Giannis1991, Dr. Jose Lorenzo, fue, 2801 grafts, 10/3/2022

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το έχω αναφέρει και σε άλλο νήμα (στου Ανδρέα 1978)ότι και στου Αναστασάκη και στου cvial βγαίνουν κολακευτικές φωτό...

Αν βγάζουμε όλοι τέρμα κοντό μαλλί, βρεγμένο και ανακατεμένο τότε δεν νομίζω να βρούμε ούτε έναν μεταμοσχευμένο που θα φαίνεται όπως φανταζόμαστε και ίσως αυτό αποτελέσει αποτρεπτικό παράγοντα για να κάνει κάποιος μεταμόσχευση.

Ο σκοπός δεν είναι να κάνουμε διαγωνισμό ποιός βγάζει τις πιο ξεγυμνωτικές για να μην μπορεί κάποιος να μας την πει στο φόρουμ. Το ζητούμενο είναι να βγαίνουν καλές φώτο (από όλες τις οπτικές γωνίες) οι οποίες αντιπροσωπεύουν την καθημερινότητα μας, έτσι όπως μας αντιλαμβάνονται οι άλλοι. Αυτό είναι εξάλλου και το ζητούμενο μιας μμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Didier11

Active Member
Ο σκοπός δεν είναι να κάνουμε διαγωνισμό ποιός βγάζει τις πιο ξεγυμνωτικές για να μην μπορεί κάποιος να μας την πει στο φόρουμ. Το ζητούμενο είναι να βγαίνουν καλές φώτο (από όλες τις οπτικές γωνίες) οι οποίες αντιπροσωπεύουν την καθημερινότητα μας, έτσι όπως μας αντιλαμβάνονται οι άλλοι. Αυτό είναι εξάλλου και το ζητούμενο μιας μμ.
Αυτό ακριβώς ήθελα να πω!!!
 

JimKan1

Well-Known Member
Έτσι θα κάνω από εδώ και στο εξής, παρουσίαση σε όλες τις συνθήκες...
Έβγαλα τώρα ας πούμε κάποιες φωτό...Έχω τοπικ αλλά αρχίζει τουλάχιστον 3 πόντους μέσα από τη hairline ,το μαλλί είναι ψιλοφτιαγμενο Λουσμενο κτλπ...Με φως μπάνιου και μια με φλας...
Δεν θα έβαζα ποτέ κάτι αντίστοιχο αλλά τώρα θα το κάνω .. εννοείται χωρίς τοπικ βέβαια...
τρομερο αποτελεσμα να το χαιρεσαι, κεντησε ο Ισπανος :p
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Έτσι θα κάνω από εδώ και στο εξής, παρουσίαση σε όλες τις συνθήκες...
Έβγαλα τώρα ας πούμε κάποιες φωτό...Έχω τοπικ αλλά αρχίζει τουλάχιστον 3 πόντους μέσα από τη hairline ,το μαλλί είναι ψιλοφτιαγμενο Λουσμενο κτλπ...Με φως μπάνιου και μια με φλας...
Δεν θα έβαζα ποτέ κάτι αντίστοιχο αλλά τώρα θα το κάνω .. εννοείται χωρίς τοπικ βέβαια...

Μαλούρα!
 

gregkont13

Verified MM member
Το αποτέλεσμα θέλει χρόνο ακόμα. Οι φωτό του Γιάννη είναι τρομακτικά ξεγυμνωτικές. Καμία σχέση με φωτό κλινικών. Εγώ από τη Hattingen είδα διαφορά ακόμα και από 10ο στον 11ο μήνα. Ίσως επειδή είχα και τετράτριχα. Θεωρώ ότι είναι νωρίς ακόμα και οι φωτό ξεγυμνωτικές.
 

montecristo

Well-Known Member
Πιστεύω οι φωτογραφίες του ειναι μια χαρά, αναμένουμε και τους επόμενους μήνες που ειναι οι κρίσιμοι φωτογραφίες σε παρόμοιες συνθηκες για να τις συγκρίνουμε με αυτές του 6ου και να δούμε τις διαφορές. Μπορεί να ανεβάζει στις ίδιες συνθήκες ένα σετ με στεγνά μαλλιά και ένα σετ με βρεγμένα. Οπότε ας περιμένουμε το 8μηνο για να κρίνουμε το αποτέλεσμα..
 

giannis1991

Well-Known Member
Απάντηση από Grace και μια φωτό που βρήκα από 3 μήνες και 1 εβδομαδα που άρχισαν να αχνοφαινονται τα νέα μαλλιά...
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2022-09-13-12-47-30-163_com.yahoo.mobile.client.android.mail.jpg
    Screenshot_2022-09-13-12-47-30-163_com.yahoo.mobile.client.android.mail.jpg
    559.2 KB · Προβολές: 247
  • IMG_20220618_064920-min.jpg
    IMG_20220618_064920-min.jpg
    1 MB · Προβολές: 264

giannis1991

Well-Known Member
Βάζω άλλη μια 10αδα φωτό να δείτε πως φαίνομαι σε ένα φωτεινό δωμάτιο...Μαλλί Λουσμενο,ακουρευτο και με πιστολάκι...Συγχωρέστε μου την ξηροδερμια που φαίνεται πάνω σα νιφάδες αλλά είναι η ταλαιπωρία λακ-τοπικ...
Βάζω και αυτές για να καταλάβετε τι προσπαθώ να δείξω με τις σκληρές φωτο...Θέλω να έχει πολύπλευρη γνώση ο καθένας και να ξέρει τι να περιμένει...Επίσης όπως όλοι οι χρήστες τοπικ έτσι και εγώ πάντα βλέπω το μαλλί μου στο πιο δυνατό φως του σπιτιού...
 

Συνημμένα

  • IMG_20220915_171807.jpg
    IMG_20220915_171807.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 189
  • IMG_20220915_171718.jpg
    IMG_20220915_171718.jpg
    2.5 MB · Προβολές: 186
  • IMG_20220915_171613.jpg
    IMG_20220915_171613.jpg
    2 MB · Προβολές: 182
  • IMG_20220915_170645.jpg
    IMG_20220915_170645.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 180
  • IMG_20220915_170146.jpg
    IMG_20220915_170146.jpg
    2 MB · Προβολές: 165
  • IMG_20220915_170914.jpg
    IMG_20220915_170914.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 164
  • IMG_20220915_170843.jpg
    IMG_20220915_170843.jpg
    2.8 MB · Προβολές: 160
  • IMG_20220915_170812.jpg
    IMG_20220915_170812.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 148
  • IMG_20220915_160824-min.jpg
    IMG_20220915_160824-min.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 147
  • IMG_20220915_170724-min.jpg
    IMG_20220915_170724-min.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 172

Kostas97

Well-Known Member
Γιαννη πολυπλευρη η παρουσιαση και εξαιρετικα ενδιαφερουσα. Πολλα μπραβο!
Επιβεβαιωνεις τα οσα ελεγα ο @Panos1982 για αναγκη αμεροληπτων ατομων!

Και μιας και τον ανεφερα θα ειχε ενδιαφερον και η γνωμη του :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Κώστα δεν θα ήθελα ποτέ να δει κάποιος μόνο τις καλύτερες μου φωτό και να παραμυθιαστει αλλά θα ήταν και κρίμα να δει κάποιος τις φωτό αυτες που έβαζα μέχρι πρότινος και να τον αποθαρρύνω από μια μμ...Θα με έβλεπε κάποιος από κοντά και θα μου έλεγε καλά ρε βλαμμένε μια χαρά είσαι και τζάμπα με αποθαρρύνει να κάνω μμ και ίσως και από το συγκεκριμένο γιατρό ..Τέλος πάντων έπεται και πιο λεπτομερής συνέχεια...
 

vagosx

Well-Known Member
Η παρουσίαση του Γιάννη είναι πολύ χρήσιμη για να καταλαβαίνουν τα άπειρα μέλη ποσό εύκολα μπορει να αλλοιωθεί η εικόνα ενός αποτελέσματος μιας μμ, με τον κατάλληλο φωτισμό, το κατάλληλο χτένισμα, το κατάλληλο μήκος και ποσό μάλλον και με λίγη μαυροσκονη.
 

giannis1991

Well-Known Member
Ο όρος αλλοίωση δεν μου αρέσει καθώς δεν πρόκειται περί αυτού...Αυτο αν γίνεται ,γίνεται μόνο σε συγκεκριμένες φωτό..(βρεγμένες κτλπ)
Όπως και να χει πρόκειται για ένα ενιαίο σύστημα ανάδειξης με πολλές διαφορετικές φωτό που θα δείξουν στο σύνολο ένα αποτέλεσμα...Για εμένα αυτό είναι πολύ σημαντικό καθώς τρελαίνομαι όταν κάποιοι πάνε να προστατέψουν το/τον οποιοδήποτε αρνούμενοι να βάλουν φωτο και ξεγυμνωτικες δηλώνοντας ότι δεν είναι έτσι στην πραγματικότητα...
Επίσης κάποιοι όπως ο Πάνος και ο cvial θεωρώ θα δείχνουν πολύ καλά ακόμα και σε δυσοίωνες συνθήκες...
Edit αλλοίωση ως προς το verified by cvial
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Φίλε Γιάννη,με κανονικές φωτό σαφώς φαίνεσαι καλύτερα..θέλει υπομονή ακόμα κάποιους μήνες για να φανεί το τελικό αποτέλεσμα πιο θα είναι..
Μια παρατήρηση έχω να κάνω μόνο..βλέπω πως συνεχίζεις τα πλαϊνά να τα φέρνεις λίγο μπροστά ,ειδικά στα σημεία ακριβώς πάνω από τα temporals .για μένα έπρεπε εξαρχής να είχες επέμβει και σε αυτά τα σημεία ώστε να κλείσει σωστά το πρόσωπο.στο είχα πει αν δεν κάνω λάθος από όταν άνοιξες το νήμα.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2022-09-16-09-59-42-514_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-09-16-09-59-42-514_com.android.chrome.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 149

giannis1991

Well-Known Member
Ορθον Αερατε το είχες επισημάνει και σίγουρα έπρεπε λίγο ακόμα αλλά αν και σε hairline δε ζήτησα κάτι ,του επισήμανα να μην κλείσουμε πολύ κροτάφους γιατί αφενός είμαι έτσι από 16 χρόνων αλλά αφετέρου και κυρίως ήθελα εξοικονόμηση μοσχευμάτων για να επωφεληθω σε πυκνότητα ..1800 μπήκαν σε περιοχή 77 cm2...Η περιοχή θέλει και άλλα σίγουρα...Για να μπετωσει κάποιος μπροστά πρέπει να δει περιπτώσεις Βλαφο,Πάνου και cvial...Αν δει κανείς πόσα μοσχεύματα πήρε μπροστά το 1/3 του κεφαλιού τους στον καθένα τους θα καταλάβει...
Το μαλλί εδώ είναι και όπως να ναι...Θα βγάλω και άλλες στον 7ο μήνα και με τα μαλλιά προς τα πίσω για να δεις ότι δείχνει καλύτερα(όπως δείχνει στην 1η σελίδα με κοντό μαλλί)...Αλλά το σίγουρο είναι ότι ήθελε και αλλά για γλυκό κλείσιμο!
 

aeratos28

Just aeratos
Με ένα τέτοιο κλείσιμο όπως του doctorwho εδώ,εσύ χρειαζοσουν αυτό που είναι ανάμεσα στις 2 κόκκινες γραμμές,θα έκλεινε σωστά το πρόσωπο και δεν θα χρειαζοταν να φέρεις από πίσω μαλλί καθόλου.
IMG_20220916_115843.jpg
 

Panos1982

Well-Known Member
Η αληθεια ειναι οτι ο Γιαννης ειναι αδεκαστος σε χαρακτήρα κατι που περαν οτι σπανιζει πολυ σε βοηθαει να δεις την πραγματικοτητα χωρις κανενα δισταγμό.
Μπορουμε να θυμηθουμε στον ιδιο γιατρο αντιμετωπιση παρουσιασης αλλου μελους π.χ του καρδιναλιου που ειχε την ακριβως αντιθετη απ τον Γιαννη προσεγγιση παρουσιασης στο νημα του.
Δεν βοηθαει καθολου ειδικα τα νεα μελη μια παρουσιαση ωραιοποιημενη γιατι δημιουργει πολυ high expectations...

Στο θεμα μας τωρα.

Γιαννη το παράκανες αδερφε...
Ολες οι φωτο ειναι πολυ ultra focus.
Ο ορος ξεγυμνωτικες ειναι λιγος.
Κανεις οτι μπορεις να δειξεις την εικονα οσο χειροτερη γινεται με αποτελεσμα λογο της υπερβολης αυτης παλι να μην περνει ο θεατης την ακριβη εικονα που εχεις στην εξω ζωη.
Αυτο ειναι επισης λαθος , απ το άκρο της ωραιοποιησης εσυ πηγες στο ακρο της αποδομησης που παλι δεν ειναι θεμιτο.
Προσπαθησε να αντιγραφεις τις φωτο που εχουμε κατα το ποστοπ ή το πρεοπ που ειναι σε σωστη απόσταση.

Οσο αφορα το.κροουν δεν θα ασχοληθω ιδιαιτερα γιατι φαινεται ηδη οτι εχει βελτιωθει αρκετα κ μπηκαν μονο 1000 θυλακια κ θεωρω οτι εχει υψηλοτατη φυτρωση κ δεν χριζει πλεον αναλυσης.

Η χερλαιν αν θυμαμαι καλα μπηκαν 1800 θυλακια
Σε επιφανεια ~ 77τ.εκ.
Καποια μπηκαν σε κενο δερμα κ καποια εγιναν blend.
Θα προσπαθησω να προσεγγισω αυτα που μπηκαν στο κενο δερμα.
Θεωρω οτι απο κροταφο σε κροταφο εχεις μετωπιαιο μηκος περιπου 18εκ.
Στο κεντρο της χερλαιν εχεις βγει εξω περιπου 0.2 χιλιοστά και στους κροταφους 2εκ+. Ας πουμε προσέγγιστηκα μ.ορο 1.1 εκ.
Αρα ~ 1.1Χ 18εκ = ~20 τ.εκ.
Δε ξερω το ακριβες νουμερο (μπορειται να το δείτε με σβιαλ ) αλλα ειναι καπου εκει πολυ κοντα.
Αν εβαλες 42 θυλακια στο κενό δερμα
( τα οποια δεν ειναι το μαξ αλλα ειναι αρκετα) τοτε επεσαν εκει 850 περιπου θυλακια με 95% φυτρωση ας πουμε 800.
Επειτα εμειναν περιπου αλλα 950 που μπηκαν σε μια περιοχη 77-20= 57 τ.εκ.
Αν εχουμε τελεια φυτρωση 95% τοτε ειναι 900 θυλακια σε 57 τ εκ.
Συνεπως μια αυξηση 15.8 θυλακια / τ.εκ.
Δεν ξερω αν εχει αναφερθει ουτε θυμαμαι τι γραφει το στικ για το ποσο ηταν τα φυσικα σου εκει σε πυκνοτητα
Ωστε να βρουμε.το συνολο αλλα αν κανει ο λορεντζο ομοιογενοια θα πρεπει ν ηταν περιπου 26 θυλακια κατ μ ορο ωστε να ταιριαζει με τη πυκντοτητα της χερλαιν μπροστα που μπηκαν σε κενο δερμα.
Η εικονα σου ειναι καλη για τους αριθμους που προκυπτουν,
Οπως πολυ καλα ειπες δε.μλορεις να συγκριθεις με εμενα σβιαλ η οποιον αλλο εχει κανει 2πλη επεμβαση στη πειροχη γτ εσυ εχεις κανει μονο μια ως ωρας κ δευτερον οχι με max density γιατι εκανες διαχειριση θυλακιων.
Στο μελλον μπορείς να ανεβασεις αυτα τα νουμερα αν κρινεται απαραίτητο απο εσενα αν τα κουκια επαρκούν κ τοτε θα μπορουμε να μιλησουμε για συγκριση με εμενα τον σβιαλ τον βλαφο η οποιον αλλον εχει επεμβει με 2η συνεδρια στη περιοχη αν κ παλι δεν εχει τοσο νοημα γτ ο.καθενας εχει τα χαρακτηριστικα του, αλλα θα ειναι ας πουμε πιο δόκιμο σε σχεση με τωρα που ειναι ατοπο εντελως.

Τα πραγματα πανε πολυ καλα η εικονα στα ματια μου ειναι πολυ καλη γι αυτα που έχουν γινει ,
Και προσπάθησε στη συνεχεια να ανεβαζεις φωτο αντικειμενικες οπως ειναι η εικονα σου οταν σε βλεπει καποιος στον εξω κοσμο κ να εχεις σωστη αποσταση κ σωστο focus ( γιατι τωρα αδικεις την πραγματικη σου εικονα).
Μετα ανεβαζεις κ τις πιο εξτριμ αν θες για περαιτερω υλικο με βρεγμενα στεγνα κλπ :)
 

giannis1991

Well-Known Member
Πάνο ευχαριστώ για το σχόλιο...Ακόμη μια φορά αναλυτικός και εύστοχος...Κάπως έτσι προσπάθησα να κάνω μια ανάλυση και εγώ για να καταλάβω τι έχει μπει...
Έχεις δίκιο βάζω φωτό που δεν μπαίνουν εδώ αλλά δεν θέλω το θαυμασμό για την ομορφιά μου ή που επέλεξα τον Λορέντζο...Ούτε θέλω να τον βγάλω μάγκα ούτε όμως και να τον αδικήσω...Οπότε θα το αλλάξω αυτό...
Για όλο αυτό όμως φταις εσύ...Είσαι Ο μόνος που ανακάτεψε βρεγμένα μαλλιά με βίντεο και είσαι το παράδειγμα μου εδώ και το ξέρεις ...
Τέλος πάντων υπάρχουν και κάποια κακά χαρακτηριστικά όπως κάτασπρο δέρμα και μαύρο ολοισιο σχεδόν μαλλί...
Τα κουκιά θα βγουν αλλά με υπομονή...Τώρα δεν ξαναμπαινω δεν έχω την όρεξη ...
Αλλά η επόμενη κίνηση θα είναι ένα 3χιλιαρο στριποξεκολλημα σε 4-5 χρόνια στην Hattingen και θα μπουν όλα μπροστά στα πρώτα 100cm2...
 
Μπλουζα