Για όσους κόψαν το regaine....

gotsi

New Member
GOMI είπε:
weznem είπε:
φιλε γκομι το ξεπερασες τι συνεβει με εσενα τελικα?
δηλαδη με συμβουλευεις να κανω πανοραμικη? αυτο θα δεθξει αν εχω προβλημα με το οστο?

τελος να πω οτι ευχομαι περαστικα... αυτο ηταν το προβλημα που ελεγες οτι ειχες με την υγεια σου?

Ναι wez, αυτό ήταν το πρόβλημα και δεν ξεπερνιέται, παρά μόνο όταν όλα τα δόντια φύγουν. Μόνο τότε σταματάει πλέον. Απλά το παλεύω με αντιβιώσεις και διάφορα άλλα "ευχάριστα" πράγματα της καθημερινότητάς μου (2 φορές την ημέρα κάνω μόνος μου ένεση στα ούλα)
Μια παροναμική έχει 20 ευρώ και θα σου δείξει την κατάσταση του οστού. Να την κάνεις και εφόσον χρησιμοποιείς μίνοξ, μπορείς μια φορά το χρόνο να το τσεκάρεις. Απλά να ξέρεις πως άπαξ και ξεκινήσει δεν σταματάει εύκολα.
Σ ευχαριστώ

φιλε GOMI το σώμα μας έχει μηχανισμούς να κάνει
επαναμετάλλωση αλλά πρέπει να το βοηθήσεις. με τα αντιβιοτικά και ενεσεις δεν νομίζω ότι το βοηθάς και πολύ .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
gomi αν μενεις αθηνα φιλε γραψε εδω η αν μπορεις στειλε ενα π.μ ρε φιλε για το ιατρειο που εκανες την πανοραμικη...ετσι και μου δειξει κατι φιλε την εκοψα...καθε φορα που παω οδοντιατρο μου λεει οτι ειμαι τυχερος που εχω αυτα τα δοντια και δεν θελω να τα χαλασω για αυτες τις μαλακιες....
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
gotsi το θέμα των ούλων έτσι και καταστραφούν δεν έχουν τις ιδιότητες των άλλων ιστών του σώματος ώστε να μπορούν να αναπλαθούν. Έχω γυρίσει πάνω από 10 περιοδοντολόγους και γναθοχειρούργους, δεν μπορώ να κάνω τίποτα. (άπειρα επίσης ξενύχτια στο νετ μπας και βρω κάτι)
Οι αντιβιώσεις και οι ενέσεις είναι για να βοηθήσουν να μειωθούν οι πόνοι οι οποίοι όσο περνάει ο καιρός γίνονται χειρότεροι και όχι για κάποιον άλλο λόγο.
Ας μην επεκταθούμε όμως άλλο γιατί πλέον χαλάμε το θέμα του φίλου.


giannis1991 είπε:
gomi αν μενεις αθηνα φιλε γραψε εδω η αν μπορεις στειλε ενα π.μ ρε φιλε για το ιατρειο που εκανες την πανοραμικη...ετσι και μου δειξει κατι φιλε την εκοψα...καθε φορα που παω οδοντιατρο μου λεει οτι ειμαι τυχερος που εχω αυτα τα δοντια και δεν θελω να τα χαλασω για αυτες τις μαλακιες....

Μπορείς να την κάνεις σε ένα οποιοδήποτε ακτινολογικό εργαστήριο. Δεν την έκανα σε οδοντίατρο. Μένω Πειραιά, αν θες να σου στείλω παρόλο αυτά, πες μου.
 

weznem

Well-Known Member
πωπω ρε πουστη, θα κοψουμε και την μινοξιδιλ το βλεπω το εργο,,πανε τα μαλλια..θα το βαλω στο προγραμμα..πανοραμικη προ το πυλων...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με λίγα χρόνια χρήσης δεν πιστεύω να προλάβει να προκαλέσει τόσο μεγάλο πρόβλημα. Αν ήταν έτσι θα είχα προβλήματα πολύ νωρίτερα. Την ξεκίνησα στα 17 και διαγνώστηκα στα 38. Άντε να ξεκίνησε στα 30? Πόσο πιο νωρίς? Δεν ξέρω ειλικρινά, πάντως σίγουρα αν τα ούλα ματώνουν και υπάρχει η μίνοξ στη μέση θέλει προσοχή μεγάλη.


Αλλά επίσης να ληφθεί υπόψη ότι εγώ πρόσεχα τα δόντια μου περισσότερο και από τα μάτια μου. Οπότε αν κάποιος είναι χαλαρός στην υγιεινή τους ίσως παρουσιάσει πρόβλημα πολύ νωρίτερα.
 

thimios72

Member
GOMI είπε:
Φίλε danceworld, πιστεύω ότι ισχύει. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το ότι την ξεκίνησα σε τόσο μικρή ηλικία, η με την τεράστια χρόνια χρήση, αλλά σίγουρα για εμένα ευθύνεται για την κατάσταση των ούλων μου.
Το ειρωνικό της υπόθεσης είναι ότι ένα μεγάλο μέρος του μηχανισμού της τριχόπτωσης ήταν μπροστά στα μάτια μας και κανείς μας δεν μπόρεσε να το δει. Δεν θέλω να μιλήσω για τους απατεώνες και τις βρωμο έρευνές τους γιατί δεν θα σταματάω.
Ειλικρινά όταν ηρεμήσω απ όλο αυτό το σκηνικό, αν ακόμα έχω διάθεση να ασχοληθώ, θα προσπαθήσω να τα εξηγήσω όσο το δυνατόν καλύτερα και όποιος καταλάβει κατάλαβε.


thimios72 είπε:
και εγω που χρησημοποιω μινοξ 18 χρονια ειχα και εχω προβληματατα με τα ουλα και εχω κανει και περιοδοντιτιδα!

Έκανες εγχείρηση σε περιοδοντολόγο?


ο οδοντιατρος πριν 5 χρονια μου εκανε καποια επεμβαση που διηρκησε 4-5 ραντεβου κομματι κομματι το εφτιαχνε απο οτι θυμαμαι!
 

crossfire

Well-Known Member
GOMI είπε:
Φίλε crossfire, αν θες την γνώμη μου παράτα τη μινοξιδίλη και μην ξαναγυρίσεις πίσω σε αυτό το κωλοσκεύασμα.
Δεν μου αρέσει ούτε να τρομοκρατώ ούτε να προτρέπω στο τι θα κάνει ο καθένας, αλλά είμαι κατά 99% σίγουρος ότι αυτό το πράγμα μου προκάλεσε τεράστιο πρόβλημα στα δόντια. Και πίστεψέ με, αυτό είναι 100 φορές πιο ψυχοφθόρο από τα μαλλιά.
Έχω ξενερώσει τόσο που δεν ξέρω καν αν θα ξανα ασχοληθώ με το θέμα τριχόπτωσης.

αλλο παλι και τουτο.....για μενα εχει τελειωσει η μινοξ.....φοραω και σιδερακια αυτη την εποχη και εσκασα ενα σωρο λεφτα


GOMI είπε:
Ας μην επεκταθούμε όμως άλλο γιατί πλέον χαλάμε το θέμα του φίλου.

μην ανησυχεις.....επιβεβαιωνεται οτι ειναι δηλητηριο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εγω ακομα δεν εχω καταλαβει αν αυτην η ουσια δρα τοπικα.
περαστικα σε ολους με τα δοντια,εχω περασει πολλα σε αυτο το θεμα με ατελειωτο πονο και πολυ χρημα.
σιγουρα οχι απο μινοξιδιλη ομως,αλλα απο κληρονομικοτητα
 

crossfire

Well-Known Member
GOMI είπε:
Φίλε crossfire, αν θες την γνώμη μου παράτα τη μινοξιδίλη και μην ξαναγυρίσεις πίσω σε αυτό το κωλοσκεύασμα.
Δεν μου αρέσει ούτε να τρομοκρατώ ούτε να προτρέπω στο τι θα κάνει ο καθένας, αλλά είμαι κατά 99% σίγουρος ότι αυτό το πράγμα μου προκάλεσε τεράστιο πρόβλημα στα δόντια. Και πίστεψέ με, αυτό είναι 100 φορές πιο ψυχοφθόρο από τα μαλλιά.
Έχω ξενερώσει τόσο που δεν ξέρω καν αν θα ξανα ασχοληθώ με το θέμα τριχόπτωσης.

GOMI,ψαχνωντας στα διαφορα forum για την αποκατασταση στο προσωπο υστερα απο κοψιμο μακροχρονιας χρησης regaine,επεσα πανω σε μια μαρτυρια παρομοια με την δικια σου.....προβλημα στα δοντια
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
crossfire είπε:
GOMI είπε:
Φίλε crossfire, αν θες την γνώμη μου παράτα τη μινοξιδίλη και μην ξαναγυρίσεις πίσω σε αυτό το κωλοσκεύασμα.
Δεν μου αρέσει ούτε να τρομοκρατώ ούτε να προτρέπω στο τι θα κάνει ο καθένας, αλλά είμαι κατά 99% σίγουρος ότι αυτό το πράγμα μου προκάλεσε τεράστιο πρόβλημα στα δόντια. Και πίστεψέ με, αυτό είναι 100 φορές πιο ψυχοφθόρο από τα μαλλιά.
Έχω ξενερώσει τόσο που δεν ξέρω καν αν θα ξανα ασχοληθώ με το θέμα τριχόπτωσης.

GOMI,ψαχνωντας στα διαφορα forum για την αποκατασταση στο προσωπο υστερα απο κοψιμο μακροχρονιας χρησης regaine,επεσα πανω σε μια μαρτυρια παρομοια με την δικια σου.....προβλημα στα δοντια

Ήμουν σίγουρος ότι θα έχουν υπάρξει και άλλοι, αλλά δεν μπήκα στον κόπο να το ψάξω παραπέρα.
Ελπίζω να μην μας πήραν την πρωτιά ε...:17m:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris_

New Member
βάζω μινοξιδίλη εδώ και αρκετα χρόνια

είμαι 29 και βάζω από τα 17

δε μπορώ να πω οτι παρατήρησα κάτι ιδιαίτερα έντονο πέρα από τα φυσικά σημάδια του χρόνου (αν και είχα αποφασίσει να μη γεράσω :) )

πάντως τελευταία αυτό που κάνω είναι να βάζω μόνο μία εφαρμογή 2%, δηλαδή τη γυναικεία, προσπαθώντας γενικά να το ρίξω πιο στο φυτικό και φυσικό
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
crossfire αν χρησιμοποιεις ακομα roller,ασχετα με το τι λοσιον θα διαλεξεις, αντικατεστησε το με βουρτσισμα.
καμια σχεση σε αποδοση,2 φορες εκανα μεταβαση και η διαφορα φανηκε και τις δυο φορες στην εβδομαδα μεσα
 

crossfire

Well-Known Member
χρησιμοποιω roller kapa.....λοσιον ξεκιναω cg210 και κοβω μινοξ.

δεν ξερω για βουρτσισμα.....ψιλοφοβαμαι να σου πω την αληθεια....βαλε στο thread του ''βουρτσισματος'' φωτο απο τη βουρτσα που πηρες...

dimitris.τα φυσικα σημαδια του χρονου οπως λες ειναι σιγουρα ''ενισχυμενα''....οι παρενεργειες της μινοξ στο προσωπο συμβαινουν σχεδον σε ολους
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
crossfire είπε:
χρησιμοποιω roller kapa.....λοσιον ξεκιναω cg210 και κοβω μινοξ.

δεν ξερω για βουρτσισμα.....ψιλοφοβαμαι να σου πω την αληθεια....βαλε στο thread του ''βουρτσισματος'' φωτο απο τη βουρτσα που πηρες...

η διαδηκασια ειναι σιγουρα πιο ανωδυνη,και η χρηση παιχνιδακι.
απο οτι εδειξε σε εμενα που δεν εκανα συνδιασμο και των δυο αλλα αντικατασταση σαν αποκλειστικη θεραπεια,το βουρτσισμα υπερεχει κατα πολυ στην ΑΑ.
βαζω και φωτο
 

edyuser1

Active Member
ρε παιδια γνωριζει κανενας ποσο καιρο χρειαζεται η μινοξ διακοπη για να ξεσυνηθισει ο οργανισμος και μετα να την ξαναρχισουμε.εχω την εκοψα 1 σεπτεμβριου και λεω να την αρχισω αρχες του αλλου μηνα λετε να ειναι καλα 2 μηνες?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
edyuser1 είπε:
ρε παιδια γνωριζει κανενας ποσο καιρο χρειαζεται η μινοξ διακοπη για να ξεσυνηθισει ο οργανισμος και μετα να την ξαναρχισουμε.εχω την εκοψα 1 σεπτεμβριου και λεω να την αρχισω αρχες του αλλου μηνα λετε να ειναι καλα 2 μηνες?

Δυστυχώς θέλει ένα με δύο χρόνια τουλάχιστον για κάτι τέτοιο. Σκέψου όμως το έδαφος που θα χαθεί, για εμένα δεν αξίζει τον κόπο, απλά μπορείς να την πας πιο συντηρητικά.

Επίσης ποτέ δεν θα είναι σαν την πρώτη φορά που έπεσε στο κεφάλι σου, όσο καλά και αν λειτουργήσει.
 

crossfire

Well-Known Member
edyuser1 είπε:
ρε παιδια γνωριζει κανενας ποσο καιρο χρειαζεται η μινοξ διακοπη για να ξεσυνηθισει ο οργανισμος και μετα να την ξαναρχισουμε.εχω την εκοψα 1 σεπτεμβριου και λεω να την αρχισω αρχες του αλλου μηνα λετε να ειναι καλα 2 μηνες?

με τη μινοξ ή παιζεις ή δεν παιζεις....
ή βαζεις συνεχομενα για παντα ή την κοβεις τελειως

Για μενα μην ασχολεισαι με αυτο το δηλητηριο
 

edyuser1

Active Member
crossfire είπε:
edyuser1 είπε:
ρε παιδια γνωριζει κανενας ποσο καιρο χρειαζεται η μινοξ διακοπη για να ξεσυνηθισει ο οργανισμος και μετα να την ξαναρχισουμε.εχω την εκοψα 1 σεπτεμβριου και λεω να την αρχισω αρχες του αλλου μηνα λετε να ειναι καλα 2 μηνες?

με τη μινοξ ή παιζεις ή δεν παιζεις....
ή βαζεις συνεχομενα για παντα ή την κοβεις τελειως

Για μενα μην ασχολεισαι με αυτο το δηλητηριο

ναι ρε crossfire αλλα αν βαζουμε συνεχεια μετα ειναι σαν να βαζουμε νερο.εγω θα την κοψω για 2 μηνες θα ξεκινησω παλι για κανενα 3 μηνο μπορει και λιγο παραπανω και μετα θα τις κρατησω με cg.δλδ θα τα δουλεψω ολα με κυκλο. θα κανω μια τετοια δοκιμη και οτι γινει.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
edyuser1 είπε:
ναι ρε crossfire αλλα αν βαζουμε συνεχεια μετα ειναι σαν να βαζουμε νερο.εγω θα την κοψω για 2 μηνες θα ξεκινησω παλι για κανενα 3 μηνο μπορει και λιγο παραπανω και μετα θα τις κρατησω με cg.δλδ θα τα δουλεψω ολα με κυκλο. θα κανω μια τετοια δοκιμη και οτι γινει.

Να σε ενημερώσω πως 2 - 3 μήνες διακοπή είναι τζάμπα ο κόπος, το μόνο που θα καταφέρει αυτό είναι τριχόπτωση και τίποτα άλλο.

Δυστυχώς είναι όπως τα λέει ο cross, γιαυτό και παραπάνω είπα πως χρειάζεται τουλάχιστον 1 η 2 χρόνια διακοπή και πάλι ξανά, όμως ποτέ δεν θα είναι σαν την πρώτη φορά εννοείται, τότε που πέφτει σε "παρθενικό" κεφάλι.
 
Μπλουζα