Γυμναστηριο

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

Optimum Nutrition 100% Whey Gold Standard 5lb
100% Whey Protein - Gold Standard 5lb

http://www.predatornutrition.com/pd-100-whey-protein---gold-standard.cfm

Καλη απο οτι εχω διαβασει σε αλλο φορουμ περι bodybuilding πως τη βλεπεται εσεις παιδια ,επισης πειτε κ καμια isolate αν ξερετε .
Ρε Πανο bcaa συμπληρωμα που βρισκεις ?
Βρηκα αυτο http://www.predatornutrition.com/pd-instantized-bcaa-creatine-60-servings.cfm παρα ειναι ?

Επισης δεξτροζη μετα την προπονηση για μενα κανει η ειναι ακομα νωρις ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akishellas3

Well-Known Member

Pierre

Member
Απ: Γυμναστηριο

akishellas3 είπε:
http://www.biovea.net/product_detail.aspx?PID=1588&CID=0

αυτη τη πρωτεινη ειναι κ για τι κανει πιο πολυ ?Ειναι οκ?

Επισης παιζει μια διαφημιση για το MEGA CLA 1200 εγω βρηκα

αυτο http://www.predatornutrition.com/pd-cla-180-softgels.cfm

κανει τιποτα αυτο,το εχει δωκιμασει κανεις το CLA γενικως?

Η συγκεκριμένη πρωτείνη, αποτελεί No1 στις πωλήσεις στην Αμερική.
Την έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές, με πολύ καλα αποτελέσματα σε μυική γράμμωση.
Είναι Whey(Από ορό γάλακτος), ίσως η καλύτερης ποιότητας κατηγορία πρωτεϊνης.
Περιέχει 4 διαφορετικά είδη παρασκευής whey, αυτά είναι:

* Microfiltered Whey Protein Isolates
* Ion-Exchange Whey Protein Isolates
* Ultrafiltered Whey Protein Concentrate
* HydroWhey Hydrolyzed Whey Peptides

Παρέχει ένα ευρύ φάσμα αμινοξέων, μεταξύ των οποίων και γλουταμίνη(περίπου 4 γρ), ένα αμινοξύ απαραίτητο για την μυική αποκατάσταση σου.
Εξαιτίας της σχετικά υψηλής περιεκτικότητας της σε Microfiltered Whey Protein Isolates και Ion-Exchange Whey Protein Isolates(2 τύποι πρωτείνης που απορροφούνται ταχεώς απο τον οργανισμό σου), είναι πολύ σημαντικό, να την λαμβάνεις μέσα στα πρώτα 20 λεπτά, μετά την προπόνησή σου.
Η γεύση της είναι πολύ καλή(η φράουλα τα σπάει) και η διαλυτότητά της εξαιρετική(διαλύεται και σε shaker).
Πρίν την αγοράσεις, τσέκαρε για τα συστατικά της, μήπως είσαι αλλεργικός σε κάποια απο αυτά.

Όσο για το CLA...ολα τα λεφτά, όχι μόνο για απώλεια λίπους, αλλά και για καλή υγεία γενικότερα. Περισσότερα διάβασε εδώ
http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=636

Και μην ξεχνάς το τρίπτυχο
1. Άσκηση
2. Καλός ύπνος
3. Σωστή Διατροφή
 

Άκης

Administrator
Απ: Γυμναστηριο

ΝΑ ρωτήσω τι είναι ακριβώς τα λιποτροπικά; Έχει πάρει κανείς;
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

Pierre στην παραθεση μου λες για την πρωτεινη απο την BIOVEA ?

η της Οptimum Nutricion - 100% Whey Protein - Gold Standard 5lb ?
Διοτη πιο καθαρη δεν ειναι η δευτερη ?



edit

ΟΚ .Για την ΟΝ εγραφες απλα ειχες παραθεση της biovea,thanks.
 
Απ: Γυμναστηριο

Hello :)
Ρε παιδιά το καθημερινό ποτό σε κάνει σκεμπεδάκι?? Έχω διαφωνία εδώ με έναν φίλο μου.
 

Teri

New Member
Απ: Γυμναστηριο

GeorgeToumpa είπε:
Hello :)
Ρε παιδιά το καθημερινό ποτό σε κάνει σκεμπεδάκι?? Έχω διαφωνία εδώ με έναν φίλο μου.

Για παρατήρησε τις κοπελίτσες που εργάζονται στα "μπαρ ψυχαγωγίας" τι κοιλίτσες έχουν απο τα καθημερινά ποτάκια εκεί..
 

geofish

New Member
Απ: Γυμναστηριο

Το καθημερινό ποτό σου κάνει σκεμπεδακι. Ο λόγος είναι η αιθυλική αλκοόλη (οινόπνευμα) που έχουν τα ποτά. 1 γρ αιθυλικής αλκοόλης αποδίδει στον οργανισμό 7 θερμίδες και μάλιστα θερμίδες όχι άμεσα διαθέσιμες για τον οργανισμό με αποτέλεσμα οι θερμίδες αυτές να μετατρέπονται σε λίπος. Χοντρικά με ένα παράδειγμα, ένα ποτό που πίνεις στο μπαρ έχει περίπου 50ml αν βάλεις ότι έχει 40 % οινόπνευμα άρα μιλάμε για 20 ml οινόπνευμα Χ 7 θερμίδες μας κάνουν 140 θερμίδες μόνο με ένα ποτό, αν δε παράλληλα τρως και ξηροκαρπια η πατατάκια μαζί που είναι γεμάτο στις θερμίδες καταλαβαίνεις τι γίνεται.
 

Pierre

Member
Απ: Γυμναστηριο

Άκης είπε:
ΝΑ ρωτήσω τι είναι ακριβώς τα λιποτροπικά; Έχει πάρει κανείς;

Άκη,

Τα λιποτροπικά, αποτελούν σκευάσματα(πές συμπληρώματα διατροφής), τα οποία έχουν θερμογενείς και διεγερτικές ιδιότητες. Βασικός στόχος τους, είναι η αύξηση(συνήθως απότομη) του μεταβολισμού, η μείωση της ορεξης και επομένως η μέγιστη κάυση του λίπους.

Τα σκευάσματα αυτά, :-\, ενδέχεται να περιέχουν:
1. Αμινοξέα με λιποτροπικές ιδιότητες όπως καρνιτίνη και μεθιονίνη
2. Βιταμινες με λιποτροπικές ιδιότητες όπως η χολίνη και η C.
3. Αποστάγματα φυτών και καρπών με λιποτροπικές ιδιότητες όπως: Green Tea, Garcinia, Guarana, Grapefruit...
4. Άλλες ουσίες όπως ινοσιτόλη, CLA, λεκιθίνη και φυσικά ΜΠΟΛΙΚΗ καφείνη...

'Εχω δοκιμάσει στο παρελθόν το Hydroxycut της Muscletech. Κάθε φορά που πήγαινα gym...ίδρωνα κίολας απο τις διατάσεις! Για πρώτη φορά είχα φτάσει 10% στις λιπομετρήσεις με 75 κιλά βάρους! Στο gym έκανα διάδρομο και νόμιζα ότι έτρεχα σε μαραθώνιο!Το βράδυ είχα τρελή υπερένταση και αυπνίες(μάλλον λόγω της καφείνης). Γενικά, επιδρούν στο νευρικό σύστημα. Θα πρέπει να λαμβάνονται 30-60 λεπτά πρίν την προπόνηση. Η λήψη τους αφυδατώνει τον οργανισμό, γι'αυτό απαιτείται μεγαλύτερη λήψη νερού, κατά την διάρκεια της προπόνησης.

Εάν αποφασίσεις να χρησιμοποιήσεις κάποιο, ΠΡΟΣΟΧΗ να μην εμπεριέχουν εφεδρίνη και απαραιτήτως να έχουν έγκριση απο Ε.Ο.Φ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Γυμναστηριο

Δηλαδή κομένο το ποτό για να φανούν οι κοιλιακοί ε? ::)

Για γράμωση ξέρει κανείς μετά το γυμναστήριο τρώμε ή όχι? Για όγκο ξέρω ότι πρέπει να τρώμε.
 

Pierre

Member
Απ: Γυμναστηριο

GeorgeToumpa είπε:
Δηλαδή κομένο το ποτό για να φανούν οι κοιλιακοί ε? ::)

Για γράμωση ξέρει κανείς μετά το γυμναστήριο τρώμε ή όχι? Για όγκο ξέρω ότι πρέπει να τρώμε.

Μετά το γυμναστήριο, θα πρέπει να λαμβάνεις ένα γεύμα πλούσιο σε πρωτείνες, βιταμίνες, ιχνοστοιχεία και με λίγους υδατάνθακες.Ο οργανισμός σου, μετά την γυμναστική, θα χρειαστεί επιπλέον διατροφικά στοιχεία, για να επανέλθει στην αρχική του κατάσταση.

Εγώ, για γράμμωση, αμέσως μετά την προπόνηση, λαμβάνω ένα ισοτονικό υγρό, για άμεση αποκατάσταση των υδατανθράκων(σάκχαρα-υψηλό γλουκαιμικό φορτίο) και των ηλεκτρολυτών.

Μετά από 25-30 λεπτά, λαμβάνω ένα γεύμα 100% καθαρής πρωτείνης WHEY ISOLATE, καθώς και μια πολυβιταμίνη. O συγκεκριμένος τύπος WHEY πρωτείνης, απορροφάται ταχέως απο τον οργανισμό σου, αναπληρώνοντας άμεσα το ΜΥΙΚΟ σου ιστό.
Σημαντικό...αυτό που λαμβάνεις μετά την γυμναστική, να μην εμπεριέχει λίπη.

Εναλλακτικά απο τα παραπάνω, μπορείς να φας ένα γιαούρτι 2%, ή ένα τοστ με γαλοπούλα και ανθότυρο.
 

magic810

New Member
Απ: Γυμναστηριο

Pierre είπε:
[quote author=GeorgeToumpa link=topic=614.msg12921#msg12921 date=1243465794]
Δηλαδή κομένο το ποτό για να φανούν οι κοιλιακοί ε? ::)

Για γράμωση ξέρει κανείς μετά το γυμναστήριο τρώμε ή όχι? Για όγκο ξέρω ότι πρέπει να τρώμε.

Μετά το γυμναστήριο, θα πρέπει να λαμβάνεις ένα γεύμα πλούσιο σε πρωτείνες, βιταμίνες, ιχνοστοιχεία και με λίγους υδατάνθακες.Ο οργανισμός σου, μετά την γυμναστική, θα χρειαστεί επιπλέον διατροφικά στοιχεία, για να επανέλθει στην αρχική του κατάσταση.

Εγώ, για γράμμωση, αμέσως μετά την προπόνηση, λαμβάνω ένα ισοτονικό υγρό, για άμεση αποκατάσταση των υδατανθράκων(σάκχαρα-υψηλό γλουκαιμικό φορτίο) και των ηλεκτρολυτών.

Μετά από 25-30 λεπτά, λαμβάνω ένα γεύμα 100% καθαρής πρωτείνης WHEY ISOLATE, καθώς και μια πολυβιταμίνη. O συγκεκριμένος τύπος WHEY πρωτείνης, απορροφάται ταχέως απο τον οργανισμό σου, αναπληρώνοντας άμεσα το ΜΥΙΚΟ σου ιστό.
Σημαντικό...αυτό που λαμβάνεις μετά την γυμναστική, να μην εμπεριέχει λίπη.

Εναλλακτικά απο τα παραπάνω, μπορείς να φας ένα γιαούρτι 2%, ή ένα τοστ με γαλοπούλα και ανθότυρο.
[/quote]

Ωραιος ο Pierre.... ;) ενημερωμενος.....
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυμναστηριο

akishellas3 είπε:
Καλη απο οτι εχω διαβασει σε αλλο φορουμ περι bodybuilding πως τη βλεπεται εσεις παιδια ,επισης πειτε κ καμια isolate αν ξερετε .
Ρε Πανο bcaa συμπληρωμα που βρισκεις ?


Επισης δεξτροζη μετα την προπονηση για μενα κανει η ειναι ακομα νωρις ?

reflex micro whey isolate ΕΔΩ
Bcaas ΕΔΩ

και η δεκτροζη καλη ειναι ειναι παρα πολλα που μπορει να παρει κανεις
υπαρχουν και zma ειναι γενικα να μην μπλεξεις πολυ πολυ χιχιχ γιατι μετα τα θες ολα
 

Pierre

Member
Απ: Γυμναστηριο

Ακη, η Whey Gold είναι πάρα πολύ καλή για τα λεφτά της.

Το site που σου προτείνει ο Παναγιώτης (http://www.discount-supplements.co.uk/) είναι απο τα καλύτερα ευρωπαικά...
Έχω ψωνίσει αρκετές φορές...Κάνει περίπου 7-10 εργάσιμες να έρθει.
Επίσης για παραγγελίες άνω των 300 ευρώ, δεν σου χρεώνει μεταφορικά! ;)

Εάν πάντως αποφασίσεις να κάνεις ποτέ μια τόσο μεγάλη παραγγελία, θα σου πρότεινα να ψωνίσεις απο Αμερική...και συγκεκριμένα απο εδώ

http://www.bodybuilding.com/store/index.html

Το site τα σπάει...έχει οτι συμπλήρωμα μπορείς να φανταστείς, σε τιμές πολύ πιο χαμηλές απο τις ευρωπαικές. Βέβαια τα μεταφορικά είναι ακριβά, αλλά σε μεγάλες παραγγελίες συμφέρει απίστευτα, διότι το κόστος μεταφοράς αυξάνεται λιγότερο όσο αυξάνεται το ποσό της παραγγελίας. Συνήθως, για παραγγελίες άνω των 300 δολλαρίων, ξεκινάει να συμφέρει + η τρελή ποικιλία απο συμπληρώματα.
Για να μην σου τα κρατήσει το τελωνείο, διαλέγεις την 2η μέθοδο πληρωμής-International Post service 7-14 ημέρες.

Τσέκαρέ το...εγώ εκεί ψωνίζω πλέον. ;)
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

Ρε παιδια εχω μπερδευτει τελικα η πρωτεινη εννοειται την παιρνουμε μετα τα βαρη αλλα ποσο πρωτεινη πρεπει να περνω? ενα scoop? Χτες μου ηρθε η gold whey 100% isolate πηρα ενα scoop μετα το γυμναστηριο την ανακατεψα με γαλα(γευση φραουλα-τρομερη γευση λες κ επεινα milk seik :p) κ με βαρυνε ρε γαμωτο .τι λετε εσεις καθε ποτε παιρνετε κ σε ποση ποσοτητα?
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Γυμναστηριο

Παιδια το λεω αυτο διοτι απο 77 κιλα εχω πεσει σε 73,500 χωρις ιδιαιτερο κοπο απλα με σωστη διατροφη δηλαδη προσπαθω να τρωω κατι καθε 3-4 ωρες(επισης προσπαθο το πρωινο μου με βασιλικος πολτος κ υστερα 2 φρυγανιες μαρμελαδα-2 με μελι),νερακι περισσοτερο,υστερα γυμναστηριο οπου κανω βαρη κ υστερα αεροβικη (με την αεροβικη στις αρχες πολυ τρεξιμο - με το περασμα των ημερων πιο λιγο 8) ).Το βραδυ κατι ελαφρυ ,συνηθως σαλατουλα.
Που βασικο πιστευω ειναι επισης πως οταν αρχισει ο οργανισμος σου ζηταει φαγητο να μην τον αφηνεις ετσι να τρως εκεινη την ωρα ,οχι του σκασμου φυσικα .
Με λιγα λογια αυτο φοβαμαι τωρα που ειμαι πανω στην γραμμωση-διαιτα με αυτην την πρωτεινη αν παιρνω ενα σκουπ μετα τα βαρη -αεροβικη υπαρχει περιπτωση να ξαναπαρω κιλα ? Να ειναι υπαιτια η πρωτεινη ?
 
Μπλουζα