Γυμναστηριο

αυτο λεω ρε μαγκες ,απο αυτες που εγραψα πιο πανω ποια μου προτεινεται η καποια αλλη που θεωρειτε εσεις καλυτερη .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Orionas

Member
αυτο λεω ρε μαγκες ,απο αυτες που εγραψα πιο πανω ποια μου προτεινεται η καποια αλλη που θεωρειτε εσεις καλυτερη .
Myprotein.Δε θα βρεις φτηνότερη.Προτίμησε άγευστη ή κάποια από τις γεύσεις με στέβια.Μακριά από οποιαδήποτε whey έχει μέσα ακεσουλφάμη,σουκραλόζη,ασπαρτάμη κλπ. Πάρε μια άγευστη και βάλε μέσα ότι θες εσύ, μέλι,φυστικοβούτυρο,φρούτα κλπ.

Από Ελλάδα μπορείς να δοκιμάσεις την iso touch 86 της gold touch nutrition η οποία είναι πολύ γευστική αλλά ακριβότερη.Επίσης την άγευστη της the protein works που επίσης βρίσκεις Ελλάδα σε γνωστό κατάστημα.Κοίτα πάντα τα συστατικά της whey.Οι περισσότερες του εμπορίου λόγω των τεχνητών γλυκαντικών και πρόσθετων είναι για τα σκουπίδια.

Υπάρχει και μία εξαιρετική Ελληνική whey από αιγοπρόβειο γάλα.
http://www.wheypro.com.gr/

Ότι πιο αγνό μπορείς να βρεις και είναι και Ελληνικό προϊόν.
 

weznem

Well-Known Member
φιλε μου δεν επαιρνα πολυ καιρο συμπληρωματα μονο για 1 χρονο και τωρα μολις τα εκοψα διοτι πειραματιζομαι και εφθασα στο συμπερασμα οτι δεν τα χρειαζομαστε αν τρως σωστα..

επειδη τα συμπληρωματα δεν εχουν ελεγχο απο κανεναν ελεκτικο μηχανισμο, οπως τα φαρμακα η φιλοσοφια μου ηταν (αν και δεν εχω οικονομικη ανεση) η πιο γνωστη εταιρεια και η πιο ακριβη για να μειωσεις τις πιθανοτητες κακων ποιοτικα συστατικων και για να κανει κατι να μην ειναι για πεταμα..

οποτε επαιρνα reflex νομιζω η πιο ακριβη εταιρεια.. εχει site και στην ελλαδα αυτην επαιρνα εγω http://www.reflexnutrition.gr/one-stop-xtreme-435kg/35-one-stop-xtreme-435kg.html ειναι ογκου λεει οτι ειχε απο βρωμη κριθαρι υδατανθρακες και συστημα quaatro πρωτεινης πατενταρισμενη.

3 διαφορετικη τυποι πρωτεινης + micelar cazein.. τωρα αν ολα αυτα ειναι παιχνιδια μανατζαρεων δεν το γνωριζω.. και πως μπορω? αλλα αν δεν αξιζει και η reflex στα συμπληρωματα τοτε δεν αξιζει κανενα νομιζω.. οτι πιο εξελιγμενο και ακριβο σε αυτους ειναι..οσο εψαξα εγω.. επισης αντι για 4 σcoop εβαζα 3 σε 300 μλ νερο διοτι η συγκεκριμενη ειναι πολυ πηχτη. μονο μετα το γυμναστηριο και με εβγαζε 1 μηνα και κατι.. αν την παιρνεις συνεχεια σε 19 μερες θα τελειωσει.. (ειναι ακριβη 83 ευρω ) στα μαγαζια την επαιρνα 100 ευρω
 

Orionas

Member
Η reflex είναι καλή εταιρία αλλά αρκετά υπερτιμολογημένη, οι πρωτεϊνες όγκου όμως είναι άχρηστες γιατί περιέχουν ένα σωρό άχρηστες θερμίδες από σάκχαρα, η δε συγκεκριμένη έχει τόσο πολλά πρόσθετα μέσα και χημικά γλυκαντικά (τα οποία μπορεί να είναι καρκινογόνα) που απορώ γιατί να τη καταναλώσεις.Τη καλύτερη πρωτεϊνη όγκου τη φτιάχνεις μόνος σου. Καθαρή whey + βρώμη + μπανάνα.Και αφήστε του εμπορίου στα ράφια..

Η whey σαν συμπλήρωμα αξίζει από την άποψη ότι χτυπάς ένα σέικερ και σε 1 λεπτό είναι έτοιμο.Το συνδυάζεις με ένα φρούτο ή μερικούς ξηρούς καρπούς και έχεις πλήρες γεύμα.Αλλιώς θα πρέπει να κάθεσαι να ετοιμάζεις γεύματα που απαιτεί χρόνο.Εμένα με βολεύει πολύ η whey και έχω πάρει κάποια καθαρά μυικά κιλά τον τελευταίο χρόνο σε συδυασμό με προπόνηση.
 
ναι οκ αν κανεις διατροφη δεν χρειαζεσαι ,αλλα ποσα αυγα θα φας ,ποσο κρεας , νομιζω καπου στη μεση ειναι η αληθεια .
 

weznem

Well-Known Member
ναι οκ αν κανεις διατροφη δεν χρειαζεσαι ,αλλα ποσα αυγα θα φας ,ποσο κρεας , νομιζω καπου στη μεση ειναι η αληθεια .
φιλε δεν ειναι ακατορθωτο το δικο μου προγραμμα αν σηκωθεις νωρις βγαινει ανετα.. το πρωι τρωω μπανανα ακτινηδιο ενα αβγο βραστο με μια φρυγανια 200 μλ τοταλ 2%
μεσημερι γαλοπουλα βραστυ- στηθος κοτοπουλο νε ρυζι-μακαρονια-πατατατες φουρνου
απογευμα τοταλ 200γρ. 2% ενα πρασινο μηλο
βραδυ αναλογα με το μεση=μερι η κοτοπουλο η γαλοπουλα η πατα η ρυζι η μακαρονια αλλες φορες τρωωω ομελετα με 3αυγα για αλλαγη στα μεσημερινα γευματα τρωω και σαλατα με ροδι
μετα παλι τοταλ και τελος καζεινη πριν τον υπνο αν εχω ορεξη.
δεν ειναι ακατορθωτο.. τα κρεατα τα εχω μαγειρεμενα σε καταψυξη τα βγαζω τα ζεσταινω και ειναι ετοιμα.. το ρυζι στο ψυγειο τα μακαρονια επισης η το ρυζι λιγα λεπτα δουλεια ειναι.. πως το βλεπεις?
 

weznem

Well-Known Member
μια χαρα σε βρισκω , το θεμα ειναι αν εχεις ορεξη να τα κανεις ολα αυτα , εκει ειναι το κλειδι της υποθεσης ;)
σιγουρα φιλε,, αλλα αν δεν εχεις ορεξη για κατι τετοιο μην εχεις και απαιτήσεις δουλειας που προυποθέτουν κάτι τέτοιο..
η εμπειρια μου με τα συμπληρωματα πρωτεινης και το πως δουλεψαν σε εμενα ειναι οτι αν δεν κανεις 3 γευματα πρωι μεσημερι βραδυ βαρβατα κανονικα με κρεας υδατανθρακες κτλ.. δεν θα σου δωσουν τπτ.. προυποθεση ειναι τα 3 βασικα γευματα..τουλαχιστον 3. για να πεις οτι παιρνω και ενα συμπληρωμα ογκου και καπως καλυπτω τα αλλα δυο γευματα..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καλησπερα σε ολο τον κοσμο
εδω και καιρο μελεταω τα οιστρογονα και το ποσα πραγματα κανουν,επισης ειναι η 20η φορα στην ζωη μου χρησιμοποιω nolvadex.
δεν φανταζεστε τι κανουν τα οιστρογονα και τα αντιοιστρογονα
 

weznem

Well-Known Member
καλησπερα σε ολο τον κοσμο
εδω και καιρο μελεταω τα οιστρογονα και το ποσα πραγματα κανουν,επισης ειναι η 20η φορα στην ζωη μου χρησιμοποιω nolvadex.
δεν φανταζεστε τι κανουν τα οιστρογονα και τα αντιοιστρογονα
για πες να μαθαινουμε και τιποτα.. :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
για πες να μαθαινουμε και τιποτα.. :)
Θα κανουμε ενα θεμα ξεχωριστο.αρκετοι θα διαφωνησουν μαζι μου επειδη καποια πραγματα δεν υπαρχουν γραμμενα καπου ακομα αλλα δεν πειραζει
Μετα απο 20 χρονια με τα serms κατι εμαθα και εγω παραπανω
 

le2der

Active Member
καλησπερα σε ολο τον κοσμο
εδω και καιρο μελεταω τα οιστρογονα και το ποσα πραγματα κανουν,επισης ειναι η 20η φορα στην ζωη μου χρησιμοποιω nolvadex.
δεν φανταζεστε τι κανουν τα οιστρογονα και τα αντιοιστρογονα
???? Γιατί χρησιμοποιείς nolvadex αν επιτρέπεται?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Σκληραδα σου έδωσε; Της gaspari δεν είναι αυτό;
Πολυ αποβολη υγρων σε συνδιασμο με διαιτα.αλλα πααααρα πολυ επιθετικο αδυνατισμα απο εκει που δεν εφευγε γραμμαριο χωρις αυτο.
Μιλαω για το φαρμακο το nolvadex και οχι συμπληρωμα.
 

Orionas

Member
Παίδες με την κρεατίνη έχετε εμπειρία; Διαβάζω στο νετ ότι αυξάνει την DHT και επιταχύνει τη τριχόπτωση. Υπάρχουν αναφορές και ενώ έλεγα να την αρχίσω το σκέφτομαι. Παρατήρησε κανείς κάτι τέτοιο; Αναφέρομαι στην κλασική μονοϋδρική (creapure).
 
Μπλουζα