Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

GK

New Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

Panos1982 είπε:
ειχα βρει στο ιντερνετ κατι συναρτησεις που συγκριναν το προπεσια με το αβοταρντ......
στο προπεσια στην χρηση 1μγ το γραφημα εδειχνε οτι αν επερνες φινα την δευτερα το πρωι ας πουμε
ειχες χαμηλη dht ολη την δευτερα. τωρα αν την τριτη δεν επερνες καθολου......
η αυξηση μεχρι την τεταρτη το πρωι που θα ξαναπαρεις ας πουμε......ηταν σχεδον μια ευθεια γραμμη.....δλδ ως την τεταρτη ηταν σχεδον το ιδιο.....ειχε ανεβει ενα μονο ενα τικ.......πραγμα το οποιο δεν επηρεαζει κατα την γνωμη μου....και ειδα γενικα στην αμερικοι ειναι πολλοι γιατροι που προτινουν το μερα παρα μερα......
Αλλα αν θες παρε και καθε μερα για κανα χρονο οπως λες να εισαι πιο σιγουρος και το μειωνεις μετα.......
Οσο αναφορα τον πρωτο χρονο μονο....ειτε καθε μερα ειτε μερα παρα μερα.....το αποτελεσμα και στην υγεια κ στο μαλλι θα ειναι ιδιο πιστευω.......
Το μερα παρα μερα ενδυκνειται για τις μακροχρονιες χρησης....οποτε στον 1ο χρονο παρε και καθε μερα δεν θα αλλαξει τιποτα.......

Τελικά Παναγιώτη, αγόρασες Propecia ? Γιατί ήθελες να αλλάξεις την Fina σε Propecia ?
Μήπως είναι πιο αποτελεσματικό και έχει και λιγότερες παρενέργειες και για αυτό είναι και ποιο ακριβή?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

GK είπε:
Τελικά Παναγιώτη, αγόρασες Propecia ? Γιατί ήθελες να αλλάξεις την Fina σε Propecia ?
Μήπως είναι πιο αποτελεσματικό και έχει και λιγότερες παρενέργειες και για αυτό είναι και ποιο ακριβή?

δεν αγορασα προπεσια γιατι ειναι ακριβο.....παραγκειλα 50 καψουλες του 1μγ απο τον μπακακο.....
προσκαρ επερνα αλλα κοβοντας το προσκαρ δε ξερω τι ποσοτητα εχει μεσα το καθε κομματι.....
 

GK

New Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

Panos1982 είπε:
δεν αγορασα προπεσια γιατι ειναι ακριβο.....παραγκειλα 50 καψουλες του 1μγ απο τον μπακακο.....
προσκαρ επερνα αλλα κοβοντας το προσκαρ δε ξερω τι ποσοτητα εχει μεσα το καθε κομματι.....

Τhanx, εγώ λέω να αγοράσω, από που μπορώ, μήπως γνωρίζεις?
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

Panos1982 είπε:
[quote author=GK link=topic=1707.msg30700#msg30700 date=1270462898]
Τελικά Παναγιώτη, αγόρασες Propecia ? Γιατί ήθελες να αλλάξεις την Fina σε Propecia ?
Μήπως είναι πιο αποτελεσματικό και έχει και λιγότερες παρενέργειες και για αυτό είναι και ποιο ακριβή?

δεν αγορασα προπεσια γιατι ειναι ακριβο.....παραγκειλα 50 καψουλες του 1μγ απο τον μπακακο.....
προσκαρ επερνα αλλα κοβοντας το προσκαρ δε ξερω τι ποσοτητα εχει μεσα το καθε κομματι.....
[/quote]

ανεβηκες αθηνα ή στις εφεραν?ποσο πηγε το μαλλι?????
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

GK είπε:
Τhanx, εγώ λέω να αγοράσω, από που μπορώ, μήπως γνωρίζεις?

επειδη κι εγω την εψαχνα απο ιντερνετ......ειναι λιγο ακριβο το προπεσια......δεν αξιζει....
καλυτερα να παραγκειλεις καψουλες με 1μγ φιναστεριδης απο καποιο μεγαλο φαρμακειο που εχει και εργαστηριο......οπως ο μπακακος.....εγω απο κει τις πηρα.....

giannis13 είπε:
ανεβηκες αθηνα ή στις εφεραν?ποσο πηγε το μαλλι?????

εχω παραγκειλει 50 καψουλες και θα μου τις στειλουν εδω.....μαλλον αυριο....
οταν τις παρω θα σου πω ακριβως ποσο κανουν.....
 

GK

New Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

Έπερνες proscar Πάνο ? Δεν είχε αποτέλεσμα ή απλά για αλλάγη θέλεις να πάρεις φιναστερίδη?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

ena χρονο περνω προσκαρ κ το σπαω στα 4......νομιζω εχει αποτελεσμα....αν και δε μπορω να το κρινω στανταρ γιατι δεν εχω αραιωσει στο crown (που εκει κανει δουλεια) αλλα απ οτι βλεπω στις τριχες οταν κανω μπανιο....εχουν σταματησει να πεφτουν......εκτος απο τωρα τις τελευταιες μερες....που πεφτουν....αλλα μαλλον λογω ανοιξης......
 

GK

New Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

Panos1982 είπε:
ena χρονο περνω προσκαρ κ το σπαω στα 4......νομιζω εχει αποτελεσμα....αν και δε μπορω να το κρινω στανταρ γιατι δεν εχω αραιωσει στο crown (που εκει κανει δουλεια) αλλα απ οτι βλεπω στις τριχες οταν κανω μπανιο....εχουν σταματησει να πεφτουν......εκτος απο τωρα τις τελευταιες μερες....που πεφτουν....αλλα μαλλον λογω ανοιξης......

Thanx ρε φίλε! Και σε εμένα τώρα πέφτουν αρκετές (σε σύγκριση με το σύνηθες) λόγω εποχής,
πήρα revivogen για 6 μήνες, είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιώ dht blocker, ελπίζω έστω και με αυτό να δω διαφορά και μετά βλέπω...
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

Τις πηρα τις καψουλες τελικα......πηρα 50 καψουλες 1mg και εκαναν 20 ευρο !!!
 

GK

New Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

Panos1982 είπε:
Τις πηρα τις καψουλες τελικα......πηρα 50 καψουλες 1mg και εκαναν 20 ευρο !!!

Ρε γμτ, έχω μπει στο τρυπάκι να πάρω και εγώ... Θα κάνω την εξάμηνη με το ρεβίβο και μετά θα το δω οπωσδήποτε εάν δεν υπάρχει αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

giannis13 είπε:
[quote author=Panos1982 link=topic=1707.msg30781#msg30781 date=1270574542]
Τις πηρα τις καψουλες τελικα......πηρα 50 καψουλες 1mg και εκαναν 20 ευρο !!!

ωραιος πανο....και εσενα θα σου κρατησουν και καπου στους 4 μηνες.....ΜΙΑ ΧΑΡΑ.....
[/quote]

ναι 4 μηνες....δηλαδη 5 ευρο το μηνα..... πολυ λιγα λεφτα γι αυτα που προσφερει.......
GK είπε:
[quote author=Panos1982 link=topic=1707.msg30781#msg30781 date=1270574542]
Τις πηρα τις καψουλες τελικα......πηρα 50 καψουλες 1mg και εκαναν 20 ευρο !!!

Ρε γμτ, έχω μπει στο τρυπάκι να πάρω και εγώ... Θα κάνω την εξάμηνη με το ρεβίβο και μετά θα το δω οπωσδήποτε εάν δεν υπάρχει αποτέλεσμα.
[/quote]

μπορεις να παρεις και ταυτοχρονα με το ρεβιβο.......απλα αν το κανεις αυτο...δε θα ξερεις αν κανει δουλεια το ρεβιβο η οχι......
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

καλα το ρεβιβο και δουλεια να κανει δεν θα ειναι και τοσο καλη....αν δε παρεις φινα δυσκολα τα πραγματα.....

το καλο με τη φινα αυτο ειναι....οτι μπορεις να την παρεις παρα πολυ φτηνα.....και ειναι και το πιο σημαντικο εργαλειο......
 

msc

New Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

Γεια σας θελω να αγορασω απο το ιντερνετ προπεσια απο το σαιτ της μερκ αλλα δεν ξερω το λινκ μηπως μπορειτε να με βοηθησετε??????
 

GK

New Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

msc είπε:
Γεια σας θελω να αγορασω απο το ιντερνετ προπεσια απο το σαιτ της μερκ αλλα δεν ξερω το λινκ μηπως μπορειτε να με βοηθησετε??????

Αυτό το link: http://www.merck.com/mmhe/sec18/ch207/ch207c.html είναι το επίσημο site.
αλλά από ένα σύντομο check δεν υπάρχει online store.
Οπότε ίσως πρέπει να απευθυνθείς σε Online φαρμακεία, τα οποία όμως για το Propecia από τα λίγα που είδα ζητάνε prescription δλδ χαρτί γιατρού. Ή τέλος πάντων θέλει μία διαδικασία.
Να έχεις υπόψην σου, ότι το Propecia είναι σχετικά ακριβό ως φάρμακο εν αντιθέση με την Φιναστεριδη που είναι φθηνότερη και μπορείς να την προμηθευτείς και από Ελληνικό φαρμακείο από όσα έχω διαβάσει στο forum εώς τώρα.
Τώρα για ποιο λόγο είναι ακριβότερο το Propecia από την Φίναστερίδη, ενώ και τα δύο φιναστερίδη έχουν (και είναι) δεν το γνωρίζω καθόλου μα καθόλου και μου κάνει και εμένα εντύπωση. Ίσως λόγο δικαιωμάτων π.χ για αυτό και δεν επιτρέπεται στα άλλα φάρμακα, ενώ είναι στην ουσία τα ίδια, να ονομάζοντε Propecia. Δηλαδή δεν ξέρω κατα πόσο η διαφορά τιμής έχει να κάνει με την αποτελεσματικότητα του φαρμάκου ή την ποιότητα, ίσως είναι θέμα καθαρά δικαιωμάτων και brand name.

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει το εν λόγο φάρμακο και δεν έχω προσωπική άποψη, ούτε λέω να αγοράσεις Φιναστερίδη επειδή είναι πιο φθηνή, το ξεκαθαρίζω για να μην παρεξηγηθώ :)

Καλό θα ήταν να σου απαντήσει κάποιος πιο έμπειρος πάνω στο Propecia, το Proscar & την Φιναστερίδη.

υγ. κάνε και ένα search στο forum έχει χρήσιμα στοιχεία.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

και οι δυο ''φιναστεριδες'' ειναι της ιδιας εταιρειας...απλα το propecia ειναι χαπια των 1μγ ενω το proscar των 5 μγ(και το κοβουμε εννοειται στα 5)...απλα το propecia βγηκε για τα μαλλια ενω το proscar ειναι για τον προστατη....αλλα ειναι η ιδια ουσια ε...
 

msc

New Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

Πάω δλδ σε φαρμακειο ζητάω το προσκάρ και μου το δίνουν έτσι απλά χωρίς συνταγή γιατρού???
 

vrm

Member
Απ: Αγορα Propecia απο ιντερνετ.......

msc είπε:
Πάω δλδ σε φαρμακειο ζητάω το προσκάρ και μου το δίνουν έτσι απλά χωρίς συνταγή γιατρού???

Σε καποια φαρμακεία δεν κανουν κάψουλες φιναστεριδής...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα