ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

3746741

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

χαχαχαχα καταλαβα!!!!!

αντε μιας κ αποφασισα να την φτιαξω μονος μου να δω τι αποτελεσματα θα εχω!

εχω αποφασισει να βαζω 2 φορες την ημερα αλλα δεν ξερω τι ποσοτητα!!!

εχεις κατι να μου προτεινεις???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

3746741 είπε:
χαχαχαχα καταλαβα!!!!!

αντε μιας κ αποφασισα να την φτιαξω μονος μου να δω τι αποτελεσματα θα εχω!

εχω αποφασισει να βαζω 2 φορες την ημερα αλλα δεν ξερω τι ποσοτητα!!!

εχεις κατι να μου προτεινεις???
ποσοτητα μεχρι να καλυψεις την επιφανεια της τριχοπτωσης,οποιαδηποτε ενοχληση η τσουξιμο νιωσεις στο στηθος διπλασιαζεις τα υγρα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kapamarou είπε:
η πρωτη προκαλει ερεθισμους,ενω η δευτερη οχι,κοιτα τι επαθε ο καπα με προπυλαινογλυκολη στην λοσιον
ειχα παει και σε δερματολογο εκεινο το διαστημα για κατι φαρμακα της μητερας μου,του λεω γιατρε,τι να βαλω να φυγει?χρησιμοποιω fungoral κρεμα και daktodor κρεμα για να το διοξω.
μου λεει αυτα θα σου ελεγα. ::)
 

Panayotis19

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

αν χρησιμοποιώ spiro είναι περιττό να προσθέσω 500mg προγεστερόνης στο regain ? αν ναι να προσθέσω μήπως ντούτα στ regain αντί για προγεστερόνη ? γιατί αν καταλαβα καλά και η προγεστερόνη και η σπύρο είναι αντιανδρογόνα k απλά περιορίζουν την δράση τον "αδρογονουν" αλλα δεν μπλοκάρουν την DHT όπως θα έκανε η ντούτα πχ :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

αν χρησιμοποιώ spiro είναι περιττό να προσθέσω 500mg προγεστερόνης στο regain ?
περιτο ειναι λογο το οτι εχουν παρομοιο τροπο δρασης,δεν μπορω να βρω το λινκ

αν ναι να προσθέσω μήπως ντούτα στ regain αντί για προγεστερόνη ?
οχι γιατι αλληλεπιδρουν

γιατί αν καταλαβα καλά και η προγεστερόνη και η σπύρο είναι αντιανδρογόνα k απλά περιορίζουν την δράση τον "αδρογονουν" αλλα δεν μπλοκάρουν την DHT όπως θα έκανε η ντούτα πχ :chinscratch
πρακτικα σε τοπικη μορφη την ιδια δουλεια κανουν
 

Panayotis19

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

οποτε τι είναι προτιμότερο να κάνω ? spiro ? η προγεστερόνη σε regain k na μη βάζο άλλο blocker από μονο του ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Panayotis19 είπε:
οποτε τι είναι προτιμότερο να κάνω ? spiro ? η προγεστερόνη σε regain k na μη βάζο άλλο blocker από μονο του ?
η spiro και ξεχωριστα regaine,η proluton depot μεσα στο regaine
 

Panayotis19

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

να κάνω και τα 2 δηλαδή δεν θα έχει καλύτερο αποτέλσμα λογικά e ? εσύ πιο πιστεύεις είναι προτιμότερο να κάνω από τα 2 ? διλαδη πιο δίνη καλύτερο αποτέλεσμα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Panayotis19 είπε:
να κάνω και τα 2 δηλαδή δεν θα έχει καλύτερο αποτέλσμα λογικά e ? εσύ πιο πιστεύεις είναι προτιμότερο να κάνω από τα 2 ? διλαδη πιο δίνη καλύτερο αποτέλεσμα
τους εχω χρησιμοποιησει και τους 2 συνδιασμους,αποτελεσματα τα ιδια θα ειναι(οποια ειναι)
θα προτιμουσα μινοξιδιλη με proluton depot για λογους πρακτικοτητας και μονο(ενα σκευασμα)
 

Panayotis19

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

οδός και εγώ αυτό σκεφτόμουν gt η ιδέα τις προγεστερόνης με έχει ελκύσει απλά περιμένω να τελειώσει το regain p έχω για να προσθέσω στο επομενο μέσα prolout depot !! σχετικά με την τιμή ποσο κάνει στο περίπου ? γιατί ρώτησα στο φαρμακιο και μου είπαν 50 euro για 5 αμπούλες και είχα διάβαση στο forum πιο χαμηλή τιμή
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Panayotis19 είπε:
οδός και εγώ αυτό σκεφτόμουν gt η ιδέα τις προγεστερόνης με έχει ελκύσει απλά περιμένω να τελειώσει το regain p έχω για να προσθέσω στο επομενο μέσα prolout depot !! σχετικά με την τιμή ποσο κάνει στο περίπου ? γιατί ρώτησα στο φαρμακιο και μου είπαν 50 euro για 5 αμπούλες και είχα διάβαση στο forum πιο χαμηλή τιμή
17-20 ευρο το κουτι με 3 αμπουλες,αν το βρεις παραπανω τιμη,πηγαινε σε αλλο φαρμακειο
 

dimos18

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

επειδη ψιλοβαριομουν να διαβασω και τις 90 κατι σελιδες,η σπιρο 1.5% μπορει να χρησιμοποιηθει απο οποιαδηποτε ηλικια ?(πχ εγω ειμαι 18)σε τετοια περιεκτικοτητα παρουσιαζει καμια παρενεργεια?δεν ξερω ,αλλα οσο να ναι με τρομαζει η λεξη αντι-ανδρογονο ρε παιδι μου ???
ευχαριστω εκ των προτερων
 

lab_rat

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

dimos18 είπε:
επειδη ψιλοβαριομουν να διαβασω και τις 90 κατι σελιδες,η σπιρο 1.5% μπορει να χρησιμοποιηθει απο οποιαδηποτε ηλικια ?(πχ εγω ειμαι 18)σε τετοια περιεκτικοτητα παρουσιαζει καμια παρενεργεια?δεν ξερω ,αλλα οσο να ναι με τρομαζει η λεξη αντι-ανδρογονο ρε παιδι μου ???
ευχαριστω εκ των προτερων
Το αν σου προκαλεσει παρενεργειες εξαρταται σε ενα μεγαλο βαθμο και απο τον οργανισμο σου. Λογικα δε θα εχεις...
Λογω ηλικιας θα σου προτεινα να πας σε κατι πιο light οπως κανα zix! Αν δεις οτι δε σε καλυπτει το ψαχνεις για τα πιο βαρια...
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

καλημεερα..
μπορειτε να μου δοσετε ακριβης δοσολογια για να φτιαξω 5% σπιρο?
αν χρησημοποιησω 60 tab ALDACTONE σε 200ml υσιολογικο ορο θα το πετυχω?
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

εφτιαξα την spiro παιδια η ιδια μου φαινεται οπως του dr. Lee
σε χαμηλη φωτια εβρασα 20 tab κοπανισμενα σε 120 μλ φυσιολογικο ορο μετα προσθεσα 50 μλ γλυκερινη και 30 μλ emu oil α ανακατευσα ολα μαζι με το μιξερ του φραπε και εγινε μια κρεμα
 

3746741

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

triantafilos είπε:
εφτιαξα την spiro παιδια η ιδια μου φαινεται οπως του dr. Lee
σε χαμηλη φωτια εβρασα 20 tab κοπανισμενα σε 120 μλ φυσιολογικο ορο μετα προσθεσα 50 μλ γλυκερινη και 30 μλ emu oil α ανακατευσα ολα μαζι με το μιξερ του φραπε και εγινε μια κρεμα

triantafyle γιατι εβαλες emu oil στην συνταγη που εφτιαξες???
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

πιστευω οτι θα γινει καλυτερη αποροφηση απο το δερμα της σπυρονολακτονης
 
Μπλουζα