Σωστή χρήση derma roller

coleman_ts

New Member
weznem είπε:
coleman_ts είπε:
2000?? καλα τρελοι ειναι αυτοι? αμαξι θα αγορασουμε? με τοσα φραγκα παντρευομαι τωρα ρ σι :p μια χαρα ειναι το ρολλερ προσεκτικα κ ειναι κομπλε!!

χαχαχα....

μαλλον απευθυνονται σε εξειδικευενα κεντρα γιατρους κτλ... αλλα και το κινεζικο απο τορολερ βαση λογικης καλυτερο θα ναι...αν και οποιος εχει μηχανολο μηχανικο γνωστο νομιζω οτι ειναι της πλακς να σου φτιαξει κατι τετοια πολυ ευκολο,τωρα με τα ανταλλακτικα βελονες δεν ξερρω τι γινεται...

wesm μας βλεπω made in china.. κ αγιος ο θεος χαχα :17m:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
kapa είπε:
weznem είπε:
εβαλες ποτε? βγαινει σε αλοιφη,διαβασα το θρεντ δεν ειδα πληροφοριες αγορας πουθενα..
εβαλα και εξαφανισε ξεφλουδισματα αυθημερον,ουτε σημαδι δεν εμεινε.
jalplast jel ηταν το ονομα της κρεμας,δεν ξερω αν υπαρχει ακομα




δεν χρειαζεται να σου πω οτι σε μια ωρα οργωσα ολο το θρεντ υδροκορτιζονη για επαναληψη!! οποτε βρηκα την αλοιφη φιλε 7ευρα και κατι παρε http://www.pharmapoli.com/Product.php?PageId=561&ProductId=2560
θεωρεις ακομα καπα πιο δυνατο το συνδυασμο αιρολ κορτιζονη μινοξιδηλ απο κορτιζονη μινοξιδηλ?
 

gianniskritikos2

Active Member
αν παρατιρισεται καλα το βιντεο η απολια "δερματος"μεταξυ ρολλερ και πεν ειναι η ιδια οι τριπες που εκανε το πεν απεχουν μιση αποσταση απο οτι στο ρολλερ 2 τριπες του πεν ισουτε με 1 του ρολλερ το πεν χτυπαει ποιο πολυ σε βαθος γιατι το πεν σε ολο του το βαθως εχει το ιδιο πλατος ενο το ρολλερ ποιο πολυ σε επιφανια δειτε καλα στο βαθος αμα χρισιμοποιουμε 0.5 ρολλερ και 0.5 πεν το πεν κανει μεγαλυτερη ζημια καθος το ρολλερ η μονη ζυμια που κανει ειναι πολυ επηφανιακη στο τελος οταν μπει στο 0.5 κατο απο το δερμα εκει δεν εχει πλατος και οι αποστασεις μεταξυ της μιας βελονας απο της αλλης ειναι πολυ μεγαλυτερη στο ρεολλερ απο οτι στο πεν αρα το πεν κανει μεγαλυτερη ζημια στο βαθος


τωρα που το ξαναβλεπω τα λεω λιγο λαθος... εχουν πολυ μεγαλο πλατος με το ρολλερ σιγουρα τραυματιζει περισσοτερο αρα νομιζω οτι ειναι ολα στην χριση οπως ειπε και ο φιλος αμα κανεις μια περασια απο πανο στο ιδιο σημειο με ρολλερ ισουτε με 2 περασιες με πεν σε ζημια καπως ετσι πρεπει να ειναι
 

weznem

Well-Known Member
το θεμα ειναι οτι ειναι πολυ ακριβο το πεν οποτε ας βολευτουμε για αρχη με το ρολερ και αν δουμε οτι αξιζει πολυ,τοτε ας παρουμε το κινεζικο με 120 ευρω το πεν..
 

gianniskritikos2

Active Member
παιδια εχω την εσθηση οτι κατι πρεπει να βαζουμε μετα την χριση ρολλερ ψαχνω παντου και παντου κατι προτεινουν επουλοτικες κρεμες αλλες μαλακιες... αλλοι προτεινουν λοσιον βιταμινων δεν ξερω τι παιζει αλλα πουθενα δδεν γινεται η χριση του σκετη μαλλον για την χριση που το θελουμε ειναι απαρετιτο αν το χρισιμοποιουσαμε μια φορα στις 15 νομιζω εκει δεν καιγομαστε για επουλοση και δεν ξερω και εγω τι αλλα 2 φορες την εβδομαδα μερα παρα μερα και τετοια σιγουρα κατι πρεπει να βαζουμε


αν μπορει καποιος να δει βιντεακια στο youtube να ψαχτει γιατι εγω δεν καταλαβαινω χριστο απο αγγλικα διχνουν κατι πραγματα που βαζουν στο κεφαλι ψεκαζουν με ψεκαστιρι αλλοι με λοσιονς αλλοι με λοσιον σαν λαδι δεν ξερω δεν καταλαβαινω χριστο απο οτι λενε
 

dk1984

Member
το 0.75μμ δεν ματωνει το βερτεξ ουτε το crown την hairline και κροταφους ομως ναι ισως για εκει να ειναι υπερβολικο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αναφέρετε και τι μήκος μαλλι έχετε,
Εγω σε εμένα βλέπω ότι το 0,5 ειναι υπέρ αρκετό για κροταφους που δεν υπαρχει μαλλι αλλα σε σημείο που εχει μαλλι αν και μονο 1cm τωρα,νομίζω δεν φτάνει,έχω την εντύπωση ότι το μαλλι κρατάει πιο ψηλά την συσκευή
 

orestis

Member
gianniskritikos2 είπε:
παιδια εχω την εσθηση οτι κατι πρεπει να βαζουμε μετα την χριση ρολλερ ψαχνω παντου και παντου κατι προτεινουν επουλοτικες κρεμες αλλες μαλακιες... αλλοι προτεινουν λοσιον βιταμινων δεν ξερω τι παιζει αλλα πουθενα δδεν γινεται η χριση του σκετη μαλλον για την χριση που το θελουμε ειναι απαρετιτο αν το χρισιμοποιουσαμε μια φορα στις 15 νομιζω εκει δεν καιγομαστε για επουλοση και δεν ξερω και εγω τι αλλα 2 φορες την εβδομαδα μερα παρα μερα και τετοια σιγουρα κατι πρεπει να βαζουμε


αν μπορει καποιος να δει βιντεακια στο youtube να ψαχτει γιατι εγω δεν καταλαβαινω χριστο απο αγγλικα διχνουν κατι πραγματα που βαζουν στο κεφαλι ψεκαζουν με ψεκαστιρι αλλοι με λοσιονς αλλοι με λοσιον σαν λαδι δεν ξερω δεν καταλαβαινω χριστο απο οτι λενε



To roller το χρησιμοποιεις προκειμενου να εισελθουν στο δερμα οσο περισσοτερο καποιες ουσιες που θες, για να κανουν καλυτερη δουλεια. Αν εχω καταλαβει καλα αυτος ειναι ο ρολος του.
Απο μονο του δεν νομιζω οτι εχει εντυπωσιακα αποτελεσματα.
Ο συνδιασμος ρολλερ και καποιας ουσιας ειναι που εχει αποτελεσμα.
Σε οσα video εχω δει, ητε στο προσωπο το χρησιμοποιουν ητε στο κεφαλι, παντα βαζουν καποια ουσια και πριν και μετα τη χρηση του ρολλερ.
 

gianniskritikos2

Active Member
λογικα και μονο του καπος βοηθαει αφου αιματονει την περιοχη σωστα? το ξερω για τα τοπικα πλα φανταζομ εμηπος ειναι απαρετιτη καποια λοσιον , κρεμα , σπρει για να επουλοθουν οι πληγες...
 

mimis giova

Active Member
δεν ξερω αν εχει σχεση αλλα θελω να σας το αναφερω..γιατι ετσι μου μοιαζει κατι σαν εξελιξει το δερμα ρολλερ...πριν 4-5 χρονια περιπου π φαινοταν σιγα σιγα η διαφορα στα μαλια μ..με ειχε δει ενας αντρας μεγαλουτσικοσ σε ηλικια γυρω στα 60...κ μ λεει για τα μαλια σ να παρεις μια βουρτσα σκληρη κ να κανεις μασαζ στα μαλια σ..να κοκινειζεισ σχεδον να ματωνεις..με τιποτα αλλο να μην ασχολειθεις,με φαρμακεια κ τετια ειναι αηδιες γιε μου.εγω φυσικα δεν εδωσα σημασια..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Το roller 0,5 δεν ματωνει υπόψιν.
Κοκκινιζει πολυ την ώρα της εφαρμογής αλλα μέχρι εκεί.
Επίσης δεν πονάει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mimis giova

Active Member
δεν ξερω καππα..δεν εχω κανει..απλα μ θυμισε αυτο..κ ετσι σας το ανεφερα..το σκεπτικο του 60χρονου ηταν περιπου αυτο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Στον αριστερο κροταφο ειναι λίγο περίεργα τα πράγματα.
Ξεκίνησαν να σκάνε τρίχες όχι χνουδακια στα τριγωνακια.
Δεν θυμάμαι ποσα χρονια εχω χωρις ούτε καν χνουδακια εκεί.
Αυτά που ειναι λίγα αριθμητικά και ξεκαρφωτα ειναι.
Αντε μεγια μου
 

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 210

Chs

Μέλος του προσωπικού
Απ: Σωστή χρήση derma roller

Τελικα δεν επεσες εξω.. Το λενε τα αστρα φετο θα βγαλεις μαλλι 8)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Είναι αυτά τριγύρω στην δευτερη ελιά επάνω?

μεταξυ των δυο και ειναι τριχες κανονικες,ασχετα με το πως φαινονται στην φωτο διπλα με τα πολυτριχα της μεταμοσχευσης
 

thimios72

Member
Μπλουζα