Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

vag25

Well-Known Member
osfp91 είπε:
συμφωνω...γενικα πιστευω οτι η γυναικα βλεπει εναν αντρα με τριχοπτωση οπως βλεπαμε και εμεις ατομα με τριχοπτωση πριν αποκτησουμε...εγω ας πουμε δεν παρατηρουσα καν ποιος εχει τριχοπτωση και ποιος οχι,δεν ηταν κριτηριο για το αν εισαι ωραιος η οχι...πλεον το μαλλι λογω των εμμονων μας με αυτο εχει αποκτησει τοσο σημαντικο μεγαλο ρολο στην εμφανιση για μας,που σε βαζει στη διαδικασια να σκεφτεις οταν βλεπεις καποιον ωραιο αλλα με καραφλα,ωραιος αυτος αλλα κριμα που εχει τριχοπτωση και τον γ*αμαει ετσι...ενω στη γυναικα η σκεψη τελειωνει στο ωραιος αυτος.στην πλειοψηφεια τουλαχιστον.

Σωστος.
Και εγω πριν το θεμα μου δεν κοιταζα καν το μαλλι των αλλων.Θεωρουσα ωραιους αντρες τυπους Nw3+.
Τωρα λιγο θεματακι να εχει ο αλλος στα ματια μου πεφτει πολλες μοναδες,αλλα ειναι λαθος αυτο που κανω.Τουαλαχιστον ας μην πιστευουμε οτι οι γυναικες κανουν το ιδιο,γιατι δεν το κανουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Γενικά από'τι κατάλαβα ο weznem (και πολλοί άλλοι) έχουν την αυτοεκτίμηση τους στο μηδέν, οπότε μιλάνε με βάση πάντα το πως βλέπουν τον εαυτό τους.
Το τι ισχύει σε κάθε γκόμενα ΔΕΝ μπορεί να το πει ένας και μάλιστα το λέει με βάση τι; Τις εμπειρίες του;
Ας αναφερθεί όποιος πιστεύει ότι με αραιό μαλλί είσαι "πεθαμένος" κοινωνικά (ή γκομενικά) με δικές του εμπειρίες και συναναστροφές με γυναίκες (και πως κατέληξαν, αιτίες κλπ) αλλιώς με το "γνώμη" και "άποψη" μου δεν κάνουμε δουλειά.

Δεν σου επιτίθεμαι weznem, κουβέντα κάνουμε αλλά είμαστε 6+δις στην γη, δεν μπορεί να ισχύει για όλους το ίδιο.
 

edyuser1

Active Member
εγω τωρα αν σας πω οτι η μονη καραφλα που με τρελενει και παρατηρω ειναι η δικη μου θα με πειτε τρελο?θελω να πω οτι δεν με νοιαζει αν ο αλλος κανει φαλακρα στα @@ μου δεν τον κοιταω στην φαλακρα ειναι το συνολο


edyuser1 είπε:
εγω τωρα αν σας πω οτι η μονη καραφλα που με τρελενει και παρατηρω ειναι η δικη μου θα με πειτε τρελο?θελω να πω οτι δεν με νοιαζει αν ο αλλος κανει φαλακρα στα @@ μου δεν τον κοιταω στην φαλακρα ειναι το συνολο

αλλα η δικια μου φαλακρα με πειραζει ενταξει οχι και αμαν και κακα τα ψεματα ολα για το αντιθετο φυλο γινοντε π.χ αν ημουν σε ενα νησι μονος δεν θα με ενοιαζε αν ημουν φαλακρος
 

Bouklas

Well-Known Member
Καμία γκόμενα δεν θα πήγαινε με έναν που έχει πρόβλημα με τον εαυτό του. Μπορεί να είσαι το καλύτερο παιδί του κόσμου, αλλα από την στιγμή που δεν σε ξέρει στην αρχή ότι της δείξεις θα κρατήσει. Και δεν γουστάρουν μονο τους όμορφους, γουστάρουν και τους γοητευτικούς. Είτε είναι η φωνή, είτε είναι ο τρόπος που λες τις λέξεις, το βλέμμα,το στυλ σου, δεν παίζουν ρολο τα μαλλιά. Τα μαλλιά είναι δικό σου θέμα για να φαίνεσαι εσύ ακόμα καλύτερα. Όπως φτιάχνεις την εξωτερική σου εμφάνιση (μαλλιά,σώμα,ρούχα και τα λοιπά), φρόντισε λίγο και το πως θα είσαι στην επικοινωνία. Συμφωνώ ότι ένα πρόσωπο με ατέλειες το πλούσιο μαλλί το κάνει να μοιάζεις πιο ωραίο αλλα σε καμια περίπτωση μη περιμένεις από το μαλλί να σου βγάλει γκόμενα.
 

panoslydios

New Member
edyuser1 είπε:
εγω τωρα αν σας πω οτι η μονη καραφλα που με τρελενει και παρατηρω ειναι η δικη μου θα με πειτε τρελο?θελω να πω οτι δεν με νοιαζει αν ο αλλος κανει φαλακρα στα @@ μου δεν τον κοιταω στην φαλακρα ειναι το συνολο


edyuser1 είπε:
εγω τωρα αν σας πω οτι η μονη καραφλα που με τρελενει και παρατηρω ειναι η δικη μου θα με πειτε τρελο?θελω να πω οτι δεν με νοιαζει αν ο αλλος κανει φαλακρα στα @@ μου δεν τον κοιταω στην φαλακρα ειναι το συνολο

αλλα η δικια μου φαλακρα με πειραζει ενταξει οχι και αμαν και κακα τα ψεματα ολα για το αντιθετο φυλο γινοντε π.χ αν ημουν σε ενα νησι μονος δεν θα με ενοιαζε αν ημουν φαλακρος



Δεν ειναι πολλοι ετσι. Δεν το ακους συχνα αυτο.

Για μενα το θεμα στον πυρηνα του,εχει να κανει με τη ζημια,τη γηρανση,την ελλειψη δυναμης αναγεννησης την ελλειψη νεοτητας και το βαδισμα σε μια κατασταση λιγοτερο δυνατη,η ελειψη εξελιξης και ο κατω δρομος.
Ολα αυτα αντανακλουν και στην τριχοπτωση.

Οποτε και μονος μου να ημουν σε ενα νησι με καθρεφτη:p,παλι θα με ενοιαζε αν και σε λιγοτερο βαθμο φυσικα.


Bouklas είπε:
Καμία γκόμενα δεν θα πήγαινε με έναν που έχει πρόβλημα με τον εαυτό του. Μπορεί να είσαι το καλύτερο παιδί του κόσμου, αλλα από την στιγμή που δεν σε ξέρει στην αρχή ότι της δείξεις θα κρατήσει. Και δεν γουστάρουν μονο τους όμορφους, γουστάρουν και τους γοητευτικούς. Είτε είναι η φωνή, είτε είναι ο τρόπος που λες τις λέξεις, το βλέμμα,το στυλ σου, δεν παίζουν ρολο τα μαλλιά. Τα μαλλιά είναι δικό σου θέμα για να φαίνεσαι εσύ ακόμα καλύτερα. Όπως φτιάχνεις την εξωτερική σου εμφάνιση (μαλλιά,σώμα,ρούχα και τα λοιπά), φρόντισε λίγο και το πως θα είσαι στην επικοινωνία. Συμφωνώ ότι ένα πρόσωπο με ατέλειες το πλούσιο μαλλί το κάνει να μοιάζεις πιο ωραίο αλλα σε καμια περίπτωση μη περιμένεις από το μαλλί να σου βγάλει γκόμενα.

Respect για την πρωτη προταση.

Οτι και να ειναι ,ειτε τριχοπτωση ειτε κατι αλλο που ενοχλει καποιον στον ευατο του ,αυτο το αντανακλα . Αρα και κατι ασημαντο για την κοπελα ,σημαντικο δε για τον ανδρα αντανακλαται σαν ελλειψη αυτοπεποιθεσης-αυτοεκτιμησης και ξενερωνει την κοπελα.
Αυτο που ειμαστε το αντανακλαμε,ακομη και αν το κρυψουμε παλι αντανακλαμε οτι κατι κρυβουμε!
 

weznem

Well-Known Member
Άκης είπε:
Γενικά από'τι κατάλαβα ο weznem (και πολλοί άλλοι) έχουν την αυτοεκτίμηση τους στο μηδέν, οπότε μιλάνε με βάση πάντα το πως βλέπουν τον εαυτό τους.
Το τι ισχύει σε κάθε γκόμενα ΔΕΝ μπορεί να το πει ένας και μάλιστα το λέει με βάση τι; Τις εμπειρίες του;
Ας αναφερθεί όποιος πιστεύει ότι με αραιό μαλλί είσαι "πεθαμένος" κοινωνικά (ή γκομενικά) με δικές του εμπειρίες και συναναστροφές με γυναίκες (και πως κατέληξαν, αιτίες κλπ) αλλιώς με το "γνώμη" και "άποψη" μου δεν κάνουμε δουλειά.

Δεν σου επιτίθεμαι weznem, κουβέντα κάνουμε αλλά είμαστε 6+δις στην γη, δεν μπορεί να ισχύει για όλους το ίδιο.

den εχω προβλημα παιδια...ακη κανεις λαθος παντως ειμαι απο την φυση μου το αντιθετο απο οτι νομιζεις και ποτε δεν ειχα προβλημα με τις γυναικες..καθε αλλο για εμενα ηταν παντα κατι ευκολο...οποτε καθε αλλο απο έλλειψη αυτοεκτιμησης με χαρακτηριζει σε διαβεβαιω γι αυτο..ουτε κομπλεξ εχω ιδιαιτερα.. και οτι καραφλιαζω μονος μου τολεω οπου και αν βρεθω και παει η συζητηση εκει..ακομα και αν δεν φαινεται ακομα..γενικοτερα τα εχω βρει με τον εαυτο μου.. :blush:
αυτο που λεω ειναι απλο..αυτο που λεει ο osfp ειναι η εξαιρεση του κανονα..ενας ανθρωπος αλλης κουλτουρας δεν ταιριαζει με μια του μπουζουκιου,ειναι μαθηματικος βεβαιο οτι αν συναψουν σχεση..μετραει ηδη αντιστροφα απο την αρχη ττης σχεσης..διοτι εχουν διαφοτερικες ΚΟΣΜΟΘΕΩΡΙΕΣ στα παντα, υπαρχει ΧΑΩΔΗΣ διαφορα στις προσεγγισεις που κανουν στα ερεθίσματα που λαμβανουν απο το οτιδηποτε.. η μουσικη σε προσδιοριζει ως ανθρωπο..το ειδος της μουσικης που ακους για να ειμαι ακριβης..οποιος θελει μπορει να το ψαξει ενδελεχως... δεν γινεται να εχω κοινα ενδιαφεροντα και να ταιριαξω με μια κοπελιτσα που ακουει βερτη και παολα ειμαστε διαφορετικοι κοσμοι πως να το κανουμε..εξαιρεσεις υπαρχουν..απλα για να επιβεβαιωνουν τους κανονες.. :blush:


ειναι σαν να λες οτι ο μοτσαρτ θα μπορουσε να εχει σχεση με την παολα.. και μετα σκεφτειτε αν εχω δικιο στο οτι υπαρχει διαφορα στο επιπεδο του ανθρωπου και κατα ποσο κοινες σκεψεις κοινες ανησυχιες..κοινα ενδιαφεροντα..
μιαλμε για σχεση οχι για ξεπετα..μην μπερδευεστε..απο μια ηλικια και μετα σε καποιους τουλαχιστον, παυει να ειναι σημαντικο ενα εφήμερο ειδύλιο..
αλλο παραδειγμα .. εχθες συζηταγα με εναν πελατη την ωρα της δουλειας για το ταλεντο του moby και την αμεσοτητα που εχουν τα ακουσματα του στον θεατή και διαφορα ολα.. διπλα μου μια κοπελιτσα απο την δουλεια ομορφη ακουει να χτυπαει ενα κινητο με την παολα και αρχιζει να λεει δωσεεε και να κουνιετε..υπηρχε περιπτωση να ταιριαξω εγω με αυτην την γυναικα ποτε??? με τιποτα ομως.. αλλοι κοσμοι εντελως..
ελπιζω να καταλαβετε τι εννοω,ο καθενας πιστευει οτι θελει.. αλλα οποιος νομιζει οτι δεν ειμαι σωστος στο οτι η μουσικη που ακους σε χαρακτηριζει ως ανθρωπο,οτι με λιγα λογια ειναι ενα κλειδι που ανοιγει πολλες πορτες του εσωτερικου σου κοσμου,των συμβουλευω να διαβασει ψυχολογια και ο ρολος της μουσικης στην ζωη μας..


τελος να πω πριν απαντησετε κατι οτι καλο ειναι να κανετε μια μικρη ερευνα απο τον περιγυρω σας.. συζητηστε για διαφορα θεματα σημαντικα και μη με ανθρωπους που ακουνε διαφορετικα ειδη μουσικης περαν του σκουπιδιαριου και δειτε μονοι σας αν υπαρχει χαώδεις διαφορα, στις προσεγγισεις που κανουν..
εγω αυτο το βλεπω καθημερινως λογω δουλειας κυριως..
 
Παιδια πηγα να μιλησω σε μια σημερα και δεθηκε η γλωσσα μου :p γ... τα ματια της γ... :p να δω πως θα τα στρωσω τωρα αχαχαχ :s
 

weznem

Well-Known Member
giannaras13 είπε:
Παιδια πηγα να μιλησω σε μια σημερα και δεθηκε η γλωσσα μου :p γ... τα ματια της γ... :p να δω πως θα τα στρωσω τωρα αχαχαχ :s

αν απλοποιησεις μεσα σου,την διαδικασια<μιλαω σε μια γυναικα που μου αρεσει τι θα γινει?> ολα θα ειναι πιο απλα..
δεν χρειαζεται περισσοτερο απο το λογικο αγχος που εχει ο καθενας.. διοτι πολυ απλα δεν εχεις να χασεις τιποτα,μαζι σου δεν ειναι αν της μιλησεις μπορει και να ειναι μαζι σου στο μελλον,αν δεν της μιλησεις παλι,δεν θα ναι ποτε μαζι σου..οποτε ειναι ενα παιχνιδι που δεν γινεται να χασεις κατι που δεν ειχες ποτε!! μονο να κερδισεις μπορεις... αφομοίωσε το και θα εχεις λυσει το προβλημα με τις γυναικες για παντα στην ζωη σου.. :blush: καλη τυχη!!
 
weznem είπε:
giannaras13 είπε:
Παιδια πηγα να μιλησω σε μια σημερα και δεθηκε η γλωσσα μου :p γ... τα ματια της γ... :p να δω πως θα τα στρωσω τωρα αχαχαχ :s

αν απλοποιησεις μεσα σου,την διαδικασια<μιλαω σε μια γυναικα που μου αρεσει τι θα γινει?> ολα θα ειναι πιο απλα..
δεν χρειαζεται περισσοτερο απο το λογικο αγχος που εχει ο καθενας.. διοτι πολυ απλα δεν εχεις να χασεις τιποτα,μαζι σου δεν ειναι αν της μιλησεις μπορει και να ειναι μαζι σου στο μελλον,αν δεν της μιλησεις παλι,δεν θα ναι ποτε μαζι σου..οποτε ειναι ενα παιχνιδι που δεν γινεται να χασεις κατι που δεν ειχες ποτε!! μονο να κερδισεις μπορεις... αφομοίωσε το και θα εχεις λυσει το προβλημα με τις γυναικες για παντα στην ζωη σου.. :blush: καλη τυχη!!

το θεμα ειναι οτι δεν εχω ξανακομπλαρει ετσι ... ηταν και λιγο παραξενο γιατι εσκασαν ξαφνικα μυτη οι φιλες της,και οσο να 'ναι μαλλον κομπλαρα απο τον φοβο του τη γνωμη θα πουν αυτες... θα ριξω αδεια weznem για να γεμισουν,οπως ελεγε και ο mitnick (κοινωνικη μηχανικη,κατι σαν χακινκ αλλα για τους ανθρωπους,διαβασε και το βιβλιο του αν θες)... κατι ασχετο weznem το κερι της loreal αν το ξερεις που λεει οτι ειναι 99 τοις εκατο φυσικο με εκχυλισμα ακακιας,ειναι καλο να το αγορασω ?
 

weznem

Well-Known Member
θα σε γελασω φιλαρακι,δεν το εχω ακουσει..εγω με λακ τα φτιαχνω μονο και καμια φορα με ινωδη κρεμα της wella ασπρο ειναι μεσα το υλικο..
τι εννοεις θα ριξεις αδεια κτλ..? ποιος mitnick?
 
weznem είπε:
θα σε γελασω φιλαρακι,δεν το εχω ακουσει..εγω με λακ τα φτιαχνω μονο και καμια φορα με ινωδη κρεμα της wella ασπρο ειναι μεσα το υλικο..
τι εννοεις θα ριξεις αδεια κτλ..? ποιος mitnick?

"θα ριξω αδεια " .. οσες φορες εχω πει σε καποιον αυτο που νιωθω,τι εκανα λαθος κλπ μου επιστρεφει θετικες απαντησεις.. αν το εξηγησα καλα να το ακαταλαβεις.. :s ο μιτνικ ειναι ενας αμερικανος που χρησιμοποιουσε την "κοινωνικη μηχανικη",δηλαδη μπερδευε τους ανθρωπους,ετσι απλα να σου το πω,για να αποσπασει πληροφοριες ή να καλυτερευσει καταστασεις.. εχει γραψει 2 βιβλια best seller.. αν βρω την κρεμα της wella θα την παρω,για να λες εσυ θα ειναι καλη.. απο λακ δεν ξερω καμμια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

baldy

Member
weznem είπε:
αν ειναι η κοινη 20αρα οπως και εικαζω ο μονος τροπος για να την εχεις(αν και δεν αξιζει για σοβαρη σχεση απο οτι αντιληφθηκα διοτι ειναι ανωριμη) πρεπει να σε δει με ενα ωραιο μουν@κι διπλα σου για γκομενα..να μην τις δωσεις καμια σημασια πλεον σαν να ειναι αορατη..αν εχετε κοινα στεκια η παρεες θα βοηθησει πολυ τις <<Τυχαιες συναντησεις>> κατα 95% θα παθει το καλσσικο να κολλήσει επειδη θα σε δει με ωραιο κομματι.. δεν υπαρχει περιπτωση θεωρω να αδιαφορήσει μετα.... αν ειναι στα προτυπα των σημερινων κοπελιων θεωρω οτι 98% αν το παιξεις καλα το εργο θα την μαμησεις μετα σιγουρα.. αν σε καιει τοσο καντο..
αλλα καποια στιγμη θα σε αφησουν τετοιες κοπελες..αν σε ενδιαφερει η σοβαρη σχεση..

σωστος
 

Dimitris80

New Member
Εγώ μπορώ να πω ότι μετά που άρχισε να μεγαλώνει το κούτελο μου μπροστά, έδειχνα περισσότερο αρρενωπός και είχα μεγαλύτερη επιτυχία στις γυναίκες, μικρές - μεγάλες. Βέβαια ήταν και θέμα εξέλιξης και εμπειρίας από την άλλη. Πλέον όμως, που το κούτελο προχώρησε υπερβολικά, βλεπω ότι έχω χάσει την πέραση μου στις νέες κοπέλες και έχω σουξέ στις μεγαλύτερες.
 

giwrgos athina

Active Member
Dimitris80 είπε:
Εγώ μπορώ να πω ότι μετά που άρχισε να μεγαλώνει το κούτελο μου μπροστά, έδειχνα περισσότερο αρρενωπός και είχα μεγαλύτερη επιτυχία στις γυναίκες, μικρές - μεγάλες. Βέβαια ήταν και θέμα εξέλιξης και εμπειρίας από την άλλη. Πλέον όμως, που το κούτελο προχώρησε υπερβολικά, βλεπω ότι έχω χάσει την πέραση μου στις νέες κοπέλες και έχω σουξέ στις μεγαλύτερες.
δεν πειραζει δημητρη εξαλου η γρια η κοτα εχει το ζουμι
 

Dimitris80

New Member
Εγώ μιλάω ακαδημαϊκά, σχετικά με το τι σου προσφέρει το μαλλί και την επιρροή της τριχόπτωσης στο θέμα των γυναίκών. Και αν τελικά αξίζει να αγχώνεσαι γι αυτό. Και πάντα μπορείς να παίξεις ακόμα και norwood6 να είσαι ειδικά αν η κοπέλα είναι άνω των 25. Στην 19χρονη ζορίζει πολύ το πράγμα αν είσαι nw4 +. Ζουμί Γιώργο υπάρχει παντού!!
 

weznem

Well-Known Member
η καραφλα ειναι αμεσα συνδεδεμενη με την μορφολογια του κεφαλιου και των οστων του.. μην το ψαχνετε..
παραδειγμα.. ενας ανθρωπος με οβαλ η στοργγυλο κεφαλι με το που θα ανοιξουν οι κροταφοι θα δειξει πολυ ασχημος σε σχεση με ενα κεφαλι που τα πλαινα του δεν στρογγυλευουν και συνεπως εχειμικροτερο κουτελο..οποτε το νοργουντ 2 σε αυτον δεν τον χαλαει σχεδον καθολου ενω αυτος που εχει οβαλ κεφαλι τον σκοτωνει το ανοιγμα... μετα παιζουν ρολο και τα χαρακτηριστικα προσωπου(μυτες-αυτια -ματια -χείλη- αποστασεων μεταξυ των χαρακτηριστικων και αρμονια..) αυτο δεν σημαινει ομως οτι δενσε χαλαει η ραφλα.. απλα θα σε χαλαει πιο λιγο απο καποιον που ειναι και ασχημος σε χαρακτηριστικα..
 
καλα ολα αυτα που γραφετε ολοι αν και δεν τα διαβασα ολα , χαιρω πολυ οτι εαν σου συμβει κατι πρεπει να δειξεις δυναμη για να ανταπεξελθεις και να "συμβιβαστεις", αλλα παιδια δεν μπορει να περασει στο ντουκου η τριχοπτωση .
Μιλαμε για το πρωτο πραγμα που φτιαχνεις οταν βγαινεις με μια γκομενα οταν πας σε εναν γαμο σε γιορτη η εστω για καφε ,οποτε απλα συμβιβαζομαστε και λεμε το κλασικο υπαρχουν και χειροτερα , γιατι ρε μεγαλε να πω υπαρχουν και χειροτερα και να μην πω υπαρχουν και κλυτερα , εγω ετσι το βλεπω και ας ειμαι στην αρχη .
 

xk

Active Member
stavros_1983 είπε:
γιατι ρε μεγαλε να πω υπαρχουν και χειροτερα και να μην πω υπαρχουν και κλυτερα , εγω ετσι το βλεπω και ας ειμαι στην αρχη .


αυτά τα καλύτερα που λες...πιστεύεις είναι πολλά εκεί έξω?

όλοι κάπου κερδίζουμε και κάπου χάνουμε
 

edyuser1

Active Member
stavros_1983 είπε:
γιατι ρε μεγαλε να πω υπαρχουν και χειροτερα και να μην πω υπαρχουν και κλυτερα , εγω ετσι το βλεπω και ας ειμαι στην αρχη .

γιατι αν σκεφτομαστε μονο ετσι οτι υπαρχουν και καλυτερα και μονο αυτο τοτε θα αρχισουμε να πηδαμε απο τα μπαλκονια
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Με αυτόν ακριβώς το φόβο μας εκβιάζουν και κερδοσκοπούν εναντίον μας εταιρίες και γιατροί.
 

Συνημμένα

  • dogs.jpg
    dogs.jpg
    577.1 KB · Προβολές: 126
Μπλουζα