Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

kapa

Μέλος του προσωπικού
η υπογραφη ειναι πολυ μικρη.255 χαρακτηρες
μπορουμε να κανουμε τα 2 emoticon σε 3?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
kapamarou είπε:
η υπογραφη ειναι πολυ μικρη.255 χαρακτηρες
μπορουμε να κανουμε τα 2 emoticon σε 3?
[/amquote]

χαχαχα καπ, την πάτησες κι εσύ με την υπογραφή όπως κι εγώ? Μάλλον δεν έπρεπε να την πειράξουμε :D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
[amquote]
Fenimore είπε:
kapamarou είπε:
η υπογραφη ειναι πολυ μικρη.255 χαρακτηρες
μπορουμε να κανουμε τα 2 emoticon σε 3?


χαχαχα καπ, την πάτησες κι εσύ με την υπογραφή όπως κι εγώ? Μάλλον δεν έπρεπε να την πειράξουμε :D
[/amquote]
την αλαξα εσκεμενα,ετσι και αλλιως και πριν ουτε τα παπουτσια μου δεν χωρουσε.
το λινκ που ειχα απο πριν την αναβαθμιση,εδειχνε αλου.
το καλυτερο ειναι τα μπαλακια του golf στα αποτελεσματα μου.
νομιζω οτι το καινουριο site εχει τεχνητη νοημοσυνη και αναγνωριζει τον χαρακτηρα του καθενος:14m:
 

somari

Active Member
[amquote]
kapamarou είπε:
Fenimore είπε:
kapamarou είπε:
η υπογραφη ειναι πολυ μικρη.255 χαρακτηρες
μπορουμε να κανουμε τα 2 emoticon σε 3?


χαχαχα καπ, την πάτησες κι εσύ με την υπογραφή όπως κι εγώ? Μάλλον δεν έπρεπε να την πειράξουμε :D

την αλαξα εσκεμενα,ετσι και αλλιως και πριν ουτε τα παπουτσια μου δεν χωρουσε.
το λινκ που ειχα απο πριν την αναβαθμιση,εδειχνε αλου.
το καλυτερο ειναι τα μπαλακια του golf στα αποτελεσματα μου.
νομιζω οτι το καινουριο site εχει τεχνητη νοημοσυνη και αναγνωριζει τον χαρακτηρα του καθενος:14m:
[/amquote]


καλά στο ποστ με τα μπαλάκια με είχε πιάσει νευρικό γέλιο...!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καλά στο ποστ με τα μπαλάκια με είχε πιάσει νευρικό γέλιο...!!!
τα εψαχνα για να τα βρω:21m:
δεν κραταω φωτογραφιες ποτε και δεν εχω αρχειο,τις ριχνω ολες στο φορουμ:19m:
 

Άκης

Administrator
Τα περισσότερα attachments διορθώθηκαν.
Ωστόσο πολλά από αυτά, παλιά κυρίως με περίεργους χαρακτήρες στην ονομασία του αρχείου, μπέρδευαν στο σύστημα και δεν τις έβρισκε.
Οι εικόνες, ακόμη και όσες δεν εμφανίζονται, υπάρχουν στο site, οπότε αν κάποιο ποστ σας δεν τις εμφανίζει σωστά, ενημερώστε με να σας τις επαναφέρω χειροκίνητα.

Επίσης προστέθηκε και τρόπος εμφάνισης των attach εικόνων σε popup και όχι στο παλιό σύστημα που υπήρχε.
 

Adriano

Well-Known Member
Προφανώς έχεις μεγαλύτερη ευχέρεια με την javascript.....!!Πλακίτσα κάνω...Συγχαρητήρια admin...Πολύ καλή δουλειά...
 

falakro ftero

New Member
καλησπερα καταπληκτικε admin!!οταν προσπαθω να ανεβασω φωτο απο το πισι μου εδω,μονιμα μου βγαζει ενα ερρορ...οτι δεν εχω επιλεκσει φοτογραφια(που εχω επιλεκσει)η οτι υπαρχει προβλημα φορτοσης αυτης!!!φταιει ο τυπος του αρχειου το μεγεθος του Η κατι αλλο??!!!!ευχαριστω πολυ!!! :D
 

Άκης

Administrator
falakro ftero, δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς. Μπορείς να τραβήξεις ένα screenshot και να μου το στείλεις?
Ή και να δοκιμάσεις να το ανεβάσεις εδώ, αν το ανεβάζει φυσικά, ώστε να δεις μήπως έχει να κάνει με την εικόνα σου και όχι με το σύστημα.
 

falakro ftero

New Member
προσπαθησα να καταλαβω πως λειτουργει το screen shoot αλλα μεχρι στιγμης δεν εκανα καμια προοδο...(ειμαι λιγο ασχετος) οποτε μεχρι να το βρω.....''•Error loading the image or not to add an image to load ... Try again'' αν μπορεις να βγαλεις κανενα συμπερασμα απο αυτο..??! :-/
 

Άκης

Administrator
Δεν μπόρεσα να βρω κάτι σχετικά με αυτό το λάθος.
Ας πούμε πατάς απάντηση, σε αυτό το θέμα εδώ.
Επιλέγεις από κάτω που λέει Νέο Συνημμένο, διαλέγεις την εικόνα που θέλεις και μετά επιλέγεις από δεξιά Προσθήκη Συνημμένου;
Όταν το φορτώσει, θα εμφανιστεί από κάτω το αρχείο (στην περίπτωση μας η εικόνα), την οποία έχεις δύο επιλογές, ή να το αφήσεις ως έχει, ώστε να υπάρχουν τα Συνημμένα σου στο τέλος του ποστ, ή να επιλέξεις με τον κέρσορα ένα σημείο του ποστ και να πατήσεις "Εισαγωγή στο μήνυμα", ώστε να εμφανίζεται η εικόνα (μια μικρογραφία δηλαδή) στο σημείο που θέλεις.

Έκανα ένα attach δοκιμαστικά και θα το βάλω αμέσως παρακάτω:
[attachment=3296]

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο λάθος στο forum, ούτε παίζει με το μέγεθος της εικόνας, καθώς θα σου έβγαζε το ανάλογο μήνυμα.


Για το scrrenshot, πατάς στο πληκτρολόγιο σου "Print Screen" και ανοίγεις το MS Paint, όπου πατάς "CTRL+V", από το πληκτρολόγιο σου πάλι, σώζεις την εικόνα που θέλεις και την κάνεις ότι θέλεις.

[amquote]
kapamarou είπε:
η υπογραφη ειναι πολυ μικρη.255 χαρακτηρες
μπορουμε να κανουμε τα 2 emoticon σε 3?
[/amquote]
Είναι οκ τώρα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Γινεται οταν απανταμε σε καθε μηνυμα να μπορουμε να κανουμε αμεσα παραθεση απο το ιστορικο των απαντησεων?οπως ηταν στο παλιο με το συγκεκριμενο κουμπακι.Επισης γινεται οταν κανουμε παραθεση σε ενα μηνυμα να μη μεταφερονται ολες οι παραθεσεις?Εχει γεμισει ο τοπος παραθεση στην παραθεση κλπ.
 

Άκης

Administrator
kos1987 είπε:
Γινεται οταν απανταμε σε καθε μηνυμα να μπορουμε να κανουμε αμεσα παραθεση απο το ιστορικο των απαντησεων?οπως ηταν στο παλιο με το συγκεκριμενο κουμπακι.Επισης γινεται οταν κανουμε παραθεση σε ενα μηνυμα να μη μεταφερονται ολες οι παραθεσεις?Εχει γεμισει ο τοπος παραθεση στην παραθεση κλπ.
Αυτό δεν μπορεί να γίνει (τουλάχιστον προσωρινά) με το που θα απαντήσεις.
Μπορείς ωστόσο να επιλέξεις ποια ποστ θέλεις να παραθέσεις, πατώντας σε κάθε ποστ το κουμπάκι δίπλα από αυτό της παράθεσης :
postbit_multiquote.gif


και όταν τελειώσεις, κάτω από το πεδίο της γρήγορης απάντησης θα δεις να λέει:
"Έχετε επιλέξει μια ή περισσότερες δημοσιεύσεις για παράθεση. Παράθεσε αυτές τις δημοσιεύσεις τώρα ή αποεπέλεξε τες", όπου επιλέγεις τι θέλεις.

Τώρα για το άλλο που θέλεις, αν επιλέξεις παράθεση σε ένα ποστ που έχει ήδη παράθεση κάποιου άλλου, αυτό θα μεταφερθεί αυτούσιο και στην νέα σου παράθεση, έτσι ήταν και στο παλιό, αν θυμάμαι καλά.
 

kos1987

New Member
Ενω εγραφα ενα μηνυμα αφου ειχα κανει παραθεση, στη συνεχεια οι παραθεσεις μπερδευτηκαν, το αποτελεσμα http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4063-post-75418.html#pid75418
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
το προβλημα με το μπερδεμα των φωτογραφιων διορθωθηκε αλλα οχι 100% ακομα.
επισης οταν κανουμε edit εξαφανιζονται ολες οι επιλογες,απο emoticons μεχρι και παραθεσεις εκτος και αν υπαρχει καινουριος τροπος και δεν τον βρηκα
 

Άκης

Administrator
[amquote]
kos1987 είπε:
Ενω εγραφα ενα μηνυμα αφου ειχα κανει παραθεση, στη συνεχεια οι παραθεσεις μπερδευτηκαν, το αποτελεσμα http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4063-post-75418.html#pid75418

kos1987 είπε:
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4063-post-75508.html#pid75508 ???:huh:
καντε κατι ρε παιδια...
[/amquote]

Μπορείς να μου πεις πως ακριβώς κάνεις παράθεση σε ένα μύνημα;
Γιατί το πρόβλημα με τη μεταφορά του forum έχει να κάνει με τις εικόνες και τα attachments, αλλά το θέμα παράθεση αφορά το μηχανισμό του forum και δεν είναι λάθος της μεταφοράς.

Μέχρι στιγμής δεν έχω εντοπίσει κάποιο λάθος και αν μπορείς εξήγησε μου πως κάνεις απαντήσεις σε ένα θέμα, για να το ψάξω ακριβώς.
 
Μπλουζα