Γυμναστηριο

Jakard

New Member
Απ: Γυμναστηριο

pathetic_loser είπε:
Και κατι ακομα....(σορυ αν γινομαι κουραστικος) :D
Τα παραπανω κιλα που ειχα μου αφησαν ''προικα'' ελαχιστα μεγαλυτερο στηθος
κ οταν παιρνω βαρος βαζω κ εκει.
Υπαρχει τροπος να το ξεφοτρωθω η' πιστευεις οτι αν χασω το επιπλεον λιπος δεν θα εχω προβλημα?

Δεν ειδα τι ειπες με τον σπυρο αν και σιγουρα θα στα ειπε καλα σαν 100σταρις θα σου πω εγω τι να κανεις για να καψεις λιπος. 30 λεπτα με 1 ωρα αεροβια την ημερα τυπου διαδρομο σε ταχυτητα αναλογη της αντοχης σου σκεψου οτι πρεπει να κανεις τζογκινγ και οχι τρεξιμο αλλα ουτε περπατημα δηλαδη να ιδρωνεις σινεχως χωρις ομως να φτασεις σε σημειο να αναπανεις υπερβολικα γρηγορα και να μην μπορεις να μιλησεις . 125-145 παλμους αν θες πιο εξειδηκευμενα εκει καις λιπος . Ενα 7.5-9.5 ταχυτητα αναλογα με τις αντωχες. μετα θα τρως λιγο . Εγω θυμαμαι εκανα ενα κολπο ετρωγα οτι ηθελα μεσημερι και πρωι βραδυ μονο corn flakes . Απο βαρι σκεψου να κανεις κικλικο προγραμμα για κανα μηνα και μετα αλλαξε το σε γραμμωση θα σου πει και ο γυμναστης σου αν εχει καμια ιδεα . Απο πρωτεινες Nectar Syntrax Whey protein για γραμωση , απο λιποτροπικα man scorcher αλλα μαλλον θα εχεις παρενεργειες το συγκεκριμενο απαγορευτικε στην αμερικη . Whatevah , good luck.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυμναστηριο

Άκης είπε:
Να ρωτήσω κάτι τους ποιο έμπειρους.
Τις μέρες που γυρνάω αργά από το γυμναστήριο (βασικά kick boxing κάνω, όχι βάρη), από την υπερένταση δεν με παίρνει ύπνος. Είναι το πρόγραμμα της σχολής έτσι για να πάω πχ νωρίτερα.
Γνωρίζει κανείς τι να παίρνω (φυτικό/φυσικό) για να χαλαρώνω;
Γιατί την άλλη μέρα στη δουλειά :sleep: και το boss :knup:
Johnson bedtime bath-το χρησιμοποίησα σε περιόδους έντονου stress με τέλεια αποτελέσματα
 

seeker

Verified MM member
Απ: Γυμναστηριο

Παιδια, κατι αυξησεις στη τεστοστερονη της ταξεως του 25% απο το avodart, θεωρητικα θα μας βοηθησουν γο γυμναστηριο ή θα εξισσοροπηθει η δραση λογω της πτωσης κατα 80% της DHT που ειναι και αυτη ανδρογονο;
 

nick354

New Member
Απ: Γυμναστηριο

Ακη θα σου προτεινα ενα ποτηρι γαλα σε συνδυασμο με ενα ντους με χλιαρο προσ κρυο νερο ν χαλαροσουν οι μυεις και σε 1 ωρα θα εισαι ετοιμος για υπνο!!
 

GK

New Member
Απ: Γυμναστηριο

Άκης είπε:
Να ρωτήσω κάτι τους ποιο έμπειρους.
Τις μέρες που γυρνάω αργά από το γυμναστήριο (βασικά kick boxing κάνω, όχι βάρη), από την υπερένταση δεν με παίρνει ύπνος. Είναι το πρόγραμμα της σχολής έτσι για να πάω πχ νωρίτερα.
Γνωρίζει κανείς τι να παίρνω (φυτικό/φυσικό) για να χαλαρώνω;
Γιατί την άλλη μέρα στη δουλειά :sleep: και το boss :knup:

Εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα με το που τελειώσει η προπόνηση να κάνεις διάδρομο ή ελειπτικό εάν έχεις πρόβλημα με γόνατα, κανένα 10-15 ώστε όταν γυρίσεις να κάνεις ένα ζεστό μπάνιο και να πέσεις κατευθείαν για ύπνο.




Παιδιά η κατανάλωση πρωτείνης δεν επιβαρύνει την τριχόπτωση ? Ειδικα διατροφές υψηλές σε πρωτείνες ? Εγώ μέγιστο να βγάλω 140 γρ την ημέρα, λέτε να επιβαρύνει ?
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

Προσωπικα θα σου μιλησω για την εμπειρια μου περυσι το καλοκαιρι,το μαλλι μου ηταν πιο γεματο με το που αρχισα γυμναστηριο παιρνωντας ομως 90%gold της on με bcaa καπακι ,παιρνοντας μια το πρωι μισο σκουπ κ εναμιση σκουπ μετα το γυμναστηριο , επισης επαιρνα κ το super pump το οποιο εχει πολλα μεσα δηλ. κρεατινη ταυρινη τετοστερονη κ.τλ. κ τοτε η αγωγη που εκανα για το μαλλι μου ηταν μονο spiro ,το αποτελεσμα ηταν στην αρχη ολα οκ κατα τον οκτωμβριο - νοεμβριο ειχα σταματησει κ τη spiro ειδα μια ξαφνικη αραιωση σοτους κροταφους που μου το λεγανε φιλοι μου :'( ,τωρα πραγματικα δεν ξερω αν ηταν η πρωτεινη που κατα 80-90% δεν νομιζω ,τωρα αν παιρνεις κ αλλα εκει πιστευω ναι θα εχεις προβλημα .
 
Απ: Γυμναστηριο

akishellas3 είπε:
Προσωπικα θα σου μιλησω για την εμπειρια μου περυσι το καλοκαιρι,το μαλλι μου ηταν πιο γεματο με το που αρχισα γυμναστηριο παιρνωντας ομως 90%gold της on με bcaa καπακι ,παιρνοντας μια το πρωι μισο σκουπ κ εναμιση σκουπ μετα το γυμναστηριο , επισης επαιρνα κ το super pump το οποιο εχει πολλα μεσα δηλ. κρεατινη ταυρινη τετοστερονη κ.τλ. κ τοτε η αγωγη που εκανα για το μαλλι μου ηταν μονο spiro ,το αποτελεσμα ηταν στην αρχη ολα οκ κατα τον οκτωμβριο - νοεμβριο ειχα σταματησει κ τη spiro ειδα μια ξαφνικη αραιωση σοτους κροταφους που μου το λεγανε φιλοι μου :'( ,τωρα πραγματικα δεν ξερω αν ηταν η πρωτεινη που κατα 80-90% δεν νομιζω ,τωρα αν παιρνεις κ αλλα εκει πιστευω ναι θα εχεις προβλημα .
η πρωτεινη δεν επηρεαζει καθολου.. αντιθετα μερικες φορμουλες εχουν και βιταμηνες μεσα οποτε μονο καλο κανει
τωρα για το super pump π πηρες.. επηρεαζει αλλα οχι σε μεγαλο βαθμο
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

Σε τοπικ που αφορα το tribulus κ αφορα κ αυτο το τοπικ ,οπως εχει υποει παλι εδω , επισημανθηκε οτι οταν φτανουμε στο max των δυναμεων μας οταν σηκωνουμε βαροι δεν κανει κ τοσο καλο για τα μαλλακια μας κ εγω ρωτω .
Oποτε ειναι καλο πριν παω γυμναστηριο να παρω εκεινη την στιγμη φινα δηλ. καμια δυο ωρες πιο πριν η να βαλω καμια ωρα πιο πριν κανα τοπικο dht στα μαλια ?
Θα ηταν προτιμοτερω αυτο ?
 

msc

New Member
Απ: Γυμναστηριο

Αρχισα να παιρνω πρωτεινη απο την amway περιεκτηκοτητας 85% αλλα λεει οτι το 75% απο πρωτεινη σογιας και το 25% απο πρωτεινη γαλακτος και εχω διαβασει απο το φορουμ οτι η σογια μειωνει τον αριθμο των σπερματοζωαριων.Εν τω μεταξυ παιρνω και φινα μηπως στο τελος καταληξω αδερφη νοσοκομα????
 

GK

New Member
Απ: Γυμναστηριο

Παιδιά μία απλή ερώτηση, υπάρχει περίπτωση η τριχόπτωση να έχει επιβαρυνθεί επειδή εδώ και 6 χρόνια πηγαίνω γυμναστήριο και μάλιστα τα 4 τελευταία πηγαίνω 5-6 ημέρες την εβδομάδα, χωρίς συμπληρώματα διατροφής και βιταμίνες ? (Τα κιλά προοδευτικά ανεβαίνουν κατά την διάρκεια της χρονιάς καθώς και η ένταση)
Γένικα ο σίδηρος μου είναι, επειδή δεν θυμάμαι τα ακριβή όρια, π.χ εάν οι φυσιολογικές τιμές είναι 100-400 εμένα εδώ και 3 χρόνια που κάνω ε.αίματος είναι στο 130-156 max .
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυμναστηριο

GK είπε:
Παιδιά μία απλή ερώτηση, υπάρχει περίπτωση η τριχόπτωση να έχει επιβαρυνθεί επειδή εδώ και 6 χρόνια πηγαίνω γυμναστήριο και μάλιστα τα 4 τελευταία πηγαίνω 5-6 ημέρες την εβδομάδα, χωρίς συμπληρώματα διατροφής και βιταμίνες ? (Τα κιλά προοδευτικά ανεβαίνουν κατά την διάρκεια της χρονιάς καθώς και η ένταση)
Γένικα ο σίδηρος μου είναι, επειδή δεν θυμάμαι τα ακριβή όρια, π.χ εάν οι φυσιολογικές τιμές είναι 100-400 εμένα εδώ και 3 χρόνια που κάνω ε.αίματος είναι στο 130-156 max .
δεν θα επιβαρυνθει,αρκει να μην φερνεις τον εαυτο σου στα ακρα,ενα λαθως που καναμε ολοι οσοι πηγαιναμε γυμναστηριο ειναι αυτο,βαζαμε περισσοτερη ενταση απο οσο επρεπε,τα οφελει ομως ειναι τα ιδια ειτε γυμναζεσαι με 60% ενταση ειτε με 99%,η μονη διαφορα ειναι οτι στην δευτερη περιπτωση πας γυρευοντας για να τραυματιστεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GK

New Member
Απ: Γυμναστηριο

kapamarou είπε:
δεν θα επιβαρυνθει,αρκει να μην φερνεις τον εαυτο σου στα ακρα,ενα λαθως που καναμε ολοι οσοι πηγαιναμε γυμναστηριο ειναι αυτο,βαζαμε περισσοτερη ενταση απο οσο επρεπε,τα οφελει ομως ειναι τα ιδια ειτε γυμναζεσαι με 60% ενταση ειτε με 99%,η μονη διαφορα ειναι οτι στην δευτερη περιπτωση πας γυρευοντας για να τραυματιστεις.

Καλά από τραυματισμούς έχω αρκετούς, ειδικά όμους και γόνατα, δελτοειδείς κτλ
αλλά δουλέυω αρκετά σε ένταση και με ελάχιστο ύπνο (<8ωρο) και η διατροφή είναι αρκετά ελειπής, ούτε καν το 80% των απαιτούμενων πρωτενινικών gr δεν συμπληρώνω.
Πάντως η λογική λέει ότι εφόσον τα βάρη καταναλώνουν αρκετό σίδηρο και γενικά βιταμίνες και δεν τις αναπληρώνεις + το κόστος από καθημερινή προπόνηση=τραυματίζεις τους μύες σου σε καθημερινή βάση + το σωματικό stress, νόμιζα ότι επιδεινώνουν..
 
Απ: Γυμναστηριο

magic810 είπε:
[quote author=GeorgeToumpa link=topic=614.msg11328#msg11328 date=1240424252]
Σήμερα ξεκίνησα κι εγώ γυμναστήριο guys σε ένα gymnasium, όχι τόσο για να χάσω κιλά, για γραμώσεις και για καλή φυσική κατάσταση κυρίως. Και από χθες έκοψα και το κάπνισμα :)

Γιωργο καλα εκανες φιλε........αλλα θα σε πιστεψω οταν μου το ξαναπεις σε ενα χρονο ;D
[/quote]

Έκοψα το κάπνισμα!! :D
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

Οσοι ξερουν το proviron το χρησιμοποιεις στον κυκλο για προστασια για γυναικομαστια κ απο κατω μπορουμε να το παιρνουμε εφοσον παιρνουμε proscar απο μονο του η ειναι μονο για κυκλο,επισης το proviron σε βοηθαει οσον αφορα τον προστατη οπως κ το proscar ?
1) Ενας απλος κυκλος σαν αρχη (μιας που δεν εχω ξανακανει εννοειται) μονο με τετοστερονη δεν θα δημιουργησει επιδινωσει στην τριχοπτωση ,αν ναι μπορει να την αναχαιτησει η δραση του proscar ?
2) Μονο για γραμμωση κ λιγη δυναμη μπορω να χρησιμοποιησω clenbut... με τετοστερονη πρεπει να συνδιασω κ κατι αλλο μαζι(anavar)? Μονο με αυτα τα δυο clen - tetoste. θα εχω επιπτωση στην τριχοπτωση ? Αν και παλι ναι το proviron με το proscar δεν θα βοηθησουν ?
Να μην κανω τιποτα κ να παω να μαμηθω :-* ?
Μονο για να χασω κατι κοιλακια στην κοιλιτσα ρε παιδια κ λιγο πιο πολυ σφιξιμο ;) ,clen- winny πειραζουν στην τριχοπτωση απο μονα τους η με αυτα που τα συνδιαζεις . Οποιος θελει κ P.m αν δεν μπορει εδω .
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

akishellas3 είπε:
Οσοι ξερουν το proviron το χρησιμοποιεις στον κυκλο για προστασια για γυναικομαστια κ απο κατω μπορουμε να το παιρνουμε εφοσον παιρνουμε proscar απο μονο του η ειναι μονο για κυκλο,επισης το proviron σε βοηθαει οσον αφορα τον προστατη οπως κ το proscar ?
1) Ενας απλος κυκλος σαν αρχη (μιας που δεν εχω ξανακανει εννοειται) μονο με τετοστερονη δεν θα δημιουργησει επιδινωσει στην τριχοπτωση ,αν ναι μπορει να την αναχαιτησει η δραση του proscar ?
2) Μονο για γραμμωση κ λιγη δυναμη μπορω να χρησιμοποιησω clenbut... με τετοστερονη πρεπει να συνδιασω κ κατι αλλο μαζι(anavar)? Μονο με αυτα τα δυο clen - tetoste. θα εχω επιπτωση στην τριχοπτωση ? Αν και παλι ναι το proviron με το proscar δεν θα βοηθησουν ?
Να μην κανω τιποτα κ να παω να μαμηθω :-* ?
Μονο για να χασω κατι κοιλακια στην κοιλιτσα ρε παιδια κ λιγο πιο πολυ σφιξιμο ;) ,clen- winny πειραζουν στην τριχοπτωση απο μονα τους η με αυτα που τα συνδιαζεις . Οποιος θελει κ P.m αν δεν μπορει εδω .

Θα μπορούσα να πω πάρα πολλά επί του θέματος αλλά λόγο έλλειψης χρόνου θα πω συνοπτικά τα ακόλουθα :

Ξέχνα τα ανδρογόνα αν θέλεις τα μαλλάκια σου.

Το Proviron μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε κύκλο αλλά ως αναβολικό είναι μη αποτελεσματικό λόγο του μικρού χρόνου ημίσιας ζωής που έχει. ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ αλλά super για το "καναρίνι" μας...

To Proscar ΔΕΝ μπορεί να σε προστατέψει από TESTO - WINNY - Proviron - Anavar.

Tο Αnavar είναι πιο Light καθώς οι ανδρογονικές του ιδιότητες είναι πιο μικρές αλλά και πάλι θα πρέπει να πληρώσεις μια μικρή περιουσία για να δεις αποτελέσματα μόνο από Anavar.

To μόνο ασφαλές για τα μαλλάκια μας από αυτά που αναφέρεις είναι η clen καθώς δεν ανήκει στα ανδρογόνα αλλά δεν μπορεί να δώσει και αναβολικές ιδιότητες. Απλά λόγο της αύξησης στη θερμοκρασία του σώματος κατά 0,2 βαθμούς προκαλεί μεγαλύτερες καύσεις. Προσοχή όμως μη μένεις "μέσα" για πάνω από 2 εβδομάδες συνεχόμενες ... θα πρέπει να διακόπτεις γιατί το σώμα προσαρμόζεται και η clen καθίσταται ανενεργή ....

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΙΚΑ : ΞΕΧΝΑ ΤΑ ΑΝΑΒΟΛΙΚΑ ΣΤΕΡΟΕΙΔΗ ΑΝ AΓΑΠΑΣ ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΣΟΥ ...

DON'T DO IT akishellas3 !!!
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

Eυχαριστω για τις απαντησεις παιδια ,οποτε αν χρησιμοποιουσα clen με anavar(αν βρω ) παιρνω προστατευτικα ? Αν παρω,ευχαριστω.
 

bullshit

Member
Απ: Γυμναστηριο

To πιο σημαντικό πάντως όπως αναφέρθηκε είναι η διατροφή. Χωρίς αυτή η γυμναστική δεν έχει κανένα αποτέλεσμα. Δεν είναι τρομερές οι θυσίες. Για το λίπος αν θέλουμε να φύγει πρέπει να αποφεύγουμε τους πολλούς υδατάνθρακες γενικά και κυρίως το βράδυ. Λέω πολλούς γιατί συνήθως τρώμε τεράστιες ποσότητες χωρίς να το καταλαβαίνουμε. Γλυκά, ψωμιά, μακαρόνια, πατάτες, ποτά όλα με μέτρο. Όσοι έχουν πρόβλημα με λίπος γύρω απο τη μέση μόνο, σε συνδυασμό με κοιλιακούς και ραχιαίους οπωσδήποτε και τη διατροφή που ανέφερα, μπορούν να δούν άμεσα αποτελέσματα.
 

Greg_m

New Member
Απ: Γυμναστηριο

GeorgeToumpa είπε:
[quote author=magic810 link=topic=614.msg11333#msg11333 date=1240426475]
[quote author=GeorgeToumpa link=topic=614.msg11328#msg11328 date=1240424252]
Σήμερα ξεκίνησα κι εγώ γυμναστήριο guys σε ένα gymnasium, όχι τόσο για να χάσω κιλά, για γραμώσεις και για καλή φυσική κατάσταση κυρίως. Και από χθες έκοψα και το κάπνισμα :)

Γιωργο καλα εκανες φιλε........αλλα θα σε πιστεψω οταν μου το ξαναπεις σε ενα χρονο ;D
[/quote]

Έκοψα το κάπνισμα!! :D
[/quote]

:D :D :D
εγώ το έχω κόψει 3 μήνες. άσχετο 8)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυμναστηριο

και εγώ το μείωσα στα 4 κάθε μέρα....
και πέταξα μια κοιλούμπα με τις μπύρες του ch. leage/play offs :tease:
 
Μπλουζα