Γνώμη για κλινικές μμ εξωτερικού 2

oreo

Well-Known Member
Χμμ να σου πω την αληθεια η hairline εχει πολύ έντονες τρίχες στην πρωτη γραμμη. Αν δείς τα μαλλιά του στο πλάι πανω απο τις φαβορίτες η έξοδος της τρίχας απο το δέρμα είναι πιο smooth. Νόμιζω έτσι πρέπει να είναι και στην hairline. Αυτό ειναι δυνατόν να επιτευχθει ?
Σχεδίασε την hairline σου με το μαρκαδόρο (όχι ανεξίτηλο) στο σημείο που θέλεις, πάρε μια διαφάνεια και αποτύπωσε το σχέδιο ώς την κενή περιοχή που πρέπει να καλύψεις. πάρε 1 μιλιμετρέ χαρτί 1x1 cm , βρες ta cm2 που πρέπει να καλύψεις, κάνε την διαίρεση με τα 3000g που σου προτείνονται και δες αν είναι ρεαλιστικό η μή το πλάνο με βάση τις προσδοκίες σου , αλλά και την πυκνότητα που θα προκύψει. Με το να φαντάζεσαι που μπορεί να πάει η γραμμή της hairline είσαι 5 βήματα πίσω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Thanos92

Active Member
Σχεδίασε την hairline σου με το μαρκαδόρο (όχι ανεξίτηλο) στο σημείο που θέλεις, πάρε μια διαφάνεια και αποτύπωσε το σχέδιο ώς την κενή περιοχή που πρέπει να καλύψεις. πάρε 1 μιλιμετρέ χαρτί 1x1 cm , βρες ta cm2 που πρέπει να καλύψεις, κάνε την διαίρεση με τα 3000g που σου προτείνονται και δες αν είναι ρεαλιστικό η μή το πλάνο με βάση τις προσδοκίες σου , αλλά και την πυκνότητα που θα προκύψει. Με το να φαντάζεσαι που μπορεί να πάει η γραμμή της hairline είσαι 5 βήματα πίσω.
Όταν μαζέψω τα υλικά θα το κάνω. Απλά δεν έχω εμπειρία με αυτή την διαδικασία και μπορεί να κάνω λάθος στη σχεδίαση. Πάντως πιστευω οτι με την εμπειρία της κλινικής και τις φωτογραφιες που εχω στείλει, μπορεί να γίνει ενα πολύ καλο αποτέλεσμα στο θέμα πυκνότητας και φυσικότητας. Και η ποιοτητα της τρίχας μου ευτυχως ειναι πολυ καλή.
Επίσης, ευχαριστώ για την επισυμανση να μην σχεδιάσω πάνω στο κεφάλι μου με ανεξίτηλο μαρκαδορο <3
@Thanos92 στον συγκεκριμενο γιατρο κατεβαζεις hairline αφοβα, θα συμφωνησω με τον @MaleCyprus, hairline στα 7,5-8 να φαινεται φυσικη και οταν εισαι 50+
Δεν είμαι σιγουρος οτι έχω καταλαβει απο ποιό σημείο ακριβώς να ξεκινάει το μέτρημα? απο την κορυφή των φρυδιών ?
 

gerakas8

New Member
@jersey πίστεψε με ποντάρω ότι και στην περίπτωση του Τιρκάλα πλην ελαχίστων περιπτώσεων θα είναι σαν την φάση του aldo που λες ..Θα απέχουν από την πραγματικότητα και κάποια κατά πολύ μαλιστα από τις φωτογραφίες...
@aeratos28 και εσύ και εγώ και όλο το φόρουμ έχει μια εμπάθεια με τον γνωστό γιατρό...Σε φαση που για 10 να φταίει θα του καταλογίσουμε 12...Όχι τοσο αδικαιολόγητα βέβαια γιατί έχει τον γνωστό χαρακτήρα αλλά και πάλι η υπερβολή είναι υπερβολη...Αλλά ποιος μου λέει ότι το καλό παιδί δεν έχει δώσει γραμμή ή απλά έπεισε να μην μπαίνουν αποκαλυπτικές φώτο καθώς τουλάχιστον 2 μέλη του έχουν αρνηθεί επ αυτού με την ίδια στάση?Ίσως το έκαναν για χάρη του γιατί είναι συμπαθητικός ή ίσως γιατί δεν ήξεραν τι έπρεπε να πάρουν οπότε θεωρητικά είναι καλυμμένοι...
Για να μην πάω με το χτίσιμο που του έγινε με παχιά λόγια σε σαθρά θεμέλια και κάποιοι το πλήρωσαν ακριβά...
Είπαμε αν είναι καλό παιδί ας του πάρουμε ποδήλατο που λέει και ο Λάρι...
Καλησπερα, προσπαθω να καταλαβω στο νημα τι ακριβως εννοειτε για Τυρκαλα. Γενικοτερα εχω δει καλα λογια αλλα εδω βλεπω καποιες αναφορες που με προβληματιζουν. Θα το συνιστουσατε? Σε σχεση με Αναστασακη; Συγνωμη εχω ανοιξει αλλο νημα για την αποφαση μου αυτη απλα ακομα ειμαι αναμεσα στους 2 και οι αναφορες εδω σε αυτο το νημα που δεν ειναι και τοσο θετικες με προβληματιζουν λιγο για τον Τυρκαλα.
 

giannis1991

Well-Known Member
@gerakas8 Ψαξε στο φορουμ,δες νηματα,πηγαινε δες τους απο κοντα αν μπορεις και η επιλογη δικη σου...
Αυτο που θα σου πω εκτος απο καλη τυχη ειναι οτι δεν θα διαλεγα κανεναν,και οι 2 ειναι ικανοι για κατι πολυ καλο αλλα και το αντιθετο και τελος ο ενας απο τους 2 εχει αναλυθει πληρως εδω μεσα και σταυρωθει δικαιως ενω ο αλλος παρολα τα απιστευτα λαθη και για μενα την υποπτη συμπεριφορα μεσω των πελατων του απολαμβανει απο καποια μεν μελη σκοπιμα μια ασυλια και απο αλλα ενα ιδιοτυπο ''ενα δυο τριο ωπ το ριξα στο σορολοπ''...
 

gerakas8

New Member
Εχω ψαξει σχεδον ολα τα νηματα. Βλεπω αλλου Α αλλου Ω. Χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν αλλα ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του. Απο την μια λεμε τον Χ γιατρο πολυ καλο απο την αλλη τον σταυρωνουμε. Με οσα εχω διαβασει για ΚΑΝΕΝΑΝ γιατρο εντος Ελλαδας δεν υπαρχει μια καθαρη αποψη ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ. Δεν ξερω αν το εχουμε αναγαγει σε πυρηνικη φυσικη, απλα το οτι ενας γιατρος ειναι ικανος για το καλυτερο και το χειροτερο ειναι σαν να μιλαμε για μπασκεμπολιστα και το ποσα 3ποντα θα βαλει σε ενα ματς. Μηπως τα αποτελεσματα που βλεπουμε και δεν ειναι τοσο καλα σε καποιους εχουν να κανουν και με τα δεδομενα του ασθενη;; Και ο Γιακουμπ αν του ερχοταν ασθενης με 4 βουλωμενες αρτηριες στα 89 του χρονια με βαρος 100 κιλα παιζει και να τον "εχανε" στο χειρουργειο..τι θα λεγαμε δεν συνιστω τον Γιακουμπ;
Ειλικρινα δεν ειναι επι του προσωπικου το μηνυμα, γενικοτερα μιλαω για το ολο θεμα και μεσα στην απογνωση μου να αντιληφθω σε γενικες γραμμες αν ενας ειναι καλος ή εστω απλα αν πετας ή οχι τα λεφτα σου χωρις να κολλαω σε εναν αεναο κυκλο σκεψεων/συζητησεων να ο ενας αυτο να ο αλλος αυτο....
 

JimKan1

Well-Known Member
Με οσα εχω διαβασει για ΚΑΝΕΝΑΝ γιατρο εντος Ελλαδας δεν υπαρχει μια καθαρη αποψη ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ.
Ενας καλος γιατρος κανει τα εξης

1. Σοβαρη και λεπτομερη αναλυση δοτριας
2. Προσαρμογη πλανου αποκαταστασης του ασθενη βαση κληρονομικοτητας, φαρμακευτικης αγωγης και miniaturisation που διασφαλιζει αποθεμα για ολη την ζωη του ασθενη.
3. Εξηγει αναλυτικα στον ασθενη του ακριβως τι να περιμενει σαν αποτελεσμα και ακουει προσεκτικα τα θελω του και τις απαιτησεις του.

Τοποθετηση μοσχευματων σε σωστες γωνιες κτλπ δεν τα αναφερω καν γιατι δεν θεωρω πως πρεπει να ειναι καλος καποιος γιατρος για να το κανει, απλα ανω του μετριου.

Α και το οτι κανενας δεν απορριπτει ασθενη σε αντιθεση με τις κλινικες εξωτερικου μαλλον απανταει στο ερωτημα σου για τα δεδομενα του ασθενη.

Οποτε καταλαβαινεις οτι οι εγχωριοι γιατροι χαρακτηριζονται στην καλυτερη ως μετριοι, εκτος και αν ξερεις καποιον που πληρει τις παραπανω προυποθεσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

JimKan1

Well-Known Member
Όταν μαζέψω τα υλικά θα το κάνω. Απλά δεν έχω εμπειρία με αυτή την διαδικασία και μπορεί να κάνω λάθος στη σχεδίαση. Πάντως πιστευω οτι με την εμπειρία της κλινικής και τις φωτογραφιες που εχω στείλει, μπορεί να γίνει ενα πολύ καλο αποτέλεσμα στο θέμα πυκνότητας και φυσικότητας. Και η ποιοτητα της τρίχας μου ευτυχως ειναι πολυ καλή.
Επίσης, ευχαριστώ για την επισυμανση να μην σχεδιάσω πάνω στο κεφάλι μου με ανεξίτηλο μαρκαδορο <3

Δεν είμαι σιγουρος οτι έχω καταλαβει απο ποιό σημείο ακριβώς να ξεκινάει το μέτρημα? απο την κορυφή των φρυδιών ?
2066AA88-C61D-4C02-9EAD-A2D260FA648D.jpeg
Οι περισσοτεροι μετρανε απτην πρασινη γραμμη, καποιοι αλλοι αναμεσα απτη πρασινη και τη μπλε, μικρη η διαφορα οπως και να χει
 

Kostas97

Well-Known Member
Εχω ψαξει σχεδον ολα τα νηματα. Βλεπω αλλου Α αλλου Ω. Χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν αλλα ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του. Απο την μια λεμε τον Χ γιατρο πολυ καλο απο την αλλη τον σταυρωνουμε. Με οσα εχω διαβασει για ΚΑΝΕΝΑΝ γιατρο εντος Ελλαδας δεν υπαρχει μια καθαρη αποψη ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ. Δεν ξερω αν το εχουμε αναγαγει σε πυρηνικη φυσικη, απλα το οτι ενας γιατρος ειναι ικανος για το καλυτερο και το χειροτερο ειναι σαν να μιλαμε για μπασκεμπολιστα και το ποσα 3ποντα θα βαλει σε ενα ματς. Μηπως τα αποτελεσματα που βλεπουμε και δεν ειναι τοσο καλα σε καποιους εχουν να κανουν και με τα δεδομενα του ασθενη;; Και ο Γιακουμπ αν του ερχοταν ασθενης με 4 βουλωμενες αρτηριες στα 89 του χρονια με βαρος 100 κιλα παιζει και να τον "εχανε" στο χειρουργειο..τι θα λεγαμε δεν συνιστω τον Γιακουμπ;
Ειλικρινα δεν ειναι επι του προσωπικου το μηνυμα, γενικοτερα μιλαω για το ολο θεμα και μεσα στην απογνωση μου να αντιληφθω σε γενικες γραμμες αν ενας ειναι καλος ή εστω απλα αν πετας ή οχι τα λεφτα σου χωρις να κολλαω σε εναν αεναο κυκλο σκεψεων/συζητησεων να ο ενας αυτο να ο αλλος αυτο....
Οι συγκεκριμενοι δύο έχουν αποδειχθει τουλάχιστον ικανοί. Σε σχέση δηλαδή με άλλους εντο Ελλάδος δεν πετάς τα λεφτά σου.

Τώρα η επιλογή σου εξαρτάται και από πολλές παραμέτρους. Π.χ. τι nw είσαι? Αν είσαι μεγάλο nw θεωρώ πως είναι καλύτερη επιλογή ο Αναστασακης.

Αν είσαι μικρότερο nw - hairline ο Τυρκαλας ειναι περισσότερο στα δικά μου γούστα.

Από εκεί και πέρα θα μπορούσαμε να πούμε περισσότερα εφόσον έκανες μια επίσκεψη και στους δύο και σου έδιναν το πλανο τους.
 

giannis1991

Well-Known Member
@gerakas8 Δεν παρεξηγούμαι ούτε το παίρνω επί προσωπικού,δεν τίθεται θεμα απλά θα κλείσω λέγοντας σου ότι αν είχες τη γνώση να διακρίνεις τι σωστό κάνει ο κάθε γιατρός και τι λάθος(σε πολλές περιπτώσεις εγκληματικής φύσεως για την "τέχνη"του ) θα μπορούσες να διακρίνεις και ότι αυτό που λες δεν έχει αντίστοιχη εφαρμογή στις μεταμοσχεύσεις...Και πολλές φορές δεν μιλάω καν για το αποτέλεσμα...Σε αυτό παίζουν πολλοι παράγοντες όπως λες...Πολύ πιο πριν όμως παίζει η εξέταση,η διάγνωση,το πλάνο κτλπ
Επίσης έχοντας τη γνώση δες, τα αρνητικά που τους προσάπτει κάποιος αντιστοιχούν στην πραγματικότητα?Το ίδιο και για τα θετικά βέβαια ....Τώρα για λόγια και συγκρίσεις που έχουν ειπωθεί από 1-2 με στοιχεία μυθοπλασίας και τον εξυμνούν σαν θεό και από άλλους αποκρύψεις στοιχείων και αποτελεσμάτων αυτο its up to you να το βρεις ..Ευτυχώς στο φόρουμ τα έχουν δει πολλοί και χαίρομαι για αυτό...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chris34

Active Member
Οι συγκεκριμενοι δύο έχουν αποδειχθει τουλάχιστον ικανοί. Σε σχέση δηλαδή με άλλους εντο Ελλάδος δεν πετάς τα λεφτά σου.

Τώρα η επιλογή σου εξαρτάται και από πολλές παραμέτρους. Π.χ. τι nw είσαι? Αν είσαι μεγάλο nw θεωρώ πως είναι καλύτερη επιλογή ο Αναστασακης.

Αν είσαι μικρότερο nw - hairline ο Τυρκαλας ειναι περισσότερο στα δικά μου γούστα.

Από εκεί και πέρα θα μπορούσαμε να πούμε περισσότερα εφόσον έκανες μια επίσκεψη και στους δύο και σου έδιναν το πλανο τους.

Με το κοστος ανα μοσχευμα που εχει ο Αναστασ πας και κυπρο και εξωτερικο. Μαλιστα η κυπρος μπορει να βγαινει και πιο φθηνη.
Δεν βλεπω λοιπον να ειναι καλη επιλογη. Ξεχνας και τα παρατραγουδα που ειχε με μελη που δεν πηραν το αποτελεσμα που επρεπε.
 

witcher

Well-Known Member
Στη σύγκριση αυτών των δύο γιατρών θα πρέπει να λάβουμε υπόψιν και το τι χρεώνει ο καθένας για να δούμε αν αξίζει αυτά που προσφέρει. Ο Τυρκαλας χρεώνει 1 ευρώ το graft και κάνει όλη την επέμβαση μόνος του, ο Αναστ*σακ*ς χρεώνει με τις τιμές του Λορεντσο στην Ελλάδα και αναλαμβάνει να κάνει μόνο τις τομές ενώ τα υπόλοιπα οι νοσηλεύτριες.

Επομένως θα πρέπει να δούμε και αν αξίζει ο καθένας αυτά που χρεώνει για να οριστεί ως "καλή επιλογη".

Στις τιμές που χρεώνει ο Αναστ*σακ*ς μπορείς να πας σε πολύ καλύτερες και ασφαλέστερες επιλογές όπως στον Λορέντζο εδώ Ελλάδα ή στον Bisanga ή σε άλλες πολύ καλές κλινικές του εξωτερικού ή και Κύπρο με λιγότερα λεφτά..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Με το κοστος ανα μοσχευμα που εχει ο Αναστασ πας και κυπρο και εξωτερικο. Μαλιστα η κυπρος μπορει να βγαινει και πιο φθηνη.
Δεν βλεπω λοιπον να ειναι καλη επιλογη. Ξεχνας και τα παρατραγουδα που ειχε με μελη που δεν πηραν το αποτελεσμα που επρεπε.
Γιατι η Κυπρος ειναι απαραιτητα καλυτερη επιλογη;
 

Chris34

Active Member
Γιατι η Κυπρος ειναι απαραιτητα καλυτερη επιλογη;
Γενικα δεν θεωρω τον Αναστασ καλη επιλογη. οχι μονο σε σχεση με την κυπρο. Αν παει κατι στραβα παιζει να μπλεξεις και με δικαστηρια. αυτο εχουμε δει εως τωρα. Κανω λαθος;
Και οι τιμες του πολυ υψηλες χωρις λογο.
 

gerakas8

New Member
Γενικα δεν θεωρω τον Αναστασ καλη επιλογη. οχι μονο σε σχεση με την κυπρο. Αν παει κατι στραβα παιζει να μπλεξεις και με δικαστηρια. αυτο εχουμε δει εως τωρα. Κανω λαθος;
Δεν τον εχω δει αυτο καπου εδω. Σιγουρα δεν βρηκα το αντιστοιχο νημα. Μπορεις να το βαλεις εδω; Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Chris34

Active Member
Δεν τον εχω δει αυτο καπου εδω. Σιγουρα δεν βρηκα το αντιστοιχο νημα. Μπορεις να το βαλεις εδω; Ευχαριστω εκ των προτερων.
Διαβασε το φορουμ φιλε μου για τις κλινικες που σε ενδιαφερει. Ο καθενας παιρνει τα ρισκα του και ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση. Ολες οι πληροφοριες ειναι εδω μεσα. Μπες παρουσιασεις μεταμοσχευσεων και δες αποτελεσματα απο τις κλινικες που σε ενδιαφερουν.
 

Kostas97

Well-Known Member
Γενικα δεν θεωρω τον Αναστασ καλη επιλογη. οχι μονο σε σχεση με την κυπρο. Αν παει κατι στραβα παιζει να μπλεξεις και με δικαστηρια. αυτο εχουμε δει εως τωρα. Κανω λαθος;
Και οι τιμες του πολυ υψηλες χωρις λογο.
Εγω το συμπερασμα που εβγαλα ειναι οτι οπως και οι υπολοιπες κλινικες ετσι και αυτος οταν κατι πηγε στραβα προτεινε επιδιορθωση. Ετσι πιθανως εκανε και ο Τυρκαλας σε ενα περιστατικο του προσφατο που δεν πηγε καλα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Δε γινεται μια κλινικη να εχει κοσμο και να στελνει ολους στα δικαστηρια οπως εδω εχουμε αφησει να εννοηθει. Απλα αυτο συμφερει οσους θελουν να στελνουν πελατεια στο καλο παιδι.
Ομως το φορουμ δε μπορει συνεχως να κανει διαφημιση σε καποιον και δυσφημιση αλλου.

Δηλαδη ας πουμε με τα μεχρι τωρα περιστατικα το συμπερασμα που βγαλατε καποιοι ειναι οτι στην Ελλαδα ο Αναστασακης δεν ειναι καλη επιλογη. Συνεπως Τυρκαλας και οι υπολοιποι παραγουν αρκετα ανωτερα αποτελεσματα.

Ο Τυρκαλας ανεβαζει καπου τα αποτελεσματα του ωστε να τα δουμε? Δηλαδη δεν μπορουμε να μιλαμε για κορυφαιες ικανοτητες και πολυ καλη επιλογη και να μην υπαρχει ενα site που να το αναδεικνυει.
Ειδαλλως μιλαμε για μυθο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Δεν τον εχω δει αυτο καπου εδω. Σιγουρα δεν βρηκα το αντιστοιχο νημα. Μπορεις να το βαλεις εδω; Ευχαριστω εκ των προτερων.
Πανε απο κοντα, μιλα τους. Και ζητα να σου δειξουν περιστατικα τους!!!! Αν εινια δυνατον επειδη συχνα πυκνα πανε περιστατικα απο κοντα για να δουν την πορεια της μεταμοσχευσης τους, ρωτα μερα να πας και απο εκει να τα δεις live!!!

Στο τελος θα εχεις βγαλει συμπερασμα.
 
Μπλουζα