Γνώμη για κλινικές μμ εξωτερικού 2

Thanos92

Active Member
Ότι καλύτερο εύχομαι Thanos92.
Από εδώ όντως όπως είπε και ο @Kostas97 , φαίνεται η δυναμική που θέλει να χτίσει ο Φρείτας πριν την επέμβαση. Χαρακτηριστικό της Ισπανικής σχολής, που φορτώνουν με όλα τα δυνατά όπλα.
Αν και υπερβολική η χρήση ντούτας, ίσως από τη στιγμή που παίζει με άτομο κάτω των 40, και που μόλις τώρα ξεκίνα τη φίνα, να έβαλε και την ντούτα, για να "καλύψει" τυχόν κύματα της αλωπεκίας που ξεκινούν στα early 30s.
Προσωπικά στη θέση σου θα έπαιζα με φίνα 1mg/day, και αν μπορείς και τοπική μινόξ Χ1.
Δεν είχε χρειαστεί να τους πω οτι έτσι και αλλιώς έχω αρχίσει να παίρνω φίνα. Τοπική μινοξ είχα δοκιμάσει παλιά στους κροτάφους και hairline και μου έβγανε κοκκινίλα σε όλη την γραμμή λόγω σμηγμ δερματίτιδας και την σταμάτησα. Και γενικά δεν έχω την υπομονή ούτε θέλω να μπώ στη δέσμευση να βάζω λοσιόν στο κεφάλι μια ζωή και να έχω στο μυαλό μου ότι πρέπει να λουστώ την επόμενη. Γενικά εγω και τοπικές θεραπείες μακριά. Θα μείνω μόνο στη φίνα προς το παρόν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα συμφωνησω με τους προλαλήσαντες. Θα σε συμβούλευα μόνο να μην πεις ότι ΔΕΝ τα παίρνεις γιατί παίζει να μην κάνεις μμ και να χάσεις την προκαταβολή.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Χαρακτηριστικό της Ισπανικής σχολής, που φορτώνουν με όλα τα δυνατά όπλα.
Αν και υπερβολική η χρήση ντούτας, ίσως από τη στιγμή που παίζει με άτομο κάτω των 40, και που μόλις τώρα ξεκίνα τη φίνα, να έβαλε και την ντούτα, για να "καλύψει" τυχόν κύματα της αλωπεκίας που ξεκινούν στα early 30s.
Προσωπικά στη θέση σου θα έπαιζα με φίνα 1mg/day, και αν μπορείς και τοπική μινόξ Χ1.

Γιατί δεν λέμε την αλήθεια; Είναι αχρείαστα όλα αυτά και ειδικά η duta σε έναν 30ρι NW3 χωρίς επιθετική τριχοπτωση. Όσο σφάλμα είναι να μην δίνεις φίνα όταν την χρειάζεσαι άλλο τόσο είναι να δίνεις τα πάντα αδιακρίτως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vagosx

Well-Known Member
Πάντως ρε φιλε οι Ισπανοί είναι κορυφη γενικά.
Πέρα του ότι στον τομέα των μμ είναι για μένα η πρώτη χώρα παγκοσμίως, μου αρέσουν επίσης πολύ και σαν πολιτισμός αλλά και σαν κουλτούρα.

Κορυφαίο επίσης στο χαρτί της φαρμακευτικής αγωγής που έστειλε ο Freitas αυτό γράφει από κάτω, ώρες επικοινωνίας 10 με 2 και 4 με 8.
Διάλειμμα καθημερινό φαντάζομαι για φαγητάκι, ξεκούραση και καλοπέραση. Ακριβώς όπως θα έπρεπε να κάνουμε όλοι, δηλαδη και να δουλεύουμε, αλλά και να καλοπερνάμε.

Γενικώς οποίος πάει Ισπανία και κυριως Μαδρίτη δεν υπάρχει περίπτωση να μην λατρέψει τους Ισπανούς και τον τρόπο ζωής τους.
 

Thanos92

Active Member
Γιατί δεν λέμε την αλήθεια; Είναι αχρείαστα όλα αυτά και ειδικά η duta σε έναν 40ρι NW3 χωρίς επιθετική τριχοπτωση. Όσο σφάλμα είναι να μην δίνεις φίνα όταν την χρειάζεσαι άλλο τόσο είναι να δίνεις τα πάντα αδιακρίτως.
30 καλέ μικρούλης ακομα :p
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Γιατί δεν λέμε την αλήθεια; Είναι αχρείαστα όλα αυτά και ειδικά η duta σε έναν 30ρι NW3 χωρίς επιθετική τριχοπτωση. Όσο σφάλμα είναι να μην δίνεις φίνα όταν την χρειάζεσαι άλλο τόσο είναι να δίνεις τα πάντα αδιακρίτως.
Συμφωνώ ότι είναι αχρείαστα.
Μπορεί όμως κάποιος να διασφαλίσει 100% την μη επιθετικότητα της τριχόπτωσης πριν τα 35-40;
Προσωπικά έχουν δει πολλά τα μάτια μου να γίνονται σε άτομα μέσα στη δεκαετία 30-40 που ήταν και NW2 μέχρι τα 30.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όταν γίνουν όλα αυτά και δεις ότι χάνεις έδαφος να τα πάρεις, η ΑΑ δεν είναι δηλητηρίαση, την προλαβαίνεις. Να τα παίρνεις προληπτικά δεν είναι σωστό.
 

vagosx

Well-Known Member
Πάντως μια και μιλαμε για κλινικές εξωτερικού, νομίζω ότι εδώ και πολλά χρόνια ο πλέον κορυφαίος γιατρός με φοβερή διαχείριση δοτριας, πολύ υψηλές πυκνοτητες και φυσικότητα εφάμιλλη και καλύτερη των μαμα μαλλιών πρέπει να είναι ο Dr Konior.
 

Thanos92

Active Member
Πάντως μια και μιλαμε για κλινικές εξωτερικού, νομίζω ότι εδώ και πολλά χρόνια ο πλέον κορυφαίος γιατρός με φοβερή διαχείριση δοτριας, πολύ υψηλές πυκνοτητες και φυσικότητα εφάμιλλη και καλύτερη των μαμα μαλλιών πρέπει να είναι ο Dr Konior.
Στο Σικάγο ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά. Όλα καλά με τον Freitas, κλειστηκε το ραντεβου και επίσημα. Και μου έστειλαν κάποια εξτρα αρχεία. Ένα απο αυτά ειναι αυτο που έχω επισυνάψει….Να επισυμάνω εδω οτι είμαι 30, ΝW3 με πολύ μαλλι γενικά και χωρις να έχω επιθετική ΑΑ. Επίση έχω αρχίσει εδω και ένα μήνα να παιρνω φινα 1mg χωρις καμία παρενέργεια μεχρι στιγμης. Και τώρα μου λένε να πάρω όλα αυτά…Και πραγματικά δεν νομιζω οτι θέλω να αρχισω και duta και oral μινο…και ούτε καταλαβαίνω το λόγο. δηλαδη καπου ελεος.
Ωραίος φιλε..Για το πρόβλημα σου που θες να φτιάξεις το μπροστινό μέρος νομίζω έκανες την καλύτερη επιλογή από Ισπανία με την επιλογή του Freitas. Με την φίνα πιστεύω είσαι μια χαρά, και αν θες προσθέτεις και την όραλ μίνοξ.
 

Thanos92

Active Member
Ωραίος φιλε..Για το πρόβλημα σου που θες να φτιάξεις το μπροστινό μέρος νομίζω έκανες την καλύτερη επιλογή από Ισπανία με την επιλογή του Freitas. Με την φίνα πιστεύω είσαι μια χαρά, και αν θες προσθέτεις και την όραλ μίνοξ.
Άμα έχεις χαμηλή πίεση επιτρέπεται να πάρεις oral minox ? (δεν σκεφτομαι να ξεκινησω, απλα ρωτάω)
 

witcher

Well-Known Member
Άμα έχεις χαμηλή πίεση επιτρέπεται να πάρεις oral minox ? (δεν σκεφτομαι να ξεκινησω, απλα ρωτάω)
νομίζω καλύτερα όχι, αφού η μινοξιδίλη ειναι φάρμακο που ρίχνει την πίεση γενικά. Αυτή ηταν και η αρχική χρήση της από το στόμα.
 

JimKan1

Well-Known Member
Πάντως μια και μιλαμε για κλινικές εξωτερικού, νομίζω ότι εδώ και πολλά χρόνια ο πλέον κορυφαίος γιατρός με φοβερή διαχείριση δοτριας, πολύ υψηλές πυκνοτητες και φυσικότητα εφάμιλλη και καλύτερη των μαμα μαλλιών πρέπει να είναι ο Dr Konior.
Με 14$ το graft
 

Thanos92

Active Member
Ρε παιδιά έχω πάθεια πλάκα με τα αποτελέσματα αυτου του γιατρού…Χτες τον ανακάλυψα…Πως σας φαίνεται σε σχέση με τον Freiras ;;


 

JimKan1

Well-Known Member
Ρε παιδιά έχω πάθεια πλάκα με τα αποτελέσματα αυτου του γιατρού…Χτες τον ανακάλυψα…Πως σας φαίνεται σε σχέση με τον Freiras ;;


Θεωρειται η καλυτερη κλινικη στην Ολλανδια, ωστοσο σε καμια περιπτωση δεν ειναι σε επιπεδο Couto-Freitas-Ferreira κτλπ. Ενας γιατρος που δεν παραγει σταθερα καλα αποτελεσματα σε ανεξαρτητα περιστατικα για τουλαχιστον 4-5 χρονια δεν ειναι αξιοπιστη επιλογη.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ρε παιδιά έχω πάθεια πλάκα με τα αποτελέσματα αυτου του γιατρού…Χτες τον ανακάλυψα…Πως σας φαίνεται σε σχέση με τον Freiras ;;


Μείνε στο Φρείτας, όπως πολύ σωστά κλείδωσες αδελφέ.
Εξαιρετική η επιλογή σου ήδη, μένει να σου κάνει πράξη τις προσδοκίες σου.
 
Μπλουζα