μινοξιδιλη σε χαπι

FreeThinker

Well-Known Member
Δυστυχως ολοι οι Ελληνες και κατ'επεκταση αυτοι που ασχολουνται με το φορουμ, νομιζουν οτι ειναι προικισμενοι Ταυροι παραγωγης πηχτου σπερματος που αμα πανε με γυναικα θα της κανουν τρίδυμα σε ένα βράδυ. Ας ξεστραβωθούν λιγο όμως απο το ναρκισισμό τους αν θελουν να δουν προκοπη στην κεφαλή τους γιατι στο Ισπανικο φορουμ αν δε κανεις ενεση ντουταστεριδης στο μετωπο δε σου βγαζει confirmation το συστημα για να κανεις account
Το οξύμωρο είναι ότι για να είναι πετυχημένη μια μεταμόσχευση είναι απαραίτητη κάποιου είδους θεραπεία. Οι σοβαροί γιατροί σχεδόν σε αναγκάζουν να παντρευτείς τη φίνα αν θες να κάνεις μεταμόσχευση - και καλά κάνουν-
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gfot

Member
καλησπερα,πηρα λοιπον την αποφαση και πηγα σε γιατρο για να μου δωσει μια θεραπεια.πηγα σε γνωστη κλινικη και μου προτεινε μινοφιδιλη χαπι(επειδη εχω σμυγματορροιδικη δερματιτιδα)+ βιταμινη εσκαρπε (η καπως ετσι την ειπε,χαχχαχχα).1ον τι γνωμη εχετε για μινοξιδιλη χαπι(ειδα σε ενα αλλο ποστ καποιος μιλουσε για παρενεργειες) και για αυτη τη βιταμινη τι ξερουμε?ευχαριστω πολυ
Εγώ έπαιρνα μινοξιδιλη σε χάπι για 3 μήνες 2.5μγ χωρίς κάποια παρενέργεια. Όταν όμως έκανα καρδιογράφημα μου βρήκε ότι έχει μαζευτεί υγρό γύρω από την καρδιά αρχική μορφή περικαρδιτιδας. Δεν ξέρω αν οφειλόταν σε αυτό πάντως. Το γύρισα σε λοσιόν και μετά από 3-4 μήνες που ξαναπήγα είχε φύγει το υγρό.
 

Kostas97

Well-Known Member
Η καθημερινοτητα μετα απο 4 χρονια μινοξιδιλη πλεον δε μου επιτρεπει να χρησιμοποιω καθε μερα τοπικη. Επισης χρειαζομαι το ελαχιστο ενα 50αρικακι το μηνα.
Το χαπι απο που το παιρνετε;
Στελνουν και εκτος Αθηνων;
 

Antonis80

Active Member
θα το ξαναφτιάξω .δεν το ήξερα αυτό .
Σε ένα moderator που έστειλα πρόσωπικο μήνυμα δεν καταδέχτηκε να μου εξηγήσει καν..δεν απάντησε δηλαδή
δεν πολυασχολείται τελευταια ο CVIAL από οτι βλέπω...ναι ξαναφτιάξε νέο νήμα..σε ποια κλινική έκανες επέμβαση ;
 

Giannhs78

New Member
Η καθημερινοτητα μετα απο 4 χρονια μινοξιδιλη πλεον δε μου επιτρεπει να χρησιμοποιω καθε μερα τοπικη. Επισης χρειαζομαι το ελαχιστο ενα 50αρικακι το μηνα.
Το χαπι απο που το παιρνετε;
Στελνουν και εκτος Αθηνων;
Καλησπέρα !

Φαρμακείο Σταυρακάκη - Συλλιγνάκη​

Θεσσαλονίκη !! Τηλ: 231 0238828
Πολύ καλή εξυπηρέτηση.μου τα στέλνει στην Κρήτη σε πολύ καλή τιμη .αν θυμάμαι καλά 27€ τα 100 χάπια 5mg .
δεν πολυασχολείται τελευταια ο CVIAL από οτι βλέπω...ναι ξαναφτιάξε νέο νήμα..σε ποια κλινική έκανες επέμβαση ;
Καλησπέρα ! Στον Άγγελο Κεραμίδα την έκανα .K-Hair clinc .4640gr..
 

FreeThinker

Well-Known Member
Η καθημερινοτητα μετα απο 4 χρονια μινοξιδιλη πλεον δε μου επιτρεπει να χρησιμοποιω καθε μερα τοπικη. Επισης χρειαζομαι το ελαχιστο ενα 50αρικακι το μηνα.
Το χαπι απο που το παιρνετε;
Στελνουν και εκτος Αθηνων;
Βρες ένα μεγάλο φαρμακείο που να συνεργάζεται με εργαστήριο, δε θα βρεις σε μικρό της γειτονιάς. Αν ζητήσεις θα σου φτιάξουν, μπορεί να σου ζητήσουν συνταγή, αν τους παρακαλέσεις μπορεί και να την πάρεις έτσι. Αν επιμένουν βρίσκεις έναν καρδιολόγο ή δερματολόγο που να είναι ανοιχτός στο θέμα και του ζητάς να σου γράψει. Ο καρδιολόγος θα στο γράψει πιο εύκολα αν σε βρει καλά, ο δικός μου ήταν διατεθειμένος να μου γράψει αλλά στο φαρμακείο παρακάλεσα και μου τα φτιάξανε χωρίς συνταγή. Όσο χαμηλότερη δόση ζητήσεις (2.5mg και κάτω) τόσο πιο εύκολα θα τα πάρεις έτσι.
 

Jason000

New Member
Εγώ έπαιρνα μινοξιδιλη σε χάπι για 3 μήνες 2.5μγ χωρίς κάποια παρενέργεια. Όταν όμως έκανα καρδιογράφημα μου βρήκε ότι έχει μαζευτεί υγρό γύρω από την καρδιά αρχική μορφή περικαρδιτιδας. Δεν ξέρω αν οφειλόταν σε αυτό πάντως. Το γύρισα σε λοσιόν και μετά από 3-4 μήνες που ξαναπήγα είχε φύγει το υγρό.
δεν ειχες κανενα συμπτωμα?
 

Jason000

New Member
Η καθημερινοτητα μετα απο 4 χρονια μινοξιδιλη πλεον δε μου επιτρεπει να χρησιμοποιω καθε μερα τοπικη. Επισης χρειαζομαι το ελαχιστο ενα 50αρικακι το μηνα.
Το χαπι απο που το παιρνετε;
Στελνουν και εκτος Αθηνων;
ειδες καμια μειωση στην δραση της που λενε μετα απο χρονια?η σαν την αρχη?
 

gatsby

Member
Τώρα που έχω κλείσει 1 μήνα, μπορώ να πω με σιγουρία ότι δεν έχω παρενέργειες. Τις πρώτες 2 εβδομάδες ένιωθα μάλλον ψυχολογικά κάτι περίεργα στο στήθος μου, πήγα σε καρδιολόγο και μου είπε φυσικά ότι δεν έχω τίποτα, μου έκανε καρδιογράφημα και όλα καλά. Εννοείται συζητήσαμε για τη μινοξιδίλη, γνώριζε ότι χρησιμοποιείται πλέον από το στόμα για τριχόπτωση και δε θεωρεί ότι υπάρχει πρόβλημα να παίρνω γιατί είναι πολύ χαμηλή δόση. Είπε ότι και τα 5 mg τα θεωρεί ασφαλή δοσή ειδικά για 28χρονο χωρίς νοσήματα. Ο γιατρός ήταν νέος 40 χρονών, οπότε λογικό που ήταν αρκετά ενημερωμένος για το θέμα.

Η συμβουλή μου είναι να πας σ έναν καρδιολόγο να σ εξετάσει αν θες να είσαι τυπικός. Θα ηρεμήσεις κι εσύ δηλαδή, όπως ηρέμησα κι εγώ, κι ας είναι περιττό στις μικρές ηλικίες. Τη μετά covid εποχή ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να έχει συμβεί στο σώμα σου.
Εγω παιρνω πολλα χρονια μινοξιδιλη χαπι 2.5 δεν εχω παθει τιποτα. Μονο παραπανω τριχες σε προσωπο κ χερια.
 

Kostas97

Well-Known Member
Καλησπερα μου ζητησαν "συνταγη" δερματολογου, υπαρχει καποιος που παιρνει χωρις το χαπι ή να ψαξω καποιον να βρω συνταγη;
Καλησπέρα !

Φαρμακείο Σταυρακάκη - Συλλιγνάκη​

Θεσσαλονίκη !! Τηλ: 231 0238828
Πολύ καλή εξυπηρέτηση.μου τα στέλνει στην Κρήτη σε πολύ καλή τιμη .αν θυμάμαι καλά 27€ τα 100 χάπια 5mg .

Καλησπέρα ! Στον Άγγελο Κεραμίδα την έκανα .K-Hair clinc .4640gr..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
2.5mg και μενω Γιαννενα
2.5 με παρακάλια μου το δώσανε εμένα στην Αθήνα πιο εύκολα από το 5αρι χωρίς συνταγή. Γενικά χαρτί γιατρού θέλει, το ότι σου είπαν δερματολόγο δε σε δεσμεύει, ίσα ίσα του καρδιολόγου μετράει περισσότερο για μένα. Βρες δερματολόγο ή καρδιολόγο τότε.
 

Gianney

Well-Known Member
Καλησπέρα !

Φαρμακείο Σταυρακάκη - Συλλιγνάκη​

Θεσσαλονίκη !! Τηλ: 231 0238828
Πολύ καλή εξυπηρέτηση.μου τα στέλνει στην Κρήτη σε πολύ καλή τιμη .αν θυμάμαι καλά 27€ τα 100 χάπια 5mg .

Καλησπέρα ! Στον Άγγελο Κεραμίδα την έκανα .K-Hair clinc .4640gr..
Στο συγκεκριμένο φαρμακείο μου είπε 22 ευρώ τα 120 χάπια αλλά με συνταγή γιατρού.εσενα;
 

gatsby

Member
Στο συγκεκριμένο φαρμακείο μου είπε 22 ευρώ τα 120 χάπια αλλά με συνταγή γιατρού.εσενα;
Ααα πολυ καλα… εγω δινω 60 για 100 :( , αλλα οντως εχω παραπομπη απο γιατρο. Δεν εχω παει καπου χωρις παραπομπη γιατρου.
 

Giannhs78

New Member
Στο συγκεκριμένο φαρμακείο μου είπε 22 ευρώ τα 120 χάπια αλλά με συνταγή γιατρού.εσενα;
Καλησπέρα! ναι με συνταγή γιατρού και εμένα ..27€ πλήρωσα μαζί με τα μεταφορικα για Χανια!
Άρα σωστά λες 22€.
επισης το συγκεκριμένο φαρμακείο μου το πρότεινε ο Dr Aγγελος Κεραμιδάς που μου έκανε την μεταμόσχευση μάλλιών πριν κανένα μήνα ..
αλλα τώρα βρηκα φίλο φαρμακοποιό στα Χανιά να μου τα φτιαξει αλλά πάντα με συνταγή γιατρού.
αν ζορίζεσαι να στα γράψουν μπορώ να στο κανονίσω.μιλάμε p.m
 

Gianney

Well-Known Member
Καλησπέρα! ναι με συνταγή γιατρού και εμένα ..27€ πλήρωσα μαζί με τα μεταφορικα για Χανια!
Άρα σωστά λες 22€.
επισης το συγκεκριμένο φαρμακείο μου το πρότεινε ο Dr Aγγελος Κεραμιδάς που μου έκανε την μεταμόσχευση μάλλιών πριν κανένα μήνα ..
αλλα τώρα βρηκα φίλο φαρμακοποιό στα Χανιά να μου τα φτιαξει αλλά πάντα με συνταγή γιατρού.
αν ζορίζεσαι να στα γράψουν μπορώ να στο κανονίσω.μιλάμε p.m
Ευχαριστώ πολύ φίλε.Οκ θα σου πω
 
Μπλουζα