ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

sito

Active Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

και γω σημερα π εφτιαξα δν μυριζει καθολου. μονο οινοπνευμα μυριζει.

η δοσολογια πως ακριβως παει;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

τα 60 ml που έφτιαξα με αλόη (και διατηρώ στο ψυγείο) δεν μυρίζουν

τα υπόλοιπα που έβαλα στην μινοξιδίλη έχουν έντονη-και μετά από ώρα στο κεφάλι-μυρωδιά...

...ανυπόφορο για εμένα ...
 

giorgos 29

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

gkok είπε:
παιδιά σε εμένα άρχησε πάλι τριχόπτωση από τότε που άρχισα την spiro(έφιαξα την πρώτη συνταγή του tropheous).όταν κάνω μασάζ στο κεφάλι(με σαμπουάν ή μίνοξ ή spiro) μου μένουν τρίχες στα χέρια.βέβαια την άρχισα εδώ και μία βδομάδα την spiro και πιστεύω ότι είναι side που θα σταματήσει με τον καιρό,γιατί με το big3 είχα πολύ καλα αποτελέσματα εδώ και 3 μήνες που το άρχησα.
αυτό είναι το κακό όταν προσθέτεις κάτι καινούριο στην θεραπεία που κάνεις καιρό.ελπίζω να σταματήσει
και εγω τα ιδια και τη σταματησα
 

gkok

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

αυτό που παρατηρώ είναι ότι όταν μετά την spiro (1-2 ώρες περίπου) βάλω την μινοξιδήλη τότε μυρίζει λίγο.βέβαια όχι πολύ έντονα αλλά το καταλαβαίνω
 

badday

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Γεια χαρα.Ειχα αφησει το μιγμα μια εβδομαδα στο ψυγειο χωρις να το χρησιμοποιήσω και παρατήρησα ότι ειχε γεμίσει το σωληνακι του ψεκαστηρα του μπουκαλιου (απο Regain) κατι σαν αλατι γυρω του. Τι είναι αυτό; μηπως είναι από την ψύξη; μπορώ να το χρησιμοποιήσω; ::)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

δυστυχώς ο ψεκαστήρας regain βουλώνει από τα κατάλοιπα σπιρο
πάρε droper(σταγονόμετρο) ή ξεβίδωσε και ψέκασε να ξεβουλώσει κάθε φορά ...
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

gkok είπε:
αυτό που παρατηρώ είναι ότι όταν μετά την spiro (1-2 ώρες περίπου) βάλω την μινοξιδήλη τότε μυρίζει λίγο.βέβαια όχι πολύ έντονα αλλά το καταλαβαίνω
και εμενα εχει αρχισει και μυριζει λιγακι η spiro-αν κ τη διατηρω στο ψυγειο :(
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Σπύρος είπε:

τα υπόλοιπα που έβαλα στην μινοξιδίλη έχουν έντονη-και μετά από ώρα στο κεφάλι-μυρωδιά...

...ανυπόφορο για εμένα ...

Σπυρο δεν υπαρχει θεμα αλληλεπιδρασης της minox με τη spiro?
Σαν προσθηκη τη θεωρεις καλυτερη απο την προσθηκη duta σε minox???
 

barman

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

gkok είπε:
παιδιά σε εμένα άρχησε πάλι τριχόπτωση από τότε που άρχισα την spiro(έφιαξα την πρώτη συνταγή του tropheous).όταν κάνω μασάζ στο κεφάλι(με σαμπουάν ή μίνοξ ή spiro) μου μένουν τρίχες στα χέρια.βέβαια την άρχισα εδώ και μία βδομάδα την spiro και πιστεύω ότι είναι side που θα σταματήσει με τον καιρό,γιατί με το big3 είχα πολύ καλα αποτελέσματα εδώ και 3 μήνες που το άρχησα.
ολες οι αναφορες λενε πως η spiro δεν προκαλει shedding...η μινο3ιδιλη ομως προκαλει..ισως ειναι απο αυτην.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

pathetic_looser είπε:
Σπυρο δεν υπαρχει θεμα αλληλεπιδρασης της minox με τη spiro?
Σαν προσθηκη τη θεωρεις καλυτερη απο την προσθηκη duta σε minox???
ναι,υπάρχει όταν βρεθούν στο ίδιο μπουκάλι -κάποιος το ποσταρε,τότε δεν το ξέραμε

ξαναλέω ότι σαν την μινοξ+ντουτα δεν παίζει δεύτερο,
αλλά σαν αντιφλεγμονώδες και ιδιαίτερα χρήσιμο ενδιάμεσα της χρήσης μινοξ. θεωρώ το δ/μα σπιρο (χωρίς προσθήκες)
 

gkok

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

barman είπε:
[quote author=gkok link=topic=386.msg6324#msg6324 date=1233421449]
παιδιά σε εμένα άρχησε πάλι τριχόπτωση από τότε που άρχισα την spiro(έφιαξα την πρώτη συνταγή του tropheous).όταν κάνω μασάζ στο κεφάλι(με σαμπουάν ή μίνοξ ή spiro) μου μένουν τρίχες στα χέρια.βέβαια την άρχισα εδώ και μία βδομάδα την spiro και πιστεύω ότι είναι side που θα σταματήσει με τον καιρό,γιατί με το big3 είχα πολύ καλα αποτελέσματα εδώ και 3 μήνες που το άρχησα.
ολες οι αναφορες λενε πως η spiro δεν προκαλει shedding...η μινο3ιδιλη ομως προκαλει..ισως ειναι απο αυτην.
[/quote]την μινοξιδίλη την χρησιμοποιώ 4 μήνες τώρα οπότε το shedding δεν πρέπει να είναι από αυτή το shedding άρχισε από τότε που ξεκίνησα την spiro(20 μέρες περίπου τώρα).
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

μην τα ρίχνουμε όλα στη μινοξ./σπιρο κτλ - κάποιες μέρες του κάθε μήνα χάνουμε μαλλιά

εγώ μετά το αρχικό shedding με proscar έχω απλά τέτοιες μέρες κάθε μήνα ελάχιστη/φυσιολογική τριχόπτωση,μολονότι έβαλα σταδιακά σε 6 μήνες δ/μα σπιρο και πρόσθεσα ντουτα στη μινοξ
 

panos27

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω , εαν ειναι σωστο να ριξουμε μεσα την ωρα που βραζει μερικα καψακια (η το υγρο εσωτερικο τους) απο avodart για καλυτερα αποτελεσματα? ευχαριστω
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Δεν νομίζω να μην είναι σωστό. Αλλά δεν ξέρω σε τι θερμοκρασίες είναι ασφαλές η ντουτα.
 

panos27

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

τοτε μπορουμε να το ριξουμε μεσα (το υγρο εσωτερικο της ντουτας) ενω εχει κρυωσει το σκευασμα!. ελπιζω να εχει καλυτερα αποτελεσματα
 

Άκης

Administrator
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

panos27 είπε:
τοτε μπορουμε να το ριξουμε μεσα (το υγρο εσωτερικο της ντουτας) ενω εχει κρυωσει το σκευασμα!. ελπιζω να εχει καλυτερα αποτελεσματα

Καλύτερα έτσι. Το avodart περιέχει τα κατάλληλα συστατικά να την μεταφέρουν στο δέρμα και ίσως να βοηθήσει και την σπιρο να μεταφερθεί και αυτή.
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Παιδιά έχω μια ερώτηση:
χρησιμοποιώ
minox x2,
spiro x1
κ 1/5 proscar x1
Τι θα μου προτείνατε να βάζω x2 spiro ή να προσθέσω ντουτα στη minox για καλύτερα αποτελέσματα?
Εγώ σκεφτόμουν το 2ο αλλά φοβάμαι μην είναι too much...αλλά από την άλλη η spiro μυρίζει αρκετά για να την έχω τόσες ώρες στο κεφάλι μου
Τι λέτε?
 

eveles

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

θα ηθελα να ρωτησω τον tropheus γιαι εχω σκοπω να φτιαξω την αρχικη συνταγη του που αναφερεται στο πρωτο post.
1. μολις κρυωσει το μειγμα, τι κανουμε για το κατακαθι, το αφαιρουμε φιλτραροντας το μειγμα ή το αγνωουμε και παιρνουμε καθε φορα με το σταγονομετρητη μονο απο πανω?
2. χρειζεται να το ανακατευουμε - κουναμε πριν απο καθε χρηση, αν εχει ακομα το κατακαθι? αν το εχουμε φιλτραρει? ή δεν χρειαζεται σε καμια απ τις 2 περιπτωσεις?
ευχαριστω
 
Μπλουζα