Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Αναβάθμιση site...

Χαίρομαι που σας άρεσε.
Ξέρω είναι κουραστικό κάθε φορά που αναβαθμίζεται το forum (προσθέτει, διορθώνει και καλύπτει κενά) να αλλάζει και το theme, αλλά στα open source θα πρέπει να κάνεις υπομονή για να αλλάζει ο κάθε δημιουργός τα themes και τα plugins ώστε να είναι συμβατά με τις τελευταίες εκδόσεις..

heyya είπε:
Μια χαρά, αλλά Άκη νομίζω κάπου χρειάζεται να υπάρχει το banneraki που θα σε στέλνει αρχική σελίδα και όχι μόνο αρχικά στο community.
heyya προστέθηκε σαν "Portal" στο μενού.
thanks
 

panosm

Member
Απ: Αναβάθμιση site...

Άντε καλορίζικο να είναι
το μόνο που θέλω να γίνει είναι να είναι πιο μεγάλη η αντίθεση στο χρώμα που υπάρχει στο φόντο μεταξύ των απαντήσεων στα post ( ανοιχτό γαλάζιο με πιο σκούρο γαλάζιο είναι τώρα ) για να ξεχωρίζουν πιο εύκολα οι απαντήσεις μεταξύ τους
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Αναβάθμιση site...

Μήπως θα ηταν σωστο διπλα στο προφιλ του καθε μελους να μπει και απο που ειμαστε;(περιοχη) :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Αναβάθμιση site...

Anar, κάτι θα κάνω και γι'αυτό. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής.
Κάπου πήρε το μάτι μου για chat στο forum.
Αν επιθυμείτε να προστεθεί, μπορεί να προστεθεί.

Επίσης, με ενημέρωσαν για ένα πρόβλημα στις υπογραφές, ότι ενώ λέει xxx χαρακτήρες, δεν ισχύει.
Αυτό πρέπει να οφείλεται στο γεγονός ότι αν θες να βάλεις την λέξη hairloss στην υπογραφή σου, έχει 8 χαρακτήρες. Αν την βάλεις έτσι
Κώδικας:
[b]hairloss[/b]
, πιάνει 15 χαρακτήρες.
Ενώ αν το βάλεις πχ έτσι
Κώδικας:
[url=http://www.google.gr/]hairloss[/url]
πιάνει ουκ ολίγους.
 

lalakos

Member
Απ: Αναβάθμιση site...

ναι ναι ωραίο θα είναι το chat, αλλά Άκη καλύτερα κάνα flash based...

Πάντως να πω ότι το θέμα αυτό έχει ένα μικρό θεματάκι - προβληματάκι με τα attachments στον google chrome, τα πετάει όλα δίπλα από το πόστ και όχι από κάτω...

Άκη αν υπάρχει κάνα update στο θέμα αυτό θα ήταν χρήσιμο να το περάσεις...
 

Άκης

Administrator
Απ: Αναβάθμιση site...

lalakos είπε:
Πάντως να πω ότι το θέμα αυτό έχει ένα μικρό θεματάκι - προβληματάκι με τα attachments στον google chrome, τα πετάει όλα δίπλα από το πόστ και όχι από κάτω...

Άκη αν υπάρχει κάνα update στο θέμα αυτό θα ήταν χρήσιμο να το περάσεις...
Δεν βρήκα κάτι, αλλά το ρώτησα. Πιθανών να οφείλεται σε λάθος διαχείρησης των script από το chrome, αλλά όταν βγει κάτι θα το προσθέσω.

ANAR είπε:
Το site εδω και μερες ψιλόσέρνεται γιατι;; ::)
Εμένα σέρνεται γενικά η σύνδεση και δεν μπορώ να το καταλάβω. Πάντως η εταιρία κάνει κάτι αναβαθμίσεις στους servers με τις βάσεις δεδομένων, πιθανών εκεί να οφείλεται.

Μια ψιλοαλλαγή που έγινε είναι να δημιουργηθεί νέα ενότητα με ιδιοκατασκευές, σε περίπτωση που ψάχνετε κάποιο ποστ και δεν το βρίσκεται.
Εκεί έχουν μεταφερθεί οι σχετικές συζητήσεις.
 
Μπλουζα