Διασημοι/Celebrities

Nik.Mos

Well-Known Member
Και εδώ ο πελάτης μπορεί να νιώθει ικανοποιημένος,τι έχει να λέει ;
Σε φόρουμ μεταμόσχευσης είμαστε ,ας σοβαρευτούμε λιγάκι.
 

Συνημμένα

  • natural-hairline-bad-celebrity-hair-transplant.png.ddcbae4fbd7ec8abbacb7f03b56e7496.png
    natural-hairline-bad-celebrity-hair-transplant.png.ddcbae4fbd7ec8abbacb7f03b56e7496.png
    1.3 MB · Προβολές: 215

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

g_pal

Member
Και εδώ ο πελάτης μπορεί να νιώθει ικανοποιημένος,τι έχει να λέει ;
Σε φόρουμ μεταμόσχευσης είμαστε ,ας σοβαρευτούμε λιγάκι.
σου ειπα προφανώς θα ειδε άλλα αποτελέσματα από τη κλινική που θα του άρεσαν για να την επέλεξε. Αυτό λέει η λογική μου. Δόξα τον θεό λεφτά θα ειχε να παει στον καλύτερο οπότε δεν το έκανε σίγουρα για τα λεφτά αλλα για τα αποτελέσματα που ειδε και του άρεσαν. Όσο για το αποτέλεσμα του θα το δούμε σε λίγους μήνες να το κρίνουμε καλύτερα.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Τα χρήματα μπορούν να προσφέρουν πολλά ,γνώση πάντως δεν σου αγοράζουν.Η απόκτηση της γνωσης έγκειται στην προσωπική εργασία και χρόνο που είναι διατεθειμένος κάποιος να επενδύσει για να είναι σε θέση να πάρει σωστες αποφάσεις.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Τα χρήματα μπορούν να προσφέρουν πολλά ,γνώση πάντως δεν σου αγοράζουν.Η απόκτηση της γνωσης έγκειται στην προσωπική εργασία και χρόνο που είναι διατεθειμένος κάποιος να επενδύσει για να είναι σε θέση να πάρει σωστες αποφάσεις.
Φίλε μου το θέμα μας δεν είναι γιατί επέλεξε ή του κάνανε ευθεία!Αλλά συζητήθηκε το κατα πόσο υπάρχουν στην φύση ευθεία hairline με κλειστούς κροτάφους!Απο εκεί και πέρα αυτά είναι γούστα!Αλλά το λέω και επιμένω γιατί ναι μεν μπορεί να είναι λάθος όπως λες η ευθεία που του κάνανε αλλά για εμένα είναι και λάθος να στην κάνουν στον θεό!Αυτά είναι πάλι γούστα!Όμως πρέπει να γίνεται σεβαστή η άποψη του ασθενή καθώς ότι γίνεται γίνεται στο κεφάλι του και θα το φοράει μια ζωή και πάντα σε συζήτηση με τον γιατρό να βρίσκουν την χρυσή τομή και όχι ένα κόψιμο για όλους!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Τα χρήματα μπορούν να προσφέρουν πολλά ,γνώση πάντως δεν σου αγοράζουν.Η απόκτηση της γνωσης έγκειται στην προσωπική εργασία και χρόνο που είναι διατεθειμένος κάποιος να επενδύσει για να είναι σε θέση να πάρει σωστες αποφάσεις.
Συμφωνω εν μέρη καθώς εγώ μου φαίνεται είχα περισσότερη γνώση όταν έλεγα στην πρώτη ΜΜ ότι την ήθελα χαμηλότερα στον γιατρό καθώς επέμενε ο ίδιος ότι έκει πρέπει!Τελικά μπήκα για 2η μετά απο 3 χρόνια και το διόρθωσα και πίστεψε με δεν ήταν λάθος απόφαση δικιά μου!Αλλά του πρώτου γιατρού και εμένα που τον άκουσα και δεν επέμεινα όσο έπρεπε!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Συμφωνω εν μέρη καθώς εγώ μου φαίνεται είχα περισσότερη γνώση όταν έλεγα στην πρώτη ΜΜ ότι την ήθελα χαμηλότερα στον γιατρό καθώς επέμενε ο ίδιος ότι έκει πρέπει!Τελικά μπήκα για 2η μετά απο 3 χρόνια και το διόρθωσα και πίστεψε με δεν ήταν λάθος απόφαση δικιά μου!Αλλά του πρώτου γιατρού και εμένα που τον άκουσα και δεν επέμεινα όσο έπρεπε!
Προσωπικα, ΑΚΟΜΑ δεν έχω δει σωστο ύψος και contour hairline σε μεταμόσχευση στην Ελλάδα, οποτε δεν εκπλήσομαι!
Εχω δει πρόσφατα 2 παιδια σε έξοδο, τους ρωτησα και μου ειπαν πως την είχαν κανει στο εξωτερικό! (Σε φιλους μου)

Τωρα, το οτι ΕΣΥ καηκες και μετα που το ξανασχεδιασες είχες δικιο (αλήθεια, εχεις σκεφτει πως μπορει να ΜΗΝ έχεις δικιο με επιστημονικα κριτηρια και απλα να νομίζεις οτι έχει δικιο? ή οτι μπορει να το μετανιώσεις σε μερικα χρονια? Τροφη για σκέψη) εγω σε πιστευω ΑΛΛΑ δεν σημαινει πως ΟΛΟΙ μπορει να έχουν δίκιο.
Η ...υπερασπιση του δικαιώματος για άποψη του ασθενούς στη σχεδίαση του hairline την καταλαβαινω στη θεωρία, αλλα στην πράξη προκαλεί τα παρακατω:
1. ΑΝ έχει ο ασθενής δίκιο, καλα θα κανει να φύγει τρέχοντας, γιατι ξέρει πιο πολλα από τον ιατρό. ΔΕΝ ειναι μαγκια, ειναι ανοητο να δεχθεις να χειρουργηθείς από τετοιο ιατρό! Ο ιατρος ΩΦΕΙΛΕΙ να προτεινει το καλυτερο hairline από την αρχη στον ασθενή!
2. ΑΝ έχει άδικο ο ασθενής αλλα ο ιατρός δεχθεί να τον ακούσει, καλα θα κανει να φύγει τρέχοντας, γιατι ο ιατρός που δεχεται να κάνει κάτι λάθος για να μην δυσαρεστηθει ο ενδιαφερόμενος ειναι επικίνδυνος ιατρός
3. ΑΝ έχει αδικο και ο ιατρός αρνηθεί γιατι βλεπει πιο μπροστα, εχει εκπαιδευση, έχει διαβάσει, έχει εμπειρια και ολα οσα ΔΕΝ έχει ο ενδιαφερόμενος, χαλανε καρδιες... Ο ασθενής δεν θα ειναι ικανοποιημενος ο Θεος να κατεβει και να του πει πως ειναι τελειο το hairline του!

ΑΡΑ, ένας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ τροπος να δειτε σε ποιον ιατρό ΔΕΝ πρεπει να κανετε ΜΕΤ ειναι να επιμεινετε σε μια άλλη σχεδίαση από αυτη που σας προτεινει!
Θα μάθετε πολλα απο αυτο!


ΔΕΝ ειναι το πρόβλημα η ευθεια, μιας και τα micro & macro irregularities γινονται πανω σε ...ευθεια γραμμη!
Η ΓΩΝΙΑ ειναι το προβλημα
Το υψος ειναι το πρόβλημα
Και οτι δεν υπάρχει αυτο το σχήμα σε ενηλικες αντρες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Προσωπικα, ΑΚΟΜΑ δεν έχω δει σωστο ύψος και contour hairline σε μεταμόσχευση στην Ελλάδα, οποτε δεν εκπλήσομαι!
Εχω δει πρόσφατα 2 παιδια σε έξοδο, τους ρωτησα και μου ειπαν πως την είχαν κανει στο εξωτερικό! (Σε φιλους μου)

Τωρα, το οτι ΕΣΥ καηκες και μετα που το ξανασχεδιασες είχες δικιο (αλήθεια, εχεις σκεφτει πως μπορει να ΜΗΝ έχεις δικιο με επιστημονικα κριτηρια και απλα να νομίζεις οτι έχει δικιο? ή οτι μπορει να το μετανιώσεις σε μερικα χρονια? Τροφη για σκέψη) εγω σε πιστευω ΑΛΛΑ δεν σημαινει πως ΟΛΟΙ μπορει να έχουν δίκιο.
Η ...υπερασπιση του δικαιώματος για άποψη του ασθενούς στην σχεδίαση του hairline την καταλαβαινω στη θεωρία, αλλα στην πράξη προκαλεί τα παρακατω:
1. ΑΝ έχει ο ασθενής δίκιο, καλα θα κανει να φύγει τρέχοντας, γιατι ξέρει πιο πολλα από τον ιατρό. ΔΕΝ ειναι μαγκια, ειναι ανοητο να δεχθεις να χειορυργηθείς από τετοιο ιατρό! ο ιατρος ΟΦΕΙΛΕΙ να προτεινει το καλυτερο hairline από την αρχη στον ασθενή!
2. ΑΝ έχει άδικο ο ασθενής αλλα ο ιατρός δεχθεί να τον ακούσεις, καλα θα κανει να φύγει τρέχοντας, γιατι ο ιατρός που δεχεται να κάνει κάτι λάθος για να μην δυσαρεστηθει ο ενδιαφερόμενος ειναι επικίνδυνος ιατρός
3. ΑΝ έχει αδικο και ο ιατρός αρνηθεί γιατι βλεπει πιο μπροστα, εχει εκπαιδευση, έχει διαβάσει, έχει εμπειρια και ολα οσα ΔΕΝ έχει ο ενδιαφερόμενος, χαλανε καρδιες... Ο ασθενής δεν θα ειναι ικανοποιημενος ο Θεος να κατεβει και να του πει πως ειναι τελιο το hairline του!

ΑΡΑ, ένας ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ τροπος να δειτε σε ποιον ιατρό ΔΕΝ πρεπει να κανετε ΜΕΤ ειναι να επιμεινετε σε μια άλλη σχεδίαση από αυτη που σας προτεινει!
Θα μάθετε πολλα απο αυτο!


ΔΕΝ ειανι το πρόβλημα η ευθεια, μιας και τα micro & macro irregularities γινονται πανω σε ...ευθεια γραμμη!
Η ΓΩΝΙΑ ειναι το προβλημα
Το υψος ειναι το πρόβλημα
Και οτι δεν υπάρχει αυτο το σχήμα σε ενηλικες αντρες.
Νομίζω ακριβώς το ίδιο έγραψα αλλά με λιγότερα λόγια γιατρέ!
Παραπάνω αυτό εγράψα!(Όμως πρέπει να γίνεται σεβαστή η άποψη του ασθενή καθώς ότι γίνεται γίνεται στο κεφάλι του και θα το φοράει μια ζωή και πάντα σε συζήτηση με τον γιατρό να βρίσκουν την χρυσή τομή!)
Και όχι δεν έκανα λάθος γιατί στις κλινικές που επισκέφθηκα για πύκνωση χωρίς να έχω πει τίποτα σχετικά για το hairline μου το είπαν και οι 2 ότι θέλει χαμήλωμα καθώς τους φάνηκε αφύσικα ψηλά σε σχέση με το πρόσωπο μου!
Είμαι ρεαλιστής και ξέρω ότι δεν γίνεται να έχω το hairline που είχα στην νεανική μου εικόνα!Επιλέξαμε ένα ελαφρύ χαμήλωμα που εμένα προσωπικά με ικανοποίησε και πάλι συντηρητικό είναι αλλά όσο να ναι φαίνεται συμμετρικό με το πρόσωπο μου!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

konelos

Active Member
Συμφωνώ αλλά μη λέμε ότι δεν είναι φυσιολογικό!Εκεί έχω ενδιασμούς!
Εγώ εύκολα θα κατέβαινα 2 πόντους, hairline όπως στα 16, αλλά άμα χρειαστώ αργότερα θα μείνω με καμία λωρίδα στο κούτελο και δεν θα έχω μοσχεύματα, το δεν είναι νορμάλ για την ηλικία σου και εμένα άκυρο μου ακούγεται, ας μου πουν δεν σου πάει σε μικραίνει :)
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μου εβγαλε ενα βιντεακι του Mr. Olympia που περιγραφει τι τράβηξε στην επέμαβση, οτι πεθανε στο πονο για ωρες...
Πολυ κρίμα, αλλα ας προσεχε, αν ηθελε σωνει και καλα Τουρκια ας ειχε παει σε σοβαρη κλινική.
Τραβηξα 2 screenshots.
Δειτε το hairline και δειτε και πω ήταν μερικα χρονια πριν.
Καλή Πρωτοχρονια!

IMG_4177.PNG
IMG_4176.PNG
IMG_4202.PNG
 

Gianney

Well-Known Member
Μου εβγαλε ενα βιντεακι του Mr. Olympia που περιγραφει τι τράβηξε στην επέμαβση, οτι πεθανε στο πονο για ωρες...
Πολυ κρίμα, αλλα ας προσεχε, αν ηθελε σωνει και καλα Τουρκια ας ειχε παει σε σοβαρη κλινική.
Τραβηξα 2 screenshots.
Δειτε το hairline και δειτε και πω ήταν μερικα χρονια πριν.
Καλή Πρωτοχρονια!

Προβολή συνημμένου 61540Προβολή συνημμένου 61541Προβολή συνημμένου 61542
Συμφωνώ γιατρέ.Οπως είχα πει το hairline που του κάναν πολύ κακό για εμένα.
Καλή χρονιά!!!
 

bobby

Well-Known Member
Εν τω μεταξύ αυτά ΔΕΝ είναι φυσιολογικά temples……. Έκανε που έκανε ίσια χερλαιν ας έκανε σωστά τα temples…..
 

Συνημμένα

  • IMG_7156.jpeg
    IMG_7156.jpeg
    375.2 KB · Προβολές: 101
Μπλουζα