Γυμναστηριο

mavros

New Member
Απ: Γυμναστηριο

καλημερα σε ολους .

ειδα οτι υπαρχουν αρκετοι που εχουν γνωσεις σε θεματα gym

θελω να κανω μερικες ερωτησεις .

1ον)λογο τραματισμων φετος εμεινα αρκετα πισω σε θεμα ογκου και με δεδομενο οτι απο βδομαδα θα ξεκινισω διατροφη για να καθαρισω κοιλια και να ριξω το ποσοστο λοιπους στο τελος δεν θα εχει μεινει τπτ απο μυς.
για πρωτη φορα σκεφομαι να παρω καποιο αναβολικο για να μπορεσω να κρατησω μυικα κιλα και παραληλα να στεγνωσω στεφτομαι κατι σε winstrol h anavar για 1 κυκλο 6 εβδομαδων.
το θεμα ειναι οτι δεν εχω πληρη εικονα για παρενεργειες,χρηση,δοσολογιες κτλ.
σηκειωνω οτι τα σκευασματα που παιρνω τωρα ειναι πρωτεινη whey 100% , καζεινη,αμινοξεα,και μια πολυβιταμινη φαρμακειου.

ερωτηση
α) τι θεμα προκαλουν τα αναβολικα στην τριχωπτωση (εχω ξεκινισει θεραπεια με big3 εδω και 3 εβδομαδες)
β)με την χρηση αναβολικου εχω διαβασει οτι χρειαζονται και καποια οιστρογονα(τι μπορει να ειναι αραγε αυτα ???)
γ) υπαρχει θεμα φινας με τα αναβολικα η οιστρογονα?


ευχαριστω!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

horhitto4

Member
Απ: Γυμναστηριο

Να σε ενδιαφερει ποιο πολυ τι κανουν στο ηπαρ στα νεφρα και στη καρδια τα αναβολικα....και οχι στο μαλλι...αστο το μαλλι το κομματι του μαλλιου ειναι καθαρα αισθητικο το κομματι της υγειας και των οργανων που αναφερθηκα πριν ειναι μη αναστρεψιμο απο τη στιγμη που θα τα παρεις...και σου μιλαει καποιος που εχει κανει χρηση...στο μαλλι τελος παντων επειδη ανεβαινουν τα επιπεδα της τεστοστερονης και των ανδρογονων ναι εχουν κακια επιπτωση...εχει ανοιχτει και συγκεκριμενο thread απο τον τροφεα
 

horhitto4

Member
Απ: Γυμναστηριο

χααχα τραγικος εισαι αγορινα μου αν νομιζεις οτι τα στεροειδη ειναι σα τις προτεινες και τα συμπληρωματα κανεις τραγικο λαθος τι ειναι βρε το φαρμακο που θα το παρεις και θα το σταματησεις οποτε θελεις?καφες?να ξερεις οτι τα στεροειδη δε σου προκαλουνε εξαρτηση οργανικη αλλα στο ειδωλο σου στο καθρεφτη προκαλουν τη μεγαλυτερη καθως οι διαφορες που θα δεις στο πριν και το μετα ειναι εξωπραγματικες...επισσης αν ειναι να παρεις μια και να μη ξαναπαρεις τοτε μη περνεις καθολου γιατι με το που τη κοψεις θα χασεις σε μια βδομαδα τ πολυ οτι πηρες...αστο δε το ξερεις το αθλημα εχει καει η γουνα μου λε λεω..ειναι ενα τρανο που δν εχει γυρισμο και οσο αφορα το αν σου προκαλει με μια χρηση η κυκλο πες το οπως θελεις αυτο ειναι τελειως σχετικο με το τι θα παρεισ αλλα και το ποσο ευαλωτο οργανισμο εχεις ..επισσης να ξερεις οτι αν μια στο εκατομυριο σε πιασουν στη τσαντα σου η φας κανα καρφωμα απο καποιον πας μεσα για κατοχη και εχεις τις ιδιες επιπτωσεις με τον κατοχο πρεζας συμφωνα με περσινο νομο...το ξερω καλα το παραμυθι....μη μπλεκεις μικρε...φαε καλα λιωσε τα σιδερα και θα γινεις οπως γουσταρεις....εκτος αν θελεις να γινεις σα το σβαρτζενεγκερ...ε ετσι δε γινεσαι ...εγω απο προσωπικη εμπειρια σου λεω να μη τα ακουμπησεις...τωρα αν καποιος σου ειπε οτι δε θα παθεις τπτ και τον πιστευεις κακο του κεφαλιου σου
 

Apo-Tol

New Member
Καλησπέρα! Αρχικά ήθελα να πάρω αυτό το προϊόν λόγου του ότι ασχολούμαι με πολεμικές τέχνες γυμναστήριο κτλ και επειδή οι ώρες προπόνησης είναι αρκετές 2-3+ ΜΜΑ καθημερινά και βάρη 3 φορές την εβδομάδα θα ήθελα ένα pump ώστε να μην τα παίζω και η απλή η πρωτείνη ξέρω ότι δεν θα κάνει δουλειά βρήκα το παρακάτω
http://www.myprotein.com/UK/products/hurricane_xs
Παρατηρώντας τα συστατικά του θα δείτε ότι έχει μέσα Κρεατίνη και συγκεκριμένα Creapure® ΔΛΔ
Made by AlzChem in Germany, Creapure® is world-renowned to be the purest and best quality micronized Creatine Monohydrate available.

There are many different forms of Creatine available on today's market, but Creapure® is the only Creatine in the world to be consistently tested to be free from impurities and unnecessary by-products including Creatinine (CRN), dicyandiamide (DCD), ???Dihydrotriazine (DHT)??? and Thiourea. Creapure® is 99.99% pure Creatine Monohydrate, while other Creatines are usually around the 99.9% mark.


H παραπάνω Dihydrotriazine (DHT) έχει καμία σχέση με την Dihydrotestosterone(DHT) που ενδιαφέρει εμάς?
To συγκεκριμένο σκεύασμα λέει ότι δεν περιέχει αυτά τα παραπάνω δλδ υπάρχει περίπτωση κάποια άλλα να τα περιέχουν? Με λίγα λόγια επηρεάζει σε μεγάλο ποσοστό η κρεατίνη όσο καθαρή και αν είναι την τριχόπτωση μας? Επειδή δεν έχω ιδέα και θα είναι η 1η φορά που παίρνω τέτοιου είδος συμπληρώματα αν μπορούσε κανείς να μου δώσει τα φώτα του θα ήμουν ευγνώμον :)
 

raphael2012

Member
Apo-Tol, όχι η Dihydrotriazine δεν έχει καμία σχέση με την διυδροτεστοστερόνη, απλά έχουν τα ίδια αρχικά. Κοίτα να δεις σύμπτωση όμως, υπάρχει μια (αμφισβητούμενη) έρευνα που έδειξε πως η DHT (αυτή που μας ενδιαφέρει) αυξάνεται κατακόρυφα με την κατανάλωση κρεατίνης. Για να σου γλιτώσω αρκετό χρόνο στο ψάξιμο, κανείς δεν ξέρει αν όντως ισχύει ή όχι και δεν έχουν γίνει μετέπειτα μελέτες.

Brad, ο καλύτερος (over the counter) λιποδιαλύτης είναι το λιγότερο φαγάκι και το διάβασμα για την διατροφή γενικά. Οτιδήποτε άλλο σε μορφή σκόνης ή χαπιού, απλά θα σου κοστίσει χρόνο, ενέργεια και αρκετά λεφτά χωρίς αντίκρισμα.
 

gianniskritikos

New Member
καταρχας κανενας σας δεν πρεπει να χρησιμοποιει στεροιδη ......στεροιδι αυτοι που περνουν νομιζεις τα περνουν ετσι?? αυτοι που κατεβαινουν αγονες βγαινουν συγκεκριμενα στεροιδι για αυτους..... ιδικα φτιαγμενα για τους ιδιους το οτι καποιο στεροιδι δουλευει καλα στον κατλερ δεν σημαινει οτι δουλευει ετσι και σε εσενα επιτα παρακολουθουντε απο γιατρο...... καντε γυμναστικη με κρεατινι γλουταμινι καθαρη προτεινι... υδατανθρακα αμινοξεα αργινινη και αφιστε τα στεροιδι στην ακρη..... το οτι ειπες τα αρχιζεις και τα σταματας ναι δεν εχει νοημα διοτι θα γεμισεις νερο και αυτο θα σου φιγει... και γιατι να παρεις? θα βγαλεις λεφτα και πεζεις με την υγεια ς?
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Μηπως ξερει καποιος απο εδω μια κουταλια της σουπας γυρη ποσο πρωτεινη εχει.Λεγεται οτι η γυρη εχει ολα εκτος απο 3 αμινοξεα.Θα μπορουσε καποιος πχ να αντικαταστησει το συμπληρωμα πρωτεινης με γυρη?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
τα αυγα τελικα ανεβαζουν την χοληστερινη η οχι?Τελευταια ακουγεται οτι δεν ανεβαζει την χοληστερινη ο κροκος.Αν ειναι ετσι γιατι να τρωμε πχ μονο το ασπραδι που εχει 4 γρ πρωτεινης κ οχι ολο το αυγο που εχει 7 γρ.
 

Hairboost

Member
Για οσους πανε γυμναστηριο και κανουν βαρη/αεροβια μετα τις 11 το βραδυ, τι πρεπει να φανε σπιτι πριν πανε για υπνο;;
 

xk

Active Member
μηλο/μπανανα ή μια ντοματα με λιγο φετα και ψωμι.

κι ενα ποτηρι γαλα

.
 

Turbobox

New Member
brad είπε:
tropheus είπε:
brad είπε:
απο λιποδιαλυτες τι εχετε να προτεινετε ρε παιδια...;;

Clenbuterol ... Ολα τα άλλα είναι πεταμένα λεφτά...

το εχω ξανακουσει κι εγω... thx tropheus !

Το Clenbuterol είναι φάρμακο δεν είναι λιποδιαλύτης...κι αν θέλεις να πας σε τέτοιες λύσεις καλύτερα εφεδρίνη.


ΜΙΚΕΣ είπε:
τα αυγα τελικα ανεβαζουν την χοληστερινη η οχι?Τελευταια ακουγεται οτι δεν ανεβαζει την χοληστερινη ο κροκος.Αν ειναι ετσι γιατι να τρωμε πχ μονο το ασπραδι που εχει 4 γρ πρωτεινης κ οχι ολο το αυγο που εχει 7 γρ.

Γιατί ο κρόκος έχει περίπου 5 γρ. λίπος.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
5 γρ λιπος κορεσμενο?Εγω τρωω καθε μερα 4 ολοκληρα αυγα και εκανα εξετασεις και βγηκαν παρα πολυ καλες.
 

orestis

Member
Βρε παιδια 4 ολοκληρα αυγα καθε μερα ειναι πολυ επικίνδυνο.
θα παθεις τιποτα ρε συ. Μην κανετε καταχρησεις. Ειπαμε καλα τα αυγα, αλλα ολοι οι γιατροι το λενε οτι δεν κανει να τρωμε πολλα. Ειδικα καθε μερα και ιδιαιτερα τους κροκους.
 

gianniskritikos2

Active Member
τιποτα δεν παθενεις και 10 να φας τιποτα δεν θα παθεις αρκει να τα καψεις.... αμα κατεβασεις 10 αυγα και κατσεις στον καναπε θα παθεις χολιστερινες υπερνταση .....
 

orestis

Member
Ηυε τα καψεις ητε οχι, σιγα σιγα η χολιστερινη θα παρει την ανηφορα. Μπορει να μην γινει αμεσα, αλλα δημιουργουνται οι προηποθεσεις για να γινει αργότερα. ολα θελουν μετρο.
 

gianniskritikos2

Active Member
δεν παθενει τιποτα η χολιστερινη αν αθλησε... εισαι αθλητης τελος αν εχεις και καλο μεταβολισμο δεν εχεις θεμα και οπως ειπα 10 αβγα ναπ πινεις.... αμα αντιθετος περνεις εφκολα κιλα τοτε μπορει να εχεις θεμα και να αθλησε κιολας..... ασπουμε αν θες να κανεις ογκο για το γυμ και δεν τρως παραπολυ για να μην βαλεις λιπος γιατι ετσι ειναι ο οργανισμος σου τοτε ναι μπορει να εχεις θεμα... τοτε ομως δεν θα χριαζεσε και 10 αυγα... με λιγοτερα θα εχεις το αποτελεσμα που θα εχει καποιος αλλος που εχει αλλες αποθηκες η κεει περισσοτερο


εσυ που θα τρως 10 αυγα και θα τα κες στο γυμ θα εχεις καλυτερη χολιστερινη απο εναν που τρωει μια φορα την βδομαδ αλουκανικο και καθετε στους καναπεδες και πινει καφεδες ολη μερα βλεποντας τενιες και πεζοντας στο pc.. το θεμα ειναι να τα καις αν τα καις και 50 να τρως δεν μενει τιποτα να σου ανεβασει την χολιστερινη... εγω απο τα 16 μου επινα 7 αυγα ομα για 3 χρονια και εχω μια χαρα χολιστερινη... η αδελφη μου αντιθετως δεν αθλητε και απο χολιστερινηα λλο τιποτα...


διαβασε διατροφολογιο του αρνολντ ετρωγε 200 γραμαρια κοκινο κρεας προινιατικο φαε εσυ 200 γραμαρια προινιατικο και αλλα ποσα ολη την διαρκια της μερας και θα ερχεσε να ρωτας για χολιστερινες εδω... λογικο ειναι... αλλα αυτος χολιστερινη δεν απεκτησε ποτε.... γιατι γιατι τα καιει.... οποτε μην ρωτατε για το τι τρωτε... καπιοι που αθλουντε τρωνε λιπος πριν την ασκηση για να εχουν ενεργια.... δεν ειναι το ιδιο να τα φας και να κατσεις και αν λεμε τωρα για 4 αυγα??


τι λες ητε τα καψεις ητε οχι? αθλησε?? εσυ που το λες αυτο? σοβαρα τι θα ανεβει πως θα ανεβει?? ειναι οτι πιο παραλογο εχω ακουσει με 4 αυβγα καποιος που κανει γυμναστικη να φοβατε για χολιστερινη... για ονομα


μιλαω αποτομα γιατι το βγαζεισ σιγουρο το λες με μια σιγουρια σαν να το εχεις σπουδασει... εγω ειμαι καιλας με το γυμναστιριο παω 6 φορες την βδομαδα επι 5 χρονια η μιση ζωη μου ειναι το γυμναστιριο...γιαφτο μιλαω με σιγουρια για αυτα που λεω....σορρυ για τον τροπο μου:S
 
Μπλουζα