Πέτρος 2470 FUE

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
64.PNG
 

jacksmith

Active Member
πάντως παρόμοια περίεργα σημάδια τα εχω δει και σε άλλες παρουσιάσεις αλλα δεν τα σχολίασε κανεις αρα και εγώ (εσφαλμένα) δεν πήρα την πρωτοβουλία .Θυμάμαι χαρακτηριστικά να σκέφτομαι "είναι δυνατόν να μην το βλέπει κανεις ;"
Μπορείς αν γίνεται να μας σχολιάσεις, πώς γίνεται η σκιά του κινητού σε αυτήν την φωτό να δημιουργεί αυτό το έρεβος? Γιατί συμβαίνει αυτό?
 

Συνημμένα

  • Inked20211212_134841_LI.jpg
    Inked20211212_134841_LI.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 196

bobby

Well-Known Member
Αγαπητέ Χρήστο,

Επειδή κάτι ψιλά ξέρω και εγώ από το ριμαδοphotoshop άλλη φορά δίνε μου καμιά φώτο να στην κάνω σωστά.
Στην πάνω φώτο είναι η δική σου κακή επεξεργασμένη φώτο και στην κάτω αυτή που κατάφερα και έφτιαξα με την χαμηλή ανάλυση που κατέβασα μέσα από εδώ.
Θα βρίσκομαι στην διάθεση σου ...... για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση

Προβολή συνημμένου 43397

Προβολή συνημμένου 43398
Μόνο βίντεο με βρέξιμο πλέον δέχομαι ως απόδειξη….. όλα τα άλλα μπορούν να είναι πειραγμένα….:p:p:p:p:p
 

witcher

Well-Known Member
Άμα έχουν αρχίσει και τα μέλη να κάνουν επεξεργασία τις φωτογραφίες που ανεβάζουν, δηλαδή τι να περιμένουμε από τις κλινικές που θα έχουν και επαγγελματίες για αυτή τη δουλειά. Τουλάχιστον από τα μέλη γίνεται ερασιτεχνικά και το καταλαβαίνουμε πιο εύκολα, από επαγγελματίες σε κλινικές όμως;
 
  • Like
Reactions: tol

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
john κι ομως θα σου πηγαινε η καραφλα. :p
Αληθεια.

Μετα την μεταμοσχευση που ειχα βγει με δυο φιλες αυτο με ειπαν να τα αφησω ετσι αλλα η αληθεια ειναι εμενα δεν μου αρεσει θα σε βαλω και φωτο απο την κλινικη να δεις τελειως φαλακρος.
 

Xristos87

Well-Known Member
Καλημερα, πραγματικα ειναι γελοιο κ προσβλητικο ολο αυτο γιατι πολυ απλα με γνωριζετε κ εχετε δει τις ΚΑΘΑΡΕΣ φωτο μου. Μπορουσατε να πειτε ομορφα και ωραια, ρε συ Χρηστο εχει "θολουρα" η φωτο, μηπως εστιασες αλλου;μηπως ειχε κανενα δακτυλικο αποτυπωμα η καμερα σου; δεν φαινεται καλα, τραβα 2 3 νεες φωτογραφιες να δουμε καλυτερα. ΔΕΝ χαθηκε ο κοσμος. Ουτε ο 1ος ειμαι ουτε ο τελευταιος π δεν το εχω με τις φωτογραφιες κ γενικοτερα με την "τεχνολογια". ΕΛΕΟΣ!!!

δεν πειραζει, καταλαβαινω ομως οτι αρκετοι εδω μεσα ειστε πιεσμενοι στην προσωπικη σας ζωη, εχετε προβληματα ή κ ψυχολογικα θεματα. δεν εξηγειτε αλλιως ολη αυτη η εκρηξη κ το κυνηγι μαγισσων.
Εντος της εβδομαδας θα τραβηξω βιντεο τον φιλο μ και εμενα . Την επομενη φορα π κατι δεν κολλαει πειτε το ομορφα, ρε συ Χρηστο το και το..μην το γ@μ@τε.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τα κινητά ακόμη και τις νέας τεχνολογίας αρκετές φόρες κάνουν πολλά παιχνίδια του φακού πανω σε μια φωτο.
Σε μενα στους κροταφους με το google pixel που εχω μου εκανε 2 γραμμες μαυρες και το ειχε παρατηρήσει ένα μέλος ουτε εγω καν το προσεξα.
Ας περιμενουμε νεες φωτος.
 

Rock00

Member
Κατα την αποψη μου στη συγκεκριμένη εχει πεσει σε μικρη κλιμακα φιλτρο σε ολη την φωτογραφια που επηρεάζει τα χρωματα αλλα και τις "υφες" Πιστεύω οτι ειναι το φίλτρο που δείχνει την φωτογραφία να μοιάζει σαν πίνακας ζωγραφικής (water color) αρα και ολες οι λεπτομερείς , όπως λεπτες γραμμες , εμφανιζονται λιγο πιο χοντρες. Παρατηρήστε κανοντας zoom , το background οπου τα αντικείμενα δεν φαίνονται φυσιολογικά(1) . Δεν ειναι το ιδιο οπως ενα θολο αντικείμενο χωρίς σωστη εστιαση (focus)
Επισης ,υπάρχουν σκιασμένα μερη στο κεφαλι (2) που δεν θα επρεπε να ειναι τοσο σκοτινα αν υπολογισουμε την θεση της φωτογραφικής (κινητο) αλλα και την εντονη ηλιοφάνεια.

Φυσικά ολα τα παραπάνω είναι εικασίες και προσωπική μου άποψη.
 

Συνημμένα

  • InkedInked20211212_134841_LI_φ.jpg
    InkedInked20211212_134841_LI_φ.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 165

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Rock00

Member
Αναφορικά με τα video , χωρίς να κάνεις καμιά επεξεργασία αφού είναι πολύ πιο δύσκολο απο την φωτογραφία , αν το τραβήξεις με ενεργοποιημένο κάποιο φίλτρο τα πράγματα αλλάζουν δραματικά σε σχέση με την πραγματικότητα. Μπορείς ας πούμε να αυξήσεις απλα το contrast και τα μαύρα (τριχες?) να γίνουν πολύ πιο μαύρα αρα να εμφανίζονται πολύ πιο έντονα από αυτό που είναι πραγματικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristos87

Well-Known Member
Αναφορικά με τα video , χωρίς να κάνεις καμιά επεξεργασία αφού είναι πολύ πιο δύσκολο απο την φωτογραφία , αν το τραβήξεις με ενεργοποιημένο κάποιο φίλτρο τα πράγματα αλλάζουν δραματικά σε σχέση με την πραγματικότητα. Μπορείς ας πούμε να αυξήσεις απλα το contrast και τα μαύρα (τριχες?) να γίνουν πολύ πιο μαύρα αρα να εμφανίζονται πολύ πιο έντονα από αυτό που είναι πραγματικά.
Αν μενεις εσυ ή καποιος φιλος σου ή εστω αλλο μελος ή φιλος μελους στη θεσσαλονικη να βρεθουμε να τραβηξετε εσεις βιντεο!!!
 

Rock00

Member
Φυσικα , απο τις λιγες μου γνώσεις πανω στη φωτογραφία αν εχει εστιάσει κάποιος λαθος σε μια φωτογραφία αυτό το λάθος φαίνεται συνολικά στη φωτογραφία αφού το αντικείμενο γίνεται θολο ενω το background ειναι καθαρο ή το αντιθετο . Δεν είναι δυνατόν να φαίνονται ας πουμε το στομα του προσώπου καθαρο και τα ματια θολα .Η καμερα αντιλαμβανεται οτι το αντικειμενο-θεμα της φωτογραφίας μας ειναι ή το κεφαλι ή το background και εστιαζει σε ενα απο τα δυο αρα το αλλο φαινεται πιο θολο. Το να φαινεται μια φωτογραφια εξολοκλήρου θολη γίνεται μονο με κανονικές φωτογραφικές dslr που εχουν manual focus .
Ολα τα smart κινητά εχουν autofocus αλλιώς θα έπρεπε να γυρίζουμε με το χερι τον φακo (!!).

Επίσης ,δεν υπάρχει φακός που δεν εχει αποτυπώματα - σκόνες ακόμα και μικρές γρατζουνιάς αλλα αυτά τα σημάδια δεν εμφανίζονται στις φωτογραφίες και αν αυτο συμβεί ισως αποτυπωθούν σαν μικρές γρατζουνιά , δεν θα αλλάξουν την εστίαση. Τελος , ακομα και στην περιπτωση που εμφανιστούν σημάδια απο "βρωμιά" , θα συμβει σε ολες τις φωτογραφίες που θα τραβήξει κάποιος με την συγκεκριμένη φωτογραφική μεχρι να την καθαρίσει , και όχι σε μια από αυτές.

Τα παραπάνω είναι γενικές παρατηρήσεις για την τέχνη της φωτογραφίας.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κατα την αποψη μου στη συγκεκριμένη εχει πεσει σε μικρη κλιμακα φιλτρο σε ολη την φωτογραφια που επηρεάζει τα χρωματα αλλα και τις "υφες" Πιστεύω οτι ειναι το φίλτρο που δείχνει την φωτογραφία να μοιάζει σαν πίνακας ζωγραφικής (water color) αρα και ολες οι λεπτομερείς , όπως λεπτες γραμμες , εμφανιζονται λιγο πιο χοντρες. Παρατηρήστε κανοντας zoom , το background οπου τα αντικείμενα δεν φαίνονται φυσιολογικά(1) . Δεν ειναι το ιδιο οπως ενα θολο αντικείμενο χωρίς σωστη εστιαση (focus)
Επισης ,υπάρχουν σκιασμένα μερη στο κεφαλι (2) που δεν θα επρεπε να ειναι τοσο σκοτινα αν υπολογισουμε την θεση της φωτογραφικής (κινητο) αλλα και την εντονη ηλιοφάνεια.

Φυσικά ολα τα παραπάνω είναι εικασίες και προσωπική μου άποψη.

Δεν συμφωνώ για αυτή την φώτο. Το πρόβλημα δημιουργείται από την άμεση έκθεση σε ηλιακό φως (κομματιού της φώτο) που δημιουργεί υποφωτισμό και σκιές σε κάποια άλλα μέρη του κεφαλιού (όπως με την σκιά του κινητού). Αυτό ισχύει και σε αυτή την φώτο. Για αυτό και έχω γράψει ότι φώτο με απευθείας έκθεση στον ήλιο είναι λάθος.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μετά τα χθεσινά συνεχίζεις ακάθεκτος. Έχουμε ψυχολογικά προβλήματα που σου την είπαμε επειδή χαρακτήρισες ΑΣΧΕΤΟ ένα παιδί που σου έγραψε όσο πιο κόσμια μπορούσε και με άρτια τεχνική ανάλυση τι πάει στραβά στις φωτογραφίες που πόσταρες. Για σένα δηλαδή ένας που είναι στα ΄΄λογικά'' του απαντάει με μαγκιά και ύφος σε κόσμιες ερωτήσεις και σκάει μύτη την επόμενη μέρα να πετάξει και ένα '' έχετε ψυχολογικά '' λες και είναι σαν να λες στον άλλον '' έχεις ελιά στο δεξί μπούτι'' . Για να μη το κάνουμε λωρίδας της Γάζας απλά πόσταρε τις φωτογραφίες όταν μπορέσεις και άσε τα πολλά πολλά γιατί το βυθίζεις κάθε μέρα και πιο πολύ.
 

Gianney

Well-Known Member
Πάντως παίδες ξαναβλεποντας τα νήματα , διακρίνω ότι ενώ είχαμε μια ηρεμία σε γενικές γραμμές ,όμως από την στιγμή που ξανά μπήκε ο Χρήστος στο φόρουμ ξεκίνησαν κάποια μικρά η μεγάλα πραγματακια χώρις παρεξήγηση.Θα μου πεις ...είναι κακό αυτό;;Όπως το πάρει κανείς.
 

tol

Well-Known Member
Εντος της εβδομαδας θα τραβηξω βιντεο τον φιλο μ και εμενα .

Ωραια, Χρηστο. Αλλα θα σε παρακαλεσω για αλλη μια φορα τα video να ειναι, οπως του Πανου που εκανε μεταμοσχευση στον Ερντογαν.

Τις προαλλες σου παρεθεσα το αντιστοιχο link και νομιζω το ειδες.

Τετοια video εχουν πραγματικα ανεκτιμητη αξια για το forum.

Κατω απο απλετο φως, υπο διαφορες οπτικες γωνιες, οχι στατικα αλλά με ανακατεμα μαλλιων στεγνων και βρεγμενων.

Σε ευχαριστουμε προκαταβολικα για τον κοπο σου.
 

panos1234

Well-Known Member
Καλησπέρα Χρήστο ,

Προς αποκατάσταση της αλήθειας και ετοιμότητας μου να ζητήσω συγνώμη για την όποια αναστάτωση μπορεί να προκάλεσα με την αμφισβήτηση της γνησιότητας των φωτογραφιών σου, θα μας δείξεις τελικά κάποιο βίντεο του φίλου σου που είπες πως θα ανεβάσεις ?
 

Xristos87

Well-Known Member
Καλησπέρα Χρήστο ,

Προς αποκατάσταση της αλήθειας και ετοιμότητας μου να ζητήσω συγνώμη για την όποια αναστάτωση μπορεί να προκάλεσα με την αμφισβήτηση της γνησιότητας των φωτογραφιών σου, θα μας δείξεις τελικά κάποιο βίντεο του φίλου σου που είπες πως θα ανεβάσεις ?
Καλημερα Πανο, ναι απο βδομαδα αν θες μιας κ ειμαι καραντινα ως την Πεμπτη κ τηβνΠαρασκευη πρωι φευγω για δουλεια εκτος πολης...οποτε Δευτερα Τριτη ελπιζω να τον δω κ στο καπακι θα το ανεβασω. Καλα εκανες κ το θυμησες!!
 
Μπλουζα