Για όσους κόψαν το regaine....

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω χασει το μετρημα με το ποσες φορες εχω κοψει ξεκινησει την μινοξιδιλη,πρεπει να ειναι 11.
δυστυχως θα συμφωνησω με τον κατσαπλια crs.
θελει τουλαχιστον εναν χρονο διακοπης για να ξεκινησει να δινει κατι και παλι οχι τα αποτελεσματα της πρωτης φορας.
εννοειται με την διακοπη της φτανεις στο σημειο μηδεν.δηλαδη σαν να μην την ειχες χρησιμοποιησει ποτε.
η μινοξιδιλη ειναι μια οφθαλμαπατη και η πιο ψευτικη θεραπεια που υπαρχει.
απο τα 3 πραγματακια που ακολουθω αν επρεπε να αφησω το ενα ειναι η μινοξιδιλη φυσικα και χωρις σκεψη.
θα γινει συντομα γιατι ετσι και αλλιως θα αρχισει να χανει σε αποδοση παλι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Chs ρε.. άκου crs.. αυτά είναι crs http://www.crs-motorcycles.com/DUUconcepte.php :spank

ασε την μινοξιδιλη και ελα να παρουμε ενα cr 125 και να τρεχουμε σαν teenagers στα βουνα,πιο πολυ μαλλι θα βγαλουμε
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
Chs είπε:
Chs ρε.. άκου crs.. αυτά είναι crs http://www.crs-motorcycles.com/DUUconcepte.php :spank

ασε την μινοξιδιλη και ελα να παρουμε ενα cr 125 και να τρεχουμε σαν teenagers στα βουνα,πιο πολυ μαλλι θα βγαλουμε

Εγώ από τότε που την μείωσα 2 φορές την εβδομάδα τα έκανα ράστα.. τι μου λες.. κρατάω τα μουκαλάκια για ενθύμιο από ένα σημειό και μετά κακό μου έκανε.

Θα έρθω με το XT το 225 να πάμε εκδρομή στο βουνό, είπαμε... μεγαλώσαμε με νουνού και Yamaha 8)
 

edyuser1

Active Member
να ειστε καλα ρε παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες τωρα εγω θα δοκιμασω ισα ισα να φυγω απο την περιεργεια γιατι παλι ειχα κανει αυτο τοπραμα δλδ διακοπη για κανενα 2μηνο αλλα οταν ξεκινησα μινοξ ειχα ξεκινησει τοτε και προσκαρ και τα αποτελεσματα πανω στο 2μηνο που ειχα ξεκινησει ηταν απιστευτα.μετα στους 4 μηνες ειχε αρχισει η αργη κατηφορα.να σας πω εδω περα εχω σταματισει και το προσκαρ γιατι δεν μου εκανε δουλεια εχει κανενα 2 μηνο αυτο που το σταματησα.ρε παιδια και κατι ακομα τωρα που το θυμηθηκα καμια φορα επανω στο κεφαλι με τα δαχτυλα μου οταν κανω τα μαλλια μου πιανω κατι σαν σπυρακια και οταν τα ξυνω βγαινει η τριχα μαζι με τον θυλακα γνωριζετε τιποτα για αυτο το θεμα οθυλακας ειναι καπως σαν μυξα κιολας :)
 

ANAR

Well-Known Member
ANAR είπε:
Μια απο τα ιδια και εγω...ξεκινισα στα 25 και τωρα ειμαι 34....κοιταω παλιες φωτο και λεω πως εχει παραμορφωθεί ετσι το πρόσωπό ρε γαμώτο.
Την κοβω σιγα σιγα...βαζω 2 με 3 φορες την εβδομάδα γιατι φοβαμαι να την κοψω μαχαίρι.

Εχω και εγω απορια αν επανελθει το πρόσωπό μου ετσι οπως επρεπε να ηταν.

Εκοψα την μινοξ μαχαιρι μετα απο 8 χρονια και αλλαξε η ζωη μου.
Επανήλθαν οι χαμενες πρωινες στίσεις...νιώθω σαν να ειμαι έφηβος παλι και το κυριότερο το προσωπο μου ξεπρήζεται σιγα σιγα και αλλαζει προς το καλυτερο.
 

crossfire

Well-Known Member
ANAR είπε:
ANAR είπε:
Μια απο τα ιδια και εγω...ξεκινισα στα 25 και τωρα ειμαι 34....κοιταω παλιες φωτο και λεω πως εχει παραμορφωθεί ετσι το πρόσωπό ρε γαμώτο.
Την κοβω σιγα σιγα...βαζω 2 με 3 φορες την εβδομάδα γιατι φοβαμαι να την κοψω μαχαίρι.

Εχω και εγω απορια αν επανελθει το πρόσωπό μου ετσι οπως επρεπε να ηταν.

Εκοψα την μινοξ μαχαιρι μετα απο 8 χρονια και αλλαξε η ζωη μου.
Επανήλθαν οι χαμενες πρωινες στίσεις...νιώθω σαν να ειμαι έφηβος παλι και το κυριότερο το προσωπο μου ξεπρήζεται σιγα σιγα και αλλαζει προς το καλυτερο.

και εγω μαχαιρι εδω και 26 μερες.......μεγαλο πραγμα αυτο με το προσωπο....

θελουμε καιρο ομως ANAR......δεν ξερω ποσο καιρο την εκοψες,αλλα για πληρη αποκατασταση του προσωπου,μπορει να παρει και 1 χρονο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
2 μηνες εχω crossfire....σίγουρα θελει χρονο για το προσωπο....εμενα μου ειχε κανει ζημία και στην σεξουαλικη ζωη.
 

crossfire

Well-Known Member
ANAR είπε:
2 μηνες εχω crossfire....σίγουρα θελει χρονο για το προσωπο....εμενα μου ειχε κανει ζημία και στην σεξουαλικη ζωη.

δεν ξερω,αλλα ολο και περισσοτεροι συνδεουν μινοξ με λιμπιντο.....εχω διαβασει και αλλες μαρτυριες σε διαφορα forum για παρομοιο προβλημα.

ε..μετα δεν εχει αφησει και κατι αυτο το δηλητηριο.....παρενεργειες στο προσωπο,παρενεργειες στη λιμπιντο και απο μαλλια.....τιποτα
 

tropheus

Well-Known Member
ANAR είπε:
crossfire είπε:
απο μαλλια.....τιποτα

Εγω προσωπικα στα 2 πρωτα χρονια γέμισα μαλλια φιλε...σε μενα δουλεψε πολυ καλα.

Αυτή είναι η "απάτη" της minoxidil. Βλέπεις μαλλάκια στην αρχή οπότε και ψιλοπρισμένο πρόσωπο να έχεις το καταπίνεις και μετά που όλα αυτά τα μαλλάκια φεύγουν μένει το πρισμένο πρόσωπο το οποίο ευτυχώς αν και αργεί λίγο ξεπρίζεται (εφόσον βεβαια την κόψεις) ...
 

tasos33

Well-Known Member
εγω την χρησιμοποιω 2 χρονια περιπου, και αυτα τα δυο χρονια βλεπω οτι με εχει κοψει στο προσωπο,δεν εχω κυκλουσ η πρηξιμο, αλλα δεν εχει ζωντανια το δερμα και εκτος τουτου εχω ανορεξια να κανω πραματα,λιμπιντο πεσμενη,τα πιο σοβαρα,για ενα τριμηνο την ανοιξη την ειχασταματησει και το προσωπο πολυ γρηγορα επανηλθε κα το σωσιβιο με αφησε,η ορεξη επεστρεψε αλλα παλι το ιδιο μου συμβαινει,τωρα με το cg την κοβω και βλεπουμε
 

crossfire

Well-Known Member
ANAR είπε:
crossfire είπε:
απο μαλλια.....τιποτα

Εγω προσωπικα στα 2 πρωτα χρονια γέμισα μαλλια φιλε...σε μενα δουλεψε πολυ καλα.

εγω στο πρωτο 6μηνο γεμισα μαλλια......μετα κατηφορα
μην με ρωτησεις γιατι την επαιρνα 4 χρονια συνεχομενα.....φοβομουνα να την κοψω για να μην χασω οτι κραταει.....σε λιγους μηνες θα δω αν κρατουσε κατι ή τζαμπα τη βαζαμε.

παντως και ενα 20% να αραιωσω,το προτιμαω απο το παραμορφωμα του προσωπου
 

ANAR

Well-Known Member
tropheus είπε:
Αυτή είναι η "απάτη" της minoxidil. Βλέπεις μαλλάκια στην αρχή οπότε και ψιλοπρισμένο πρόσωπο να έχεις το καταπίνεις και μετά που όλα αυτά τα μαλλάκια φεύγουν μένει το πρισμένο πρόσωπο το οποίο ευτυχώς αν και αργεί λίγο ξεπρίζεται (εφόσον βεβαια την κόψεις) ...

Αυτη ειναι η αληθεια δυστυχώς αλλα απο την αλλη λεω αν δεν την ειχα χρησιμοποιήσει τι θα γινοταν;
Σιγουρα θα ημουν σε χειρότερη μοίρα αποτι τωρα διοτι κακα τα ψεματα με κρατησε σε καποιο επιπεδο για καποια χρονια.
Οποτε δεν την κατηγορώ.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Εγώ το έχω κόψει απο τέλη Μαιου οπότε πάμε για 6 μήνες αποχής μετα απο 8 χρόνια χρήστης, παρενέργειες δεν είχα καμία οπότε δεν βλέπω διαφορές, μόνο κάτι μαύροι κύκλοι απο τα μάτια έφυγαν και ίσως λίγο, πολύ λίγο να φαίνεται το πρόσωπο πιο αδυνατισμένο, πάντως έχει κατηφόρα το μαλλί και ας παίρνω προσκάρ.
 

Atermon

Member
Όταν παίρνεις μινοξιδίλη π.χ. για 3 χρόνια και μετά την κόψεις, θα χάσεις αυτά που κέρδισες συν όσα θα σου έπεφταν μέσα σε τρία χρόνια χωρίς θεραπεία.
Δηλαδή, η μινοξιδίλη, όπως και όλα τα σχετικά φάρμακα, δε σου λύνει το πρόβλημα της αλωπεκίας. Απλά καθυστερεί το αναπόφευκτο.
Οπότε, η μινοξιδίλη δεν είναι απάτη. Κάνει αυτό που υπόσχεται. Και μάλιστα είναι το μόνο τοπικό προς το παρόν που έχει χειροπιαστά αποτελέσματα σε όλους.
Όσο για τις παρενέργειες, δυστυχώς κάθε μη φυτικό φάρμακο έχει.
 
Μπλουζα