Giannis1991, Dr. Jose Lorenzo, fue, 2801 grafts, 10/3/2022

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Αν με τα μέχρι τώρα δεδομένα είχε βγάλει αυτό το αποτέλεσμα ο Αναστασάκης,θα τον είχαμε κρεμάσει στο Σύνταγμα και μόλις έβγαζε τον επιθανάτιο ρόγχο θα του ζητούσαμε να κάνει και δήλωση μετανοίας.
Εδώ πρέπει να περιμένουμε το 8μηνο.
 

giannis1991

Well-Known Member
Βλαφο δεν αντιλέγω εγώ θέλω να εκφραστείτε όλοι ελεύθερα ...Δεν συμμετέχω γιατί δεν θέλω να βάλω συναίσθημα αρνητικό δικό μου από τώρα ..Νομίζω καταλαβαίνεις πως το εννοώ...Αν μέχρι το 8μηνο δεν υπάρξει καλή διαφορά όμως θα εκφραστών και θα κάνω εννοείται αποτίμηση...
Και εννοείται όσο πιο καλός ο γιατρός τόσο πιο αυστηρή η κριτική!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν με τα μέχρι τώρα δεδομένα είχε βγάλει αυτό το αποτέλεσμα ο Αναστασάκης,θα τον είχαμε κρεμάσει στο Σύνταγμα και μόλις έβγαζε τον επιθανάτιο ρόγχο θα του ζητούσαμε να κάνει και δήλωση μετανοίας.
Εδώ πρέπει να περιμένουμε το 8μηνο.

Καλό Φθινόπωρο σε όλους! Ελπίζω να είσθε όλοι υγιείς και με γεμάτες τις μπαταρίες. Μέτα από αρκετό καιρό "αποτοξίνωσης" από το φόρουμ βλέπω το νήμα του Γιάννη και τις φώτο του. Τα σχολιά μου:

1. (προς Vlafo). Δύσκολο να είχες τέτοιες φώτο από Αναστασάκη ή και από Τυρκάλα (όλα τα νήματα) ή και Λορένζο γιατί εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα μέλος που θέλει να ξεγυμνώνει (σε βαθμό μαζοχισμού - πλάκα κάνω Γιάννη), το αποτελεσμά του.
2. Οι φώτο αυτές έχουν τεράστια αξία όχι για να αξιολογήσεις το αποτέλεσμα αλλά για να δεις πραγματικά (λες και έχεις πάρει μεγενθυντικό φακό) τι παίζει στην ρίζα. Αυτό που είναι εμφανές (και προφανές) από τις φώτο είναι ότι υπάρχει πολύ λεπτή τρίχα που ωριμάζει (βλέπουμε και αρκετές κατσαρές) και που σίγουρα θα βελτιώσει την εικόνα του τους επόμενους 2 μήνες. Άρα ο λόγος του να περιμένουμε 2 μήνες ακόμα δεν είναι "παρηγοριά στον άρρωστο" ούτε "η μπάλα στην εξέδρα" αλλά βασίζεται σε αυτή την παρατήρηση.
3. Επειδή αρκετοί έχουν εκτεθεί πολλές φορές σε σχολιασμούς ως προς τις εκτιμήσεις αποτελεσμάτων καλό είναι να ξέρουν ότι το αποτέλεσμα του Γιάννη θα μετρηθεί με αντικειμενικό και αδιάβλητο τρόπο στο τέλος της περιόδου και τα αποτελέσματα (φώτο/μετρήσεις) θα ποσταρισθούν στο νήμα του. Εννοείται ότι τίποτα δεν θα κουκουλωθεί αφού και ο ίδιος είναι πρόθυμος να το κάνει, όπως επίσης και εγώ.
 

aeratos28

Just aeratos
Ακριβώς .η ο φίλος μου ο Άνιστον ,η ο τιρκαλας ,θα είχε ξεκινήσει κράξιμο ήδη..όμως ναι,το σωστό είναι να περιμένουμε τουλάχιστον άλλους 2-3 μήνες για να έχουμε πλήρη εικόνα.συμφωνω και με τον @giannis1991 ότι όσο πιο καλός ο γιατρός τόσο αυστηρότερη η κριτική .τα ποσά είναι αρκετά μεγάλα και δεν συγχωρείται τπτ..
Αν με τα μέχρι τώρα δεδομένα είχε βγάλει αυτό το αποτέλεσμα ο Αναστασάκης,θα τον είχαμε κρεμάσει στο Σύνταγμα και μόλις έβγαζε τον επιθανάτιο ρόγχο θα του ζητούσαμε να κάνει και δήλωση μετανοίας.
Εδώ πρέπει να περιμένουμε το 8μηνο.
 

vlafo

Well-Known Member
Καλό Φθινόπωρο σε όλους! Ελπίζω να είσθε όλοι υγιείς και με γεμάτες τις μπαταρίες. Μέτα από αρκετό καιρό "αποτοξίνωσης" από το φόρουμ βλέπω το νήμα του Γιάννη και τις φώτο του. Τα σχολιά μου:

1. (προς Vlafo). Δύσκολο να είχες τέτοιες φώτο από Αναστασάκη ή και από Τυρκάλα (όλα τα νήματα) ή και Λορένζο γιατί εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα μέλος που θέλει να ξεγυμνώνει (σε βαθμό μαζοχισμού - πλάκα κάνω Γιάννη), το αποτελεσμά του.
Μάλλον δεν έχεις καταλάβει.
Δεν με ενδιαφέρουν οι φωτο ούτε οι verified γιατί δεν είναι αντιπροσωπευτικές ούτε αν βάζει σωστές η όχι ο Αναστασάκης η ο Τιρκαλάς.Συγκρίνω τις αρχικές φώτο του με στεγνό μαλλί με τις τωρινές σε ίδιες συνθήκες που είναι και οι πραγματικές.Δεν είμαι κανένας χθεσινός να μπερδεύω καταστάσεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Που είναι οι ίδιες συνθήκες; Οι φώτο πριν την μμ με αυτές που βάζει τώρα ο Γιάννης είναι μέρα με νύχτα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
giannis1991-4.jpg

Αν θεωρήσουμε ότι το μονότριχο που βλέπουμε έχει το τελικό πάχος, κοίτα τι γίνεται από τα δέκαδες λεπτά που έχουν αρχίσει να ξεπροβάλλουν (δεν εννοώ τα vellus). Απορώ που με τέτοιας ποιότητας φώτο που ποστάρει ο Γιάννης κανείς δεν κάνει τον απαραίτητο συνειρμό.
 

vlafo

Well-Known Member
Οι φώτο πριν τη μμ μια χαρά είναι και φαίνονται πεντακάθαρα.
Εδώ απλώς υπερτονίζει πολύ τις φώτο.
Συμπέρασμα βγαίνει αλλά είναι νωρίς ακόμα.
5 μηνο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα όταν είσαι 5-6μηνο, δεν βάζεις μίνο, έχεις χοντρή τρίχα και μεγάλο λόγο δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα από τέτοιες φώτο. Δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρχει καλή κάλυψη. Μην ξεχνάμε ότι 40-42g έβαλε στην γυμνή περιοχή. Αυτά δεν δίνουν κάλυψη όταν φυτρώσουν σαν μονότριχα αλλά μόνο όταν πολλαπλασιαστούν σαν 3τριχα και χοντρύνουν. Ειναι προφανές από την πιο πάνω φώτο ότι τώρα βρίσκεται σε αυτή την φάση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Νομίζω χωρίς να θέλω να είμαι κασσάνδρα , οτι παρά την επερχόμενη πάχυνση της τρίχας, αυτό δεν θα είναι αρκετό ώστε να προσφέρει το δέσιμο που χρειάζεται.
 

JimKan1

Well-Known Member
Γιαννη θα βοηθουσε ,για να γινει σωστη συγκριση,να βγαλεις και να ανεβασεις φωτο οπως βγαζουν καποιοι αλλοι στις παρουσιασεις τους, σε εσωτερικο χωρο, υποφωτισμενες και απο μακρια. Εκει θα φανει η διαφορα, κανεις δεν προκειται να σε κοιταξει ποτε απο τοσο κοντα με τοσο φως στην πραγματικοτητα. Επισης οπως ειπα και σε προηγουμενο σχολιο πιστευω πως εχεις να δεις αρκετη διαφορα τους επομενους 2 μηνες οταν αναπτυχθουν οι τριχες οπως πρεπει.
 

oreo

Well-Known Member
Γιαννη θα βοηθουσε ,για να γινει σωστη συγκριση,να βγαλεις και να ανεβασεις φωτο οπως βγαζουν καποιοι αλλοι στις παρουσιασεις τους, σε εσωτερικο χωρο, υποφωτισμενες και απο μακρια. Εκει θα φανει η διαφορα, κανεις δεν προκειται να σε κοιταξει ποτε απο τοσο κοντα με τοσο φως στην πραγματικοτητα. Επισης οπως ειπα και σε προηγουμενο σχολιο πιστευω πως εχεις να δεις αρκετη διαφορα τους επομενους 2 μηνες οταν αναπτυχθουν οι τριχες οπως πρεπει.
αμα βάλει τέτοιες το μόνο που θα κάνει είναι να παρουσιάσει μια πλασματική εικόνα
 
  • Like
Reactions: tol

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε αυτό τον μήνα δεν χρειάζεται τίποτα άλλο, μια χαρά φώτο βάζει για να καταλάβουμε τι παίζει από κάτω. Αυτό έχει σημασία. Σωστές φώτο τύπου verified στον 8ο μήνα για να δούμε πλεόν την κάλυψη.
 

giannis1991

Well-Known Member
Να πω και εγώ εδώ 2-3 πραγματικά...
Αρχικά να είστε σίγουροι ότι η παρουσίαση θα γίνει ακόμα πιο διαφανής και θα παρουσιαστεί τι αποτέλεσμα ποικιλοτρόπως και με βίντεο κάποια στιγμή!
Έπειτα αναμένω απάντηση από Λορέντζο...Μόλις μου στείλει θα ανεβάσω...
Εν συνεχεία θα πω ότι όντως έχω πολλές τρίχες λεπτές και κατσαρωμενες και ελπίζω να δώσουν κάμποσο στην εικόνα ..
Το μαλλί σχεδόν σε όλες τις φωτό είναι πολύ ελαφρώς βρεγμένο...
Βλαφο οι φωτό του πριν όχι δεν είναι αντιπροσωπευτικες...Το έχω αναφέρει και σε άλλο νήμα (στου Ανδρέα 1978)ότι και στου Αναστασάκη και στου cvial βγαίνουν κολακευτικές φωτό...Αν πάω τώρα στο δωμάτιο του Αναστασάκη που πάρθηκαν οι φωτό και βγάλω εκ νεου θα δεις ότι το αποτέλεσμα θα σου φανεί μια χαρά ..Αλλά θα βγάλω τέτοιες αντίστοιχες για να καταλάβετε...
Έκανα βλακεία που δεν έβγαλα εγώ ο ίδιος πριν φωτό ...Θα βλέπατε σίγουρα χειρότερη εικόνα...Αλλά αυτό που μπορώ να κάνω είναι να δω πριν την μμ πως είναι οι φωτό και να βγάλω αντίστοιχες...Κάποια στιγμή ίσως τα πάρω και κοντά τα πάνω και έχουμε καλύτερη εικόνα...
Για ένα μόνο να είστε σίγουροι...Αν έχει κάνει κάποιο λάθος ο Ισπανός και δεν πάνε καλά τα πράγματα έπεσε σε ένα από τα χειρότερα μέλη!
 

aeratos28

Just aeratos
Πάνω του Γιάννη ,και εγώ μαζί...θα του φάμε τα σκωτια....που λέει και ο Ζήκος..:cool:
Για ένα μόνο να είστε σίγουροι...Αν έχει κάνει κάποιο λάθος ο Ισπανός και δεν πάνε καλά τα πράγματα έπεσε σε ένα από τα χειρότερα μέλη!
 

Aldo

Well-Known Member
Άσχετο, αλλά ο μόνος που αναφέρει ως μέλος η ABHRS στην επίσημη σελίδα της (εν ελλαδι) ειανι ο Ζοντος ….

Αλλα ονόματα από Ελλάδα, είναι άφαντα.
 

Didier11

Active Member
Παιδιά χαλαρώστε και κάντε υπομονή ως το 10μηνο, ΟΧΙ 8μηνο! @giannis1991 βγάλε και κανονικές φωτογραφίες με φως ημέρας (όχι να σε χτυπάει κατακούτελα ο ήλιος 12μμ) ή δωματίου αν έχεις χρόνο. Αν βγάζουμε όλοι τέρμα κοντό μαλλί, βρεγμένο και ανακατεμένο τότε δεν νομίζω να βρούμε ούτε έναν μεταμοσχευμένο που θα φαίνεται όπως φανταζόμαστε και ίσως αυτό αποτελέσει αποτρεπτικό παράγοντα για να κάνει κάποιος μεταμόσχευση.


Υ.Γ: Ψάχνω να βρω μία πανοραμική που έβγαλα όταν κουρεύτηκα και είμαι σε εξωτερικό περιβάλλον για να την ανεβάσω στο νήμα μου.
 

giannis1991

Well-Known Member
Έτσι θα κάνω από εδώ και στο εξής, παρουσίαση σε όλες τις συνθήκες...
Έβγαλα τώρα ας πούμε κάποιες φωτό...Έχω τοπικ αλλά αρχίζει τουλάχιστον 3 πόντους μέσα από τη hairline ,το μαλλί είναι ψιλοφτιαγμενο Λουσμενο κτλπ...Με φως μπάνιου και μια με φλας...
Δεν θα έβαζα ποτέ κάτι αντίστοιχο αλλά τώρα θα το κάνω .. εννοείται χωρίς τοπικ βέβαια...
 

Συνημμένα

  • IMG_20220911_005505.jpg
    IMG_20220911_005505.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 143
  • IMG_20220911_005518.jpg
    IMG_20220911_005518.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 140
  • IMG_20220911_005635.jpg
    IMG_20220911_005635.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 137
Μπλουζα