Γυμναστηριο

firecaptain

Active Member
Παίδες με την κρεατίνη έχετε εμπειρία; Διαβάζω στο νετ ότι αυξάνει την DHT και επιταχύνει τη τριχόπτωση. Υπάρχουν αναφορές και ενώ έλεγα να την αρχίσω το σκέφτομαι. Παρατήρησε κανείς κάτι τέτοιο; Αναφέρομαι στην κλασική μονοϋδρική (creapure).
Και όλοι αυτοί που βλέπεις στο mister Olympia μόνο με κοτόπουλο και αγγούρι έγιναν έτσι!!!! Καμία σχέση η κρεατινη με την dht. Πρήξιμο θα δεις,ειδικα εάν ξεκινήσεις με φόρτωμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bouklas

Well-Known Member
Παίδες με την κρεατίνη έχετε εμπειρία; Διαβάζω στο νετ ότι αυξάνει την DHT και επιταχύνει τη τριχόπτωση. Υπάρχουν αναφορές και ενώ έλεγα να την αρχίσω το σκέφτομαι. Παρατήρησε κανείς κάτι τέτοιο; Αναφέρομαι στην κλασική μονοϋδρική (creapure).
Με την προτεινομενη δόση στα 5γρ σε διάφορους τύπους κρεατίνης δεν παρατήρησα ποτε τίποτα.
 

bruno1989

Active Member
σύμφωνα με έρευνες η έντονη άσκηση σε συνδιάσμο ακόμα και με απλή πρωτεΐνη μπορεί να γίνει αιτία για αυτούς που έχουν προδιάθεση για φαλάκρα να αραίωσουν μια ώρα νωρίτερα.
Υπάρχει σε paper η σχετική έρευνα και θα το ανεβάσω όταν ευκαιρισω.
Βέβαια αν το γκουγκλαρει κάποιος θα το βρει ευκολα
 

Bouklas

Well-Known Member
σύμφωνα με έρευνες η έντονη άσκηση σε συνδιάσμο ακόμα και με απλή πρωτεΐνη μπορεί να γίνει αιτία για αυτούς που έχουν προδιάθεση για φαλάκρα να αραίωσουν μια ώρα νωρίτερα.
Υπάρχει σε paper η σχετική έρευνα και θα το ανεβάσω όταν ευκαιρισω.
Βέβαια αν το γκουγκλαρει κάποιος θα το βρει ευκολα
Είχε ανεβεί και στο παρελθόν αυτό φιλε, δεν ισχύει.
 

naruto

Well-Known Member
Δεν ισχυει παιδες.Πως ειμαι τοσο σιγουρος?
Απο γυμναστικη εγω κανω κυριως αεροβια κ λιγα βαρη ισα ισα για να συντηρουμε
Ο μονοζυγωτικος αδερφος μου ασχολειτε πολυ περισσοτερο απο εμενα.Εκανε κ κανει πολλα βαρη κ ελαχιστη αεροβια συν συμπληρωματα πρωτεινης.
Αποτελεσμα,στο μαλλι ειμαστε ακριβως ιδιοι,σαν φωτοτυπια ενα πραγμα
 

Orionas

Member
Τη ξεκίνησα μάγκες και ο θεός βοηθός.

Με την προτεινομενη δόση στα 5γρ σε διάφορους τύπους κρεατίνης δεν παρατήρησα ποτε τίποτα.
Και εγώ δε σκέφτηκα να κάνω φόρτωση, μόνο συντήρηση (5 gr). Εσύ την έπαιρνες μόνο τις μέρες προπόνησης ή καθημερινά;
 

giannis1991

Well-Known Member
Ότι να ναι ο Ινδός! Το ποσταρω γιατί όχι λέει ότι να'ναι με σιγουριά κιόλας αλλά λέει κοψε την πρωτεινη 6 μήνες πριν την μμ!
 

Marios1982

Well-Known Member
Τελικά αν κάποιος θέλει να χτίσει σωμα και παίρνει πρωτεΐνη κ κεράτινη σαν συμπλήρωμα συν την καθημερινή γυμναστική, μπορεί να έρθει σε κόντρα με θεραπεία μαλλιών μινο/φίνα;
 

dlazaros

Well-Known Member
Τελικά αν κάποιος θέλει να χτίσει σωμα και παίρνει πρωτεΐνη κ κεράτινη σαν συμπλήρωμα συν την καθημερινή γυμναστική, μπορεί να έρθει σε κόντρα με θεραπεία μαλλιών μινο/φίνα;
Απο μόνο του οχι, αλλά υπάρχει το εξής: όταν γυμναζόμαστε και ιδιαιτερα με βάρη, ανεβαίνει ανάμεσα σε άλλα και η τεστοστερόνη μας και ιδιαίτερα η δυνατότερη μορφή της η dht. Όταν κάνεις θεραπεία με φίνα ή ντούτα τότε δεν έχεις θέμα (η παραπανήσια ορμόνη γίνεται ελεύθερη τεστό και βοηθάει στο χτίσιμο μυών) αλλά αν δεν κάνεις θεραπεία και είσαι με μινόξ ή λάδια και τίποτα βιταμίνες τότε μπορεί να πάθεις ζημιά.
Αν κάνεις θεραπεία και παίρνεις πρωτείνη και κρεατίνη και οτι άλλο θέλεις όπως αμινοξέα, γλουταμίνη κλπ κλπ τότε δεν έχω παρατηρήσει να μου πέφτει ούτε τρίχα. Αν όμως η θεραπεία σου δεν είναι κάθε μέρα αλλα συντηρητικά πχ 3χ την εβδομάδα τότε μπορεί να μην φτάνει η θεραπεία μαζί με την αύξηση της γυμναστικής.
 

montecristo

Well-Known Member
Τελικά αν κάποιος θέλει να χτίσει σωμα και παίρνει πρωτεΐνη κ κεράτινη σαν συμπλήρωμα συν την καθημερινή γυμναστική, μπορεί να έρθει σε κόντρα με θεραπεία μαλλιών μινο/φίνα;

Υπάρχει ένας Youtuber ο PhilStrife που έχει ΑΓΑ και παίρνει φιναστερίδη καθημερινά, ενώ παράλληλα κάνει φουλ γυμναστική με βάρη υψηλής έντασης με πολλά συμπληρώματα (πρωτείνες, κρεατίνη και διάφορα testo boosters), χωρίς κανένα πρόβλημα για τα μαλλιά του, τουναντίον μάλιστα το μαλλί του δείχνει πολύ υγιές....
Συμπέρασμα, με φιναστερίδη γενικά δεν έχεις να φοβάσαι κάτι όσον αφορά τη τριχόπτωση. Χωρίς φιναστερίδη είτε με είτε χωρίς βάρη θα πέφτουν τα μαλλιά...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

faniskar

Member
Υπάρχει ένας Youtuber ο PhilStrife που έχει ΑΓΑ και παίρνει φιναστερίδη καθημερινά, ενώ παράλληλα κάνει φουλ γυμναστική με βάρη υψηλής έντασης με πολλά συμπληρώματα (πρωτείνες, κρεατίνη και διάφορα testo boosters), χωρίς κανένα πρόβλημα για τα μαλλιά του, τουναντίον μάλιστα το μαλλί του δείχνει πολύ υγιές....
Συμπέρασμα, με φιναστερίδη γενικά δεν έχεις να φοβάσαι κάτι όσον αφορά τη τριχόπτωση. Χωρίς φιναστερίδη είτε με είτε χωρίς βάρη θα πέφτουν τα μαλλιά...

ο συγκεκριμένος π0ρν0στ@ρ έχει αφάνα. Είσαι σίγουρος ότι έχει ΑΓΑ;
 

montecristo

Well-Known Member
ο συγκεκριμένος π0ρν0στ@ρ έχει αφάνα. Είσαι σίγουρος ότι έχει ΑΓΑ;
Το είχε αναφέρει ο ίδιος σε βίντεο του, και οτι αν δεν ξεκινούσε φιναστερίδη νωρίς θα είχε χάσει τα μαλλιά του. Το θέμα ειναι να το προλάβεις στην αρχή πριν αποδυναμωθεί πολύ η τρίχα όπου πλέον θα ειναι αργά.
 

Marios1982

Well-Known Member
Ευχαριστώ παιδιά για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Δε σκοπεύω να κόψω φίνα και γενικά την καθημερινή θεραπεία. Τουναντίον θέλω να την ενισχύσω με ντουτα και μετά να μείνω στην ντουτα μετά τα υπέροχα αποτελέσματα του Λαζάρου. Αν με πιάσει καλώς αλλιώς γυρίζω φίνα. Η ντουτα όμως πρέπει να ναό και αυτή καθημερινή; Ειδικά αν γυμνάζεσαι; Λαζαρε το γνωρίζεις;
 

dlazaros

Well-Known Member
Ευχαριστώ παιδιά για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Δε σκοπεύω να κόψω φίνα και γενικά την καθημερινή θεραπεία. Τουναντίον θέλω να την ενισχύσω με ντουτα και μετά να μείνω στην ντουτα μετά τα υπέροχα αποτελέσματα του Λαζάρου. Αν με πιάσει καλώς αλλιώς γυρίζω φίνα. Η ντουτα όμως πρέπει να ναό και αυτή καθημερινή; Ειδικά αν γυμνάζεσαι; Λαζαρε το γνωρίζεις;
Ντούτα 3χ την εβδομάδα είναι σαν 2 φορές φίνα κάθε μέρα. Θα είσαι μια χαρά και παραπάνω. Προσωπικά έχω πάει σε σχήμα κάθε 3η μέρα για να υπάρχει αρμονία ανάμεσα στις δόσεις οπότε είναι περίπου σαν 2,5χ την εβδομάδα. Έβαλα στο ημερολόγιο του Google μια υπενθύμιση για ντούτα κάθε 3η μέρα στις 9 το βράδυ και είμαι ήσυχος. Μέχρι στιγμής (απο 20 Γενάρη) δεν έχω καμία διαφορά και καμία ενόχληση και το κεφάλι συνεχίζει να βελτιώνεται.
 

Gianney

Well-Known Member
Υπάρχει ένας Youtuber ο PhilStrife που έχει ΑΓΑ και παίρνει φιναστερίδη καθημερινά, ενώ παράλληλα κάνει φουλ γυμναστική με βάρη υψηλής έντασης με πολλά συμπληρώματα (πρωτείνες, κρεατίνη και διάφορα testo boosters), χωρίς κανένα πρόβλημα για τα μαλλιά του, τουναντίον μάλιστα το μαλλί του δείχνει πολύ υγιές....
Συμπέρασμα, με φιναστερίδη γενικά δεν έχεις να φοβάσαι κάτι όσον αφορά τη τριχόπτωση. Χωρίς φιναστερίδη είτε με είτε χωρίς βάρη θα πέφτουν τα μαλλιά...
Αυτός σίγουρα παίρνει φιναστεριδη;
 

montecristo

Well-Known Member
Αυτός σίγουρα παίρνει φιναστεριδη;
Έτσι ειχε αναφέρει τουλάχιστον, αλλά δεν βρίσκω λόγο να πει κάποιος ψέματα ότι παίρνει φίνα ενώ δεν παίρνει... Έχει διαγράψει τα παλιά βίντεο του στο YouTube που μίλαγε για τα μαλλιά, θεραπείες κλπ..
 

Kostas97

Well-Known Member
Τον ξερει καλα φιλος μου. Οντως παιρνει φιναστεριδη, απο τα 19 και τωρα πρεπει να ναι στα 29 30.
 
Μπλουζα