Georgie, FUE, 2400g, 16/5/19

geobald

Member
Τώρα στο καφέ έβγαλα δύο πρόχειρες.
Το θετικό είναι ότι δεν έχεις χάσει μαλλί στο μεσοδιάστημα. Πας για μεγάλα γούστα. Δεν σου κρύβω πως περιμένω τα δικά σου αποτέλεσματα καθώς είμαι σε παρόμοια κατάσταση και σκέψεις για 2ή μμ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες φίλε @IoannisG , και είναι από τα πράγματα τα οποία επίσης με προβληματίζουν σε βάθος χρόνου.
Να βάλεις δηλαδή μεταμοσχευμένα υγιή τριχοθυλάκια, και με τα χρόνια να ξεκινούν να αδυνατίζουν και να πέφτουν τα γύρω (μη μεταμοσχευμένα). Εντελώς ανομοιογενή (για να μην πω και γελία) εικόνα..
Τι λετε βρε παιδια.
Σιγα μην σκεφτω στα 60 αν φυγει ενα κομματια απο τα μεταμοσχευμενα δηλαδη τωρα ειμαι 43 και απο τα 33 εκανα την πρωτη μεταμοσχευση ηδη ειμαι με μαλλια ακομη μετα δεκα χρονια με 2 μεταμοσχευσεις που εκανα. Τωρα αν χαθουν καποια και φαινομαι χαλια οπως λετε τουλαχιστον δεν θα ηταν απο τα 33 μου. Ας τα εχω και 20 χρονια τουλαχιστον αυτα τα 20 θα ηταν με μαλλι αντι για τελος φαλακρος.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Το κέντρο μετρημένο στα 7.5 cm
Στη θέση σου δε θα κατέβαζα ούτε χιλιοστό το ύψος της χερλαιν, είναι ιδανικό εκεί στα 7.5cm.
Ίσως κάποια χιλοστά από την πλευρά των κροτάφων για να κλείσει λίγο πιο "γλυκά" η χερλαιν.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Πιστευω το ιδανικο ειναι 7 αν γινεται αλλα αλλα....και εμενα 7,5 ειναι.
Μια χαρά στα 7.5cm.
Θα εξοικονομήσει και grafts και θα την ενισχύσει/πυκνώσει δυνατά εκεί που ήδη βρίσκεται, έχοντας και την υποστήριξη από τα πιο πίσω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Τι λετε βρε παιδια.
Σιγα μην σκεφτω στα 60 αν φυγει ενα κομματια απο τα μεταμοσχευμενα δηλαδη τωρα ειμαι 43 και απο τα 33 εκανα την πρωτη μεταμοσχευση ηδη ειμαι με μαλλια ακομη μετα δεκα χρονια με 2 μεταμοσχευσεις που εκανα. Τωρα αν χαθουν καποια και φαινομαι χαλια οπως λετε τουλαχιστον δεν θα ηταν απο τα 33 μου. Ας τα εχω και 20 χρονια τουλαχιστον αυτα τα 20 θα ηταν με μαλλι αντι για τελος φαλακρος.
John κρατιεσαι ακομα η χρειαζεσαι και αλλη; Τι υπολοιπο δοτριας εχεις;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Θελω στα temple και forelock στην μεση περιπου καποια μοσχευματα. Crown ειμαι πολυ καλα και hairline. Θα βαλω φωτος καποια στιγμη αλλα ειμαι σταθερος εδω και χρονια.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
John κρατιεσαι ακομα η χρειαζεσαι και αλλη; Τι υπολοιπο δοτριας εχεις;
Συμφωνώ με τον John John.
Τα 7cm είναι το ιδανικό.
Κι όμως 5mm περιορίζουν αφάνταστα το κούτελο, αλλά τελικά όλοι (σχεδόν) στα 7,5 είμαστε.
Γεώργιε δώστε μεγάλη προσοχή στη hairline.
Μακριά από πολύτριχα μπροστά, μεγάλες ευθείες κτλ.
20220817_181535.png

Για τον επανασχεδιασμό της hairline με ένα μολύβι κάνε δοκιμές μόνος σου ώστε να έχεις από πριν μία ιδέα που σου κάθεται καλύτερα.
Εγώ χρησιμοποιούσα τα κομμένα μου μαλλιά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Ρε John οι Κύπριες τι λένε?
Ξερω εγω νομιζεις. για μμ θα πας ρε οχι για φιφι.

Βρε αθεοφοβε Γιωργακη, πας για μεταμοσχευση μαλλιων στην Κυπρο και εσυ το μυαλο σου το εχεις στις Κυπριες!!! :D:p

Χαλιναγωγησε λιγακι την αρρενωπη γοητεια σου!!!

Βρηκες και αυτο να ρωτησεις...τον Γιαννακη!!!

Ο John στις Ασιατισσες ειναι εξπερ. Τι δουλεια εχει με τις Κυπριες; Ρώτησέ τον για Ταϊλανδεζες, για Φιλιππινεζες, για Κορεατισσες...θα τις ξερει απ' εξω και ανακατωτα!!! :D:cool:
 
Μπλουζα