Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αναβάθμιση site...

_SPIROS είπε:
αρχίζω και ανησυχώ για το pc μου-κολλάει όμως μόνο στις σελίδες του Hairlossgr...

και σε εμενα εχει γινει αλλα ηταν για λιγη ωρα πιθανον ο server να εφαγε κανενα κολλημα
αλλα οκ μετα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αναβάθμιση site...

έχουμε πάλι "κολλήματα" του server;

συχνά-πυκνά κολλάει και μετά από ανανέωση βγάζει μήνυμα "temporary unavailable"
 

Άκης

Administrator
Απ: Αναβάθμιση site...

Μ'έχει ενημερώσει η εταιρία που έχω κάνει host για πολλαπλές συνδέσεις με την βάση δεδομένων.
ΤΟ δουλεύω να μειωθούν για να είναι όλα normal...
 

primax

Member
Απ: Αναβάθμιση site...

Ακη και εγώ χθες και σήμερα έχω τα ίδια προβλήματα με το server που φιλοξενείσαι. Πάντως αν χρειαστεί να μετακομίσεις σε dedicated server , να ξέρεις ότι είμαι έτοιμος να συνεισφέρω οικονομικά ( και σε κάθε περίπτωση που θα χρειαστεί). Αν και μου είσαι άγνωστος, εκτιμώ πολύ τη δουλειά που έχεις κάνει, το χρόνο που αφιερώνεις, μόνο και μόνο για να βοηθήσεις και να διαφωτίσεις ανθρώπους που χάνονται στην αναζήτηση λύσης για το πρόβλημά τους. Και φυσικά και τα άλλα μέλη που μπαίνουν στον κόπο να απαντούν στις ερωτήσεις μας.
 

Άκης

Administrator
Απ: Αναβάθμιση site...

Μέχρι στιγμής δεν φταίει ο server, αλλά το ότι είχα πολλές συνδέσεις με την βάση δεδομένων (φιλοξενώ και άλλο site μαζί) και σε αυτού του είδους τους λογαριασμούς, αν κάποιος ξεπεράσει τον αριθμό max συνδέσεων, σε φρενάρει η εταιρία για να μην τραβάς από άλλους χρήστες.
Προσωρινά έχω απενεργοποιήσει το άλλο για να δω τι μπορώ να κάνω.
Πάντως με τον καιρό θα χρειαστεί να κάνω κάτι ποιο δραστικό, όπως είπες.
Thanks πάντως primax.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αναβάθμιση site...

δυστυχως καποιοι δεν εκτιμουν ουτε στο ελαχιστο οτι αυτος ο ανθρωπος εδω και μηνες πληρωνει απο την τσεπη του για να υπαρχει αυτο το φορουμ και εχει αφιερωσει πολλες ωρες για να μεταδώσει οσα γνωρισει
σε ολους εσας
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αναβάθμιση site...

απορώ πως θα ήταν για τους περισσότερους να μην υπάρχει αυτό το forum και αυτός ο "τρελός" να το κρατάει,

ή πως θα ήταν αν δεν υπήρχε άνθρωπος να μιλήσουμε και να μας νιώσει/συμβουλεύσει,

και να λέμε στο φινάλε ο καθένας το μακρύ και το κοντό του...


άσε που εναντιώνονται κιόλας για τις απόψεις που γράφονται ή για την καταδίκη των snake oils...


το είπα και το ξαναλέω - ό,τι χρειαστεί το παλικάρι,ΕΔΏ είμαστε



άσχετο - δεν παλεύεται πια το κόλλημα των σελίδων...
 

Teri

New Member
Απ: Αναβάθμιση site...

Και επειδή ακριβώς δεν παλεύεται, μπορείτε να υπολογίζετε και σε μένα σε ότι χρειαστείτε βέβαια.
 

Άκης

Administrator
Απ: Αναβάθμιση site...

Δεν νομίζω να κρατήσει πολύ ακόμη...
Αν και σε εμένα πάει καλά, έχουν πλέον σταματήσει και τα 503errors που έβγαζε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Αναβάθμιση site...

Όπως και να έχει πάντως, έκανα αίτηση στην εταιρία για μεταφορά σε prive server.
Πιστεύω σε λίγες ημέρες να έχουν ολοκληρώσει τις διαδικασίες.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αναβάθμιση site...

Άκη
αν παίζει επιβάρυνση για 'σένα,
πες 'το να αναλάβουμε και εμείς (επιτέλους) τις υποχρεώσεις μας

υ.γ.: "πετάει" το forum σήμερα!!!
 

Άκης

Administrator
Απ: Αναβάθμιση site...

Όντως πάει καλύτερα. Σήμερα ολοκληρώθηκε η μεταφορά στο prive server.
Οικονομική επιβάρυνση έχω και καλή μάλιστα, αλλά δεν ξέρω ακόμη ακριβώς γιατί τρέχω δοκιμαστικά για μία εβδομάδα για να δω τι "τραβάει" από μνήμη και να επιλέξω πακέτο.

Αλλά προς το παρών δεν θέλω κάτι, πλην την αγάπη σας :)

Ναι, όπως και κάθε site που έχει το domain του, έτσι και αυτό κοστίζει.
Έχω βάλει τις διαφημίσεις Google (οι οποίες είναι αρκετά διακριτικές και ασφαλείς), που πιστεύω θα καλύψουν τις ανάγκες.
Όπως και να έχει πάντως, δεν πρόκειται να ανατρέξω ποτέ σε "περίεργες" τακτικές. Ότι κάνω/νουμε το κάνω/νουμε για το χαβαλέ μας και δεν θα γίνουν "λαμογιές" :)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αναβάθμιση site...

ρε άρχοντα,
η αγάπη και ο σεβασμός μας στο άτομό σου είναι πια δεδομένα!!! :)

όπως νομίζεις,
απλά βλέπω ότι είμαστε πολλοί ευσυνείδητοι που θα επωμιζόμασταν λίγο από το οικονομικό βάρος..

να'σαι καλά και σιδεροκέφαλος ;D
 

Teri

New Member
Απ: Αναβάθμιση site...

Και μόνο η ευφορία εδώ και 1 μήνα που νιώθω με την θεραπεία που βρήκα εδώ δεν ανταλλάσεται με κανένα οικονομικό κόστος..

Επαναλαμβάνω, δηλώνοντας παρών για ότι χρειαστεί για να κρατηθεί η "παρέα" εδώ.. ;)
 

Άκης

Administrator
Απ: Αναβάθμιση site...

Thanks guys. Αν χρειαστώ κάτι, θα σας το ζητήσω. Ή το πολύ πολύ σε καμία συνάντηση μας (πρώτα ο Θεός) να κεράσετε τα σουβλάκια :D
Και μιας που το ανέφερα, για να σημειώσω στο μπλοκάκι ποιοι θα κεράσουν...
Έχουμε και λέμε, primax, Teri, Σπύρος, Mexis... Μπα, όχι, αυτός θα με δώσει κώνιο ;D
 

Ntia

New Member
Απ: Αναβάθμιση site...

Admin είπε:
Αλλά προς το παρών δεν θέλω κάτι, πλην την αγάπη σας :)

Καλά αυτό το ξέρεις ότι το έχεις! Μπορει καμιά φορά να μην συμφωνούμε όλοι, αλλά εκτιμάμε τη διάθεση για διάλογο, και βοήθεια πάνω απ' όλα..
 
Μπλουζα