ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

barman

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

παιδια εγω παρηγγειλα τοπικη spiro απο το site του lee..βγαινει αρκετα φ8ηνα..σκαρτα 15 ευρω..και μπορει να σε βγαλει και για 2 μηνες αναλογα την χρηση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

barman είπε:
παιδια εγω παρηγγειλα τοπικη spiro απο το site του lee..βγαινει αρκετα φ8ηνα..σκαρτα 15 ευρω..και μπορει να σε βγαλει και για 2 μηνες αναλογα την χρηση.

Δε θέλω να σε απογοητεύσω φίλε barman αλλά το #201 Spironolactone 2% Liquid ΒΡΩΜΑΕΙ.
Το #205 Spironolactone Lotion 5% w/o Propylene Glycol δε βρωμάει τόσο έντονα.
 

bigdreamer

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Δυστυχώς θα συμφωνησω με τον tropheus. H spiro του lee μυριζει αρκετα εντονα. Και εγω παρηγγειλα 2 μπουκαλακια και κανω το σταυρο μου να τελειωσουν. Οχι τιποτα αλλα εχω κοψει και τους καφεδες. Μονο πριν απο τον υπνο μπορεις να τη βαλεις. Αλλωστε στο προτεινει και ο ιδιος ο lee.
 

barman

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

...ομορφα...θα ποτιζω το κεφαλι μου με την ''βρωμα'' και θα βγαινω να βρω γκομενα..! ειμαι σιγουρος θα τις ''ριξω'' ολες!
;-)
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

barman είπε:
...ομορφα...θα ποτιζω το κεφαλι μου με την ''βρωμα'' και θα βγαινω να βρω γκομενα..! ειμαι σιγουρος θα τις ''ριξω'' ολες!
;-)
Να τις λες ότι είναι το νέο άρωμα που πλασάρει ο γνωστός οίκος αντρικών προϊόντων Lee και λέγεται Spiro Men's perfume.
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

αν στην spiro βάλω και 4 χάπια avodart λετε να γίνει ακόμα ποιο ισχυρό το διάλυμα και να δουλεύει σε μικρότερο χρονικό διάστημα ή θα τα κάνω μαντάρα με την χημεία?
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

παίδες μόλις έφτιαξα τη συνταγή του Ακη-κ έχω να πω ότι δεν μυρίζει καθόλου (ας ελπίσουμε να μην έκανα καμιά πατάτα :p )
Άντε καλά μου αποτελέσματα... 8)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

NoMoreLoss είπε:
αν στην spiro βάλω και 4 χάπια avodart λετε να γίνει ακόμα ποιο ισχυρό το διάλυμα και να δουλεύει σε μικρότερο χρονικό διάστημα ή θα τα κάνω μαντάρα με την χημεία?
το δ/μα που σκέφτεσαι έχει 2 τοπικούς dht-blockers και δεν παίζει growth stimulant - πρώτη φορά το βλέπω,και δεν μπόρεσα να βρω και τεκμηριωμένη απάντηση ... :-\
θα ψάξω αλληλεπιδράσεις spiro-duta και βλέπουμε ...



pathetic_looser είπε:
παίδες μόλις έφτιαξα τη συνταγή του Ακη-κ έχω να πω ότι δεν μυρίζει καθόλου (ας ελπίσουμε να μην έκανα καμιά πατάτα :p )
Άντε καλά μου αποτελέσματα... 8)
καλή επιτυχία,καλή συνέχεια :)
μην ξεχνάς - φωτο πριν/μετά
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

απο οσο ξερω σπυρο αλληλεπιδράσεις spiro-duta δεν υπαρχουν
δουλευουν καλα μαζι αλλωστε το καθενα κανει ξεχωριστη δουλεια στους θυλακες σου
ισα ισα τολμω να πω πως πανε καλα μαζι
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

δεν λέω τπτ αντίθετο,απλώς δεν μπορώ ακόμα να το δικαιολογήσω και να έχω άποψη

άλλωστε,με τις ιδιοκατασκευές δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι από πριν για αποτελέσματα

βέβαια,ο συνδυασμός είναι εύστοχος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

tfony είπε:
Κάτι άλλο εγω εχω βάλει αιθανόλη και η προπ. γλυκόλη,αλλα και μετα εβαλα λιγο Αλοή Βερα μεσα.
Υπάρχει πρόβλημα λες?
πιστεύω ότι η αλόη είναι must σε τοπικές ιδιοκατασκευές - συζητούσα με τον αλχημιστή (φαρμακοποιό) της γειτονιάς,που φτιάχνει διάφορα δερματολογικά δ/τα(old school chemist), και μου έλεγε ότι πάντα έχει οδηγό την διηθητική ικανότητα της αλόης για την μεταφορά των συστατικών κάθε δ/τος...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

γνωμη μου ειναι στα περισσοτερα σκυασματα να πεταμε μεσα και λιγη ολη ετσι για να σπασει η τοξικοτητα της λοσιον
μονο καλο θα μας κανει η αλοη μεσα και δεν υπαρχει φοβος αλληλεπιδρασης με κατι αλλο

εξαλλου και η revivogen αν θυμαμαι καλα εχει βαλει μεσα αλοη στο scalp thepary
 

sito

Active Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ετοιμάζομαι κ γω να φτιαξω τοπικη σπιρο με την συνταγη του ακη.

αλλα θελω να ρωτησω κατι. Αυτο το σκευασμα περιεχει περιπου 2% σπιρο. διαλιουμε ομως 12 χάπια των 100μγρ θα εχουμε συνολο 1200μγρ σπιρο. πως 1200μγρ μεσα στο διαλλυμα των 60 περιπου μλ ειναι 2% (δν ειμαι κ ο καλυτερος στην χημεια)

συγγνωμη για την χαζη ερωτηση
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

???
διαλύεις 20 χάπια των 100mg σε 100 ml φυσιολογικό ορό = 2% δ/μα ... ::)
 

gkok

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

σε 100ml ή σε 200ml;

γιατί νομίζω η συνταγή του tropheous ήταν 200ml
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

όπως έγραψα στην 8η-10η σελίδα του θέματος,παίζει και εναλλακτική του δ/τος σπιρο => σε λίγο περισσότερο από 100 ml φυσ. ορό διαλύεις 20 χάπια των 100 mg και στο τέλος προσθέτεις 10-15 ml αλόη - συντηρείται στο ψυγείο
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

sito είπε:
ετοιμάζομαι κ γω να φτιαξω τοπικη σπιρο με την συνταγη του ακη.

αλλα θελω να ρωτησω κατι. Αυτο το σκευασμα περιεχει περιπου 2% σπιρο. διαλιουμε ομως 12 χάπια των 100μγρ θα εχουμε συνολο 1200μγρ σπιρο. πως 1200μγρ μεσα στο διαλλυμα των 60 περιπου μλ ειναι 2% (δν ειμαι κ ο καλυτερος στην χημεια)

συγγνωμη για την χαζη ερωτηση
Κοίτα πως βρίσκουν το ποσοστό επί της 100.
Καταρχάς μετατρέπουμε όλες τις μονάδες σε mg.
Το διάλυμα μας έχει 1200mg spiro και 60ml υγρό.
60ml είναι (κατά προσέγγιση) 60 x 1000 = 60,000mg (γιατί 1ml υγρού διαλύματος που έχουμε στην λοσιόν είναι 1000mg -1 γρ- λόγω της πυκνότητας του)
1200 / 60,000 = 0.02 = 2%
 

barman

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ρε παιδια εγω σημερα παρελαβα τοπικη spiro 2% απο lee και αυτο ποθ εχς να σας πω ειναι οτι δεν μυριζει...μονο οινοπνεθμα μυριζει..τι να πω...ισως διαβασε τις δικες μας βελτιωσεις και την μονταρε καλυτερα να μην μυριζει..!
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Έτσι μυρίζει και αυτήν που κάνω. Η μινοξ μυρίζει περισσότερο. Πιστεύω παίζει ρόλο το οινόπνευμα και η θερμοκρασία διατήρησης της.
 
Μπλουζα