ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Εγώ ήθελα να ρωτήσω,αφού γίνει το μίγμα της spiro, πόσες σταγόνες είναι αρκετές με το σταγονομετρητή? Πρέπει να βάζει κάποιος σε όλο το κεφάλι ή μόνο εκεί που υπάρχει αραίωση?

εκει που εχεις αραιωση και τριχοπτωση

Και κατόπιν να γίνεται πιεστικό μασάζ ή αρκεί μόνο μια επάληψη? :chinscratch

μασαζ 20-30 δεπτερολεπτα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

3746741

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

αν βαζουμε σπιρο κ στην περιοχη που δεν εχουμε τριχοπτωση δημιουργουμε καποιο προβλημα ??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

3746741 είπε:
αν βαζουμε σπιρο κ στην περιοχη που δεν εχουμε τριχοπτωση δημιουργουμε καποιο προβλημα ??
αυξανουμε τα συνολικα ml ριχνωντας σε σημεια που δεν εχουν προβλημα,αν δεν κανει παρενεργειες δεν υπαρχει προβλημα.
δηλαδη μπορει με 2% 2ml την μερα να μην εχεις παρενεργειες
και με 2% 3ml την μερα να εχεις παρενεργειες
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Εσύ Kapamarou πόσο καιρό τη χρησιμοποιείς τη spiro? Σκοπεύεις να την αντικαταστήσεις με κάτι άλλο ή όχι?
Τα 40ml οινόπνευμα τα βάζεις για να απορροφηθεί πιο γρήγορα από το δέρμα του κεφαλιού? δε μυρίζει μετά? Δε χρειάζεται να βράσεις τα χαπάκια,παρά λιώνουν σε μια μέρα μέσα στο οινόπνευμα? :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Εσύ Kapamarou πόσο καιρό τη χρησιμοποιείς τη spiro?

κοντευω 4 χρονια
Σκοπεύεις να την αντικαταστήσεις με κάτι άλλο ή όχι?

παρολο που ειχα πολυ καλα αποτελεσματα στην αρχη,αυτην την στιγμη εχω τριχοπτωση,αν δεν σταματησει αλαζω dht blocker

Τα 40ml οινόπνευμα τα βάζεις για να απορροφηθεί πιο γρήγορα από το δέρμα του κεφαλιού?

αυτο που προκαλει αρκετη αποροφηση ειναι προπυλαινογλυκολη η γλυκερινη στην λοσιον,το οινοπνευμα το βαζω για να λιωσουν τα χαπια


2 στους 100 μπορουν να το μυρισουν,την εχω παντα στο ψηγειο και δεν μυριζει,οταν στεγνωσει στο κεφαλι εχει υδη φυγει το 80% της μυρωδιας


Δε χρειάζεται να βράσεις τα χαπάκια,παρά λιώνουν σε μια μέρα μέσα στο οινόπνευμα? :chinscratch

λιωνουν πολυ ευκολα μεσα στο οινοπνευμα,αλλα οχι 100%,αφηνει υπολειματα σκονης
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kapamarou είπε:
δεν προλαβα να δω αποτελεσματα απο φινα την σταματησα στον τριτο μηνα απο παρενεργειες.
εκανα πειραματα με μικροτερες δοσολογειες αλλα τα ιδια.
τα τοπικα σκευασματα δεν δουλευουν το ιδιο σε ολους.
και χωρις παρενεργειες παλι θα την σταματουσα καποια στιγμη και θα εψαχνα αντικαταστατη
Τη φίνα γιατί θα τη σταματούσες αν δε σου έκανε παρενέργειες?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Moonsorrow είπε:
Τη φίνα γιατί θα τη σταματούσες αν δε σου έκανε παρενέργειες?
δεν συμφονω με την μακροχρονια ληψη ουσιων που επηρεαζουν ορμονες του σωματος,χωρις να σημαινει κατι αυτο που λεω
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kapamarou είπε:
δεν συμφονω με την μακροχρονια ληψη ουσιων που επηρεαζουν ορμονες του σωματος,χωρις να σημαινει κατι αυτο που λεω
Πόσος καιρός είναι για σένα μακροχρόνιος? Μετά από πόσο χρονικό διάστημα δηλαδή θα έκρινες ότι πρέπει να τη σταματήσεις,εφόσον δε σου έκανε παρενέργειες?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Moonsorrow είπε:
Πόσος καιρός είναι για σένα μακροχρόνιος? Μετά από πόσο χρονικό διάστημα δηλαδή θα έκρινες ότι πρέπει να τη σταματήσεις,εφόσον δε σου έκανε παρενέργειες?
στα 5 χρονια θα εψαχνα αλιως την λυση,χωρις αυτο να σημαινει οτι ειμαι κατα της φινας.
αν βγει φαρμακο δια στοματος να εχει τα αποτελεσματα της φινας στο μαλλι,αλλα παραληλα να μην επηρεαζει τοσο πολυ τις ορμονες.η εστω να τις επηρεαζει στο 1/3,αλλα με αποτελεσματα 1mg oral,τοτε ξεκιναω την ιδια μερα
 

lab_rat

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kapamarou είπε:
παρολο που ειχα πολυ καλα αποτελεσματα στην αρχη,αυτην την στιγμη εχω τριχοπτωση,αν δεν σταματησει αλαζω dht blocker
Μηπως επειδη σταματησες την προγεστερονη?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Lab_hair είπε:
Μηπως επειδη σταματησες την προγεστερονη?
την σπιρονολακτονη την χρησιποποιω σε επιφανεια nw5 που εχω τριχοπτωση,την προγεστερονη την χρησιμοποιουσα μεσα στην μινοξιδιλη,μονο κροταφους και λιγο στην κορυφη
 

lab_rat

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kapamarou είπε:
την σπιρονολακτονη την χρησιποποιω σε επιφανεια nw5 που εχω τριχοπτωση,την προγεστερονη την χρησιμοποιουσα μεσα στην μινοξιδιλη,μονο κροταφους και λιγο στην κορυφη
Και εχεις γενικοτερη τριχοπτωση? Νομιζω οτι τα τοπικα εχουν και γενικοτερη δραση, περα απο την επιφανεια οπου εφαρμοζονται.. Ισως γιατι ενα ποσοστο περναει στο αιμα! (Οταν την ειχα ακουσει ασχημα απο την προγεστερονη, δεν επεφτε ουτε τριχα!)

Σκεφτομαι να ξαναπειραματιστω με spiro γιατι με κατι δε μου παει καλα με το doubleA ! Μπορεις να μου πεις την ποσοτητα των ουσιων που χρησιμοποιεις?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Και εχεις γενικοτερη τριχοπτωση?

εχω

Νομιζω οτι τα τοπικα εχουν και γενικοτερη δραση, περα απο την επιφανεια οπου εφαρμοζονται.. Ισως γιατι ενα ποσοστο περναει στο αιμα! (Οταν την ειχα ακουσει ασχημα απο την προγεστερονη, δεν επεφτε ουτε τριχα!)

ειχε αποροφηθει πολυ ποσοτητα γι αυτο και δεν επεφτε τριχα

Σκεφτομαι να ξαναπειραματιστω με spiro γιατι με κατι δε μου παει καλα με το doubleA !

τι παρατηρεις?
Μπορεις να μου πεις την ποσοτητα των ουσιων που χρησιμοποιεις?

10 aldactone σε 500μλ υγρα,μαζι με την γλυκερινη,7μλ την μερα
 

lab_rat

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kapamarou είπε:
Ενω στην τριχοπτωση κανει πολυ καλη δουλεια, μαλλον με καποιο απο τα συστατικα που εχει μεσα η καψουλα εχω θεμα ή αλληλεπιδα ασχημα με κατι απο τα υπολοιπα που χρησιμοποιω!
Συγκεκριμενα, οποτε το χρησιμοποιω μου δημιουργει ενα ελαφρυ τσουξιμο στο μπροστα μερος (στις πρωτες εφαρμογες ηταν εντονο) και ατονιζουν οι τριχες απο τη μινοχ!

kapamarou είπε:
10 aldactone σε 500μλ υγρα,μαζι με την γλυκερινη,7μλ την μερα
Ποσο οινοπνευμα και γλυκερινη?
Αν χρησιμοποιουσαμε κανενα polisobate80 θα γινοταν πιο σταθερο το διαλυμα η δεν εχει νοημα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Ενω στην τριχοπτωση κανει πολυ καλη δουλεια, μαλλον με καποιο απο τα συστατικα που εχει μεσα η καψουλα εχω θεμα ή αλληλεπιδα ασχημα με κατι απο τα υπολοιπα που χρησιμοποιω!
Συγκεκριμενα, οποτε το χρησιμοποιω μου δημιουργει ενα ελαφρυ τσουξιμο στο μπροστα μερος (στις πρωτες εφαρμογες ηταν εντονο) και ατονιζουν οι τριχες απο τη μινοχ!

τα φαρμακα που ειναι σε καψουλα ειναι παρα πολυ οξινα γι αυτο νιωθεις αυτο το καψιμο.ο λογος που τα τυλιγουν ετσι ειναι για να αποφηγουν την επαφη με τον λαιμο,καποια μπορει να καψουν και τον οισοφαγο.
αν βλεπεις κατηφορα απο την ντουτα κοψτην,η τοπικη ντουτα δεν δουλευει σε ολους.

Ποσο οινοπνευμα και γλυκερινη?

10μλ γλυκερινη,30μλ οινοπνευμα,κανει την λοσιον ουδετερη απο λιπαροτητα και ξηροτητα

Αν χρησιμοποιουσαμε κανενα polisobate80 θα γινοταν πιο σταθερο το διαλυμα η δεν εχει νοημα?

ειναι πολυ καλο σαν ιδεα
 

lab_rat

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kapamarou είπε:
τα φαρμακα που ειναι σε καψουλα ειναι παρα πολυ οξινα γι αυτο νιωθεις αυτο το καψιμο.ο λογος που τα τυλιγουν ετσι ειναι για να αποφηγουν την επαφη με τον λαιμο,καποια μπορει να καψουν και τον οισοφαγο.
αν βλεπεις κατηφορα απο την ντουτα κοψτην,η τοπικη ντουτα δεν δουλευει σε ολους.
Σπαστικο ρε γαμωτο.. μου ειχε κανει καλη δουλεια στην τριχοπτωση! Και ψαχνω κατι το οποιο να χρησιμοποιω 1 φορα γιατι βαζω πολλα! Μηπως να ψαχτω με καμια φλουταμιδη?

kapamarou είπε:
ειναι πολυ καλο σαν ιδεα
Σε τι ποσοτητα ομως? ::)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Σπαστικο ρε γαμωτο.. μου ειχε κανει καλη δουλεια στην τριχοπτωση! Και ψαχνω κατι το οποιο να χρησιμοποιω 1 φορα γιατι βαζω πολλα! Μηπως να ψαχτω με καμια φλουταμιδη?

οχι ομως την αυτουσια συνταγη που εχουμε στο forum,ειναι πολυ αποροφησημη


Σε τι ποσοτητα ομως? ::)
5μλ σε 100 μλ υγρα ειναι καλα
 

kos1987

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Απ'οτι λενε απο εξω η φλουταμιδη βγαζει πολλα sides!!! :-[
 

kakashi

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kapa αν φτιαξω τη σπιρο με 70%οινοπνευμα πειραζει?γιατι μ τελειωσε το 96%
 
Μπλουζα