Διασημοι/Celebrities

FreeThinker

Well-Known Member
Του τσαλικη η hairline ψεμα ειναι, το μετωπο του ηταν διπλασιο παλιοτερα. Μεταμοσχευση εχει κανει ή φοραει συστημα σε αυτην που εβαλες στον αρναουτογλου.

Επισης διαφημιζει μποτοξ και prp σε μια face body clinic στο ινστα του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

g_pal

Member
Και όμως υπάρχουν και ζούνε ανάμεσα μας και στην Ελλάδα!!!!!Δεν είμασταν εμείς τυχεροί μάλλον
Νομίζω οι περισσότεροι θα ήθελαν χαμηλή και σχετικά ίσια hairline απλά δεν μπορούν να την έχουν.

ΜΠΕΖΟΣ με χαμηλή και ισια hairline σε μεγάλη ηλικία.

mpezos_2.jpg


mpezos.jpg
 

LoverBoy

Well-Known Member
Του τσαλικη η hairline ψεμα ειναι, το μετωπο του ηταν διπλασιο παλιοτερα. Μεταμοσχευση εχει κανει ή φοραει συστημα σε αυτην που εβαλες στον αρναουτογλου.

Επισης διαφημιζει μποτοξ και prp σε μια face body clinic στο ινστα του.
Δεν νομίζω να έχει κάνει ΜΜ αλλά το ζητούμενο δεν είναι μόνο το χαμηλό hairline αλλά και ευθεία χωρίς κροτάφους!Μη τρελαθούμε δεν είναι υποχρεωτικό
 

thatcher

Active Member
Του τσαλικη η hairline ψεμα ειναι, το μετωπο του ηταν διπλασιο παλιοτερα. Μεταμοσχευση εχει κανει ή φοραει συστημα σε αυτην που εβαλες στον αρναουτογλου.

Επισης διαφημιζει μποτοξ και prp σε μια face body clinic στο ινστα του.
Νομίζω είναι και η κλινική της γυναίκας του κιόλας
 

FreeThinker

Well-Known Member
Δεν νομίζω να έχει κάνει ΜΜ αλλά το ζητούμενο δεν είναι μόνο το χαμηλό hairline αλλά και ευθεία χωρίς κροτάφους!Μη τρελαθούμε δεν είναι υποχρεωτικό
Αυτός ήταν ο πραγματικός κρόταφος του τσαλίκη το 2020.. και μοιάζει και πρόσφατα μεταμοσχευμένος με τις μικρές τρίχες που δεν είναι στο ίδιο μήκος με τις υπόλοιπες, από πλευράς μου δεν υπάρχει αμφιβολία πλέον.

@Anastasakis Hair Clinic γνώμη;
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20231213_122544_Gallery.jpg
    Screenshot_20231213_122544_Gallery.jpg
    711.7 KB · Προβολές: 121

LoverBoy

Well-Known Member
Αυτός ήταν ο πραγματικός κρόταφος του τσαλίκη το 2020.. και μοιάζει και πρόσφατα μεταμοσχευμένος με τις μικρές τρίχες που δεν είναι στο ίδιο μήκος με τις υπόλοιπες, από πλευράς μου δεν υπάρχει αμφιβολία πλέον.

@Anastasakis Hair Clinic γνώμη;
Ακόμα και αν έχει κάνει όπως λες ακολούθησε την ευθεία γραμμή που είχε απο μικρός!Γιατί το 2020 ήταν 45!Οπότε αυτός ο μύθος ότι πρέπει τα μαλλιά να πάνε όσο μεγαλώνουμε και πιο πίσω εμένα δεν με αφορά!Οι εποχές αλλάξανε και ένας άντρας στα 50 είναι πλέον τούμπανο!Ναι συντηρητικά αλλά όχι κούτελο στο 8 και 9!Αυτό και αν το λες αφύσικο!Αλλά όπως είπαν και παραπάνω αυτά είναι γούστα και πρέπει να λαμβάνει πάντα και την γνώμη του ασθενή ο κάθε γιατρός καθώς εγώ την πάτησα και άκουσα για συντηρητικές γραμμές στην πρώτη ΜΜ και δεν μου πήγαινε καθόλου!Προσωπική μου άποψη πάνω απο το 7 το θεωρώ αφύσικο και ας λένε οι γιατροί ότι είναι θέμα ηλικίας!
Το παράδειγμα σχετικά με τον Τσαλίκη είναι στο κατά πόσο υπάρχουν στην φύση ευθεία hairline και αν δεις παλιότερες φώτο του είναι ευθεία!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ακόμα ένα παράδειγμα ευθείου hairline που το γεννάει η φύση!Εν ολίγης υπάρχουν hairline χωρίς κροτάφους που μπορεί να κλείνουν προς τα κάτω!
 

Συνημμένα

  • stan.jpg
    stan.jpg
    33.2 KB · Προβολές: 110
  • stan-1-1068x926.jpg
    stan-1-1068x926.jpg
    117.9 KB · Προβολές: 76
  • images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    8 KB · Προβολές: 68
  • stan-antipariotis-na-ksanartheis-120764679-696x364-1.jpg
    stan-antipariotis-na-ksanartheis-120764679-696x364-1.jpg
    38.5 KB · Προβολές: 65

bobby

Well-Known Member
Άμα σε παίρνει από δότρια, σε σχέση πάντα με το πιθανό μελλοντικό ισοζύγιο, κάνεις ότι θες. 5,6,7,8 cm hairline από κροτάφους. Αν δεν σε παίρνει τότε η συντηρητική προσέγγιση είναι μονόδρομος. Και εμένα η εφηβική μου ήταν 5,5-6 και δεν είχα κροτάφους…. Τώρα μετά την ΜΜ είμαι στους 7 (αν θυμάμαι καλά στην μύτη της hairline) και με ώριμους κροτάφους (τους κλείσαμε λίγο αλλιως θα ήθελε και στα temporal peaks δουλίτσα για να βγει το σχέδιο πιο κλειστών). Δεν λέω ότι δεν θα μου άρεσε κανά 0,5-1 πόντους hairline πιο κάτω και πιο κλειστούς κροτάφους αλλά αυτό θα στοίχιζε τουλάχιστον 1,5-2k graft. Αν είναι να διαλέξω μεταξύ ύψους hairline και πυκνότητας θα διαλέγω πάντα πυκνότητα. Στα 51,5 δεν είναι κακή η hairline στους 7 ή 8. Αν βέβαια είχα καμία δότρια 10k ή δεν χρειαζόμουν crown και λίγη πύκνωση middle (δηλαδή είχα μικρό πρόβλημα) τότε θα το πήγαινα έτσι, αλλά δεν είμαι απλή περίπτωση…..
 

Kostas97

Well-Known Member
Τσιαλικης το χει το θεματακι του. Και εγω ειμαι με hairline σαν αυτη. Εξαιτιας αυτου σε οποιοον ελεγα για ΑΓΑ ξεκιναγε λεγοντας... Αποκλειεται.
 

g_pal

Member
Ακόμα ένα παράδειγμα ευθείου hairline που το γεννάει η φύση!Εν ολίγης υπάρχουν hairline χωρίς κροτάφους που μπορεί να κλείνουν προς τα κάτω!

άλλα παραδείγματα χαμηλής και ισιας hairline από τη φύση τους χωρίς κροτάφους...Ουγκ@ρέζος και tyler Mc_beth

OU.jpg


tyler.png


tyler1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
@LoverBoy στους κανόνες πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις. Οι καυκάσιοι άνδρες που διατηρούν την προεφηβική τους hairline υπάρχουν αλλά είναι εξαιρετικά σπάνιοι. Ο πρωταρχικός λόγος που στις μεταμοσχεύσεις οι γιατροί δε δημιουργούν τέτοιες hairline είναι λόγω του πεπερασμένου αριθμού μοσχευμάτων της δότριας. Αν είσαι 28 χρονών, νέος, και είσαι norwood 3, είναι εντελώς αδόκιμο να ζητήσεις juvenile hairline.

Δε νομίζω ότι έχει νόημα να αποδείξουμε αν υπάρχει κάτι στη φύση ή όχι, η φύση μπορεί να παράξει κυριολεκτικά ό,τι πιο τρελό μπορεί να χωρέσει ο νους μας, αυτά όμως ονομάζονται outliers.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Άμα σε παίρνει από δότρια, σε σχέση πάντα με το πιθανό μελλοντικό ισοζύγιο, κάνεις ότι θες. 5,6,7,8 cm hairline από κροτάφους. Αν δεν σε παίρνει τότε η συντηρητική προσέγγιση είναι μονόδρομος. Και εμένα η εφηβική μου ήταν 5,5-6 και δεν είχα κροτάφους…. Τώρα μετά την ΜΜ είμαι στους 7 (αν θυμάμαι καλά στην μύτη της hairline) και με ώριμους κροτάφους (τους κλείσαμε λίγο αλλιως θα ήθελε και στα temporal peaks δουλίτσα για να βγει το σχέδιο πιο κλειστών). Δεν λέω ότι δεν θα μου άρεσε κανά 0,5-1 πόντους hairline πιο κάτω και πιο κλειστούς κροτάφους αλλά αυτό θα στοίχιζε τουλάχιστον 1,5-2k graft. Αν είναι να διαλέξω μεταξύ ύψους hairline και πυκνότητας θα διαλέγω πάντα πυκνότητα. Στα 51,5 δεν είναι κακή η hairline στους 7 ή 8. Αν βέβαια είχα καμία δότρια 10k ή δεν χρειαζόμουν crown και λίγη πύκνωση middle (δηλαδή είχα μικρό πρόβλημα) τότε θα το πήγαινα έτσι, αλλά δεν είμαι απλή περίπτωση…..
Συμφωνώ απόλυτα φιλαράκι μου!Αλλά πάνω απο 7 αρχίζει και δείχνει άσχημα
 

LoverBoy

Well-Known Member
@LoverBoy στους κανόνες πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις. Οι καυκάσιοι άνδρες που διατηρούν την προεφηβική τους hairline υπάρχουν αλλά είναι εξαιρετικά σπάνιοι. Ο πρωταρχικός λόγος που στις μεταμοσχεύσεις οι γιατροί δε δημιουργούν τέτοιες hairline είναι λόγω του πεπερασμένου αριθμού μοσχευμάτων της δότριας. Αν είσαι 28 χρονών, νέος, και είσαι norwood 3, είναι εντελώς αδόκιμο να ζητήσεις juvenile hairline.

Δε νομίζω ότι έχει νόημα να αποδείξουμε αν υπάρχει κάτι στη φύση ή όχι, η φύση μπορεί να παράξει κυριολεκτικά ό,τι πιο τρελό μπορεί να χωρέσει ο νους μας, αυτά όμως ονομάζονται outliers.
Συμφωνώ αλλά μη λέμε ότι δεν είναι φυσιολογικό!Εκεί έχω ενδιασμούς!
 

g_pal

Member
@g_pal Ο Ουγγαρέζος έχει το λεγόμενο widow's peak, πώς είναι ίσια hairline αυτό?
το σχήμα της ισια ειναι δεν επηρεάζει αν έχει windows peak στη μέση..δεν έχει κροτάφους και το σχήμα ειναι σε ευθεία εκτός από το ελαφρυ windows peak...Ο tyler επίσης ίσια και πολυ χαμηλή hairline από τη φυση του
 

FreeThinker

Well-Known Member
Συμφωνώ αλλά μη λέμε ότι δεν είναι φυσιολογικό!Εκεί έχω ενδιασμούς!
Εντάξει μην κόλλας τόσο κι εσύ στις λέξεις.

Εγώ σ αυτό το νήμα θέλω να βλέπω celebrities με αγα, μη μας βάζεις τώρα το σταν να παθαίνουμε κατάθλιψη!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Εντάξει μην κόλλας τόσο κι εσύ στις λέξεις.

Εγώ σ αυτό το νήμα θέλω να βλέπω celebrities με αγα, μη μας βάζεις τώρα το σταν να παθαίνουμε κατάθλιψη!
Τι να κάνω χρησιμοποιώ τα δυνατά μου όπλα να αποδείξω ότι ζουν ανάμεσα μας!
 

bobby

Well-Known Member
Η σωστή λέξη είναι outlier… παρα πολύ μικρό ποσοστό δηλαδή και εκτός του διαστήματος 3σ. Στην στατιστική υπάρχει ακριβής τυπος για να δεις αν κάτι είναι outlier.
 
Μπλουζα