Georgie, FUE, 2400g, 16/5/19

geobald

Member
Καλή επιτυχία φίλε Georgie!! Πιστευω οτι θα δικαιωθείς για την επιλογή σου!! Η εκτίμηση της δότριας έγινε μέσω photos; Αν ναι, θεωρείς οτι ειναι safe;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Για να μην παρεξηγηθώ αναφερόμουν στα περιστατικά που έχουν παρουσία στο φορουμ μας και όπου σχεδόν όλα στην πλειοψηφία τους έχουν μείνει pending, βάσει αυτών οι "αμυητοι" του χώρου θα τα βρουν λίγο σκούρα στην προσπάθεια εκτίμησης του ονόματος και των ικανοτήτων της κλινικής αφού το δείγμα ολοκληρωμένων περιστατικών δεν είναι επαρκές.
να είσαι σίγουρος ότι θα δεις την εξέλιξη μέχρι το τέλος και εκεί θα έχεις ολοκληρωμένο αποτέλεσμα , καλό η κακό!
Επ' αυτού δεν έχω την παραμικρή αμφιβολία φίλε μου.
 

Georgie

Well-Known Member
Για να μην παρεξηγηθώ αναφερόμουν στα περιστατικά που έχουν παρουσία στο φορουμ μας και όπου σχεδόν όλα στην πλειοψηφία τους έχουν μείνει pending, βάσει αυτών οι "αμυητοι" του χώρου θα τα βρουν λίγο σκούρα στην προσπάθεια εκτίμησης του ονόματος και των ικανοτήτων της κλινικής αφού το δείγμα ολοκληρωμένων περιστατικών δεν είναι επαρκές.

Επ' αυτού δεν έχω την παραμικρή αμφιβολία φίλε μου.
Δε διαφωνώ σε αυτό καθόλου.
Ισχύει .

Όμως σε ανάγνωση περιστατικών από τη κλινική MHRC, αλλά και από άλλες κλινικές
Με έχει βοηθήσει στο να τακτοποιήσω τις σκέψεις και τους προβληματισμούς μου για τα failed αποτελέσματα, το βασικό λόγο για εμένα διακοπής κάποιας παρουσίασης.
Το συμπέρασμα μου για το 70% των αποτυχημένων είναι , ότι
Χωρίς Φιναστεριδη και κάτω των 50 μεταμόσχευση είναι too risky.
 

Georgie

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε Georgie!! Πιστευω οτι θα δικαιωθείς για την επιλογή σου!! Η εκτίμηση της δότριας έγινε μέσω photos; Αν ναι, θεωρείς οτι ειναι safe;
Ευχαριστώ φίλε
Ναι η εκτίμηση εγινε μέσω φωτογραφιών.
Όχι δεν είναι σε καμία περίπτωση safe, δεν έχω κάνει μέτρηση .
Με έναν άλλο γιατρό που με είδε από κοντά καθαρά εμπειρικά θεωρεί ότι 3500 δίνει σε μια μεταμόσχευση, δε χρειάζομαι όμως τόσα.
Στη χειρότερη το πολύ 3000 μοσχεύματα.
Θα φανούν όλα στο ξύρισμα όμως .
 

montecristo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία Georgie. Η επιλογή κλινικής πολύ καλή αφού ο Dr Γεωργίου είναι πολύ έμπειρος γιατρός με δυνατά αποτελέσματα και υψηλές πυκνότητες, και μαζί με την καλή βάση που έχεις από την προηγούμενη μεταμόσχευση στην Advanced, πιστεύω θα πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς. Αναμένουμε την παρουσίαση σου.
 

Georgie

Well-Known Member
Καλή επιτυχία Georgie. Η επιλογή κλινικής πολύ καλή αφού ο Dr Γεωργίου είναι πολύ έμπειρος γιατρός με δυνατά αποτελέσματα και υψηλές πυκνότητες, και μαζί με την καλή βάση που έχεις από την προηγούμενη μεταμόσχευση στην Advanced, πιστεύω θα πάρεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς. Αναμένουμε την παρουσίαση σου.
Ευχαριστώ φίλε
 

Georgie

Well-Known Member
Πώς είσαι τώρα φίλε; Ανέβασε καμμία φωτό
Δεν έχει νόημα Στρατο να ανεβάσω τώρα φωτό .
Θα ανοιχτεί νήμα μετά τη μεταμόσχευση με φωτογραφίες αναλυτικές .
Σκοπός θα είναι να κατανοήσουν τα υποψήφια προς μεταμόσχευση μέλη ότι η ΑΑ απλά φρενάρει λίγο μετά από κάποια ηλικία.
Δε σταματάει όμως ποτέ .
Η φίνα είναι must όταν αποφασίσεις να κάνεις μεταμόσχευση .
Αυτό έχω καταλάβει τόσο καιρό που ασχολούμαι.
Ασφάλεια ηλικίας δεν υπάρχει κατά τη ταπεινή μου γνώμη.
Ένα spoiler, έχω σίγουρα χάσει ένα 10-15% εδώ και 3 χρόνια από τη πρώτη μεταμόσχευση .
Ειδικά στα μαμά μαλλια.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Δεν έχει νόημα Στρατο να ανεβάσω τώρα φωτό .
Θα ανοιχτεί νήμα μετά τη μεταμόσχευση με φωτογραφίες αναλυτικές .
Σκοπός θα είναι να κατανοήσουν τα υποψήφια προς μεταμόσχευση μέλη ότι η ΑΑ απλά φρενάρει λίγο μετά από κάποια ηλικία.
Δε σταματάει όμως ποτέ .
Η φίνα είναι must όταν αποφασίσεις να κάνεις μεταμόσχευση .
Αυτό έχω καταλάβει τόσο καιρό που ασχολούμαι.
Ασφάλεια ηλικίας δεν υπάρχει κατά τη ταπεινή μου γνώμη.
Ένα spoiler, έχω σίγουρα χάσει ένα 10-15% εδώ και 3 χρόνια από τη πρώτη μεταμόσχευση .
Ειδικά στα μαμά μαλλια.
Ακριβώς αυτό.
Η ΑΑ δυστυχώς ΔΕΝ σταματάει ποτέ ούτε στα 35, ούτε στα 45, ούτε στα 55.
Και εδώ είναι η όλη δυσκολία μακροπρόθεσμης διαχείρισης της ΑΑ.
Όποιος μπαίνει για ΜΜ, έχοντας στο μυαλό μόνο την τρέχουσα εικόνα των μαλλιών του, και χωρίς "φόρμουλα συντήρησης" (έστω low dose φίνα) απλά χτίζει παλάτια στην άμμο, και το μέλλον φαντάζει αβέβαιο.
 

Stratos

Well-Known Member
Δεν έχει νόημα Στρατο να ανεβάσω τώρα φωτό .
Θα ανοιχτεί νήμα μετά τη μεταμόσχευση με φωτογραφίες αναλυτικές .
Σκοπός θα είναι να κατανοήσουν τα υποψήφια προς μεταμόσχευση μέλη ότι η ΑΑ απλά φρενάρει λίγο μετά από κάποια ηλικία.
Δε σταματάει όμως ποτέ .
Η φίνα είναι must όταν αποφασίσεις να κάνεις μεταμόσχευση .
Αυτό έχω καταλάβει τόσο καιρό που ασχολούμαι.
Ασφάλεια ηλικίας δεν υπάρχει κατά τη ταπεινή μου γνώμη.
Ένα spoiler, έχω σίγουρα χάσει ένα 10-15% εδώ και 3 χρόνια από τη πρώτη μεταμόσχευση .
Ειδικά στα μαμά μαλλια.
Έχεις χάσει και από τα μεταμοσχευμενα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

IoannisG

Active Member
Ακριβώς αυτό.
Η ΑΑ δυστυχώς ΔΕΝ σταματάει ποτέ ούτε στα 35, ούτε στα 45, ούτε στα 55.
Και εδώ είναι η όλη δυσκολία μακροπρόθεσμης διαχείρισης της ΑΑ.
Όποιος μπαίνει για ΜΜ, έχοντας στο μυαλό μόνο την τρέχουσα εικόνα των μαλλιών του, και χωρίς "φόρμουλα συντήρησης" (έστω low dose φίνα) απλά χτίζει παλάτια στην άμμο, και το μέλλον φαντάζει αβέβαιο.
επισης το πολυ επικινδυνο ειναι, γιατι καποιος μπορει να σκεφτει, ας εχω μαλλι μεχρι τα 60, και μετα οτι γινει-ειναι να φτιαξεις κατι κ μετα το πισω η το διπλα κομματι να φυγει..και εκει θα εισαι χειροτερα και ο κοπος θα χει παει χαμενος..εκει ειναι το μεγαλο διλημα θα ελεγα εγω
 

ManCyprus87

Well-Known Member
επισης το πολυ επικινδυνο ειναι, γιατι καποιος μπορει να σκεφτει, ας εχω μαλλι μεχρι τα 60, και μετα οτι γινει-ειναι να φτιαξεις κατι κ μετα το πισω η το διπλα κομματι να φυγει..και εκει θα εισαι χειροτερα και ο κοπος θα χει παει χαμενος..εκει ειναι το μεγαλο διλημα θα ελεγα εγω
Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες φίλε @IoannisG , και είναι από τα πράγματα τα οποία επίσης με προβληματίζουν σε βάθος χρόνου.
Να βάλεις δηλαδή μεταμοσχευμένα υγιή τριχοθυλάκια, και με τα χρόνια να ξεκινούν να αδυνατίζουν και να πέφτουν τα γύρω (μη μεταμοσχευμένα). Εντελώς ανομοιογενή (για να μην πω και γελία) εικόνα..
 

JimKan1

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες φίλε @IoannisG , και είναι από τα πράγματα τα οποία επίσης με προβληματίζουν σε βάθος χρόνου.
Να βάλεις δηλαδή μεταμοσχευμένα υγιή τριχοθυλάκια, και με τα χρόνια να ξεκινούν να αδυνατίζουν και να πέφτουν τα γύρω (μη μεταμοσχευμένα). Εντελώς ανομοιογενή (για να μην πω και γελία) εικόνα..
Εκτος αν φτασεις καποια στιγμη στη ζωη σου που δεν σε νοιαζει πλεον το μαλλι σου, δες τον Αλεξανδρο Τριανταφυλλιδη του Συριζα, ουτε καν τα ξυριζει
 

Georgie

Well-Known Member

Συνημμένα

  • IMG_20220817_152706.jpg
    IMG_20220817_152706.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 139
  • IMG_20220817_152638.jpg
    IMG_20220817_152638.jpg
    1 MB · Προβολές: 138

Nik.Mos

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες φίλε @IoannisG , και είναι από τα πράγματα τα οποία επίσης με προβληματίζουν σε βάθος χρόνου.
Να βάλεις δηλαδή μεταμοσχευμένα υγιή τριχοθυλάκια, και με τα χρόνια να ξεκινούν να αδυνατίζουν και να πέφτουν τα γύρω (μη μεταμοσχευμένα). Εντελώς ανομοιογενή (για να μην πω και γελία) εικόνα..
Δεν μπορούμε να μιλάμε για κεφάλι ανθρώπου και να χρησιμοποιούμε τον όρο γελοιο,μας διαβάζουν και άνθρωποι που αντιμετωπίζουν τέτοιο πρόβλημα και σίγουρα τέτοιες εκφράσεις δεν βοηθούν κανέναν.
 

IoannisG

Active Member
Δεν μπορούμε να μιλάμε για κεφάλι ανθρώπου και να χρησιμοποιούμε τον όρο γελοιο,μας διαβάζουν και άνθρωποι που αντιμετωπίζουν τέτοιο πρόβλημα και σίγουρα τέτοιες εκφράσεις δεν βοηθούν κανέναν.
Χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο κανενός, δεν το είπε με κακη πρόθεση.. ούτε με σκοπό να θίξει κάποιον, όλοι εδώ τους προβληματισμούς μας λέμε..
 

JimKan1

Well-Known Member
Δεν μπορούμε να μιλάμε για κεφάλι ανθρώπου και να χρησιμοποιούμε τον όρο γελοιο,μας διαβάζουν και άνθρωποι που αντιμετωπίζουν τέτοιο πρόβλημα και σίγουρα τέτοιες εκφράσεις δεν βοηθούν κανέναν.
Πολυ σωστο σχολιο
 
Μπλουζα