ΑΓΝΟΙΑ ΚΙΝΔΥΝΟΥ - ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM

Kostas97

Well-Known Member
θεώρω ότι για να λέει ο Cvial ότι λέει σε αυτό το θέμα το έχει ψάξει. Αρκετοί κατα καιρούς θα έχουν απειλήσει τη διαχείρηση (φαντάζομαι). Οπότε αφού τυχαίνει να έχουμε σχεδόν έναν μη ικανοποιημένο από κάθε κλινική. Μπορούμε να βασιστούμε στα λεγόμενα τους για να εκφέρουμε κάτι, αντί να πεις: Μας πλάνεψε αυτός, απόλυτα. Δεν το λέω επειδή φοβάμαι τη μύνηση. Αλλά γιατί ο Cvial για να το λέει αυτό κάτι ξέρει και θέλω να προστατευσώ το φόρουμ.
Οπως τα λες ειναι Greg. Επισης προσωπικα απο αλλου θα φοβομουν περισσοτερο πιθανη μηνυση παρα απο την κατευθυνση που οι περισσοτεροι υποθετουν. Μπορει να κανω και λαθος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
εννοώ να πεις οτι π.χ. με όσα ακούω από τους πελάτες της κλινικής (όσους εγώ θεωρώ αξιόπιστους) σχημάτισα τη γνώμη ότι ο τάδε γιατρός δεν τα κάνει όλα μόνος του στο χειρουργείο. Μέ βάση τον Baggio θεώρω ότι σε κείνο περιστατικό μπορεί αν υπήρχε τοπικ. Με βάση τον Aldo και άλλους ο τάδε γιατρός είναι κακός αν κάτι δεν πάει καλά κλπ. Δεν μιλάω για ακράδαντα στοιχεία, αλλά οτιδοίποτε που να συνηγορεί σε κάτι. Το αν εγώ θέλω να κρίνω αξιόπιστη τη μαρτυρία του Χρήστου ή του Aldo είναι θέμα μου, οπότε με βάση όποιον πιστέυω σχηματίζω μια γνώμη για τη κλινική. Το να πεις εδώ βλέπω τοπικ είναι λίγο διαφορετικό ίσως, έστω νομικά. Δεν ξέρω αν αυτό που λέω βοηθάει at all. απλά θα το κάνω. τώρα αν θα φάω μύνηση.... Ας φάω.... Γενικά, τρέχα γύρευε. Άμα εγώ γράφω με vpn από την αγγλια με ip ισλανδίας θα με βρούνε... Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Αλλά σε κάθε περίπτωση, εγω αυτό είπα να κάνω. Τώρα αν μου κανούν μύνηση, οκ...
Οκ η προσέγγιση παίζει μεγάλο ρόλο.
Η μήνυση πρόσεξε είναι εκατέρωθεν αμφίδρομη.
Μάντεψε ποιός θα χάσει.
Quiz.
 

gregkont13

Verified MM member
Οκ η προσέγγιση παίζει μεγάλο ρόλο.
Η μήνυση πρόσεξε είναι εκατέρωθεν αμφίδρομη.
Μάντεψε ποιός θα χάσει.
Quiz.
Δεν ξέρω με σιγούρια, αλλά ούτος η άλλως νομίζω πως υπάρχει πάτημα για αρκετή κριτική με τον τρόπο που λέει ο Cvial.
 

tasos33

Well-Known Member
CVIAl αν επιτρεπεται με ποιο δικαιωμα μια κλινικη μπορει να αποφασισει που θα δειξει ο καθενας το κεφαλι του;
Μηπως για να θα κυκλοφορησει και στο δρομο πρεπει να παρει την αδεια της;
Αν στο νήμα ο σχολιασμός εκτρέπεται από τα όρια της κριτικής θα βρει δικαίωμα η κλινική, το μόνο εύκολο είναι αυτό.
 

Kostas97

Well-Known Member
Αν στο νήμα ο σχολιασμός εκτρέπεται από τα όρια της κριτικής θα βρει δικαίωμα η κλινική, το μόνο εύκολο είναι αυτό.
Τοσα χρονια χορτασαν τους πελατες τοπ αποτελεσματα και κανουν και μηνυσεις... Τι να πεις!!!!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οκ η προσέγγιση παίζει μεγάλο ρόλο.
Η μήνυση πρόσεξε είναι εκατέρωθεν αμφίδρομη.
Μάντεψε ποιός θα χάσει.
Quiz.

Εσύ θα χάσεις γιατί είσαι ανώνυμος, άρα δεν στοιχειοθετείται βλάβη, δεν μπορείς να ισχυριστείς δηλαδή ότι ακόμα και αν σε έβρισε η κλινική ότι σου προκάλεσε ζημία.
 

Aldo

Well-Known Member
Από Τουρκία μεριά μάλλον έρχεται ….
Τίποτα δε μπορούν να του κάνουν αλλά τεσπα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οπως τα λες ειναι Greg. Επισης προσωπικα απο αλλου θα φοβομουν περισσοτερο πιθανη μηνυση παρα απο την κατευθυνση που οι περισσοτεροι υποθετουν. Μπορει να κανω και λαθος.

Αυτούς που γαυγίζουν πολύ να μην τους φοβάσαι, τα σιγανά ποταμάκια κάνουν την ζημιά.
 

vlafo

Well-Known Member
Εσύ θα χάσεις γιατί είσαι ανώνυμος, άρα δεν στοιχειοθετείται βλάβη, δεν μπορείς να ισχυριστείς δηλαδή ότι ακόμα και αν σε έβρισε η κλινική ότι σου προκάλεσε ζημία.
Μιλάμε όταν το ανώνυμος μετατραπεί σε επώνυμο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μέχρι στιγμής δεν προκύπτει κάτι τέτοιο. Αν τώρα κάποιος από τα μέλη γίνει επώνυμος και πλέον επώνυμα τον συκοφαντήσουν τότε ναι. Βλέπεις εσύ όμως κάποιον να έχει προχωρήσει σε τέτοια ενέργεια;
 

Disco

Well-Known Member
Πάντως αν δείτε τα google reviews του Αναστασ@κη. Συνεχώς απειλεί με μηνύσεις όσους κάνουν αρνητικές κριτικές να κατεβάσουν τις κριτικές. Την χρησιμοποιεί παντού δηλαδή αυτή την τακτική με τον εκφοβισμό όταν δέχεται αρνητικές κριτικές, όχι μόνο στο φόρουμ όπου έχει απειλήσει κατά καιρούς διάφορα μέλη. Κάποιοι λογικά φοβούμενοι τις απειλές της κλινικής θα τις κατεβάζουν, άλλοι τις αφήνουν. Ακόμα δεν μάθαμε τι έγινε με την εξαφάνιση της κριτικής σου @Aldo . Έχεις κάποια νέα μήπως ;
 

vlafo

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι πως όχι,απλά το έθεσα σε μια ρεαλιστική βάση εάν και εφόσον.
Είναι όμως ένα υπαρκτό σενάριο για αυτό είπα εκατέρωθεν.
Εσύ είσαι ευχαριστημένος?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάντως αν δείτε τα google reviews του Αναστασ@κη. Συνεχώς απειλεί με μηνύσεις όσους κάνουν αρνητικές κριτικές να κατεβάσουν τις κριτικές. Την χρησιμοποιεί παντού δηλαδή αυτή την τακτική με τον εκφοβισμό όταν δέχεται αρνητικές κριτικές, όχι μόνο στο φόρουμ όπου έχει απειλήσει κατά καιρούς διάφορα μέλη. Κάποιοι λογικά φοβούμενοι τις απειλές της κλινικής θα τις κατεβάζουν, άλλοι τις αφήνουν. Ακόμα δεν μάθαμε τι έγινε με την εξαφάνιση της κριτικής σου @Aldo . Έχεις κάποια νέα μήπως ;
Κατά την προσωπική μου άποψη σχεδόν όλοι απειλούν με μηνύσεις όταν κάτι πάρει δημοσιότητα. Έχω ιδίαν άποψη. Αυτό που αλλάζει είναι το threshold για τον καθένα.
 

Disco

Well-Known Member
Κατά την προσωπική μου άποψη σχεδόν όλοι απειλούν με μηνύσεις όταν κάτι πάρει δημοσιότητα. Έχω ιδίαν άποψη. Αυτό που αλλάζει είναι το threshold για τον καθένα.
Τι να σου πω δεν έχω δει σε άλλες κλινικές δημόσια κάπου να απειλούν. Ενώ στον Αναστ*σ@κη το έχω δει δημόσια στο φόρουμ να το κάνει αλλά και στα google reviews συνεχώς να απειλεί όσους κάνουν αρνητικές κλινικές να τις κατεβάσουν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι εννοώ σαν μια απλή παράθεση με αντικειμενικά κριτήρια ενός γεγονότος.
Π.χ φωτεινότητα φωτογραφιών στο πριν και το μετά.
Μα έχω εκφράσει την γνώμη μου πολλές φορές. Έχω πάρει θέση.
 

Vdupa

Well-Known Member
Πάντως παιδιά δεν γίνεται τίποτα τυχαία. Όταν κάτι γίνεται επανειλημμένα και μόνο οι φωτογραφίες του ΜΕΤΑ ξαφνικά είτε θα έχουν χαμηλό φωτισμό ειτε δεν ξέρω γω τοππικ, σκιάσεις ή υποτιθέμενα παιχνίδια του φακού όπως τα λέτε, ενώ του ΠΡΙΝ είναι πάντα τέρμα ξεγυμνωτικές τότε παύει να είναι τυχαίο. Βάζω και τις φωτογραφίες του πριν-μετά για να δείτε ότι πάλι η φωτογραφία του μετά έχει διαφορετική φωτεινότητα από αυτή του πριν με την φωτογραφία του μετά να έχει εμφανώς λιγότερη φωτεινότητα από του πριν που είναι με έντονη φωτεινότητα για να ξεγυμνώνει όσο δεν πάει. Τέρμα δεξιά είναι η δικιά μου φωτογραφία με λίγο παραπάνω φως.

Προβολή συνημμένου 51675
έμενα γιατι μου φαινεται ιδια η φωτεινοτητα στις 2 πρωτες;

Η τριτη λιγο παραπανω φως; Μόνο λίγο παραπάνω;
Δηλαδη με την τριτη που πέφτει προβολέας γηπεδου στο ενα μετρο αποσταση θα πρεπει να συγκρινουμε την πρωτη;

Παιδια η κριτικη να γινεται, ειναι καλο. Εχω κανει πολλα λαικ σε αυτο το νημα (και οχι μονο) σε ατομα που εχουν ασκησει αντικειμενικη καλοπροαιρετη κριτικη στον γιατρο, αλλα οταν παμε στα ακρα χανουμε την αξιοπιστια μας.
 
Μπλουζα