Πέτρος 2470 FUE

nick90

Well-Known Member
Υπάρχουν φωτογραφιες στην πρωτη σελιδα που δειχνουν τον ασθενη με πολυ κοντο μαλλι.
Εγω δεν βλεπω κατι λαθος εκει αλλα φυσικα, δεν ειμαι ειδικός...
Αν θεωρεις οτι δεν εχει γινει καλη διαχειριση της δοτριας από το screenshot ενος βιντεο η γνωμη σου ειναι σεβαστη,
διαφωνω εντελως και με την γνωμη και με το πως βγαζεις γνωμη.
Ομως και τα δυο ειναι δικαιωματα σου και τα σεβομαι.
Μπορείτε να δείτε και εσείς το βίντεο που φαίνεται καθαρά το pattern εξαγωγής της δότριας του συγκεκριμένου ασθενή, κάτι που δεν θα έπρεπε να φαινόταν αν γινόταν καλή διαχείριση της δότριας σε μια μικρή κιόλας επέμβαση. Το screenshot είναι από το συγκεκριμένο βίντεο που ανέβηκε και οποιοσδήποτε μπορεί να το ξαναδεί και να δει το πρόβλημα στη δότρια. Γνώμη βγάζουμε με βάσει αυτά που βλέπουμε. Τώρα όποιος δεν θέλει να τα δει (ή να τα παραδεχτεί ) για τους δικούς του λόγους είναι δικαίωμά του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μπορείτε να δείτε και εσείς το βίντεο που φαίνεται καθαρά το pattern εξαγωγής της δότριας του συγκεκριμένου ασθενή, κάτι που δεν θα έπρεπε να φαινόταν αν γινόταν καλή διαχείριση της δότριας σε μια μικρή κιόλας επέμβαση. Το screenshot είναι από το συγκεκριμένο βίντεο που ανέβηκε και οποιοσδήποτε μπορεί να το ξαναδεί και να δει το πρόβλημα στη δότρια. Γνώμη βγάζουμε με βάσει αυτά που βλέπουμε. Τώρα όποιος δεν θέλει να τα δει (ή να τα παραδεχτεί ) για τους δικούς του λόγους είναι δικαίωμά του.
Η αληθεια ειναι πως εγω δεν χρειαζομαι βιντεο προχειρα τραβηγμένο από τον @Xristos87 για να δω την κατασταη της δότριας
Εχω τον ιδιο τον ασθενη απο κοντα οποτε θέλω...
Επίσης εγω τον χειρούργησα.
Αλλα φυσικα ξερουμε και οι δυο πως αυτο δεν έχει σημασια, διότι εδω δεν ψαχνουμε την αλήθεια ή την εγκυρότητα. :)
Αλλα, οκ, εγω δεν παραδεχομαι, η δοτρια ειναι κατεστραμενη κτλ.
Νομιζω οτι καλο θα ειναι να δωσετε και σημασια στη ληπτρια περιοχη.
Ειναι αποριας άξιο πως γινεται να βγαινει μια φυσική,πυκνή και καλοσχεδισμένη λήπρτια και ο ιδιος ιατρός να μην ξερει το πιο απλο πραγμα στον κοσμο,το πως να κατανεμει την συγκομιδή του...
Ειλικρινα, αν ήξερα οτι ενα ερασιτεχνικο και πολυ πρόχειρο βιντεο προ μηνων θα γινοταν προσχημα να αγνοησετε το αποτέλεσμα της μεταμοσχευσης και να υπονοείτε πως παλι η δουλεια μου δεν ειναι αρκετα καλή, δεν είχα ζητησει από τον ασθενή να ερθει μεχρι το χωρο να φωτογραφηθει και να του φαω την Κυριακή.
Ας το αφησουμε λοιπον.
Σε ευχαριστω για τα σχολια.
Ελπίζω να μην τα διαβαζει διότι ειναι κριμα για το χρονο και την όποια ταλαιπωρία του
 

Gianney

Well-Known Member
Μην τον κάνετε τον γιατρό να φύγει ... καιρό είχε να εμφανιστεί.Γιατρε ασχέτως παρελθόντος ..μας λείψατε
 

nick90

Well-Known Member
Μην τον κάνετε τον γιατρό να φύγει ... καιρό είχε να εμφανιστεί.Γιατρε ασχέτως παρελθόντος ..μας λείψατε
φίλε gianney, απλά κρίνουμε ότι βλέπουμε...Τυφλοί δεν είμαστε. Όπως κρίνονται και οι υπόλοιπες κλινικές. Δεν είδα κανένα άλλο γιατρό να επεμβαίνει στα νήματα των ανεξάρτητων παρουσιάσεων. Επίσης καλό ειναι, να απαντήσει τώρα και στο θέμα που ειχε προκύψει με τον aldo που ειχε αναφερθεί από τον aldo, ότι του ειχε δώσει οδηγείες στο πως να καμουφλάρει και να δικαιολογήσει την όχι καλή φύτρωση του στα μέλη του φόρουμ και να σταματήσει την παρουσίαση του. Δεν θεωρείς ότι πρέπει να απαντήσει ;

 

Gianney

Well-Known Member
φίλε gianney, απλά κρίνουμε ότι βλέπουμε...Τυφλοί δεν είμαστε. Όπως κρίνονται και οι υπόλοιπες κλινικές. Δεν είδα κανένα άλλο γιατρό να επεμβαίνει στα νήματα των ανεξάρτητων παρουσιάσεων. Επίσης καλό ειναι, να απαντήσει τώρα και στο θέμα που ειχε προκύψει με τον aldo που ειχε αναφερθεί από τον aldo, ότι του ειχε δώσει οδηγείες στο πως να καμουφλάρει και να δικαιολογήσει την όχι καλή φύτρωση του στα μέλη του φόρουμ και να σταματήσει την παρουσίαση του. Δεν θεωρείς ότι πρέπει να απαντήσει ;

Συμφωνώ,νομίζω λέγαμε και για κριτικές που σβήσαν κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά.Επεσε δουλειά και ξεχάσα τι έγινε
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
φίλε gianney, απλά κρίνουμε ότι βλέπουμε...Τυφλοί δεν είμαστε. Όπως κρίνονται και οι υπόλοιπες κλινικές. Δεν είδα κανένα άλλο γιατρό να επεμβαίνει στα νήματα των ανεξάρτητων παρουσιάσεων. Επίσης καλό ειναι, να απαντήσει τώρα και στο θέμα που ειχε προκύψει με τον aldo που ειχε αναφερθεί από τον aldo, ότι του ειχε δώσει οδηγείες στο πως να καμουφλάρει και να δικαιολογήσει την όχι καλή φύτρωση του στα μέλη του φόρουμ και να σταματήσει την παρουσίαση του. Δεν θεωρείς ότι πρέπει να απαντήσει ;


Εγω σου δινω τον λογο μου πως θα σου απαντησω σε οτι θες (και σε οτι γνωριζω φυσικα) με την προυποθεση οτι θα έρθεις από το ιατρειο μου, θα σε γνωρισω, και θα σε εξετασω!
Έπειτα, την "ανακριση" θα την κανουμε on camera και θα το ανεβασουμε σε ολα τα social media.
Αυτο ισχυει για όλους τους επιδοξους ανακριτές στο αξιότιμο φορουμ, όσοι πιστοι προσελθετε on camera με τον ιατρό της καρδιας σας να κανουμε συνεντευξεις, ανακρισεις, ερωτησεις και ΟΤΙ άλλο σχετικο (μην παει αλλου το μυαλο κάποιων) θέλετε.
Αλλα μονο από κοντα, μονο κατοπιν επισκεψης (δωρεαν!) και εξετασης!
 

Chris34

Active Member
Γιατρέ οι συνθήκες στο ιατρείο είναι ελεγχόμενες ενώ στις ανεξάρτητες παρουσιάσεις και τυχαίες φωτογραφίες όχι. Στο ιατρείο θα στήσετε τα φώτα και θα βγάλετε φωτογραφίες που σας αρέσουν και αναδεικνύουν το αποτέλεσμα.
Ο φίλος όμως στην καθημερινότητα του θα δείχνει όπως στην τυχαία φωτό και στο βίντεο. Όχι όπως στο ιατρείο σας.
Η δοτρια φαίνεται αραιή και υπάρχουν πολλοί τρόποι στη φωτογράφηση ώστε να μην φαίνεται τίποτα.
 

aeratos28

Just aeratos
Δεκτά αυτά τα οποία προτείνεις ιατρε..
Αρκεί βέβαια,να δώσεις πρώτα απαντήσεις πραγματικές σε αυτά τα ερωτήματα που έχουν γίνει εδώ και πάρα πολύ καιρό και στα οποία τα αποφεύγεις συστηματικά αδιαφορώντας παντελώς..αν δωθούν απαντήσεις πρώτα σε αυτά,ύστερα δεκτά αυτά που λες για από κοντά ερωταπαντήσεις και δημοσιεύσεις στα social...γτ θα πρέπει και αυτές οι απαντήσεις που θα δώσεις στις ερωτήσεις μας,να δημοσιευτούν στα σοσιαλ ...και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο δεν γίνεται ..αν συμφωνείς,δώσεις απαντήσεις σε όλα αυτά που έχουν μείνει αναπάντητα εδώ και μήνες,τότε Τσάλεντζ αξεπτιντ που λέμε και στο χωριό μου...και να πληρωθεί και η οποία επίσκεψη γίνει σε εσένα .δεν χάθηκε ο κοσμος
Εγω σου δινω τον λογο μου πως θα σου απαντησω σε οτι θες (και σε οτι γνωριζω φυσικα) με την προυποθεση οτι θα έρθεις από το ιατρειο μου, θα σε γνωρισω, και θα σε εξετασω!
Έπειτα, την "ανακριση" θα την κανουμε on camera και θα το ανεβασουμε σε ολα τα social media.
Αυτο ισχυει για όλους τους επιδοξους ανακριτές στο αξιότιμο φορουμ, όσοι πιστοι προσελθετε on camera με τον ιατρό της καρδιας σας να κανουμε συνεντευξεις, ανακρισεις, ερωτησεις και ΟΤΙ άλλο σχετικο (μην παει αλλου το μυαλο κάποιων) θέλετε.
Αλλα μονο από κοντα, μονο κατοπιν επισκεψης (δωρεαν!) και εξετασης!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Κοιταξτε λιγο τις φωτογραφιες της εξαγωγης. Ειναι εμφανες οτι και πριν τη ΜΕΤ η δοτρια ειχε πιο αραια τα σημεια που τονιζονται και μετα.
Με βαση την αρχικη κατασταση λοιπον και το γεγονος οτι δεν εχουμε φωτογραφιες δοτριας πριν τη μεταμοσχευση σε ιδιες συνθηκες, προσωπικα δεν μπορω να πω πως φταιει η επεμβαση για την εικονα που βλεπουμε στο βιντεο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gianney

Well-Known Member
Εγω σου δινω τον λογο μου πως θα σου απαντησω σε οτι θες (και σε οτι γνωριζω φυσικα) με την προυποθεση οτι θα έρθεις από το ιατρειο μου, θα σε γνωρισω, και θα σε εξετασω!
Έπειτα, την "ανακριση" θα την κανουμε on camera και θα το ανεβασουμε σε ολα τα social media.
Αυτο ισχυει για όλους τους επιδοξους ανακριτές στο αξιότιμο φορουμ, όσοι πιστοι προσελθετε on camera με τον ιατρό της καρδιας σας να κανουμε συνεντευξεις, ανακρισεις, ερωτησεις και ΟΤΙ άλλο σχετικο (μην παει αλλου το μυαλο κάποιων) θέλετε.
Αλλα μονο από κοντα, μονο κατοπιν επισκεψης (δωρεαν!) και εξετασης!
Γιατρε καλησπέρα και καλωσήρθατε ,με αυτό που λέτε όμως τι θέλετε να πετύχετε;να μας γνωρίσετε εγώ κατάλαβα
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρέ οι συνθήκες στο ιατρείο είναι ελεγχόμενες ενώ στις ανεξάρτητες παρουσιάσεις και τυχαίες φωτογραφίες όχι. Στο ιατρείο θα στήσετε τα φώτα και θα βγάλετε φωτογραφίες που σας αρέσουν και αναδεικνύουν το αποτέλεσμα.
Ο φίλος όμως στην καθημερινότητα του θα δείχνει όπως στην τυχαία φωτό και στο βίντεο. Όχι όπως στο ιατρείο σας.
Η δοτρια φαίνεται αραιή και υπάρχουν πολλοί τρόποι στη φωτογράφηση ώστε να μην φαίνεται τίποτα.

Ειναι πολυ προσβλητικα αυτα που λες αγαπητε.
Λυπαμαι αν δεν το καταλαβαινεις και ακξόμα περισσοτερο αν το καταλαβαινεις.
Η προσκληση δεν περιλαμβανει καμια ...φωτογραφιση σου πάντως.
Ξαναδιαβασε τι γραφω.
ΑΝ ποτε χρειαστεις την βοηθεια μου ως ιατρό, ειμαι στην υπηρεσια σου.
Σε ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Δεκτά αυτά τα οποία προτείνεις ιατρε..
Αρκεί βέβαια,να δώσεις πρώτα απαντήσεις πραγματικές σε αυτά τα ερωτήματα που έχουν γίνει εδώ και πάρα πολύ καιρό και στα οποία τα αποφεύγεις συστηματικά αδιαφορώντας παντελώς..αν δωθούν απαντήσεις πρώτα σε αυτά,ύστερα δεκτά αυτά που λες για από κοντά ερωταπαντήσεις και δημοσιεύσεις στα social...γτ θα πρέπει και αυτές οι απαντήσεις που θα δώσεις στις ερωτήσεις μας,να δημοσιευτούν στα σοσιαλ ...και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάρι δεν γίνεται ..αν συμφωνείς,δώσεις απαντήσεις σε όλα αυτά που έχουν μείνει αναπάντητα εδώ και μήνες,τότε Τσάλεντζ αξεπτιντ που λέμε και στο χωριό μου...και να πληρωθεί και η οποία επίσκεψη γίνει σε εσένα .δεν χάθηκε ο κοσμος

Σε περιμενω μετα χαρας στο ιατρειό μου για οποια απορία έχεις σχετικα με την ΜΕΤ, την τριχόπτωση ή οτιδηποτε άλλο σχετικό.
Μεχρι τότε ελευθερα γραφεις ότι θέλεις μιας και ο @CVIAL ειναι ο administrator.
Εγω απλα ποσταρω ότι θεωρω ενδιαφερον και οποιος ενδιαφερεται το διαβαζει/βλεπει.
Αν ποτε έχετε εξελιξεις σε ολα εκείνα τα θεμετα που σε ενδιαφερουν εκτός από την ΜΕΤ να με ενημερωσεις και εμενα διότι
ευτυχως δεν έχω χρονο.
Σε ευχαριστω
 

aeratos28

Just aeratos
Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε..
Σε περιμενω μετα χαρας στο ιατρειό μου για οποια απορία έχεις σχετικα με την ΜΕΤ, την τριχόπτωση ή οτιδηποτε άλλο σχετικό.
Μεχρι τότε ελευθερα γραφεις ότι θέλεις μιας και ο @CVIAL ειναι ο administrator.
Εγω απλα ποσταρω ότι θεωρω ενδιαφερον και οποιος ενδιαφερεται το διαβαζει/βλεπει.
Αν ποτε έχετε εξελιξεις σε ολα εκείνα τα θεμετα που σε ενδιαφερουν εκτός από την ΜΕΤ να με ενημερωσεις και εμενα διότι
ευτυχως δεν έχω χρονο.
Σε ευχαριστω
 

Xristos87

Well-Known Member
Το φιλαρακι μου ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ...σε λιγες μερες π θα ανοιξει ο καιρος θα δειτε κ δικες μου "προχειρες" φωτογραφιες ....μιας κ εκλεισε ετος απο τη μ.μ.
 

Rock00

Member
Θα ηθελα να προσθεσω οτι ο φανατισμος , απο οποια πλευρα και αν προερχεται , δείχνει έλλειψη παιδειας. Δεν μπορω να σκεφτώ ενα σοβαρο λόγo που καποιος μπορει να υποστηριζει τον ιατρο του με τόσο φανατισμο.
Στην αντιθετη περιπτωση , ακομα και αν αυτο ειναι αδικο , βρισκω λογικό καποιος ασθενης να μην ειναι ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα που είχε μια επεμβαση του ιατρου του , και να τον κατηγορει. Αυτό μπορει να συμβει για πολλους λογους οπως υπερβολικες απαιτησεις για το αποτέλεσμα , άγνοιας ή ακομα και ιδιαιτεροτητες στην ιδιοσυγκρασιας /χαρακτηρα του ασθενη ή και του ιατρου.

Το καθε αποτελεσμα κρινεται υποκειμενικα αλλα για μενα το βασικο κριτήριο ειναι ποσα € έδωσες και τι πηρες. Αν καποιος δεν θέλει να κρινεται, τότε δεν μπαινει στην διαδικασια να εκθέτει δημοσια τα αποτελεσματα του. Δεν ειναι αναγκαστικο.
Αν ομως μπει , οφειλει να ειναι ετοιμος να ακούσει και να σεβαστεί την κριτικη των αλλων.

Τελος , ολοι μπορουν να εχουν αποψη για ενα εικαστικό αποτέλεσμα. Δεν χρειαζεται να εισαι ζωγραφος για να εχεις αποψη για ενα πινακα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Θα ηθελα να προσθεσω οτι ο φανατισμος , απο οποια πλευρα και αν προερχεται , δείχνει έλλειψη παιδειας. Δεν μπορω να σκεφτώ ενα σοβαρο λόγo που καποιος μπορει να υποστηριζει τον ιατρο του με τόσο φανατισμο.
Στην αντιθετη περιπτωση , ακομα και αν αυτο ειναι αδικο , βρισκω λογικό καποιος ασθενης να μην ειναι ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα που είχε μια επεμβαση του ιατρου του , και να τον κατηγορει. Αυτό μπορει να συμβει για πολλους λογους οπως υπερβολικες απαιτησεις για το αποτέλεσμα , άγνοιας ή ακομα και ιδιαιτεροτητες στην ιδιοσυγκρασιας /χαρακτηρα του ασθενη ή και του ιατρου.

Το καθε αποτελεσμα κρινεται υποκειμενικα αλλα για μενα το βασικο κριτήριο ειναι ποσα € έδωσες και τι πηρες. Αν καποιος δεν θέλει να κρινεται, τότε δεν μπαινει στην διαδικασια να εκθέτει δημοσια τα αποτελεσματα του. Δεν ειναι αναγκαστικο.
Αν ομως μπει , οφειλει να ειναι ετοιμος να ακούσει και να σεβαστεί την κριτικη των αλλων.

Τελος , ολοι μπορουν να εχουν αποψη για ενα εικαστικό αποτέλεσμα. Δεν χρειαζεται να εισαι ζωγραφος για να εχεις αποψη για ενα πινακα.
Σεβομαι απεριφραστα το ΔΙΚΑΙΩΜΑ καθενος για κριτική.
ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΩ να σεβομαι την κριτική!
Σκεψου το!

Θα ΠΟΛΕΜΗΣΩ για το δικαίωμα καποιου να κρινει πως ο Μαραντόνα δεν ήξερε μπάλα.
Αλλα θα ειναι απλα γελοίος, και θα του το πω κατάμουτρα.
Το οτι έχουμε ΔΙΚΑΙΩΜΑ κριτικής και οτι ΟΦΕΙΛΩ να σεβομαι το διακιωμα σου αυτο ΔΕΝ σημαινει πως η κριτική σου ειναι ...αξιοσεβαστη!
Μπορει να ειναι για τα σκουπίδια, μπορει να αυτος που ασκει την κριτική να ειναι άσχετος, βλακας, τρελος, ανωριμος ή να έχει απλα εμπάθεια! Σιγα μην σεβαστω την κάθε βλακεια που θα πει!
ΟΜΩΣ, εννοειται σεβομαι και υποστηριζω το ΔΙΚΑΙΩΜΑ στην κριτική!

Επίσης, ΣΕΒΟΜΑΙ το κριτηριο που θέτεις και το θεωρω απλα λάθος.
Όμως υποστηριζω το δικαιωμα σου να έχεις αυτη την άποψη.
ΔΕΝ οφείλω όμως να την σεβαστω και δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ δικαιωμα να προφασιζεαι οτι δηθεν σε ...σποσεβαλα επειδη θα πω ότι έχεις άδικο.
Διότι τοτε ΕΣΥ θίγεις το δικαιωμά μου για κριτική!

Επίσης, ΔΕΝ έχω πρόβλημα με την κριτική, έχω (είχα, τωρα πλέον βασικα..... δεν χανω τον ύπνο μου για να το πω πολυ ευγενικά) προβλημα ανίδεοι να ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΠΟΙΟΥΝ τις αποψαρες τους που δεν έχουν ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ γνωσης ή σπουδής.
Αυτό έχει να κάνει με την παιδεία αλλα και κυριως με το

Φαινόμενο Ντάνινγκ-Κρούγκερ

Ειναι κάτι που πολλοι χομπίστες σε οποιονδήποτε τομέα το εμφανιζουν: από το ποδοσφαιρο, μεχρι τα εμβολια καιτις μεταμοσχεύσεις τριχοθυλακίων.
Φυσικα ΚΑΘΕΝΑΣ έχει δικαιωμα να γινεται ρεζιλι με τις βλακείες που μπορει να γραφει (και εγω μάλλον λεω/γραφω σε θέματ που ειμαι χομπίστας!), και μαλιστα θα ΠΟΛΕΜΗΣΩ για το δικαίωμα του αυτό!

Όσον αφορα το ...εικαστικό, ειναι πολυ πιο πολύπλοκο για την δουλεια μου και δεν θα επεκταθω. Επί της αρχής συμφωνω ομως.
 

Rock00

Member
Σεβομαι απεριφραστα το ΔΙΚΑΙΩΜΑ καθενος για κριτική.
ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΩ να σεβομαι την κριτική!
Σκεψου το!

Θα ΠΟΛΕΜΗΣΩ για το δικαίωμα καποιου να κρινει πως ο Μαραντόνα δεν ήξερε μπάλα.
Αλλα θα ειναι απλα γελοίος, και θα του το πω κατάμουτρα.
Το οτι έχουμε ΔΙΚΑΙΩΜΑ κριτικής και οτι ΟΦΕΙΛΩ να σεβομαι το διακιωμα σου αυτο ΔΕΝ σημαινει πως η κριτική σου ειναι ...αξιοσεβαστη!
Μπορει να ειναι για τα σκουπίδια, μπορει να αυτος που ασκει την κριτική να ειναι άσχετος, βλακας, τρελος, ανωριμος ή να έχει απλα εμπάθεια! Σιγα μην σεβαστω την κάθε βλακεια που θα πει!
ΟΜΩΣ, εννοειται σεβομαι και υποστηριζω το ΔΙΚΑΙΩΜΑ στην κριτική!

Επίσης, ΣΕΒΟΜΑΙ το κριτηριο που θέτεις και το θεωρω απλα λάθος.
Όμως υποστηριζω το δικαιωμα σου να έχεις αυτη την άποψη.
ΔΕΝ οφείλω όμως να την σεβαστω και δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ δικαιωμα να προφασιζεαι οτι δηθεν σε ...σποσεβαλα επειδη θα πω ότι έχεις άδικο.
Διότι τοτε ΕΣΥ θίγεις το δικαιωμά μου για κριτική!

Επίσης, ΔΕΝ έχω πρόβλημα με την κριτική, έχω (είχα, τωρα πλέον βασικα..... δεν χανω τον ύπνο μου για να το πω πολυ ευγενικά) προβλημα ανίδεοι να ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΠΟΙΟΥΝ τις αποψαρες τους που δεν έχουν ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ γνωσης ή σπουδής.
Αυτό έχει να κάνει με την παιδεία αλλα και κυριως με το

Φαινόμενο Ντάνινγκ-Κρούγκερ

Ειναι κάτι που πολλοι χομπίστες σε οποιονδήποτε τομέα το εμφανιζουν: από το ποδοσφαιρο, μεχρι τα εμβολια καιτις μεταμοσχεύσεις τριχοθυλακίων.
Φυσικα ΚΑΘΕΝΑΣ έχει δικαιωμα να γινεται ρεζιλι με τις βλακείες που μπορει να γραφει (και εγω μάλλον λεω/γραφω σε θέματ που ειμαι χομπίστας!), και μαλιστα θα ΠΟΛΕΜΗΣΩ για το δικαίωμα του αυτό!

Όσον αφορα το ...εικαστικό, ειναι πολυ πιο πολύπλοκο για την δουλεια μου και δεν θα επεκταθω. Επί της αρχής συμφωνω ομως.

Αληθεια ιατρε πιστευετε ότι καποιος που βλεπει χρονια ποδοσφαιρο , ακομα και απο την τηλεοραση ως απλος φιλαθλος χωρίς καμια αλλη εμπειρια θα μπορουσε να πει ότι ο Ντιέγκο δεν ξέρει μπαλα;

Ευχαριστω που μοιραστηκατε το συνδεσμο για το φαινομενο Ντάνινγκ-Κρούγκερ , το βρισκω αρκετα ενδιαφερον αλλα δεν βρισκω καμια σχέση με το θεμα μας αφου κανενα απο τα μελη δεν ισχυρίστηκε οτι μπορει να πραγματοποιησει την επεμβαση που κανατε εσείς .
Απλα κρίνει το αποτελεσμα παντα σε σχεση με αλλα αποτελεσματα που εχει δει απο αλλους ιατρους ή ακομα και με αλλα αποτελεσματα που εχει δει απο εσας. Το να συγκρίνεις αποτελεσματα ειδικών , δεν δηλώνει οτι πιστευεις οτι εισαι πιο ειδικούς απο αυτους.

Απο την αλλη , το σίγουρο ειναι οτι ανθρωποι κανουν τις μεταμοσχευσεις σε ανθρωπους με οτι σημαινει αυτο. Στο μυαλο μου , χωρίς γραμμαριο ιατρικης γνώσης , μια μεταμοσχευση μπορει να αποτυχει για πολλους λογους. Φανταζομαι οτι ολες οι ιατρικες επεμβασεις εμπεριεχουν ενα ποσοστο αποτυχιας.

Εσείς έχετε κανει επεμβασεις σε ασθενεις σας που οταν ειδατε το αποτελεσμα δεν σας ικανοποιησε ; Δεν μπορει να συμβει ;
Δεν έχετε αποτυχιες;

Αναζητησατε την αναγνωριση μεσα απο το forum και ειναι πολυ λογικό , το επικροτω , όμως στο internet η κριτική ειναι αμειλικτη και πρεπει να ζήσετε με αυτο. Το να υπερασπιζεται καποιος την ποιοτητα των υπηρεσιων που προσεφερε ειναι θεμιτο ακριβως οπως και η ελευθεριας της αποψης του κοινού αναφορικα με την υπηρεσια που προσεφερε.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Αληθεια ιατρε πιστευετε ότι καποιος που βλεπει χρονια ποδοσφαιρο , ακομα και απο την τηλεοραση ως απλος φιλαθλος χωρίς καμια αλλη εμπειρια θα μπορουσε να πει ότι ο Ντιέγκο δεν ξέρει μπαλα;

Ευχαριστω που μοιραστηκατε το συνδεσμο για το φαινομενο Ντάνινγκ-Κρούγκερ , το βρισκω αρκετα ενδιαφερον αλλα δεν βρισκω καμια σχέση με το θεμα μας αφου κανενα απο τα μελη δεν ισχυρίστηκε οτι μπορει να πραγματοποιησει την επεμβαση που κανατε εσείς .
Απλα κρίνει το αποτελεσμα παντα σε σχεση με αλλα αποτελεσματα που εχει δει απο αλλους ιατρους ή ακομα και με αλλα αποτελεσματα που εχει δει απο εσας. Το να συγκρίνεις αποτελεσματα ειδικών , δεν δηλώνει οτι πιστευεις οτι εισαι πιο ειδικούς απο αυτους.

Απο την αλλη , το σίγουρο ειναι οτι ανθρωποι κανουν τις μεταμοσχευσεις σε ανθρωπους με οτι σημαινει αυτο. Στο μυαλο μου , χωρίς γραμμαριο ιατρικης γνώσης , μια μεταμοσχευση μπορει να αποτυχει για πολλους λογους. Φανταζομαι οτι ολες οι ιατρικες επεμβασεις εμπεριεχουν ενα ποσοστο αποτυχιας.

Εσείς έχετε κανει επεμβασεις σε ασθενεις σας που οταν ειδατε το αποτελεσμα δεν σας ικανοποιησε ; Δεν μπορει να συμβει ;
Δεν έχετε αποτυχιες;

Αναζητησατε την αναγνωριση μεσα απο το forum και ειναι πολυ λογικό , το επικροτω , όμως στο internet η κριτική ειναι αμειλικτη και πρεπει να ζήσετε με αυτο. Το να υπερασπιζεται καποιος την ποιοτητα των υπηρεσιων που προσεφερε ειναι θεμιτο ακριβως οπως και η ελευθεριας της αποψης του κοινού αναφορικα με την υπηρεσια που προσεφερε.

Αγαπητε, φαινεται σαν να μην διάβασες τιποτα από όσα έγραψα.
Απαντας με πολλες ερωτησεις που δεν έχουν καμία σχεση με το θέμα που ξεκινησες.
Οπότε, επανερχομαι:
1. Εχεις (ΟΧΙ εσυ, γενικα γραφω απλα σε 2ο ενικό!) ΚΑΘΕ δικαιωμα να έχεις οτι αποψη θες.
2. ΠΡΟΦΑΝΩΣ πιστευεις ότι έχεις και δικιο σε κάθε θεμα που έχεις γνωμη/κριτική. (Προσωπικα ΔΕΝ εκφερω γνωμη για κανένα θέμα στο οποίο δεν έχω ...απλώσει χέρι! Δεν σχολιαζω οδηγούς αγωνων, καλλιτεχνες, τραγουδιστες κτλ διότι ΚΑΘΕ φορα που τολμησα να νομίζω ότι ...κάτι ξερω ή οτι ο άλλος ειναι άσχετος, "έκλαψαν μανες" από την γελοιοποιηση μου. Αλλα αυτο ισχύει για ΕΜΕΝΑ!)
3. ΠΡΟΦΑΝΩΣ σεβομαι το δικαιωμά σου για γνωμη /κριτική και μάλσιτα θα το υπερασπιστω αυτο σου το δικαίωμα.
4. ΔΕΝ οφείλω να σεβαστω την γνωμη σου ομως και μπορω με την σειρα μου να την κρινω.
5. Δυστυχως ως επαγελματιας, μπορω να κρινω την όποια γνωμη πολυ έγκυρα και πολυ καυστικά και να ιώσεις ΠΟΛΥ άσχημα!
6. Επιλέγω να μην το κανω πλέον διότι εχω καταλαβει πως το handicap της επωνυμιας δεν αντιρροπείται ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΙΟ μου και επίσης ότι το πραγματικό θεμα εδω μεσα πολλων ΔΕΝ ειναι το δικιο ή η ...αλήθεια. Ειναι άλλο!
7. Έχω προτεινει ΟΠΟΙΟΣ θέλει να έρθει να μιλήσουμε επί ίσοις όροις: on camera, live, και δημοσίευση στα social media.
Δυστυχως, το κουδούνι δεν έχει χτυπησει από κανεναν....

Οπότε ελευθερα καντε κριτικές, απλα μην συκοφαντείτε και μην πετατε λάσπη ή υπονούμενα. (ΔΕΝ μιλάω για εσενα!)
 

aeratos28

Just aeratos
Και εμείς έχουμε κάνει ερωτήσεις από εδώ αρκετό καιρό και στου κουφού την πόρτα που λέμε..τις αποφεύγεις όπως ο διάολος το λιβάνι...ΔΕΝ τις απαντάς..προφανώς για ευνόητους λόγους που έχουν δικό σου όφελος..ξανά μανά λοιπόν,μια από τα ίδια .δεν θα βαρεθώ να το αναφέρω,όσο λες συνεχώς για live και ότι δεν δεχόμαστε να έρθουμε.!! Καλό..
Να καλέσεις aldo και jacksmith,να δούμε αν ισχύουν αυτά τα οποία είπαν ότι έγιναν από μεριά της κλινικής.να δούμε ποιος έχει δίκιο και αν όντως έχουν και τα στοιχεία που είπαν..να γίνει δημόσια η κουβέντα και με δημοσίευση φυσικά στα social..
Aν γίνει αυτό,γτ για να ζητάς κάτι,πρέπει πρώτα να δίνεις..και μάλιστα κάτι το οποίο έχει ζητηθεί εδώ και καιρό και δεν έχει σχολιαστεί καν από μεριά της κλινικής..σημασία καμία..εγώ ασέβεια θα το έλεγα..και μετά πολύ ευχαρίστως να χτυπήσουμε το κουδούνι ..όχι ότι σε βολεύει γιατρέ.γτ αυτό που ζητάς ,σε βολεύει απίστευτα να γίνει,ενώ δεν έχεις δώσει απαντήσεις..πράξε ορθά,για να γίνει αυτό που θες μετά.απλο είναι.γτβτο να αποπροσανατολίζεις συνεχώς την κουβέντα ότι (φοβόμαστε) να έρθουμε..εεε δεν νομίζω..
. Έχω προτεινει ΟΠΟΙΟΣ θέλει να έρθει να μιλήσουμε επί ίσοις όροις: on camera, live, και δημοσίευση στα social media.
Δυστυχως, το κουδούνι δεν έχει χτυπησει από κανεναν....

Οπότε ελευθερα καντε κριτικές, απλα μην συκοφαντείτε και μην πετατε λάσπη ή υπονούμενα. (ΔΕΝ μιλάω για εσενα!)
 
Μπλουζα