Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giorgos 29

New Member
Απ: Αναβάθμιση site...

Αλλά προς το παρών δεν θέλω κάτι, πλην την αγάπη σας :)


[/quote]αυτη ην εχεις Ακη ετσι κι αλλιως
 

NGL

Member
Απ: Αναβάθμιση site...

τι εγινε ρε παιδια?βλεπω μια αναβαθμιση του site (προσωπικα μου αρεσε περισσοτερο η προηγουμενη) ,αλλα ξαφνικα ουτε φωνη ,ουτε ακροαση!!ή καλυτερα πολυ λιγες φωνες! :(
παιζει κατι? ???
ουτε καν τα μελη που ειναι συνδεδεμενα δεν μπορω να βρω :-\
 

NGL

Member
Απ: Αναβάθμιση site...

η αρχικη σελιδα μου θυμιζει περισσσοτερο το site της γνωστης κλινικης d** ,παρα το ''δικο μας'' που εχουμε ολοι αγαπησει!
τι να πω?μπορει να γινομαι συντηρητικος οσο μεγαλωνω! :eek:
 

geofish

New Member
Απ: Αναβάθμιση site...

Συμφωνώ απολύτως με τον NGL και σε μένα κάτι δεν μου κολάει καλά στο μάτι η αναβάθμιση.
Άκη το προηγούμενο μου καθόταν καλύτερα. Και αυτό με τα μέλη που δεν βλέπουμε σύμφωνο και εγώ, τι έγινε ξαφνικά πολύ μυστικοπάθεια.
Είμαστε συντηρητικοί τι να κάνουμε δεν μας αρέσουν οι ξαφνικές αλλαγές :)
 

Άκης

Administrator
Απ: Αναβάθμιση site...

Βασικά τι παίζει. Η ομάδα που βγάζει το smf θα προβεί σύντομα σε αναβάθμιση του script και δεν θα ταιριάζει κανένα άλλο theme μέχρι που να αποφασίσουν οι δημιουργοί του να αλλάξουν τον κώδικα τους στα νέα δεδομένα.
Θα υπάρξει -αναγκαστική- αλλαγή στο theme του forum εδώ (όπως είχε γίνει όταν αναβάθμισα σε v2.0 το forum) μέχρι ο δημιουργός του theme να το αναβαθμίσει.

Το κεντρικό theme το άλλαξα για δοκιμή, για να δω πως δείχνει με τα νέα δεδομένα του web, που όλα τα sites φέρνουν πλέον κάτι από blog. Ήθελα να το αλλάξω όταν έκλεινε χρόνο το site, αλλά δεν πρόλαβα τον κώδικα του, γιατί έχω κάνει μερικές αλλαγές για να είναι "ελαφρύτερο".

Αν δεν δείχνει καλά, ένα "κλικ" είναι να το επαναφέρω.
 

NGL

Member
Απ: Αναβάθμιση site...

δοξα σοι ο θεος!! :) :) :)
μπραβο ρε Ακη!
Αν για ενα πραγμα εχουμε να λεμε εδω περα ειναι οτι οι περισσοτεροι ειμαστε απλα παιδια που αν και δεν γνωριζομαστε ειμαστε σαν μια μεγαλη ομορφη παρεα!
Βλεπω τα ποστ δικα σου,του σπυρου,του πανου (τον θεωρω τον πιο απομακρο τον χημικο μας :) :) ;) ;)) ,του magic,του tropheus,του τσακαλου,του comb πιο προσφατα,και πολλων αλλων παιδιων ακομα, και εχω φτιαξει στο μυαλο μου φατσες και φυσιογνωμιες!
Μαγκες μπορει και να μην σας δω ποτε, λογω αποστασεων και γενικοτερων δυσκολιων στο να βρεθουμε ολοι μαζι, αλλα ειστε ηδη φιλοι μου!
τελειωσε το ψυχογραφημα..... :p :p :p :p
 
Απ: Αναβάθμιση site...

Εμένα το καινούριο κεντρικό theme μου άρεσε αρκετά... Όταν μπήκα εντυπωσιάστηκα από την αλλαγή... Αλλά βέβαια γούστα είναι αυτά 8) 8) 8)
Τα μέλη φαίνονταν όταν πήγαινες στο forum...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αναβάθμιση site...

NGL είπε:
Βλεπω τα ποστ δικα σου,του σπυρου,του πανου (τον θεωρω τον πιο απομακρο τον χημικο μας :) :) ;) ;)) ,του magic,του tropheus,του τσακαλου,του comb πιο προσφατα,και πολλων αλλων παιδιων ακομα, και εχω φτιαξει στο μυαλο μου φατσες και φυσιογνωμιες!
Μαγκες μπορει και να μην σας δω ποτε, λογω αποστασεων και γενικοτερων δυσκολιων στο να βρεθουμε ολοι μαζι, αλλα ειστε ηδη φιλοι μου!
τελειωσε το ψυχογραφημα..... :p :p :p :p
;D :D ;D ;)

άντε,πολύ το τραβήξαμε-πότε θα βρεθούμε;! ::) ???
καλοκαίριασε!!! ??? 8)
 

NGL

Member
Απ: Αναβάθμιση site...

Σπύρος είπε:
άντε,πολύ το τραβήξαμε-πότε θα βρεθούμε;! ::) ???
καλοκαίριασε!!! ??? 8)[/i][/b]

θα ειναι ιδανικο αν μπορεσουμε φιλε!αλλα τωρα πιστευω προς το τελος του καλοκαιριου θα μπορουσε να γινει κατι τετοιο λογω αδειων κτλ :)

παντως οψομεθα...αν το καταφερουμε κι αυτο σιγα μην μας νικησει η ....η dht! :D :D
 

Άκης

Administrator
Απ: Αναβάθμιση site...

Να αναφέρω μια μικρή (!!!) αλλαγή που έγινε στο αρχικό site είναι η αλλαγή theme...
Το είχα ξανά αλλάξει, αλλά έπρεπε να διορθώσω κάποιες ατέλειες.

Το συγκεκριμένο είναι εμφανώς ομορφότερο και γρηγορότερο (όλα τα δεδομένα είναι cached για να μην καθυστερεί) και φυσικά ταιριάζει στα νέα δεδομένα του internet.
Επίσης δουλεύω σε ένα theme του forum για να ταιριάζει ελαφρός με το αρχικό, αλλά θα πάρει καιρό :sleep:

Για το συγκεκριμένο, δεν ξέρω αν ταιριάζει με την νέα έκδοση του SMF (του προγράμματος που τρέχει το site) και που αναμένεται σύντομα να βγει και δεν ξέρω την "μοίρα" του :knup:
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αναβάθμιση site...

μια χαρά είναι - φαίνονται τα on line μέλη,οι πρόσφατες απαντήσεις και οι υπόλοιπες πληροφορίες για νέους :grinning-smiley :hrsml:
 
Απ: Αναβάθμιση site...

Γιατί δεν μπορώ να κάνω edit σε κάποιο μήνυμα μου? Πατάω κανονικά εκείνο το σημαδάκι που έχει κάτω δεξιά στο μήνυμα κι όταν πατάω αποθήκευση και πάω να το δω είναι όπως ήταν πριν, δεν αποθηκεύονται οι αλλαγές.
 

Άκης

Administrator
Που είναι το παλιό theme???

Σήμερα αναβαθμίστηκε το forum στην τελευταία του έκδοση, η οποία διορθώνει πολλά προβλήματα.
Ωστόσο, λόγω των αλλαγών, τα παλιά themes δεν είναι διαθέσιμα. Το συγκεκριμένο είναι το αρχικό ("μανήσιο") του forum και είναι απολύτος συμβατό (αυτό έλειπε άλλωστε).

Μέχρι να αναβαθμιστεί το παλιό από τον δημιουργό του, θα πάρει λίγο χρόνο. Ελπίζω να σας αρέσει το συγκεκριμένο.
 

heyya

New Member
Απ: Αναβάθμιση site...

Μια χαρά, αλλά Άκη νομίζω κάπου χρειάζεται να υπάρχει το banneraki που θα σε στέλνει αρχική σελίδα και όχι μόνο αρχικά στο community.
 
Μπλουζα