Giannis1991, Dr. Jose Lorenzo, fue, 2801 grafts, 10/3/2022

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
@Α. Γιώργος αυτό το χρησιμοποιώ όντως είναι καλό!
@Legwg James αυτό πως το χρησιμοποιείς???Είναι για styling ή περνάς το μαλλί για να απορροφήσει τη λιπαρότητα?
@Georgie μασάζ αναγκαστικά κάνω για να φύγει και το τοπικ....Η λακ που ρώτησε ι Νίκος ίσα ίσα καλό κάνει τα ξηραίνει...
Εγώ απλά ψάχνω κάτι ολικό ώστε να ξηραίνει να το πω έτσι όλο το μαλλί...Μέχρι και η δοτρια με λιπαρό μαλλί φαίνεται ταλαιπωρημένη...Μάλλον για αυτό ο μοντ μπόρεσε και ξεπέρασε το tdc του...Μαζί με τα άλλα καλά χαρακτηριστικά έχει και ξερό μαλλί που βοηθάει...
@Troufas και @Kostas97 νομίζω είχατε ψαχτει και εσείς για λιπαρά μαλλιά?
 

Kostas97

Well-Known Member
Εμενα το Kertyol P.S.O. ,με ελεγχο μικροσκοπιου μετα απο αρκετες πλυσεις, μου εκανε πολυ καλη δουλεια, στη φαγουρα που ειχα μια περιοδο αλλα και στη λιπαροτητα. Για εμενα αξιζει τη δοκιμη.
3 φορες την εβδομαδα το εβαζα ενα τριμηνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
@Kostas97 αυτό βλέπω είναι για ψωρίαση ...σου εξαφάνισε την λιπαρότητα????
Ναι λιπαροτητα, η κοκκινιλα στο scalp μειωνοταν κατα τη χρηση(το εβλεπα με μικροσκοπιο) και η φαγουρα επισης.
Το εχουν χρηση στην ψωριαση ως απελεπιστικο λογω θειου.
 

Troufas

Active Member
@giannis1991 θα σου πρότεινα να δοκιμασεις dry shampoo. Πχ batiste για όγκο.
+ "τραβαει" λαδιλα, κ δίνει όγκο.
- ξηραινει τρίχα κ επειδή έχει talk θέλει προσεκτική εφαρμογή σε μικρες ποσοτητες γιατί "θαμπώνει" λίγο το μαλλί.

Εμένα με έχει βολέψει πολύ πάντως για να αποφεύγω καθημερινό λούσιμο. Θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις
 

giannis1991

Well-Known Member
Σημερινές φωτό
 

Συνημμένα

  • IMG_20220908_172140-min.jpg
    IMG_20220908_172140-min.jpg
    1.6 MB · Προβολές: 192
  • IMG_20220908_172155-min.jpg
    IMG_20220908_172155-min.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 188
  • IMG_20220908_150039-min.jpg
    IMG_20220908_150039-min.jpg
    986 KB · Προβολές: 194
  • IMG_20220908_150310-min.jpg
    IMG_20220908_150310-min.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 192
  • IMG_20220908_150321-min.jpg
    IMG_20220908_150321-min.jpg
    1 MB · Προβολές: 186
  • IMG_20220908_150403-min.jpg
    IMG_20220908_150403-min.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 176
  • IMG_20220908_172003-min.jpg
    IMG_20220908_172003-min.jpg
    855.5 KB · Προβολές: 173
  • IMG_20220908_172039-min.jpg
    IMG_20220908_172039-min.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 174
  • IMG_20220908_172108-min.jpg
    IMG_20220908_172108-min.jpg
    868.2 KB · Προβολές: 174
  • IMG_20220908_172125-min.jpg
    IMG_20220908_172125-min.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 182

giannis1991

Well-Known Member
Καλή ερώτηση Βαγγέλη ..Τα βλέπω και έτσι και αλλιώς αλλά ακόμα δεν μπορώ να κρίνω και θέλω να είμαι αντικειμενικός(αλλιώς θα εστιάσω όπως είναι φυσιολογικό σε αυτά που δεν μου αρέσουν)....Πάντα εννοώ σε φυτρωση καθώς σε ένα λα τα άλλα (σχεδιασμός,διαχείριση κτλπ)είμαι υπέρ ικανοποιημένος....
Αν έχετε εσείς κάτι να πείτε γράψτε το εγώ θα αποφανθω στο 8-9μηνο και μετά και από εξέταση τύπου verified ....
 

JimKan1

Well-Known Member
υπομονη 2 μηνες ακομα , φαινονται πολλα μικρα τριχακια και οι φωτο ειναι κατω απο αρκετα εντονο φως

το crown μου φαινεται αρκετα καλο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Παιδιά οι φωτό είναι όντως σε σκληρές μεν πραγματικές δε συνθήκες....Κάτω από έντονο φως και ελαφρώς βρεγμενα σε μερικές...Αν είναι να βγάζω κάτω από σκέπαστρα ή με πιστολάκι φτιαγμένα μπορώ να σας βάλω και να πείτε νταξει κλασικός Λορέντζο κεντήσε....
Όλα πάνε σιγά σιγά και μπαμ μεγάλο δεν έχω δει...Ελπίζω να είμαι περίπτωση cvial που στην πρώτη του μμ έβλεπε τριχακια ακόμα και στο εξάμηνο...Πάχος και λόγος με κάνουν και οφείλω να περιμένω...
Αερατε εννοείται μετριοτατο κιόλας...Απλά ελπίζω να έχει να δώσει κάμποσο ..Το καλό με τον συγκεκριμένο γιατρό είναι ότι ξέρεις εξ αρχής πάχος,λόγο κτλπ σου βγάζει και φωτό μετά την τοποθέτηση και ξέρεις τι έχεις να συγκρίνεις και τι να περιμένεις...Ας πούμε δεξιά και αριστερά της hairline θεωρητικά μπήκαν περίπου 120 τρίχες άρα καταλαβαίνεις ότι θα πρέπει να μην περνάει φως...
 

aeratos28

Just aeratos
Για βγάλε και μια οποτε μπορείς με πιστολάκι και κάτω από σκέπαστρο να δούμε τη διαφορά.
Παιδιά οι φωτό είναι όντως σε σκληρές μεν πραγματικές δε συνθήκες....Κάτω από έντονο φως και ελαφρώς βρεγμενα σε μερικές...Αν είναι να βγάζω κάτω από σκέπαστρα ή με πιστολάκι φτιαγμένα μπορώ να σας βάλω και να πείτε νταξει κλασικός Λορέντζο κεντήσε....
Όλα πάνε σιγά σιγά και μπαμ μεγάλο δεν έχω δει...Ελπίζω να είμαι περίπτωση cvial που στην πρώτη του μμ έβλεπε τριχακια ακόμα και στο εξάμηνο...Πάχος και λόγος με κάνουν και οφείλω να περιμένω...
Αερατε εννοείται μετριοτατο κιόλας...Απλά ελπίζω να έχει να δώσει κάμποσο ..Το καλό με τον συγκεκριμένο γιατρό είναι ότι ξέρεις εξ αρχής πάχος,λόγο κτλπ σου βγάζει και φωτό μετά την τοποθέτηση και ξέρεις τι έχεις να συγκρίνεις και τι να περιμένεις...Ας πούμε δεξιά και αριστερά της hairline θεωρητικά μπήκαν περίπου 120 τρίχες άρα καταλαβαίνεις ότι θα πρέπει να μην περνάει φως...
 

oreo

Well-Known Member
Το φορλοκ θα έπρεπε να είναι πολύ δυνατό και πίσω απο την περιοχή στους κροτάφους που δεν ήταν άδεια θα έπρεπε να είναι εξίσου πυκνά First row σε γυμνές περιοχές εκατέρωθεν του κέντρου της hairline 42 τοποθέτημένα g συμπεριλαμβανομένων των απωλειών, δεν μπορούν να δώσουν την αίσθηση μπετόν αρμέ.
 

giannis1991

Well-Known Member
Θα βγάλω αερατε ,αν δεν βγάλω τώρα άμεσα γιατί θα βρίσκομαι εκτός δεσμεύομαι για τον 7ο μήνα να βγάλω σαν αυτές που βάζω αλλά και άλλες με φτιαγμένα-στρωμενα μαλλιά σε ένα κλειστό περιβάλλον...
Ορεο πισω από την hairline ουσιαστικά δεν μπήκε πολύ "βαθιά" οπότε το φορλοκ έχει αδυνατισμένα μαμά μαλλιά κυριως...Εκεί το δικαιολογω...Αυτο που όμως θέλω και πρέπει να δώσει είναι αν δεις την 1η σελίδα στο κέντρο της hairline και εκατέρωθεν στους κροτάφους που λες καθώς εκεί το cv βγαίνει αρκετά ικανοποιητικό με 95% φυτρωση...
Πάντως από τις φωτό στα γυμνά σημεία ακόμα βλέπω αδυνατισμένα τρίχες ....Για να δούμε...
 

IoannisG

Active Member
Φίλε Γιάννη νομίζω θέλει λίγο υπομονη ακόμα, αφού φαίνονται κάποια τροχαλία ακόμα κ κάποια που μάλλον θα «παχύνουν». Οι φωτό σου Επισης είναι πολύ ξεγνωτικες-είσαι αυστηρός σ αυτό και καλά κανείς. Όταν μπορέσεις Βαλε μια φωτό φτιαγμένα κ μια πιο μακρυνη λήψη, να δούμε κ δέσιμο κτλ. Υπομονη
 

Kostas97

Well-Known Member
Οπως ειχαμε δει στους μεγαλους λογους μπορει καποιες τριχες να εχουν βγει και να αναμενουμε τις υπολοιπες. Στην περιπτωση συο αυτο βλεπω. Δηλαδη το αποτελεσμα δειχνει αραιο. Εαν ειχες(δεν θυμαμαι αν εχεις) ενα μικροσκοπιο ηλεκτρονικο, θα μπορουσες πολυ ευκολα να το διαπιστωσεις αν συμβαινει κατι τετοιο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Didier11

Active Member
Γιάννη δεν είναι τυχαίο ότι ο Λορέντζο στις οδηγίες αναφέρει ότι φωτογραφίες πρέπει να του στείλουμε στον 5ο και στον 10ο μήνα. Θέλω να πω ότι βιάζεσαι πάρα πολύ να κρίνεις καθώς 1)έχεις σχετικά χοντρή τρίχα και 2)υψηλό λόγο σε κάποια σημεία. Υπομονή λοιπόν, ειδικά για εσένα με τέτοια CV που έχεις είμαι πολύ αισιόδοξος! :D
 

tasos33

Well-Known Member
Γιάννη έχεις να περιμένει σημαντική βελτίωση, φαίνεται ξεκάθαρα στις φωτο με καλή ανάλυση πως έχει να δώσει πολλά. Μινοξ βάζεις?
Εμένα πάντως έχει ξεκινήσει η φύτρωση από του 2 μήνες και κάτι μέρες,
 
Μπλουζα