Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

pithikas

Well-Known Member
xk είπε:
andrew1988 είπε:
το παν ειναι η ψυχολογια!!

μέχρι να βγεις με δυο 24χρονες να είσαι 29χρονών με καράφλα παππού και να σου λένε ''φαίνεσαι μεγαλύτερος'' και δίπλα σου ο κολλητός σου 34χρονος με μαλλί Ρουβά να του λένε ''φαίνεσαι μικρότερος''...(αληθινό συμβαν)

Tελικα τι εγινε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Ακόμα και το ξυρισμένο κεφάλι αλλιώς φαίνεται σε άντρα που έχει μαλλιά και αλλιώς σε καράφλα. Δεν υπάρχει σωτηρία και αν θες να ρίξεις γκομενα έως 25 χρονών το μαλλί ή μάλλον καλύτερα η απουσία μαλλιού παίζει ρόλο.
 

xk

Active Member
pithikas είπε:
xk είπε:
andrew1988 είπε:
το παν ειναι η ψυχολογια!!

μέχρι να βγεις με δυο 24χρονες να είσαι 29χρονών με καράφλα παππού και να σου λένε ''φαίνεσαι μεγαλύτερος'' και δίπλα σου ο κολλητός σου 34χρονος με μαλλί Ρουβά να του λένε ''φαίνεσαι μικρότερος''...(αληθινό συμβαν)

Tελικα τι εγινε?

τίποτα πακέτο φάγαμε και οι δυο,ο φίλος μου γιατί έτσι κι αλλιώς έμενε σε άλλη πόλη μακρυά και έψαχνε κάτι γρήγορο για λίγες μέρες και αυτές δεν ήταν ''ξεπεταχτούλες''...εγώ ξενέρωσα και δε προσπάθησα καν....άσε ρε φίλε όταν είχα μαλλί είχα βαρεθεί ν ακούω κομπλιμέντα και σχεδόν όλες οι πόρτες ήταν ορθάνοιχτες...τώρα θέλει προσπάθεια και ξενερώνω εύκολα...ειδικά όταν η άλλη πετάει το μπετό της απ την αρχή της κουβέντας...δε νευρίασα μ αυτή μιας κα ιείχε δίκιο και μ αρέσει να λεει κάποιος/κάποια την αλήθεια αλλά άλλο να ''κακο''σχολιάζει κάποιος φίλος φτην καράφλα(εκει δε με νοιαζει ειλικρινά) άλλο γκόμενα που δε πολυγνωρίζεστε κιόλας

και για την ιστορία με αυτό τον φίλο κάνουμε 10 χρόνια παρέα και πάντα είχα τον πρώτο λόγο σ αυτά τα θέματα ακόμα κι όταν ήμουν nw3v..τώρα κάνει μεγάλο μπαμ πια η καράφλα και το γυναικείο μάτι πέφτει πρώτα σ αυτόν...μου κανε βουντού ο π...στης να καραφλιάσω να χει ελευθερο πεδίο :chinscratch 7SFGSFA
 

kal

Member
Η αληθεια να λεγεται οταν πας να κανεις με παιχνιδι με αγνωστες σε μπαρ κλαμπ και ειδικα αν ειναι μικρες θελει και καποια προσοντα..Ειτε εμφανιση που σαφως η καραφλα σε χαλαει γ αυτο και πρεπει να την αντισταθμισεις με ωραιο ντυσιμο,σωμα για να τραβαει την προσοχη,ειτε πρεπει να κατεχεις πλ το θεμα τ φλερτ ετσι ωστε με τα λογια να μπορεις να κανεις θαυματα..ειτε να χεις κατι π δεν εχουν και πολλοι στην Ελλαδα τωρα ,λεφτα και θα σ λυθουν πολλα θεματα..
Γενικοτερα η καραφλα αν σε παρει απο κατω δυσκολευει το θεμα αν ομως το παλεψεις και ισορροπησεις τις απωλειες δεν θα ποναει τοσο..Βεβαια μιλαω εκ του ασφαλους γιατι ειμαι νγ 2 ακομα οταν φαω την γλυκα και γω μπορει να αναθεωρησω μεχρι τοτε θα συνεχισω να κυνηγαω φουστες..
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα μαλλιά βρε σεις "μετράνε" επειδή υπάρχουν καραφλοί. Αν έβγαινε κάτι και ξαφνικά γεμίζανε όλοι οι άντρες μαλλιά, δεν θα τα ξαναπρόσεχε καμία τους :p
 

kwpous

Member
ρε παιδια εχω μια απορια...επειδη θα παω φανταρος και εχω ακουσει οτι απαγορευεται να ξυριζω το κεφαλι μου..μπορω να βγαλω καποιο χαρτι απο δερματολογο για να μην μου πουν κατι?...
 

giannis25

Member
Το χαρτι το βγαζεις αν εχεις καποιο προβλημα υγειας. Πχ βγαζεις χαρτι οτι εχεις θυλακιτιδα και σου επιτρεπεται να μην ξυριζεσαι για 4,5 μερες. Ξαναξυριζεσαι μετα απο 5 μερες. Τωρα προβλγημα υγειας οπου πρεπει να ξυριζεις το κεφαλι σου δεν υπαρχει.
 
xk είπε:
τίποτα πακέτο φάγαμε και οι δυο,ο φίλος μου γιατί έτσι κι αλλιώς έμενε σε άλλη πόλη μακρυά και έψαχνε κάτι γρήγορο για λίγες μέρες και αυτές δεν ήταν ''ξεπεταχτούλες''...εγώ ξενέρωσα και δε προσπάθησα καν....άσε ρε φίλε όταν είχα μαλλί είχα βαρεθεί ν ακούω κομπλιμέντα και σχεδόν όλες οι πόρτες ήταν ορθάνοιχτες...τώρα θέλει προσπάθεια και ξενερώνω εύκολα...ειδικά όταν η άλλη πετάει το μπετό της απ την αρχή της κουβέντας...δε νευρίασα μ αυτή μιας κα ιείχε δίκιο και μ αρέσει να λεει κάποιος/κάποια την αλήθεια αλλά άλλο να ''κακο''σχολιάζει κάποιος φίλος φτην καράφλα(εκει δε με νοιαζει ειλικρινά) άλλο γκόμενα που δε πολυγνωρίζεστε κιόλας

και για την ιστορία με αυτό τον φίλο κάνουμε 10 χρόνια παρέα και πάντα είχα τον πρώτο λόγο σ αυτά τα θέματα ακόμα κι όταν ήμουν nw3v..τώρα κάνει μεγάλο μπαμ πια η καράφλα και το γυναικείο μάτι πέφτει πρώτα σ αυτόν...μου κανε βουντού ο π...στης να καραφλιάσω να χει ελευθερο πεδίο :chinscratch 7SFGSFA

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες...

Η τριχοφυία μετράει πολύ στον άντρα στα μαλλιά αλλά και στα γένια και στα φρύδια/βλεφαρα ακόμα. Είχα διαβάσει μια έρευνα που οι περισσότερες γυναίκες δείχνουν να προτιμούν άντρες με τριχοφυία σε αυτά τα σημεία... Κάπου είχα διαβάσει επίσης ότι το μαλλι στον άνδρα είναι ότι το στήθος στη γυναίκα. Και οι γυναίκες με μικρό στήθος πάνε για επέμβαση, έχουν χαμηλή αυτοπεποίθηση...

Προσωπικά αν και δεν είμαι εντελώς άδειος στο μαλλί (ακόμα) υστερώ στα σημεία που έγραψα και παρόλα αυτά είμαι γεμάτος τρίχες σε σημεία που φαίνονται αντιαισθητικές πχ στην πλάτη στις μασχάλες και στα χέρια (καταραμένα γονίδια :) ) οι γυναίκες κάθε άλλο παρά κολλακεύονται. Επίσης όντως το πυκνό μαλλί σε πολλές περιπτώσεις κρύβει χρόνια...


Εννοείται όμως ότι όλα αυτά δεν είναι νόμος κυρίως ισχύουν σε ηλικίες που οι γυναίκες έχουν πρώτη προτεραίοτητα την εμφάνιση δλδ μέχρι 25...

Οποτε φίλε μου δεν υπαρχει λόγος να απελπίζεσαι.Εγώ πιστεύω ότι εστιάζουμε σε σημεία τις εμφάνισης κάποιες φορές που οι γυναίκες πιθανόν να μην δίνουν καθόλου σημασία και να εστιάζουν αλλού...
 

ilcapitano

Member
Οι μικρές κάτω τον 25 έχουν άλλα πρότυπα, θέλουν τον άντρα με μαλλί, ωραία κόμμωση και ενίοτε γυμνασμένο, δεν είναι τυχαίο ότι όλες οι μικρές μου λένε για το μαλλί μου και γενικά για την εξωτερική μου εμφάνιση, ενώ καμία ή ελάχιστες πάνω από τα 25 δεν ασχολείται με το μαλλί μου και την εξωτερική μου εμφάνιση. Οι πάνω από 25 κοιτάνε άλλα πράγματα σ' έναν άντρα προσωπικότητα, χαρακτήρα (τι κρύβει μέσα στη τσέπη του :-\ )
 

weznem

Well-Known Member
ilcapitano είπε:
Οι μικρές κάτω τον 25 έχουν άλλα πρότυπα, θέλουν τον άντρα με μαλλί, ωραία κόμμωση και ενίοτε γυμνασμένο, δεν είναι τυχαίο ότι όλες οι μικρές μου λένε για το μαλλί μου και γενικά για την εξωτερική μου εμφάνιση, ενώ καμία ή ελάχιστες πάνω από τα 25 δεν ασχολείται με το μαλλί μου και την εξωτερική μου εμφάνιση. Οι πάνω από 25 κοιτάνε άλλα πράγματα σ' έναν άντρα προσωπικότητα, χαρακτήρα (τι κρύβει μέσα στη τσέπη του :-\ )
δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα καλο ειναι να μην κοροιδευομαστε.. εσυ μιλας για ωριμοτητα ατομου και ενος ανθρωπου με επιπεδο..
οποιαδηποτε ωραια γυναικα θελει και εμφανιση..
ολα τα αλλα επονται για το αν θα εξελιχθει η γνωριμια σε σχεση κτλ.. το εναυσμα ειναι η εμφανιση πλην εξαιρεσεων με λεφτα αισθηματα... ψυχολογικα κομπλεξ κτλ..

και εσυ αν ησουν μπραντ πιτ τον πιο καλο χαρακτηρα και καλλιεργημένη και μορφωμένη με τρόπους γυναικα να σου εφερνα αν ηταν σαν τα @ρχιδι@ μου θα ηθελες να την εχεις συντροφο? αμφιβαλλω..

δυστυχως η ευτυχως ετσι ειναι τα πραγματα.. ο ωραιος ξερει οτι ειναι ωραιος και απαιτει αυτα που του αναλογουν ο ασχημος ξερει ποια ειναι τα κυβικα του..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Ρε συ μια βολτα εξω να κανεις θα δεις οτι τα ζευγαρια δεν ειναι παντα ομορφος με ομορφη...
Τις περισσοτερες φορες ο ενας ειναι κατα πολυ χειροτερος.

Υπαρχει ως ενα βαθμο η αντικειμενικη ομορφια, αλλα παιζουν ρολο πολλα.Εμενα μπορει να μου αρεσει κατι συγκεκριμενο πανω σε μια μετρια κοπελα και η προσωπικοτητα της να απογειωσει το συνολο...
Το ιδιο ισχυει και για πολλες γυναικες.Σκεφτονται ετσι.

Η κοπελες που ψαχνουν μονο ωραιους στα προτυπα του ωραιου(που εχει δημιουργησει η TV) ειναι τσοκαρα συνηθως και εμενα δεν μου κανουν.Και δεν το λεω εκ του ασφαλους γιατι ειμαι σκιαχτρο.Βλεπομαι μια χαρουλα και δεν επιλεγω και εγω κοπελες που συμφωνα με τα προτυπα ειναι ωραιες.
 

poseidonas77

Well-Known Member
παντως παρατηρω τα τελευταια χρονια οτι πολυ ομορφες γυναικες να τις κυκλοφορουν αντρες η και πιτσιρικαδες με ξυρισμενα κεφαλια....η και ακομα ατομα με εμφανη αραιωση...αλλα περιποιημενα και χωρις απαραιτητα να εχουν καποιο ακριβο αμαξι...εχω και παραδειγματα απο τον κυκλο μου που αν μπορουσα να σας δειξω φωτογραφιες θα αλαζατε γνωμη ...η φαλακρα ειναι πλεον αποδεκτη και εαν καποιος πιστευω διαθετει ολλο το υπολοιπο πακετο περιποιημενη εμφανιση και εχει λιγο ταλεντο στο φλερτ σπανια θα τον αποριψουν για τα μαλια του...ειμαι 37 και εχω δει παραααααααα πολλα παραδειγματα...ειδικα ενα αρκετα μυωδες κορμι σε συναρτηση με εναν ευχαριστο χαρακτηρα που γνωριζει τα βασικα του φλερτ δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο καποιον με πλουσιο μαλι...και το λεω εγω που δεν εχω μεγαλο προβλημα αραιωσης μαλιστα το καμουφλαρω τελεια το προβλημα με φυσικο τροπο..μαλιστα ο κολητος μου με εντονο προβλημα αραιωσης εδω και χρονια αλλα με πολυ καλο μπλα μπλα γυμνασμενο κορμι..οι επιτυχιες του στις γυναικες ειναι μεγαλες....διοτι απλα ΠΟΤΕ δεν αφησε το προβληματακι του να τον ριξει ψυχολογικα αλλα αντιθετως οι επιτυχιες του εγιναν περισοτερες..
(και εγω ειμαι ακομα μπακουρι....):-[
 

vag25

Well-Known Member
Ακομα και χωρις γυμνασμενο σωμα παλι θα δουλευε.
Απλα οταν μπορεσουμε να αγαπαμε αυτο που ειμαστε, τοτε θα αντανακλαει παντου.Και κοπελες που θα αρεσουμε,θα ερθουν κοντα μας.Παντα υπαρχουν κοπελες που αρεσουμε και δεν αρεσουμε οτι εμφανιση και να εχουμε(εμενα δεν μου αρεσε καθολου η αντζελινα τζολι), απλα οταν δεν τα εχουμε καλα με τον εαυτο μας τις χανουμε ολες.
 

poseidonas77

Well-Known Member
ναι βαγγελη(?) ετσι ειναι..και χωρις γυμνασμενο σωμα παλι επιυχιες θα ειχε..ενταξει να ειχε ενα φυσιολογικο βαρος ομως..ο τυπος ειναι απιστευτα ευχαριστος σαν ανθρωπος και ειναι δυσκολο να μην τον συμπαθησεις...
βεβαια καταλαβαινω οτι για καποιους ειναι δυσκολο να το διαχειριστουν ψυχολογικα και να προχωρησουν..ετσι ενιωθα και εγω στην εφηβεια λογω ακμης και δυστηχως εχασα πολλες ευχαριστες στιγμες...
ειναι θεμα χαρακτηρα δυστυχως.....
 

Άκης

Administrator
poseidonas7 είπε:
παντως παρατηρω τα τελευταια χρονια οτι πολυ ομορφες γυναικες να τις κυκλοφορουν αντρες η και πιτσιρικαδες με ξυρισμενα κεφαλια....η και ακομα ατομα με εμφανη αραιωση...αλλα περιποιημενα και χωρις απαραιτητα να εχουν καποιο ακριβο αμαξι...εχω και παραδειγματα απο τον κυκλο μου που αν μπορουσα να σας δειξω φωτογραφιες θα αλαζατε γνωμη ...η φαλακρα ειναι πλεον αποδεκτη και εαν καποιος πιστευω διαθετει ολλο το υπολοιπο πακετο περιποιημενη εμφανιση και εχει λιγο ταλεντο στο φλερτ σπανια θα τον αποριψουν για τα μαλια του...ειμαι 37 και εχω δει παραααααααα πολλα παραδειγματα..

Αν σκεφτείς ότι ο Τζέισον Στέιθαμ θεωρείται από τους πιο "hot" άντρες, δεν έχεις και άδικο. Επίσης πρόσφατα ανακηρύχτηκε και ο πιο «σκληρός» άνδρας της Βρετανίας!
 

weznem

Well-Known Member
οποτε μην προσπαθειτε να σωσετε τα μαλλακια σας, θα ειστε πιο ομορφοι καραφλοι για ποιον λογο να σκαμε τοσο καιρο για την καραφλα που μας περιμενει?
καραφλοι θα εχετε περισσοτερες πιθανοτητες να προκαλέσετε ενα δεος σε μια γυναικα.. ειλικρινα δεν ατιλαμβανομαι θελετε να κοροιδευεστε η απλα σας βγαινει ασυνήδειτα? ποσοι καραφλοι ειναι πιο ομορφοι διχως μαλλια?
 

mike29

Active Member
Τα μαλλια στην εμφανιση δινουν πολλα συν!!!νεανικοτητα αλλαζεις στυλ στα μαλλια που σου αρεσει φωτιζουν το προσωπο!!δεν συγκρινεται τωρα με την καραφλα!!δες και εναν καραφλο χωρις ξυρισμενα μαλλια πισω και πλαγια το contrast με πανω που δεν υπαρχουν μαλλια φενεται ασχημο!!ετσι το βλεπω εγω!!ο καθενας παντος εχει τις αποψεις του!!
 

vag25

Well-Known Member
weznem είπε:
οποτε μην προσπαθειτε να σωσετε τα μαλλακια σας, θα ειστε πιο ομορφοι καραφλοι για ποιον λογο να σκαμε τοσο καιρο για την καραφλα που μας περιμενει?
καραφλοι θα εχετε περισσοτερες πιθανοτητες να προκαλέσετε ενα δεος σε μια γυναικα.. ειλικρινα δεν ατιλαμβανομαι θελετε να κοροιδευεστε η απλα σας βγαινει ασυνήδειτα? ποσοι καραφλοι ειναι πιο ομορφοι διχως μαλλια?

Aλλο να λες οτι με την καραφλα εισαι ασχημος και δεν θα βρεις γυναικα και αλλο να λες οτι θα ηταν καλυτερα να υπηρχε μαλλι.

Και οι κοντοι δεν αρεσουν στις γυναικες γενικα ,αλλα θα βρουν και αυτοι γκομενα.

Για ολους εκει εξω υπαρχουν κοπελες και ωραιες κοπελες, οπως και αν εισαι.
Δεν ξερω τι ηλικια εχεις και με τι κοσμο κανεις παρεα, αλλα εγω οσο μεγαλωνω το βλεπω ολο και πιο εντονα αυτο.Λιγη παρατηρηση στον εξω κοσμο θα σου λυσει καθε απορια.

Οι κοπελες που τις χαλαει το μαλλι στο 99% των περιπτωσεων δεν κανουν σε μενα πρωτα.Δεν μου κανουν ως ανθρωποι συνηθως.
Τωρα αν κανει καποιος παρεα με καγκουρογκομενες τοτε ειναι πολυ πιθανο το μαλλι να ειναι μεγαλυτερο προβλημα για αυτον για την μιση ζωη του.Ατυχησε:D
 

joner

Member
Έχοντας ξυρίσει το κεφάλι μου εδώ και 5 μήνες μπορώ να πω οτι εξαρτάται και από τα χαρακτηριστικά του προσώπου αν σας παεί το καραφλό!
Εμένα πάντως δεν μου παέι καθόλου αλλά δεν μπορώ να κάνω και αλλιώς...
Τώρα με τις γυναίκες εγώ είδα τρομερή αλλαγή στην συμπεριφορά τους σε όλες τις προσεγγίσεις που έκανα έτρωγα πίτες,,
Ακόμα πιο σημαντικό είναι από γνώστες που όταν με είδαν είπαν "πως έγινες έτσι!!"
 
Μπλουζα