στο πιο ψαγμένο PQQ τα οποία συνεργάζονται τέλεια μεταξύ τους.​


Ή και οποιος αλλος εχει εμπειρια απο τα συγκεκριμενα.
Ρίξε μια ματιά εδώ να βρεις πληροφορίες που θέλεις... περισσότερο για ανοσοποίηση και αντιοξειδωτικη δράση.. σίγουρα συμβάλλει στην υγεία αλλά θέλει και" ρέγουλα " γενικότερα με όλα τα συμπληρώματα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bigk

Well-Known Member
Με αρκετά χρόνια στα γυμναστήρια, περίπου 30 , τα συμπληρώματα μου είναι πρωτεΐνη, bcaa , και ένα pre workout, αν δεν έχεις θέμα με καφεΐνη... και αυτά με διαλείμματα... πολυβιταμινες, και φυσική γύρη καθημερινά (αψητη) διατηρείται στην κατάψυξη.
 

dlazaros

Well-Known Member
@dlazaros Λαζαρε ως ψαγμενο στα συμπληρωματα θα ηθελα τη γνωμη σου, αν εχεις δοκιμασει, στα

Ubiquinol (CoQ10) καθώς και στο πιο ψαγμένο PQQ τα οποία συνεργάζονται τέλεια μεταξύ τους.​


Ή και οποιος αλλος εχει εμπειρια απο τα συγκεκριμενα.
Μετά απο χρόνια χαπακώματος... τολμώ να πώ οτι το μόνο που παίρνω είναι ομέγα 3 σούπερ(να έχει δλδ μεγαλύτερα epa dha απο 180/120) και μια πολυβιταμίνη πότε πότε. Τα υπόλοιπα τα ρυθμίζω με την διατροφή, δλδ να μην τρώω πολλά σκατά.. πολύ συχνά...
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
To Μπουλγουόρκερ του παππού ξεθάβετε αλάνια μου και δε χρειάζεστε τίποτε άλλο. Τα γράφει και ο Bronson στη Βίβλο του, Solitary Fitness.
 

Συνημμένα

  • Bullworker 3.jpg
    Bullworker 3.jpg
    93.5 KB · Προβολές: 69

bobby

Well-Known Member
To Μπουλγουόρκερ του παππού ξεθάβετε αλάνια μου και δε χρειάζεστε τίποτε άλλο. Τα γράφει και ο Bronson στη Βίβλο του, Solitary Fitness.
Το είχα και εγώ στο γυμνάσιο…. Την νεωτερη έκδοση…. Κάπου σε καμία αποθήκη θα είναι….. έκανε δουλίτσα όμως!
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Χωρίς πλάκα, τσίμπησα του παππού μου στα 16 (Προ 25ετίας, κλάφτα) και κάνω με θρησκευτική ευλάβεια κάθε μέρα τρία σέτ έκτοτε. Μπονταίος δεν έγινα και ούτε σκόπευα, αλλά με κρατά αξιοπρεπέστατα γραμμωμένο (σε συνδυασμό με μια υγιή δίαιτα και τα απαραίτητα πουσάπς/κοιλιακούς) για τις απάτητες χιονοκορφές της μέσης ηλικίας.

Ζητούμενο εξάλλου είναι να μη γελάνε αι γενέκαι (sic) όταν βγάζουμε το κουκλεντέδικο υποκάμισόν μας. Μπουλγουόρκερ και ξέρο ψωμί.
 

dlazaros

Well-Known Member
To Μπουλγουόρκερ του παππού ξεθάβετε αλάνια μου και δε χρειάζεστε τίποτε άλλο. Τα γράφει και ο Bronson στη Βίβλο του, Solitary Fitness.
Πω πω... ταξίδι στον χρόνο έκανα! Απο το sportlife το είχα πάρει...
 

Rhcp

Member
Την ΜΜ του holding πως την είδατε? Πρέπει να έχει κάνει και ο walker. Επίσης πρόσεξα ότι και ο henderson έχει θέμα πίσω
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Την ΜΜ του holding πως την είδατε? Πρέπει να έχει κάνει και ο walker. Επίσης πρόσεξα ότι και ο henderson έχει θέμα πίσω
Γαμώ τις μεταμοσχεύσεις ο Χολντινγκ. Φοβερή ΜΜ. Σχεδόν του επέστρεψε το μαλλί στο επίπεδο του 2017 που ήταν NW0 με τοπ πυκνότητα. Βέβαια ο χόλτινγκ είναι και ΓΑΜΩ τους αμυντικούς. Κυριολεκτικά, όχι μεταφορικά :p
 
Μπλουζα