Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

zotrix

Active Member
Αν η γυναίκα είναι πάνω από 25 δεν θα την πειράξει αν είμαστε ακόμη και nw10. Εκει που ίσως το λάβει υπόψη είναι όταν είναι 20αρα πχ, αν και όχι πάντα. Γενικά αν η φαλάκρα αντισταθμίζεται από ένα γυμνασμένο σώμα, ξυρισμένο στυλάκι, ωραίο ντύσιμο (χωρίς υπερβολές όμως), καλούς τρόπους (και πάλι χωρίς υπερβολές) κτλ, το γκομενάκι (και καλό) το έχουμε άνετα, ακόμη και αν δεν έχουμε τα πολλά λεφτά. Αν βγείτε μια μέρα εξω δείτε πόσοι shaved 25αρηδες κυκλοφορούν με τα καλύτερα μωρά και πόσα ωραία παιδιά με μαλλι μεχρι τα φρύδια είναι μπακούρια.

Παρεπιπτόντως επειδή βλέπω ότι αναφέρθηκε ξανά σε προηγούμενα ποστ, έχω αρχίσει να έχω την εντύπωση (από το φιλικό μου περιβάλλον αλλά και όταν βγαίνω έξω) ότι οι άντρες του 9-10 είναι μόνοι τους και τους αγνοούν οι γυναίκες, ενώ τυπάκια του 7 κυκλοφορούν με τα καλύτερα μωρά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
joner είπε:
Έχοντας ξυρίσει το κεφάλι μου εδώ και 5 μήνες μπορώ να πω οτι εξαρτάται και από τα χαρακτηριστικά του προσώπου αν σας παεί το καραφλό!
Εμένα πάντως δεν μου παέι καθόλου αλλά δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς...
Τώρα με τις γυναίκες εγώ είδα τρομερή αλλαγή στην συμπεριφορά τους σε όλες τις προσεγγίσεις που έκανα έτρωγα πίτες,,
Ακόμα πιο σημαντικό είναι από γνώστες που όταν με είδαν είπαν "πως έγινες έτσι!!"

μήπως δε σου παει το πολύ ξυρισμένο και χρειάζεται ν αφήσεις λίγα χιλιοστα?Τι nw είσαι?
 

mimis giova

Active Member
πρωτη φορα το ακουω τοσο πολυ..ισως να αφησεις καπια χιλιοστα..κ εμενα δεν παει κ εχω αφησει λιγο μαλακι..οσο εχω δλδ..κοντο κοντο...
 

joner

Member
Το κακό είναι πως είμαι 26 και αναγκαστικά το target group μου είναι μικρότερες από εμένα ,οι οποιές κοιτάνε πολύ το μαλλί.
Nw 4 vertex είμαι και το παώ ολοταχώς για 5.
Και εγώ τα ξυρίζω μια φορά στις 5-7 μέρες αλλά και με λίγα χιλοστά φαίνεται πολύ η διαφορά των πλαινών με τα πάνω,
 

crossfire

Well-Known Member
Σήμερα μάγκες μιλούσα στη δουλειά με μια κοπέλα η οποία σχολίαζε αρνητικά κάποιον καινούριο συνάδελφο για την εμφάνιση του.

Εγώ,κάνοντας τον συνήγορο του διαβολου,λέω, "έλα μωρε,μια χαρά ειναι ο άνθρωπος ,τι έχει; "
Και απαντάει.....
"Καταρχήν δεν έχει μαλλιά."

Συμφωνώ περί προσωπικότητας,χαρακτήρα,χιούμορ κτλ, αλλά δυστυχώς μάγκες η πρώτη εντύπωση παίζει ρόλο ....δυστυχώς
 

pithikas

Well-Known Member
Σήμερα μάγκες μιλούσα στη δουλειά με μια κοπέλα η οποία σχολίαζε αρνητικά κάποιον καινούριο συνάδελφο για την εμφάνιση του.

Εγώ,κάνοντας τον συνήγορο του διαβολου,λέω, "έλα μωρε,μια χαρά ειναι ο άνθρωπος ,τι έχει; "
Και απαντάει.....
"Καταρχήν δεν έχει μαλλιά."

Συμφωνώ περί προσωπικότητας,χαρακτήρα,χιούμορ κτλ, αλλά δυστυχώς μάγκες η πρώτη εντύπωση παίζει ρόλο ....δυστυχώς
Πόσο ηλίθια;;
 

pithikas

Well-Known Member
Από την άλλη βέβαια ξέρω μία η οποία είναι εργαλείο και τα φτιάχνει μονίμως με καραφλούς.
Δε ξέρω τι ψύχωση έχει...Πιθανολογώ θα είναι και ο μπαμπάς της η κάτι τέτοιο.:)
 

nucky

Active Member
Δηλαδή εσύ αγαπητέ πιθήκια στις γυναίκες κοιτάς/σχολιάζεις πρώτα το χαρακτήρα , τη προσωπικότητα και τη μόρφωση; Ελάτε παιδιά δεν υπάρχει λόγος να κοροϊδευόμαστε. Τα έχουμε πει δε και σε αλλα νήματα. εν τελεί , ο οποιοσδήποτε καραφλός μπορεί να βρει μια καλή ασχημούλα . Γιατί λοιπόν κάθεστε και χολοσκάτε; Μήπως γιατί τα θέλετε τα καλούδια σας; Αλλα εμείς εχουμε το δικαίωμα να είμαστε επιφανειακοι αλλα οι γκόμενες πρέπει να κοιτάνε μόνο χαρακτήρα; Δε σας βρίσκω και πολυ φεμινιστες,...

Έχω ξαναπεί δε και σε αλλο νήμα πείτε μου που μένετε εσείς που βλέπετε τις 25αερες ++να μην ενδιαφέρονται για εμφάνιση και μεταναστεύω αύριο πρωί

Φιλικά
 

pithikas

Well-Known Member
Δηλαδή εσύ αγαπητέ πιθήκια στις γυναίκες κοιτάς/σχολιάζεις πρώτα το χαρακτήρα , τη προσωπικότητα και τη μόρφωση; Ελάτε παιδιά δεν υπάρχει λόγος να κοροϊδευόμαστε. Τα έχουμε πει δε και σε αλλα νήματα. εν τελεί , ο οποιοσδήποτε καραφλός μπορεί να βρει μια καλή ασχημούλα . Γιατί λοιπόν κάθεστε και χολοσκάτε; Μήπως γιατί τα θέλετε τα καλούδια σας; Αλλα εμείς εχουμε το δικαίωμα να είμαστε επιφανειακοι αλλα οι γκόμενες πρέπει να κοιτάνε μόνο χαρακτήρα; Δε σας βρίσκω και πολυ φεμινιστες,...

Έχω ξαναπεί δε και σε αλλο νήμα πείτε μου που μένετε εσείς που βλέπετε τις 25αερες ++να μην ενδιαφέρονται για εμφάνιση και μεταναστεύω αύριο πρωί

Φιλικά
Eσύ δηλαδή όπου και να κυκλοφορήσεις δε βλέπεις όμορφη γυναίκα με καραφλό τύπο...Μανχάταν ζεις;
Εγώ συγκεκριμένα μόνο εμφάνιση κοιτώ και προσπαθώ να το αλλάξω. Δε χολοσκάω καθόλου... Αλλά δε σχολιάζω στη δουλειά μου την εμφάνιση των ανθρώπων. Εκτός αν στο παράδειγμα που αναφέρθηκε της κάνανε προξενιό με τον τύπο.

χαχααχ Το συμπέρασμα ότι πρέπει να το πάρουμε απόφαση και να βολευτούμε με ασχημούλα είναι πολύ φιλοσοφημένο.:D
 

nucky

Active Member
Βλέπω ωραίες γυναίκες με καραφλούς σε τρεις περιπτώσεις , εδώ στο άνω Μανχάτταν:
1 ο καραφλός ειναι λεφτάς η/και με πρεστίζατο επάγγελμα .
2 ο καραφλός τα είχε φτιάξει με την ωραία στις μαλλιάρες εποχές , ε και δεν ειναι τόσο σκυλα να τον παρατήσει για τα μαλλιά , αλλα αν τον γνώριζε τώρα....
3. O καραφλός ανήκει στη σπάνια κατηγορία , όπου με Ολίβ δέρμα, και λοιπά ταιριαστά χαρακτηριστικά , δεν χάνει ιδιαίτερα απο την έλλειψη Μάλλιου πχ Jeremy Meeks.

Υπάρχει βέβαια και η περίπτωση όπου ο καραφλός δεν ειναι σε καμία τέτοια κατηγορία αλλα αυτή ειναι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.

Όσο για το αν πρέπει να βρούμε ασχημούλα , δεν κατάλαβες το τι εννοούσα, αλλα μια το ανάφερες, by all means φίλε ορμάτε στις ωραίες . Θαυμάζω πραγματικά τους φίλους που το έχουν φιλοσοφήσει και ειναι έτοιμοι για μερικές χυλόπιτες μεχρι τον θρίαμβο. Απλά να ξέρετε , αν δεν ανήκετε σε μια απο τις παραπανω κατηγορίες , παίζετε μπαρτσελονα Πλατανιάς διπλό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pithikas

Well-Known Member
Αφού το λες εσύ φίλε Νάκι να προετοιμαστούμε για χυλόπιτες, κάτι θα ξέρεις παραπάνω. Μακάρι να είχαμε όλοι την σοφία σου και να μην το κουράζαμε με τις γυναίκες.
 

nucky

Active Member
οχι πιθήκια μου κούραζε το όσο γουστάρεις. Όταν μεγαλώσεις και αποκτήσεις κι εσυ τη Σοφία τσι ζωής έλα να ανταλλάξουμε εμπειρίες.
 

vag25

Well-Known Member
Παιδια δεν ξερω σε τι κοσμο ζειτε...

Μια χαρα τα φτιαχνουν ωραιες γυναικες με καραφλους nw50...χωρις φαγκο στην τσεπη. Λιγη κοινωνικοποιηση και παρατηρηση και θα εκπλαγειτε με το τι συμβαινει εκει εξω.
Εκτος αν γουσταρετε ηλιθια facebook girls που πανε κομμωτηριο πριν πεσουν για υπνο. Ναι αυτες μπορει αν σας πεσει η δεξης κοιλιακος ενα χιλιοστο, να σας βαλει να κανετε γυμναστικη πριν το σεξ για να ερθει στα ισια του.
Ανασφαλεια ονομαζεται αυτο και ψυχολογικα προβληματα.

Επισης αλλες γουσταρουν τρελα καραφλους σε συγκριση με τους τυπους με μαλλια.
 

nucky

Active Member
Ωραία βάγκ θα επαναλάβω λοιπόν ...πείτε μου που μένετε να έρθω κι εγω...γιατί εγω μένω σε μια κανονική πόλη μιας κανονικής χώρας και θεωρώ ότι είμαι ενας κανονικός άνθρωπος . Απο κοινωνικοποίηση αλλο τιποτα..διώχνω κοςμο , δεν κάνω πλάκα....

Όχι δεν εννοώ φέισμπουκ γκερλς

Έχω την εντύπωση ότι κάποιος ψυχολογικός μηχανισμός σας κανει να παίρνετε μια δυο περιπτώσεις, εξαιρέσεις και να τις ανάγετε σε κανόνα...αυτο μου λέει η τρομερή Σοφία μου....και μόρφωση που ξέχασε ο πίθηκος να αναφερει

Εκτός πια κι αν ανήκετε στην ευτυχεστατη, και το εννοώ, κατηγορία που θεωρεί ωραία , οποία ειναι πάνω απο 1,40 , κάτω απο 120 κιλά και με όλα τα δόντια....έχω φίλους που ανήκουν στην κατηγορία αυτή ΚΑΙ ΖΗΛΕΥΩ ΛΕΜΕ
 
Τελευταία επεξεργασία:

vag25

Well-Known Member
Φιλε μου nucky τα ιδια πιστευα και εγω καποτε , αλλα οπως λες και εσυ...εμπειριες ζωης με διδαξαν απο την καλη και απο την αναποδη για το τι πραγματικα συμβαινει.

Δεν εχει σημασια το που μενεις και μενω, εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασια το πως σκεφτεσαι. Απο το σημειο που πιστευα οτι η καραφλα τελειωνει την πιθανοτητα να κανω οποιαδηποτε σχεση ποτε ΣΤΗ ΖΩΗ μου, εφτασα στο σημειο να πιστευω οτι μπορω να εχω ΟΠΟΙΑ θελω.

ειμαι επιθετικος γιατι δεν μπορω να δεχτω αυτο το πραγμα που κανετε στον εαυτο σας. Ειναι πολυ κριμα.

Οι επιτυχιες μου οσο χανω μαλλι αυξανονται και αυτο γιατι πολυ απλα μεγαλωσα και καταλαβα.
Τα χαστουκια αμετρητα.
ΕΝΑ απο αυτα ειναι η πρωην μου. Την ωρα που κλαιγομουν καθε μερα(και σκεφτομουν καθε ωρα) την καραφλα και το πως θα γινω στο crown. Την ωρα που επεφτα μερα με την μερα ψυχολογικα, δεν παρατηρουσα οτι ενας ανθρωπος διπλα μου με αγαπουσε οσο τιποτα στον κοσμο. Εχανα καθε στιγμη γιατι πιστευα οτι αν χασω κι αλλο μαλλι παιζει να μη με θελει(για τοσο στοκος...) , μεχρι που η κοπελα δεν αντεξε με τα ψυχολογικα μου και την εκανε...

Οταν συνειδητοποιησα οτι με αγαπουσε και θα με αγαπουσε οπως και να ημουν, αλλαξε ολη η κοσμοθεωρια μου, αλλα ηταν πολυ αργα. Εχανα καθε στιγμη απο την σχεση μας λογο την μαμημενης ανασφαλειας μου και δεν εβλεπα τι πραγματικα γινοταν.
(ολα αυτα με λιγη αραιωση πισω στο crown).

Πριν καποιους μηνες παντρευτηκε ενα ΕΦΤΑΚΑΡΑΦΛΟ(τετοια καραφλα θα κανω στα 60 μου και αν) και δειχνει πιο ευτυχισμενη απο ποτε. Ειναι ευτυχισμενη την ιδια ωρα που εγω χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο, οχι γιατι την εχασα , αλλα γιατι εχασα τις ΣΤΙΓΜΕΣ που ηταν πανεμορφες και δεν τις εβλεπα.

Αυτο ειναι ενα απο τα δεκαδες μαθηματα που εχω παρει για αυτο το θεμα.

Δεν εβλεπα τιποτα πριν. Τωρα βλεπω οτι οι 8 στις 10 κοπελες δεν νοιαζονται για την καραφλα στο σκαλπ σου, αλλα για την ΚΑΡΑΦΛΑ που εχεις στην νοοτροποια σου. Φιλε μου εκει εχουμε ''αδειασει'' πολυ πιστεψε με, δεν μας πιανει κανενα NW.
Σε οποια περιοχη και να μεταναστευσεις αυτη η καραφλα παντα θα φαινεται ασχημη στις γυναικες.

ΥΓ. Η τσεπη μου ειναι αδεια
 

nucky

Active Member
Η ατυχη ιστορία με την πρώην σου ανήκει στην κατηγορία 2 παραπανω.τη δέχομαι και μου φαίνεται καθ όλα πιστευτή. Αλλα εγω μιλάω για αλλα πράγματα. Και, για να μην παρεξηγηθώ...ΔΕΝ , ΔΕΝ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΔΕΝ λέω ότι οποίος καραφλιασει πρέπει να πέσει στα πατώματα , να πάθει κατάθλιψη και να βρει την πρώτη τελειωμένη . Αλλα δεν δέχομαι ότι αμα κρατήσεις την ψυχραιμία σου, διατηρήσεις την αυτοπεποίθηση σου και είσαι κοινωνικος θα ελαχιστοποίησεις την επίδραση της ραφλας στις αντιδρασεις των γυναικών, τουλάχιστον σε αυτές που ειναι απο μια βάση και πάνω. Μιλάω και εκ πολύχρονης πείρας και εκ παρατήρησης αλλα αλλα νομίζω και εκ κοινής λογικής.
 

pithikas

Well-Known Member
οχι πιθήκια μου κούραζε το όσο γουστάρεις. Όταν μεγαλώσεις και αποκτήσεις κι εσυ τη Σοφία τσι ζωής έλα να ανταλλάξουμε εμπειρίες.
Ρε συ Λακι δεν είμαι μικρός. Δε χρειάζετε να το κουράζω και μη γράφεις κομπλεξικές αηδίες και απογοητεύεις τα παιδάκια που διαβάζουν και δεν έχουν εμπειρίες. Το ότι εσύ δε βρίσκεις γκόμενα δε σημαίνει πως δε βρίσκουν άλλοι.
Ξύπνα...
 

Bouklas

Well-Known Member
Προσυπογράφω και συμφωνώ με vag25 και pithikas.
Η προσωπικότητα στον άντρα παίζει τον κυρίαρχο ρολο, είναι η γοητεία που προκαλεί στις γυναίκες. Εμείς δεν είμαστε κούκλες ή μοντέλα για να ποζάρουμε και να δεχόμαστε κομπλιμέντα και πεσίματα, δεν είναι αυτός ο ρόλος μας. Επειδή έχω αρκετό κύκλο εδώ που μένω και με άντρες και με γυναίκες, η ποιο έντονη προσωπικότητα έχει συνήθως και τις περισσότερες κατακτήσεις. Κάποιες φορες κάνω και ένα test σε κάποιες άγνωστες, έχω δείξει τα πρόσωπα κάποιων φίλων μου και ζητάω να μου πούνε την γνώμη τους. Το 90% λέει αυτόν που έχει τις περισσότερες κατακτήσεις ως μέτριο εμφανισιακά κατατάσσοντας τον τελευταίο και προτελευταίο από τους 6 της παρέας! Ο συγκεκριμένος επίσης έχει τον μεγαλύτερο κύκλο γυναικών από όλους μας, όχι σαν φίλος-φλώρος γυναικών, αλλα σαν αρσενικό. Επίσης δεν είναι και πλούσιος.
Δυτική Ελλάδα μένω nucky οποτε θες έλα για μετανάστευση.
 

vag25

Well-Known Member
Διαφωνω φιλε nucky. Και αν εισαι πανω απο 30 απορω με αυτη την αποψη σου.

Δεν ειπα οτι εχει σχεση η κοινωνικοτητα. Ειμαι πολυ δυσκολος κοινωνικα. Εχει σχεση το αν εχεις πραγματικα την καραφλα μεσα σου και αν το εκπεμπεις, οσο και κοινωνικος και χαλαρος να δειχνεις.
Ξερω σου φαινεται πολυ αισιοδοξο για να ειναι αληθινο, αλλα τουλαχιστον στην δικη μου ζωη συμβαινει ευκολα.

Ειναι απλο, στο NW0 με το φοβο της καραφλας πηγαινα μονο με αυτες που δεν μου αρεσαν καθολου. ΝW1.5 με καλυτερες.
ΝW2 με αραιωση πισω, επιλεγω εγω.

Οπως σου ειπα τα παραδειγματα αμετρητα, απο δεκαδες φιλες και τι ζητουν και τι τους αρεσει, απο κοπελες που με κοιτανε πολυ περισσοτερο απο πριν και και και.

Δεν κανω πλακα πρωτη φορα νιωθω αυτοπεποιθηση να την πεσω στα ισια σε οποια θελω, οταν στο NW0 δεν θα τολμουσα ουτε να την κοιταξω.

Εδω στο φορουμ δεν περιμενω πολλα και φυσικα(ευτυχως) δεν με επηρεαζουν οι αποψεις. Οι περισσοτεροι εχουν πρωτα ψυχολογικα θεματα και μετα με θεματα μαλλιου εδω μεσα, αλλωστε και εγω για αυτο γραφτηκα εδω στην αρχη.

Θυμαμαι ενα απο τα μελη που εφυγε για αυτον τον λογο απο το φορουμ. Αρχισε να του μπαινει το μικροβιο οτι δεν ειναι ''αρκετος'', κατι που δεν το ενιωθε πριν γραφτει εδω.
 
Μπλουζα