Γυμναστηριο

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυμναστηριο

πολυ φτηνα να ξερεις παιζουν πολλα που ειναι μουφα
θα μου πεις δεν υπαρχουν και ρωσικες μαιμουδες
δεν βαριεσε μεγαλη και πονεμενη ιστορια


ασε που με την kirkland στην αγορα δεν αφηνει και πολλα περιθωρια για ψαξιμο
 

JackSheppard

New Member
Απ: Γυμναστηριο

Εγω δεν πηγαινω γυμναστηριο, βαριεμαι αρκετα το να κανω γυμναστικη μονος, διατηρουμουν απο παλια παιζοντας ποδοσφαιρο και αλλες δραστηριοτητες που απαιτουν καλη φυσικη κατασταση. Για καποιους λογους φετος το χειμωνα ξεφυγα, και πηρα 5-6 κιλα, κυριως στη μεση, λιπος στους κατω κοιλιακους τα μπουτια και τον πισινο. Επειδη οπως ειπα βαριεμαι το gym υπαρχει καποιο ευκολο προγραμματακι με ασκησεις συν τρεξιμο για να ερθω σε φορμα και να χασω λιγα κιλα απο τις περιοχες αυτες; Εχω ηδη βελτιωσει τη διατροφη μου, και δινω περιθωριο 1-1,5 μηνα για πετυχω το στοχο. Αποψεις, προγραμματα, η κανενα λινκ δεκτα, ευχαριστω πολυ!
 

kakashi

Member
Απ: Γυμναστηριο

θες σε ενα μηνα 6 κιλα ??? για την παραλια ε??ειναι λιγο δυσκολο να χασεις τοσα κιλα σε ενα μηνα κυριως αν εχεις λιγα κιλα παραπανω απο το ιδανικο σ βαρος....κ επειδη θες να τα χασεις κ σε λιπος τοτε πρεπει να βελτιωσεις φουλ την διατροφη σ....5 γευματα τη μερα υγειινα (φρουτα λαχανικα κοτοπουλα κτλ χωρις junk food κ τετοια)...6 κιλα λιπους =6*7700=46200θερμιδες δια 30 μερες=1540 θερμιδες...δλδ θα πρεπει να καταναλωνεις 1500 θερμιδες λιγοτερες απο αυτες που καις καθημερινα...500 θερμιδες μπορεις να τις καις απο το τρεξιμο...καθε μερα για κανα 40με 50 λεπτα σε ρυθμους τζοκινκ...κ αλλες 1000 θερμιδες θα τις κοψεις απο την διατροφη σ.....μικροτερα γευματα με λιγοτερες θερμιδες...αλλα να ξερεις θα πεινασεις....βεβαια το καλυτερο θα ηταν να βαλεις κ στο προγραμμα σ κ τα βαρη...αυξανουν τον μεταβολισμο σ καις κ αλλες θερμιδες κ κανεις κ πιο ωραιο σωμα....
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

JackSheppard είπε:
Εγω δεν πηγαινω γυμναστηριο, βαριεμαι αρκετα το να κανω γυμναστικη μονος, διατηρουμουν απο παλια παιζοντας ποδοσφαιρο και αλλες δραστηριοτητες που απαιτουν καλη φυσικη κατασταση. Για καποιους λογους φετος το χειμωνα ξεφυγα, και πηρα 5-6 κιλα, κυριως στη μεση, λιπος στους κατω κοιλιακους τα μπουτια και τον πισινο. Επειδη οπως ειπα βαριεμαι το gym υπαρχει καποιο ευκολο προγραμματακι με ασκησεις συν τρεξιμο για να ερθω σε φορμα και να χασω λιγα κιλα απο τις περιοχες αυτες; Εχω ηδη βελτιωσει τη διατροφη μου, και δινω περιθωριο 1-1,5 μηνα για πετυχω το στοχο. Αποψεις, προγραμματα, η κανενα λινκ δεκτα, ευχαριστω πολυ!

Πρέπει να έχεις στο μυαλό σου ότι γυμναστήριο δε βοηθάει στη μείωση του σωματικού βάρους ...
Για να καταλάβεις 20 λεπτά γρήγορο τρέξιμο στο διάδρομο σημαίνει περίπου κατανάλωση 220 θερμίδων που είναι μισό τοστ!!

Το λίπος στην κοιλιά φεύγει ΜΟΝΟ με διατροφή. Πολλές φορές βλέπω στο γυμναστήριο κάτι τύπους με τρελά σωσίβια να κάνουν 20 και 30 λεπτά κοιλιακούς !!! Φυσικά δε φαίνεται τίποτα και δεν έχουν
κανένα αποτέλεσμα... ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΣΩΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ !!! Το γυμναστήριο βελτιώνει την εικόνα που έχει ένα λεπτό σώμα και βοηθάει στην υγεία δίνει ευεξία και καλύτερο sex !!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυμναστηριο

ενα λαθος που κανουν σχεδον ολοι οταν ξεκινανε βαρη,ειναι να το ριχνουν στο πολυ φαγητο για να αποκτησουν ογκο.
παιρνουν ογκο αλλα και πολυ λιπος,το οπτικο αποτελεσμα τελικα ειναι χειροτερο σωμα απο πριν να ξεκινησουν τα βαρη ::)
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

kapamarou είπε:
ενα λαθος που κανουν σχεδον ολοι οταν ξεκινανε βαρη,ειναι να το ριχνουν στο πολυ φαγητο για να αποκτησουν ογκο.
παιρνουν ογκο αλλα και πολυ λιπος,το οπτικο αποτελεσμα τελικα ειναι χειροτερο σωμα απο πριν να ξεκινησουν τα βαρη ::)

Έτσι είναι ... παρασύρονται στο να σηκώσουν παραπάνω κιλα κάνουν μαγουλάκια κλπ. κλπ. και μετά για να "φανούν" αρχίζουν σε πρώτη φάση τα συμπληρώματα και τις πρωτεϊνες που είναι και ακίνδυνες
για να το γυρίσουν στα αναβολικά καλή ώρα όπως έκανα εγώ !!!

Ωραίο σώμα = 80% Διατροφή + 20% Γυμναστήριο !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυμναστηριο

συνεχιζεις αναβολικα tropheus? :chinscratch
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

kapamarou είπε:
συνεχιζεις αναβολικα tropheus? :chinscratch

Όχι καλε ... τα θέλω τα μαλλάκια μου ... άλλωστε τώρα που έχω χάσει κιλά φαντάσου είμαι 1.70 και 60 κιλα είμαι πραγματικά κομμάτια !!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυμναστηριο

Όχι καλε ... τα θέλω τα μαλλάκια μου ... άλλωστε τώρα που έχω χάσει κιλά φαντάσου είμαι 1.70 και 60 κιλα είμαι πραγματικά κομμάτια !!!
πριν κανενα 4μηνο ειμουν 65κιλα με 1,70 κομματια και εγω με διατροφη,τωρα εγινα σαν λαπας στα 74,αδυνατος φαινομαι με τα ρουχα αλλα δεν με ικανοποιει,πανε περιπατο οι κοιλιακοι :'(
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

kapamarou είπε:
πριν κανενα 4μηνο ειμουν 65κιλα με 1,70 κομματια και εγω με διατροφη,τωρα εγινα σαν λαπας στα 74,αδυνατος φαινομαι με τα ρουχα αλλα δεν με ικανοποιει,πανε περιπατο οι κοιλιακοι :'(

Δοκίμασε να πάρεις Ιχθυέλαια βοηθούν το μεταβολισμό παααααρα πολύ. Θα πρέπει να τα παίρνεις όμως από dδιαφορετικές πηγές συμπληρωμάτων και σε μεγάλες ποσότητες.
Εγώ έχω δει τεράστια διαφορά από τότε που τα παίρνω (Krill Oil + Cod liver Oil)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυμναστηριο

Δοκίμασε να πάρεις Ιχθυέλαια βοηθούν το μεταβολισμό παααααρα πολύ. Θα πρέπει να τα παίρνεις όμως από dδιαφορετικές πηγές συμπληρωμάτων και σε μεγάλες ποσότητες.
Εγώ έχω δει τεράστια διαφορά από τότε που τα παίρνω (Krill Oil + Cod liver Oil)
εχεις link?
 

orion

Member
Απ: Γυμναστηριο

tropheus είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=614.msg52082#msg52082 date=1304248793]
πριν κανενα 4μηνο ειμουν 65κιλα με 1,70 κομματια και εγω με διατροφη,τωρα εγινα σαν λαπας στα 74,αδυνατος φαινομαι με τα ρουχα αλλα δεν με ικανοποιει,πανε περιπατο οι κοιλιακοι :'(

Δοκίμασε να πάρεις Ιχθυέλαια βοηθούν το μεταβολισμό παααααρα πολύ. Θα πρέπει να τα παίρνεις όμως από dδιαφορετικές πηγές συμπληρωμάτων και σε μεγάλες ποσότητες.
Εγώ έχω δει τεράστια διαφορά από τότε που τα παίρνω (Krill Oil + Cod liver Oil)
[/quote]


Omega 3 Fatty Acids Linked to Prostate Cancer


http://www.fhcrc.org/about/ne/news/2011/04/25/omega-3-fatty-acid-aggressive-prostate-cancer.html
 

JackSheppard

New Member
Απ: Γυμναστηριο

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις, πανω κατω καταλαβα τι με περιμενει, θα το αντιμετωπισω ομως!! :knup: :tease: :D
 
Μπλουζα