Mελλοντική μμ σε κλινική Εξωτερικού (De Freitas κλπ) (Ισπανία)

Ρε συ ομως μέχρι πότε θα παίρνεις φινα ? Εμένα αυτο με προβληματιζει επίσης...Πρεπει να το παιρνεις για ΠΑΝΤΑ. Θα εισαι 75 χρονων και θα παιρνεις φινα ? Και αν επισκιάσει θεματα με τον προστάτη και δεν ξερεις οτι κατι γίνεται εκει κατω ?
την θεραπεία δεν την σταματάς ΠΟΤΕ, όταν φτάσεις σε ηλικία που πρέπει να εξετάσεις τον προστάτη σου, ενημερώνεις τους γιατρούς ότι παίρνεις φίνα. Ούτως ή άλλως η φίνα είναι φάρμακο για την θεραπεία του προστάτη. Στο αίμα μένει 48 ώρες στους ιστούς παραπάνω. Στα 75 φίλε, δεν ξέρω αν θα με απασχολεί το μαλλί μου, στα 29 όμως στα 30 και ως 50 σίγουρα. Επίσης, προσωπικά την σταματάω ανά κάποια διαστήματα και την ξανά αρχίζω. Δεν με τρομάζουν τα χάπια, άλλοι παίρνουν πολύ πιο βαριές αγωγές για όλη τους την ζωή. Προσωπικά για κάτι ταχυκαρδίες που είχα παίρνω ιντεραλ (β διαστολέα) και είναι για όλη μου την ζωή. Τι να κάνουμε τώρα; άλλοι καπνίζουν για όλη τους την ζωή, άλλοι πίνουν σε όλη τους την ζωή κλπ κλπ. Είναι περίεργο που οι άνθρωποι φοβούνται την θεραπεία, αλλά δεν έχουν θέμα με αυτά που όντως τους καταστρέφουν :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Thanos92

Active Member
την θεραπεία δεν την σταματάς ΠΟΤΕ, όταν φτάσεις σε ηλικία που πρέπει να εξετάσεις τον προστάτη σου, ενημερώνεις τους γιατρούς ότι παίρνεις φίνα. Ούτως ή άλλως η φίνα είναι φάρμακο για την θεραπεία του προστάτη. Στο αίμα μένει 48 ώρες στους ιστούς παραπάνω. Στα 75 φίλε, δεν ξέρω αν θα με απασχολεί το μαλλί μου, στα 29 όμως στα 30 και ως 50 σίγουρα. Επίσης, προσωπικά την σταματάω ανά κάποια διαστήματα και την ξανά αρχίζω. Δεν με τρομάζουν τα χάπια, άλλοι παίρνουν πολύ πιο βαριές αγωγές για όλη τους την ζωή. Προσωπικά για κάτι ταχυκαρδίες που είχα παίρνω ιντεραλ (β διαστολέα) και είναι για όλη μου την ζωή. Τι να κάνουμε τώρα; άλλοι καπνίζουν για όλη τους την ζωή, άλλοι πίνουν σε όλη τους την ζωή κλπ κλπ. Είναι περίεργο που οι άνθρωποι φοβούνται την θεραπεία, αλλά δεν έχουν θέμα με αυτά που όντως τους καταστρέφουν :)
Εγώ δεν καπνίζω και πίνω όταν βγαίνω μόνο :p
 

Thanos92

Active Member
Γειά σας και πάλι φίλοι. Επιστρέφω στο αρχικό θέμα του thread. Μου απάντησαν απο de freitas και μου ειπαν για fue ΜΜ στην μπροστινή περιοχή (3000 follicles, περιπου 6000 μαλλιά) συν το πακετάκι τους, στα 8000 ευρώ. Η μεταμοσχευση λενε θα πραγματοποιηθει σε 2 συνεχόμενες μέρες. Γνώμες ? (φαντάζομαι θα μου ζητησετε φωτογραφιες οποτε θα ανεβάσω)
Επίσης είναι κανείς εδώ που έχει κάνει ΜΜ στον de freitas ωστε να έρθω σε επαφή ? Ευχαριστώ !
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Γειά σας και πάλι φίλοι. Επιστρέφω στο αρχικό θέμα του thread. Μου απάντησαν απο de freitas και μου ειπαν για fue ΜΜ στην μπροστινή περιοχή (3000 follicles, περιπου 6000 μαλλιά) συν το πακετάκι τους, στα 8000 ευρώ. Η μεταμοσχευση λενε θα πραγματοποιηθει σε 2 συνεχόμενες μέρες. Γνώμες ? (φαντάζομαι θα μου ζητησετε φωτογραφιες οποτε θα ανεβάσω)
Επίσης είναι κανείς εδώ που έχει κάνει ΜΜ στον de freitas ωστε να έρθω σε επαφή ? Ευχαριστώ !
Πολύ καλή επιλογή ο Freitas και τα αξίζει τα λεφτά του. Για να σου είπε 3000, τόσα θα χρειάζεσαι. Βάζει τους σωστούς αριθμούς grafts o Freitas για να έχεις και την ανάλογη πυκνότητα. Σε αυτό το φόρουμ, δεν έχει παρουσίαση του Freitas νομίζω, αλλά θα δεις πολλές παρουσιάσεις του σε forum του εξωτερικού. Από αγωγές τι σου είπε;
 

Thanos92

Active Member
Πολύ καλή επιλογή ο Freitas και τα αξίζει τα λεφτά του. Για να σου είπε 3000, τόσα θα χρειάζεσαι. Βάζει τους σωστούς αριθμούς grafts o Freitas για να έχεις και την ανάλογη πυκνότητα. Σε αυτό το φόρουμ, δεν έχει παρουσίαση του Freitas νομίζω, αλλά θα δεις πολλές παρουσιάσεις του σε forum του εξωτερικού. Από αγωγές τι σου είπε;
Ναι απο τα βιντεάκια που έχω δεί, για εμένα είναι ο καλύτερος σε φυσικότητα και πυκνότητα.
Δεν αναφέρει συγκεκρίμένα κάτι για αγωγή ακόμα. Στο mail λεει αυτο:

Once you decide to schedule your intervention, you will be instructed to follow a treatment prior to your intervention and after it.

This treatment will be diagnosed based on your personalized budget and will consist of taking Vitamins or baldness stabilizing medications.
 

Kostas97

Well-Known Member
Παντως πραγματικα πολυ καλη επιλογη, και για τα αποτελεσματα το κοστος δε το λες απαγορευτικο.
Νομιζα ειχε κοστος Lorenzo.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Thanos92

Active Member
Φωτογραφίες τωρινής κατάστασης. (Αυτή με το πρασινο φόντο είναι στις καλες εποχες του 2012 :p)
 

Συνημμένα

  • image_50378241 cropped 1.jpg
    image_50378241 cropped 1.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 98
  • image_50426113 1.jpg
    image_50426113 1.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 93
  • image_67210241.JPG
    image_67210241.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 80
  • image_67216385 1.jpg
    image_67216385 1.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 73
  • image_67235585.JPG
    image_67235585.JPG
    2.5 MB · Προβολές: 78
  • 2012 edited.jpg
    2012 edited.jpg
    852 KB · Προβολές: 86

vlafo

Well-Known Member
Προσωπικά φίλε μια και είμαι fan του συγκεκριμένου γιατρού,είναι τοπ επιλογή με εγγυημένο εντυπωσιακό αποτέλεσμα.
Σου είπε τόσα γιατί έχεις δυνατή πυκνότητα και πρέπει να τα δέσει.
Μια χαρά τιμή σε κορυφαίο γιατρό και εδώ ζητάνε περισσότερα για λιγότερα.
Η παράνοια η ίδια και για αυτό με εξοργίζει όταν ο συγκεκριμένος είναι εκτός τόπου και χρόνου.
 

Gianney

Well-Known Member
Γειά σας και πάλι φίλοι. Επιστρέφω στο αρχικό θέμα του thread. Μου απάντησαν απο de freitas και μου ειπαν για fue ΜΜ στην μπροστινή περιοχή (3000 follicles, περιπου 6000 μαλλιά) συν το πακετάκι τους, στα 8000 ευρώ. Η μεταμοσχευση λενε θα πραγματοποιηθει σε 2 συνεχόμενες μέρες. Γνώμες ? (φαντάζομαι θα μου ζητησετε φωτογραφιες οποτε θα ανεβάσω)
Επίσης είναι κανείς εδώ που έχει κάνει ΜΜ στον de freitas ωστε να έρθω σε επαφή ? Ευχαριστώ !
Το πακετακι τους ...τ εννοεις;
 

Aldo

Well-Known Member
Γειά σας και πάλι φίλοι. Επιστρέφω στο αρχικό θέμα του thread. Μου απάντησαν απο de freitas και μου ειπαν για fue ΜΜ στην μπροστινή περιοχή (3000 follicles, περιπου 6000 μαλλιά) συν το πακετάκι τους, στα 8000 ευρώ. Η μεταμοσχευση λενε θα πραγματοποιηθει σε 2 συνεχόμενες μέρες. Γνώμες ? (φαντάζομαι θα μου ζητησετε φωτογραφιες οποτε θα ανεβάσω)
Επίσης είναι κανείς εδώ που έχει κάνει ΜΜ στον de freitas ωστε να έρθω σε επαφή ? Ευχαριστώ !
Mην το σκεφτεσαι καθολου, εαν μπορεις να τα δωσεις τα λεφτα αυτα και να κανεις δουλεια σου καντο πας οντως σε σοβαρα χερια (τα δικα του αποκλειστικα!!
Κατι που θα σου προτεινα να ξεκαθαρισεις/επιβεβαιωσεις είναι το 6000 τριχες που ανεφερες, το ανεφερε η ομαδα το γιατρου αυτο ή το συμπερανεσ εσυ ?? Ειναι πολυ σημαντικο διοτι ως γνωστον οι ισπανοι παιζουν με υψηλους λογους >2,2, στην χειροτερη!!

Ευχες στην μεταμοσχευση σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Thanos92

Active Member
Το πακετακι τους ...τ εννοεις;

Surgical Intervention includes:

* A follow-up of its evolution, with the respective reviews of 3, 6 and 12 months.
* Treatment of PRP (Platelet Rich Plasma) at 3 months, which will enhance the growth of follicular units.
* A fully equipped Kit with the necessary instruments for your postoperative period.
* Medication necessary for recovery after surgery.
* Quality guarantee.
* Telephone assistance to resolve pre and postoperative doubts
 

Thanos92

Active Member
Mην το σκεφτεσαι καθολου, εαν μπορεις να τα δωσεις τα λεφτα αυτα και να κανεις δουλεια σου καντο πας οντως σε σοβαρα χερια (τα δικα του αποκλειστικα!!
Κατι που θα σου προτεινα να ξεκαθαρισεις/επιβεβαιωσεις είναι το 6000 τριχες που ανεφερες, το ανεφερε η ομαδα το γιατρου αυτο ή το συμπερανεσ εσυ ?? Ειναι πολυ σημαντικο διοτι ως γνωστον οι ισπανοι παιζουν με υψηλους λογους >2,2, στην χειροτερη!!

Ευχες στην μεταμοσχευση σου.

Dr. De Freitas has personally assessed his photos and determines that in his case the surgical strategy will consist of repopulating the frontal area, the central area and the entrances, with an extraction of 3.000 follicles (6.000 hairs approx.). That later they will be implanted in the indicated areas.

This intervention would be performed on 2 consecutive days.
 

oreo

Well-Known Member
Dr. De Freitas has personally assessed his photos and determines that in his case the surgical strategy will consist of repopulating the frontal area, the central area and the entrances, with an extraction of 3.000 follicles (6.000 hairs approx.). That later they will be implanted in the indicated areas.

This intervention would be performed on 2 consecutive days.
2.5 euro per graft ?
 

oreo

Well-Known Member
Ναι αλλά νομίζω δεν είναι στάνταρ αυτό. Αλλάζει ανάλογα την κάθε περίπτωση του πελάτη
Μάγκα με τα χαρακτηριστικά τρίχας που έχεις, ειδικά στο μήκος που τα έχεις τώρα, εικάζω οτι θα είναι πολύ δυνατό το αποτέλεσμα.
 
Μπλουζα