Γνώμη για κλινικές μμ εξωτερικού 2

ManCyprus87

Well-Known Member
Όπως έχουν πει και τα υπόλοιπα παιδιά, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς για την απόδειξη της πληρωμής σου.
Από τη στιγμή που τα εμβάσματα θα γίνουν μέσω τραπεζών σε συγκεκριμένους λογαριασμούς, είναι όλα καταγεγραμμένα.
Πόσα grafts θα μπουν και πόσο είναι το συνολικό ποσό;
Εάν θες βάλε και το υπόλοιπο του pdf να το δούμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Thanos92

Active Member
Όπως έχουν πει και τα υπόλοιπα παιδιά, δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς για την απόδειξη της πληρωμής σου.
Από τη στιγμή που τα εμβάσματα θα γίνουν μέσω τραπεζών σε συγκεκριμένους λογαριασμούς, είναι όλα καταγεγραμμένα.
Πόσα grafts θα μπουν και πόσο είναι το συνολικό ποσό;
Εάν θες βάλε και το υπόλοιπο του pdf να το δούμε.
Η πρωτη σελιδα του pdf λέει ποσα τριχοθυλακια θα μπουν (3000 follicles), το κόστος 8.900 και δείχνει ενα τυπικό (οχι προσωποποιημενο) σχεδιαγραμμα με τις περιοχες στο κεφάλι. Και τα παρακατω

This budget includes:
- Medical and nursing staff fees.
- Operating room Local anesthesia.
- Postoperative check-ups (3, 6 and 12 months).
- From the 3rd month 1 session of Hair Mesotherapy will be included.

Επίσης επειδη με είχες ρωτήσει, μου έγραψαν οτι το extraction γίνεται manual
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Κοίταξε, το σπάσιμο γίνεται για την φοροδιαφυγή τους, όπως και η αποφυγή 'κανονικής' απόδειξης, κάτι που είναι συνήθης πρακτική στις πλαστικές επεμβάσεις. Προχώρα άφοβα.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Η πρωτη σελιδα του pdf λέει ποσα τριχοθυλακια θα μπουν (3000 follicles), το κόστος 8.900 και δείχνει ενα τυπικό (οχι προσωποποιημενο) σχεδιαγραμμα με τις περιοχες στο κεφάλι. Και τα παρακατω

This budget includes:
- Medical and nursing staff fees.
- Operating room Local anesthesia.
- Postoperative check-ups (3, 6 and 12 months).
- From the 3rd month 1 session of Hair Mesotherapy will be included.

Επίσης επειδη με είχες ρωτήσει, μου έγραψαν οτι το extraction γίνεται manual
Θεωρώ πολύ καλό το κόστος για το επίπεδο του γιατρού.
Αν θες δείξε μας το σχεδιάγραμμα για να καταλάβουμε σε πόση περίπου περιοχή θα κατανεμηθούν τα 3000 τριχοθυλάκια.
Επίσης θετικό είναι ότι το extraction θα είναι manual, δε ξέρουμε φυσικά εάν είναι εξ'ολοκλήρου manual ή έχει και κάποιο ποσοστό motorized.
 

JimKan1

Well-Known Member
Τουρκία ελάχιστες από τις κυριολεκτικά χιλιάδες κλινικές κάνουν σοβαρή δουλειά, έχουν λίστα στο ξενέζικο το φόρουμ αν ψήνεσαι να διαβάσεις παραπάνω.
Πες μου καλυτερη ελληνικη κλινικη απο Pekiner, Cinik και HLC
 

JimKan1

Well-Known Member
Οι περισσότερες τουρκικες κλινικές είναι φασον δουλειά. Μπες να σου μεταφέρουμε τόσα να πάρουμε ότι είναι να πάρουμε και έφυγες. Καλύτερη δουλειά μπορείς να πάρεις και στην Ελλάδα η εξωτερικό.
Απλά Τουρκία λόγω του ότι είναι τόσες πολλές οι κλινικές έχουν ξεφτυλισει και τις τιμές. ( Με την ανάλογη ποιότητα φυσικά) δεν τους πιάνεις κορόιδο.

Πες μου καλυτερη ελληνικη κλινικη απο Pekiner, Cinik και HLC

Οτι παιρνεις Ελλαδα απο τις top παιρνεις και Τουρκια απο τις μετριες(οχι απο τα mills) οπως nowhairtime και hairofistanbul.
 

Thanos92

Active Member
Θεωρώ πολύ καλό το κόστος για το επίπεδο του γιατρού.
Αν θες δείξε μας το σχεδιάγραμμα για να καταλάβουμε σε πόση περίπου περιοχή θα κατανεμηθούν τα 3000 τριχοθυλάκια.
Επίσης θετικό είναι ότι το extraction θα είναι manual, δε ξέρουμε φυσικά εάν είναι εξ'ολοκλήρου manual ή έχει και κάποιο ποσοστό motorized.
Να στο ανεβάσω το σχεδιάγραμμα αλλα δεν έχω καταλάβει αν αφορά εμένα η ειναι γενικό. Αν αφορα εμένα δεν καταλαβαινω τι λέει
 

Συνημμένα

  • EC271869-7EC8-4296-9140-6210AE269887.jpeg
    EC271869-7EC8-4296-9140-6210AE269887.jpeg
    146.9 KB · Προβολές: 71

ManCyprus87

Well-Known Member
Γiα γενικό σχεδιάγραμμα μου φαίνεται αυτό, καθώς δείχνει όλες τις περιοχές στο κεφάλι.
Και εσένα από oτι κατάλαβα θα ακουμπήσεις μόνο frontal, mid και hairline.
 

kollaps

Member
Όταν οι κλινικές λένε corrective repair εννοούν αφαίρεση μοσχευμάτων από προηγούμενη ΜΜ και τοποθέτησή τους αλλού;
 

Thanos92

Active Member
Γiα γενικό σχεδιάγραμμα μου φαίνεται αυτό, καθώς δείχνει όλες τις περιοχές στο κεφάλι.
Και εσένα από oτι κατάλαβα θα ακουμπήσεις μόνο frontal, mid και hairline.
ναι εγω εχω κενη ολη την περιοχη Α και λιγο την B1 μπροστα μπροστα
 

ManCyprus87

Well-Known Member
ναι εγω εχω κενη ολη την περιοχη Α και λιγο την B1 μπροστα μπροστα
ΟΙ κροτάφοι σου όπως τα λες και εαν κατάλαβα ορθά δεν έχουν ανοίξει μέχρι πίσω στις περιοχές Β2.
Χωρίς φυσικά να έχουμε δει φωτογραφία σου, και με όσα λες, φαίνεται ότι τα 3000 θα τα στριμώξει με καλές πυκνότητες σε μικρή σχετικά περιοχή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Thanos92

Active Member
ΟΙ κροτάφοι σου όπως τα λες και εαν κατάλαβα ορθά δεν έχουν ανοίξει μέχρι πίσω στις περιοχές Β2.
Χωρίς φυσικά να έχουμε δει φωτογραφία σου, και με όσα λες, φαίνεται ότι τα 3000 θα τα στριμώξει με καλές πυκνότητες σε μικρή σχετικά περιοχή.
Οι κροταφοι μου έχουν πάει πίσω 2 δάχτυλα και στις δύο πλευρές. Δεν ξέρω αν πιάνω περιοχή B2. Έχω ανεβάσει νήμα με φωτογραφίες μου κανα χρόνο πριν. Έχω ελάχιστη διαφορα με τότε στα μπροστά σημείαα. Μόνο στο mid εχει χειροτερέψει λίγο, εκει που λεει B1 και μόνο στην μυτουλα μπροστα. Το vertex ανοιξε λίγο περισσοτερο αλλα με την φινα που ξεκίνησα πιστευω να κλείσει.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Το ξαναείδα το νήμα που άνοιξες και το θυμήθηκα.
Αρκετά μικρή η περιοχή κάλυψης, και σε συνδυασμό με τη σπαστή-σγουρή σου τρίχα, τα 3000 που σου είπε νομίζω θα σε υπερκαλύψουν για ένα πολύ δυνατό αποτέλεσμα.
Το πάττερν, η τρίχα σου, και ο τρόπος που εξελίσσεται η αλωπεκία πάνω σου, μου θυμίζουν πάρα πολύ τη δική μου περίπτωση. Φυσικά εγώ έχω αρκετά μεγαλύτερη περιοχή, καθώς μετά τα "ορμονικά όργια" της ΑΑ στην ηλικιακή περίοδο 30-35, έχει πάει πιο ψηλά το μέτωπο και πιο πίσω οι κροτάφοι, καθώς και αποδυνάμωση και άνοιγμα στο crown.
Το χερλαιν σου πόσο κάτω θα στο κατεβάσει; Σε πόσο ύψος είναι τώρα από τη μέση των φρυδιών;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Thanos92

Active Member
Το ξαναείδα το νήμα που άνοιξες και το θυμήθηκα.
Αρκετά μικρή η περιοχή κάλυψης, και σε συνδυασμό με τη σπαστή-σγουρή σου τρίχα, τα 3000 που σου είπε νομίζω θα σε υπερκαλύψουν για ένα πολύ δυνατό αποτέλεσμα.
Το πάττερν, η τρίχα σου, και ο τρόπος που εξελίσσεται η αλωπεκία πάνω σου, μου θυμίζουν πάρα πολύ τη δική μου περίπτωση. Φυσικά εγώ έχω αρκετά μεγαλύτερη περιοχή, καθώς μετά τα "ορμονικά όργια" της ΑΑ στην ηλικιακή περίοδο 30-35, έχει πάει πιο ψηλά το μέτωπο και πιο πίσω οι κροτάφοι, καθώς και αποδυνάμωση και άνοιγμα στο crown.
Το χερλαιν σου πόσο κάτω θα στο κατεβάσει; Σε πόσο ύψος είναι τώρα από τη μέση των φρυδιών;
Δεν έχουμε μιλήσει για το πόσο κάτω θα μου κατεβάσει την hairline…Ισως αυτό θα γίνει όταν πάω εκεί. Παντως επειδή πάντα είχα γωνία στους κροταφους (και πριν αρχισει η ΑΑ) θα του πω οτι θέλω έκεινο το σχήμα και οχι μια ευθεία γραμμή. Αν πατησεις το link που αφηνω κατω, η φωτο που δειχνει πως ημουν το 2012 ειναι η γραμμη της hairline που θέλω. Επίσης, και τώρα αν ζαρώσω το μέτωπο, φαίνεται η γραμμή που ξεκίναγε η παλιά hairline. Δες την φωτο που ανέβασα και πες μου αν το βλέπεις. Γίνεται και σε αλλους αυτό ; :p

Νομιζω ειναι στα 10 εκ απο την μεση των φρυδιων τωρα (αν το μετραω σωστα)

 

Συνημμένα

  • 140A6235-EAC0-4492-A30C-0FC5F56FC4C0.jpeg
    140A6235-EAC0-4492-A30C-0FC5F56FC4C0.jpeg
    391.3 KB · Προβολές: 80

ManCyprus87

Well-Known Member
Σωστά σκέφτεσαι για το σχήμα της χερλαιν να μην είναι ευθεία.
Όπως δείχνεις τη παλιά χερλαιν σου στα 20, ακόμη και τότε δεν ήταν ευθεία, άρα αν κάνεις ευθεία χερλαιν τώρα στα 30 σου δε θα ταιριάζει, καθώς θα δημιουργήσεις κάτι που δεν είχες ποτέ, σπάζοντας τη φυσικότητα και σπαταλώντας και αχρείαστα grafts.
Στη θέση σου δε θα κατέβαινα με τίποτα κάτω από τα 7.5-8cm, με το βλέμμα και στο μέλλον, καθώς είσαι μόλις 30.
Θα ζητούσα όπως είπες μια χερλαιν που να μην ευθεία, και με micro-regulations να μπαίνεις συντηρητικά προς τα μέσα.
Ταιριάζει και καλύτερα στο στενόμακρο σχήμα του προσώπου σου πιστεύω.

Δες πιο κάτω αν θες μια τέτοια χερλαιν, σε ένα άτομο 33 χρονών, όπου μπηκε συντηρητικά με micro-regulations.
Εδώ στο τέλος βγήκε εκπληκτικό το αποτέλεσμα λόγω και του blend που έγινε ανάμεσα στις μαύρες και τις άσπρες τρίχες.
Τουλάχιστο στα δικά μου μάτια κέντησε εδώ (όπως και σε αρκετά άλλα φυσικά), και πολύ δύσκολα καταλάβει κάποιος ότι έγινε ΜΜ.
 

vagosx

Well-Known Member
Πες μου καλυτερη ελληνικη κλινικη απο Pekiner, Cinik και HLC

Οτι παιρνεις Ελλαδα απο τις top παιρνεις και Τουρκια απο τις μετριες(οχι απο τα mills) οπως nowhairtime και hairofistanbul.
Jim ο Pekiner και η HLC είναι top world class κλινικές δεν έχουν σχέση με Τουρκία, κλπ.
 

Thanos92

Active Member
Σωστά σκέφτεσαι για το σχήμα της χερλαιν να μην είναι ευθεία.
Όπως δείχνεις τη παλιά χερλαιν σου στα 20, ακόμη και τότε δεν ήταν ευθεία, άρα αν κάνεις ευθεία χερλαιν τώρα στα 30 σου δε θα ταιριάζει, καθώς θα δημιουργήσεις κάτι που δεν είχες ποτέ, σπάζοντας τη φυσικότητα και σπαταλώντας και αχρείαστα grafts.
Στη θέση σου δε θα κατέβαινα με τίποτα κάτω από τα 7.5-8cm, με το βλέμμα και στο μέλλον, καθώς είσαι μόλις 30.
Θα ζητούσα όπως είπες μια χερλαιν που να μην ευθεία, και με micro-regulations να μπαίνεις συντηρητικά προς τα μέσα.
Ταιριάζει και καλύτερα στο στενόμακρο σχήμα του προσώπου σου πιστεύω.

Δες πιο κάτω αν θες μια τέτοια χερλαιν, σε ένα άτομο 33 χρονών, όπου μπηκε συντηρητικά με micro-regulations.
Εδώ στο τέλος βγήκε εκπληκτικό το αποτέλεσμα λόγω και του blend που έγινε ανάμεσα στις μαύρες και τις άσπρες τρίχες.
Τουλάχιστο στα δικά μου μάτια κέντησε εδώ (όπως και σε αρκετά άλλα φυσικά), και πολύ δύσκολα καταλάβει κάποιος ότι έγινε ΜΜ.
Χμμ να σου πω την αληθεια η hairline εχει πολύ έντονες τρίχες στην πρωτη γραμμη. Αν δείς τα μαλλιά του στο πλάι πανω απο τις φαβορίτες η έξοδος της τρίχας απο το δέρμα είναι πιο smooth. Νόμιζω έτσι πρέπει να είναι και στην hairline. Αυτό ειναι δυνατόν να επιτευχθει ?
 

vagosx

Well-Known Member
Θανο κρίνοντας από τις φωτο και δεδομένου ότι κυριως χρειάζεσαι αποκατάσταση hairline θεωρω ότι δε θα μπορούσες να κανεις καλύτερη επιλογή. Ο συγκεκριμένος γιατρός κάνει κατά τη γνώμη ίσως τις πιο φυσικές hairline παγκοσμίως και κατά βάση τις τελειώνει με τη μια πιάνοντας μεγάλες πυκνοτητες και πολύ ωραία φυσικότητα.
 

JimKan1

Well-Known Member
Σωστά σκέφτεσαι για το σχήμα της χερλαιν να μην είναι ευθεία.
Όπως δείχνεις τη παλιά χερλαιν σου στα 20, ακόμη και τότε δεν ήταν ευθεία, άρα αν κάνεις ευθεία χερλαιν τώρα στα 30 σου δε θα ταιριάζει, καθώς θα δημιουργήσεις κάτι που δεν είχες ποτέ, σπάζοντας τη φυσικότητα και σπαταλώντας και αχρείαστα grafts.
Στη θέση σου δε θα κατέβαινα με τίποτα κάτω από τα 7.5-8cm, με το βλέμμα και στο μέλλον, καθώς είσαι μόλις 30.
Θα ζητούσα όπως είπες μια χερλαιν που να μην ευθεία, και με micro-regulations να μπαίνεις συντηρητικά προς τα μέσα.
Ταιριάζει και καλύτερα στο στενόμακρο σχήμα του προσώπου σου πιστεύω.

Δες πιο κάτω αν θες μια τέτοια χερλαιν, σε ένα άτομο 33 χρονών, όπου μπηκε συντηρητικά με micro-regulations.
Εδώ στο τέλος βγήκε εκπληκτικό το αποτέλεσμα λόγω και του blend που έγινε ανάμεσα στις μαύρες και τις άσπρες τρίχες.
Τουλάχιστο στα δικά μου μάτια κέντησε εδώ (όπως και σε αρκετά άλλα φυσικά), και πολύ δύσκολα καταλάβει κάποιος ότι έγινε ΜΜ.
@Thanos92 στον συγκεκριμενο γιατρο κατεβαζεις hairline αφοβα, θα συμφωνησω με τον @MaleCyprus, hairline στα 7,5-8 να φαινεται φυσικη και οταν εισαι 50+
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Χμμ να σου πω την αληθεια η hairline εχει πολύ έντονες τρίχες στην πρωτη γραμμη. Αν δείς τα μαλλιά του στο πλάι πανω απο τις φαβορίτες η έξοδος της τρίχας απο το δέρμα είναι πιο smooth. Νόμιζω έτσι πρέπει να είναι και στην hairline. Αυτό ειναι δυνατόν να επιτευχθει ?
Εντάξει, σίγουρα εαν μπορούσε να βρει και πιο soft/smooth τριχοθυλάκια εκεί στην πρώτη σειρά ίσως να έβγαινε ακόμη πιο εντυπωσιακό. Εξαρτάται και τι είχε στη δότρια όμως - τέτοιου είδους τριχοθυλάκια (λεπτά, smooth, slow growing) εξάγονται συνήθως από περιοχές κάτω από το αυτί-πλάγια που πληρούν τέτοια χαρακτηριστικά, εάν και εφόσον υπάρχουν.
Από τη στιγμή που του δημιούργησε τέτοιου μοναδικού επιπέδου χερλαιν με ακανόνιστα σχηματάκια, έσπασε αυτό το συνηθισμένο "ριγάρισμα" που βλέπουμε στις πλείστες ΜΜ.
Αλλά εντάξει ας μην τα θέλουμε και όλα επακριβώς όπως τα είχε η φύση - God is no one.
 
Μπλουζα