ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Every1lies

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Επειδη παιδια οι σελιδες του τοπικ ειναι υπερβολικη πολλες, οποτε η τελικη συνταγη για αυτο το blocker ειναι αυτη? Αυτα να ζητησω απο το φαρμακειο η προτεινει κανεις κατι καλυτερο να προσθεσω μεσα?

Το καλύτερο DHT Blocker :

Πάμε στο φαρμακείο και αγοράζουμε :
1 κουτάκι ALDACTONE των 100mg
1 φυσιολογικό ορό των 1000ml
1 σύριγγα των 60ml για δοσομετρητή
1 μπουκαλάκι 200ml με σταγονομετρητή
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Every1lies είπε:
Επειδη παιδια οι σελιδες του τοπικ ειναι υπερβολικη πολλες, οποτε η τελικη συνταγη για αυτο το blocker ειναι αυτη? Αυτα να ζητησω απο το φαρμακειο η προτεινει κανεις κατι καλυτερο να προσθεσω μεσα?

Το καλύτερο DHT Blocker :

Πάμε στο φαρμακείο και αγοράζουμε :
1 κουτάκι ALDACTONE των 100mg
1 φυσιολογικό ορό των 1000ml
1 σύριγγα των 60ml για δοσομετρητή
1 μπουκαλάκι 200ml με σταγονομετρητή


εγω παντως αυτη εφτιαξα και ξεκινησα και βάζω. προς το παρον καλα παει δεν εχω δει κατι περιεργο.
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2819.0.htmlspiro μονο αν εχεις σκοπο να αντικαταστησεις την φινα
[/quote]

Kapamarou αν αντικαταστήσω τη φίνα με spiro,όπως μου είχες γράψει, θα έχω πάλι απώλειες τριχών μέχρι να επιδράσει το νέο φάρμακο ή μήπως θα ήταν καλύτερα να βάζω ταυτόχρονα και spiro χωρίς διακοπή φίνας τουλάχιστον για 6 μήνες?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Kapamarou αν αντικαταστήσω τη φίνα με spiro,όπως μου είχες γράψει, θα έχω πάλι απώλειες τριχών μέχρι να επιδράσει το νέο φάρμακο ή μήπως θα ήταν καλύτερα να βάζω ταυτόχρονα και spiro χωρίς διακοπή φίνας τουλάχιστον για 6 μήνες?
και τα δυο ταυτοχρονα για 6 μηνες,η spiro προκαλει πολυ sheeding
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Moonsorrow είπε:
Ενώ μόνη της χωρίς φίνα δε προκαλεί sheeding?
μονη της χωρις φινα θα προκαλεσει πολυ sheeding
με φινα ταυτοχρονα το πρωτο διαστημα δεν θα κανει τοσο
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Mάλιστα...εσύ γενικά τι εντυπώσεις έχεις από τη χρήση της? Είσαι το ίδιο ευχαριστημένος,όπως με τη φίνα,δηλαδή μπορεί να την αντικαταστήσει πιστεύεις ισάξια?
Φαντάζομαι κι εσύ δεν έβαλες αμέσως μαχαίρι στη φίνα πριν την αρχίσεις ε? :)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Moonsorrow είπε:
Mάλιστα...εσύ γενικά τι εντυπώσεις έχεις από τη χρήση της? Είσαι το ίδιο ευχαριστημένος,όπως με τη φίνα,δηλαδή μπορεί να την αντικαταστήσει πιστεύεις ισάξια?
Φαντάζομαι κι εσύ δεν έβαλες αμέσως μαχαίρι στη φίνα πριν την αρχίσεις ε? :)
δεν προλαβα να δω αποτελεσματα απο φινα την σταματησα στον τριτο μηνα απο παρενεργειες.
εκανα πειραματα με μικροτερες δοσολογειες αλλα τα ιδια.
τα τοπικα σκευασματα δεν δουλευουν το ιδιο σε ολους.
και χωρις παρενεργειες παλι θα την σταματουσα καποια στιγμη και θα εψαχνα αντικαταστατη
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

φιλε καπαμαρού αν μπορείς γράψε μας τα συστατικά της spiro που "χρησιμοποιεις" πλέον. το 'ρηξα και εγώ στα τοπικά πάλι!!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

captainman είπε:
φιλε καπαμαρού αν μπορείς γράψε μας τα συστατικά της spiro που "χρησιμοποιεις" πλέον. το 'ρηξα και εγώ στα τοπικά πάλι!!!!
σε ενα αδειο μπουκαλακι μινοξιδιλης ριχνω 10 aldactone των 100mg.
προσθετω 40 ml οινοπνευμα και το κλεινω καλα.καθε 5 ωρες περιπου το ανακατευω,την επομενη μερα μεταφερω το περιεχομενο σε ενα αλλο δοχειο μεγαλυτερο.ριχνω 15ml γλυκερινη και 500ml αποιονισμενο νερο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Καπα χρησιμοποιω το φραπε σπιρο 2% κανα 3μηνο και εχω την εντυπωση οτι τωρα το μαλλι ειναι λιγο πιο αραιο(νομιζω).Λες να εχω μικρο shed και τωρα να το βλεπω?Επισης, βαζω και μινοξ 5% στους κροταφους 2 μηνες και βλεπω σιγουρα επανεκφυση, δλδη εμφανιστηκαν τριχουλες που πριν δεν ηταν ορατες και καποιες απο αυτες αρχιζουν να αναπτυσσονται...Μηπως το shed προερχεται απο τη μινοξ και μονο γιατι στον πρωτο μηνα μεχρι να ερθει η μινοξ απο εξωτερικο, εβαζα μονο σπιρο και δεν ειχα δει κατι αξιολογο οσο αφορα την τριχοπτωση?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Καπα χρησιμοποιω το φραπε σπιρο 2% κανα 3μηνο και εχω την εντυπωση οτι τωρα το μαλλι ειναι λιγο πιο αραιο(νομιζω)

επειδη δεν βαζεις ζαχαρη :tease:

.Λες να εχω μικρο shed και τωρα να το βλεπω?

ναι

Επισης, βαζω και μινοξ 5% στους κροταφους 2 μηνες και βλεπω σιγουρα επανεκφυση, δλδη εμφανιστηκαν τριχουλες που πριν δεν ηταν ορατες και καποιες απο αυτες αρχιζουν να αναπτυσσονται...

εισαι τυχερος που σου δινει κατι η μινοξιδιλη ;)

Μηπως το shed προερχεται απο τη μινοξ και μονο γιατι στον πρωτο μηνα μεχρι να ερθει η μινοξ απο εξωτερικο, εβαζα μονο σπιρο και δεν ειχα δει κατι αξιολογο οσο αφορα την τριχοπτωση?

spiro βαζεις μονο κροταφους η σε ολο το κεφαλι?
 

kos1987

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Βασικα spiro βαζω στο μπροστα τμημα δλδη κροταφους και πιο μεσα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kos1987 είπε:
Βασικα spiro βαζω στο μπροστα τμημα δλδη κροταφους και πιο μεσα
απο την στιγμη που πεφτουν στο ιδιο σημειο δεν μπορουμε να ξερουμε ποιο απο τα δυο ειναι.
γενικα ομως αυτην η λοσιον προκαλει πολυ sheeding στην αρχη
 

kos1987

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Οκ ευχαριστω καπα θα ενημερωνω για τυχον εξελιξεις...
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kapamarou είπε:
σε ενα αδειο μπουκαλακι μινοξιδιλης ριχνω 10 aldactone των 100mg.
προσθετω 40 ml οινοπνευμα και το κλεινω καλα.καθε 5 ωρες περιπου το ανακατευω,την επομενη μερα μεταφερω το περιεχομενο σε ενα αλλο δοχειο μεγαλυτερο.ριχνω 15ml γλυκερινη και 500ml αποιονισμενο νερο.
thanks για την απαντηση. απο οτι εχω διαβασει δεν χρησημοποιείς προπυλενογλυκόλη για να μην κανεις ερεθισμους και βλέπω αυξησες το αποιονισμενο νερο στα 500μλ. ποσο % δινει αυτη η συνταγη??
εγω εφτιαξα της πρωτης σελιδας αλλα θα την γυρισω σττην δικια σου.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

captainman είπε:
thanks για την απαντηση. απο οτι εχω διαβασει δεν χρησημοποιείς προπυλενογλυκόλη για να μην κανεις ερεθισμους και βλέπω αυξησες το αποιονισμενο νερο στα 500μλ. ποσο % δινει αυτη η συνταγη??
εγω εφτιαξα της πρωτης σελιδας αλλα θα την γυρισω σττην δικια σου.
η προπυλαινογλυκολη μου εκανε εγκαυματα στο χερι που απλωνα την λοσιον,γι αυτο και την αντικατεστησα με γλυκερινη
ειναι 0,2%
 

3746741

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι αυτους που χρησιμοποιουν σπιρο καιρο!!!!!!
ξεκινησα πριν 20 μερες κ δεν εχω δει ακομα το τρελο sheding που δημιουργει η λοσιον!!!
εσας ποσο καιρο μετα σας ξεκινησε κ για ποσο καιρο διηρκησε!!!
κ κατι ακομα,
μετα το sheding σας μειωθηκε η τριχοπτωση σε μεγαλο βαθμο????
ρωταω γιατι ειμαι παλιος χρηστης φινας κ η φινα μου ειχε μειωσει την τριχοπτωση να χανω ελαχιστες τριχες καθημερινα!!
στο χτενισμα να επεφταν 2-3 τριχες!!!!
με τι σπιρο μπορει να επιτευχθει κατι τετοιο?????
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Εγώ ήθελα να ρωτήσω,αφού γίνει το μίγμα της spiro, πόσες σταγόνες είναι αρκετές με το σταγονομετρητή? Πρέπει να βάζει κάποιος σε όλο το κεφάλι ή μόνο εκεί που υπάρχει αραίωση? Και κατόπιν να γίνεται πιεστικό μασάζ ή αρκεί μόνο μια επάληψη? :chinscratch
 
Μπλουζα