Απο που αγοράζουμε

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Eγω εχω κανει παραγγελια (για πρωτη φορα) απο το cheaprogaine, απο 1 Ιουλιου, και σημερα, 20 Ιουλιου, ακομη δεν εχω παραλαβει τιποτε.
Εχω κρανιωθει αγρια με το eshopping απο εξωτερικο...
Το google checkout λεει οτι η παραγγελια εγινε shipping αλλα εγω δεν εχω λαβει τιποτε.
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Σημερα βλεπω στην εξελιξη της παραγγελιας, οτι το πακετακι εφτασε ελλαδα. "Arrived Abroad, July 21, 2009, 5:11 pm, GREECE"
Να ξερω αλλη φορα, παραγγελνεις απο internet στις 1 Ιουλιου, και παραλαμβανεις ποτε? 15 Αυγουστου?
1,5 μηνας καθυστερηση. Ελεος.
Να δω ποτε θα παρω το πακετο στα χερια μου...days counting...
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

22 Ιουλιου...

Into Foreign Customs, July 21, 2009, 5:53 pm, GREECE
διαβαζω.

Επειδη εχω μια μικρη αγωνια...αυτο σημαινει τελωνειο ή κατι αλλο?
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

ok, μολις μετεφρασα την πιο πανω φραση στο google translate και σημαινει τελωνειο... :'(
Αλλη φορα θα ψωνιζω απο ευρωπαικο καταστημα. Νομιζα οτι για 150ευρω θα περνουσε τελωνειο, αλλα η κυβερνηση ψαχνει μαλλον να φορολογισει και τις τσιχλες!

Για πειτε τωρα, τι επιβαρυνση θα φαω, ποση καθυστερηση, και αν χρειαζεται να κανω κατι εγω(ειμαι επαρχια ομως) ή θα τακτοποιηθουν ολα μονα τους και καποια στιγμη θα μου το φερει η courrier?
 

Xaris28

New Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Xaris28 είπε:
Έχει ψωνίσει κανείς από αυτό το site? http://www.ebuy-shops.gr/ Πάνε 2 εβδομάδες από τότε που παρείγγειλα ιπποφαές και L-arginine και ακόμα τίποτα.Και στην κατάσταση παραγγελίας στο site μου βγάζει "Η παραγγελία εξετάζεται".

Μετά από 20 μέρες από την παραγγελία δεν μου ήρθε τίποτα και ούτε απαντούσε κανένας στα τηλεφωνήματά μου.Έκανα καταγγελία χτες στην paypal και σήμερα μου επιστράφησαν τα χρήματα.Γι'αυτό και η συμβουλή μου προς τα υπόλοιπα μέλη του forum είναι να παραγγέλνουν μόνο από τα αξιόπιστα sites που αναφέρονται εδώ μέσα ή τουλάχιστον να γίνεται η πληρωμή μέσω paypal που παρέχει μια σχετική ασφάλεια.
 

NGL

Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Xaris28 είπε:
[quote author=Xaris28 link=topic=126.msg15023#msg15023 date=1248084383]
Έχει ψωνίσει κανείς από αυτό το site? http://www.ebuy-shops.gr/ Πάνε 2 εβδομάδες από τότε που παρείγγειλα ιπποφαές και L-arginine και ακόμα τίποτα.Και στην κατάσταση παραγγελίας στο site μου βγάζει "Η παραγγελία εξετάζεται".

να κοιταζετε ΠΑΝΤΑ τα μηνυματα στο mail που εχετε δωσει στο site στο οποιο κανετε την παραγγελια οταν κανετε REGISTER.μπορει για ενα απλο confirmation ,αν κι εσεις θεωρειτε οτι η παραγγελια σας εχει ολοκληρωθει,να σας την κρατανε σε κατασταση HOLD.Στο μεγαλυτερο μερος των περιπτωσεων σας ενημερωνουν στο mail που τους εχετε δωσει.
 

Xaris28

New Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Συνήθως ναι,έτσι γίνεται.Το συγκεκριμένο site όμως δεν μου έστειλε κανένα e-mail για την κατάσταση της παραγγελίας μου ούτε απαντούσε κανένας στα τηλεφωνήματά μου.Ευτυχώς πήρα τα λεφτά μου πίσω.
 

vrm

Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Θα ηθελα τη βοηθεια σας.Στις 9/7/09 αγορασα απο το e-bay.com rogaine 5% foam, μεχρι αυτη τη στιγμη που γραφω δεν εχω παραλαβει τιποτα! furious3 furious3 Αν και στο προσωπικο μου λογαριασμο αναγραφει οτι εταιρεια εχει λαβει τα χρηματα...Τι λετε να κανω μηπως να ακυρωσω την παραγγελια;;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Απο που αγοράζουμε

ναι το ebay ειναι αξιοπιστο ΑΛΛΑ οι πωλητες που ειναι εκει μεσα δεν ειναι ολοι αξιοπιστοι

οποτε ζητας απο τον συγκεκριμενο πωλητη να σου δωσει tracking number

αν δεν σου δωσει εχει τον δικαιωμα 45 μερες μετα απο την στιγμη που πληρωσε να ανοιξεις ( αν εχεις πληρωσει μεσω paypal) dispute η claim η διαφορα τον 2 αυτων ειναι το πρωτο διαφωνια και ασυννενοηση και το δευτερο απαιτηση

πρωτα ανοιξε dispute και αν δεν σου δωσει ο πωλητης καλες εξηγησεις που να σε πειθουν τοτε ευκολα το γυρνας σε claim=απαιτηση για να παραλαβεις τα χρηματα σου πισω

εγω οταν το εκανα τα πηρα μεχρι τελευταιο cents τα λεφτα πισω
 

vrm

Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Σ'ευχαριστω Παναγιωτη για την απαντηση :)


Χθες εστειλα e-mail στην εταιρεια για να μαθω γιατι εχει καθυστερησει τοσο πολυ το rogaine.Η απαντηση που ελαβα σημερα ηταν η εξης: It seems like it got delayed by customs clearance.Αν καταλαβα σωστα το προ'ι'ον που εχω παραγγειλει εχει κολλησει στο τελωνειο :( :'( Ετσι δεν ειναι;;;
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Απο που αγοράζουμε

vrm είπε:
Σ'ευχαριστω Παναγιωτη για την απαντηση :)


Χθες εστειλα e-mail στην εταιρεια για να μαθω γιατι εχει καθυστερησει τοσο πολυ το rogaine.Η απαντηση που ελαβα σημερα ηταν η εξης: It seems like it got delayed by customs clearance.Αν καταλαβα σωστα το προ'ι'ον που εχω παραγγειλει εχει κολλησει στο τελωνειο :( :'( Ετσι δεν ειναι;;;

εγω που παραγγειλα εμπορευμα αξιας 500++++ ευρω και πηγε στο τελωνειο
γιατι το πηρα μεσα σε 14 μερες

μουφα ειναι μαλλον

κοιτα εμενα μου ηρθε το δεμα στα ελτα της πολης μου και οταν πηγα να το παρω ηδη ηταν εκτελωνισμενο
και πληρωσα εκει το τελωνειο
εδω και μηνες ετσι το κανουν
στα περναν τελωνειο και σου λενε στο ταχυδρομια σου για να το παρεις πληρωνεις και τοσα τελωνειο

η ο τυπος δεν στο εστειλε

η στο εστειλε με μεγαλη καθυστερηση

αν σε 30 μερες δεν σου εχει ερθει σπιτι τοτε απλα κανε to dispute CLAIM
και ζητα τα λεφτα σου πισω ριξε του και ενα αρνητικο feedback και πες του αντε γεια
 

5%

New Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Παιδιά, έχω βρει πάμφθηνη kirkland minoxidil extra strength από πωλητή στο ebay.com, από Αμερική.

Συγκεκριμένα από εδώ: http://tinyurl.com/l5yg7b

Οι απορίες μου είναι οι εξής:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Περί τελωνείου.

1) Επίσημα πόσο είναι το ποσό που δεν περνάει 100% από τελωνείο, ξέρουμε?
Στο φόρουμ εδώ έχω διαβάσει για τιμές 40-45$.

2) Επίσης διάβασα ότι στη τιμή αυτή ΔΕΝ υπολογίζονται τα μεταφορικά για το προιόν. Είναι σίγουρο αυτό?

3) Υπάρχει περίπτωση, παρόλο που επίσημα και νόμιμα ένα πακέτο δε ξεπερνάει το όριο χρημάτων για να περάσει από τελωνείο, να περάσει με το "έτσι θέλω" από κάποιον δύσπιστο?

Περί προϊόντος.

1) Έχω διαβάσει ότι η minoxidil του Kirkland είναι ένα πολύ καλό αντίστοιχο του Regaine/Rogaine. Μα γιατί τέτοια διαφορά στη τιμή όμως?

Για τον πωλητή.

Παρόλο που δεν έχει τις χιλιάδες πωλήσεις, το feedback που έχει μέχρι τώρα, το οποίο έχει δημιουργηθεί από διάφορους buyers είναι ενθαρρυντικό, ενώ η τιμή του φαίνεται απίστευτη.

Στο παρελθόν, την έχω πατήσει στο ebay με αγορά ενός κινητού που δεν ήρθε ποτέ αλλά έπειτα από dispute/claim, το paypal μου επέστρεψε όλα τα χρήματα πίσω. Από τότε δεν έτυχε κάποια παρόμοια περίπτωση, αλλά με το paypal υπάρχει μια Α σιγουριά (και όχι γρίπη :p).

Βέβαια στην αγγελία στο ebay, δεν αναφέρεται πουθενά η ημερομηνία λήξης του προϊόντος, ούτε εάν έρχονται σφραγισμένα στο κουτί τους κλπ. οπότε θα ρωτήσω τον seller, ώστε να μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα. :)
Επίσης κάτι που με ανησυχεί κάπως, δε φαίνεται να υπάρχει δυνατότητα να ασφαλιστεί το πακέτο, μάλλον θα ρωτήσω και για αυτό.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Έλεγα για αρχή να παραγγείλω 6μηνο πακέτο, αλλά το 12μηνο συμφέρει πολύ περισσότερο.
Έχω ψάξει και τα καταστήματα που αναφέρονται στο πρώτο ποστ, κάποια έχουν αρκετά καλές τιμές, αλλά η τιμή που προσφέρεται από τον πωλητή στο ebay μου φαίνεται ανεπανάληπτη. ~3ευρώ το μήνα! (είναι δυνατόν? ???)

Τα φώτα σας παίδες..! ;)
 

5%

New Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Λοιπόν έκανα λάθος τελικά στα μεταφορικά στο προηγούμενο ποστ.

Μάζεψα από ebay τις καλύτερες τιμές για minoxidil και ετοιμάζομαι για παραγγελίες ;D

Για εσάς, τις παραθέτω όπως έχουν τώρα. (στις τιμές δεν συμπεριλαμβάνονται τυχόν απειροελάχιστες προμήθειες από paypal, ενώ η ισοτιμία ευρώ δολαρίου ενδέχεται να αλλάζει ελάχιστα. Μεταφορικά εννοείται πως συμπεριλαμβάνονται)

Kirkland
3μήνες ~> 6,3ευρώ/μήνα (με ασφάλεια)
http://cgi.ebay.com/3-MONTHS-KIRKLAND-MINOXIDIL-5-MENS-HAIR-LOSS-REGROWTH_W0QQitemZ400060940457QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5d257d80a9&_trksid=p3286.c0.m14#ht_1731wt_1165

Mark
3μήνες ~> 6,05ευρώ/μήνα (χωρίς ασφάλεια) - 6,53ευρώ/μήνα (με ασφάλεια)
http://cgi.ebay.com/3-MONTHS-MEMBERS-MARK-MINOXIDIL-5-HAIR-LOSS_W0QQitemZ120451085944QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item1c0b71b678&_trksid=p3286.c0.m14#ht_3087wt_912

Kirkland
6μήνες ~> 4,33ευρώ/μήνα (χωρίς ασφάλεια)
http://cgi.ebay.com/6-MONTH-KIRKLAND-5-MEN-MINOXIDIL-HAIR-LOSS-REGROWTH_W0QQitemZ390077036500QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5ad26737d4&_trksid=p3286.c0.m14#ht_1598wt_1165

Kirkland
6μήνες ~> 4,62ευρώ/μήνα (με ασφάλεια)
http://cgi.ebay.com/6-MONTHS-KIRKLAND-MINOXIDIL-5-MENS-HAIR-LOSS-REGROWTH_W0QQitemZ380138120228QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5881ff6424&_trksid=p3286.c0.m14#ht_1622wt_1165

Kirkland
9μήνες ~> 4,2ευρώ/μήνα (χωρίς ασφάλεια)
http://cgi.ebay.com/9-Month-Hair-Regrowth-Kirkland-MEN-5-Minoxidil-NEW_W0QQitemZ300333896065QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item45ed4b9181&_trksid=p3286.c0.m14#ht_1824wt_1165

Kirkland
9μήνες ~> 4,31ευρώ/μήνα (με ασφάλεια)
http://cgi.ebay.com/9-MONTHS-KIRKLAND-MINOXIDIL-5-MENS-HAIR-LOSS-REGROWTH_W0QQitemZ400064356669QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5d25b1a13d&_trksid=p3286.c0.m14#ht_1638wt_1165

Kirkland
12μήνες ~> 3,35ευρώ/μήνα (χωρίς ασφάλεια, με όχι και τόσο καλή περιγραφή και χωρίς USPS)
http://cgi.ebay.com/12-Months-Kirkland-Minoxidil-5-Mens-Hair-Loss-Regrowth_W0QQitemZ120454682989QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item1c0ba8996d&_trksid=p3286.c0.m14#ht_1400wt_939

Kirkland
12mon ~> 3,75ευρώ/μήνα (με ασφάλεια)
http://cgi.ebay.co.uk/12-MONTHS-KIRKLAND-MINOXIDIL-5-MENS-HAIR-LOSS-REGROWTH_W0QQitemZ380138131465QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5881ff9009&_trksid=p3286.c0.m14#ht_2089wt_907

Όλα τα παραπάνω του Kirkland που είναι με ασφάλεια είναι από world trusted πωλητή με 45χιλιάδες+ πωλήσεις.

Λέω να ξεκινήσω με ένα 6μηνο με ασφάλεια, μου φαίνεται καλό value4money για πρώτη αγορά + μικρό κόστος = μικρό ρίσκο για τελωνείο.
Τι λέτε? Αν έχετε να προτείνεται κάτι καλύτερο, ή σε καλύτερη τιμή, ενημερώστε με ;)
 

STATHIS77

New Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Εχω πάρει 3 φορές απο MONSTERHOTDEALS ειναι αξιοπιστοι πολυ γρηγοροι...μια βδομαδα και τις τρεις φορες ..πηρα kirkland η μεγαλυτερη παραγγελια 50 ευρω ολα μαζι και δεν περασε τελωνειο..Tωρα οσο αφορα την kirkland κανει δουλεια και συνεχιζω ακαθεκτος στον τριτο -τεταρτο μηνα που ειμαι...οτι μου επεσε λογω seeding βγαινει τωρα...Αν εχω χρονο θα βγαλω φοτος να ποσταρω...παρτε την αφοβα απο εμενα ...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Απο που αγοράζουμε

1η φορά το βλέπω,αλλά έχει όλα τα προϊόντα που αναγκαστικά παραγγέλναμε από εξωτερικό :eek:mg:
θα κάνω 1 παραγγελία και σας λέω τι παίζει... :grandpa:
 

BLuEArMy

Member
Απ: Απο που αγοράζουμε

Είναι πολύ ακριβό site..
πχ το crinagen το έχουν 80 ευρώ! Με τόσα αγοράζεις 5 μπουκαλάκια απο το site της crinagen
 
Μπλουζα