Andreas1978 , FUE , 3452g , 02-03/8/2021

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και ξαναλέω σε μια επιτυχημένη όπως του vlafo μπήκαμε σε άπειρες λεπτομέρειες για ποιο λόγο ; Για να την αποδομήσουμε ;;; Εδώ ;;;
Όταν ξεκίνησε η ανάλυση για τον Vlafo δεν ξέραμε (όπως και σε κάθε live μμ) αν θα είναι επιτυχημένη ή όχι. Εξάλλου ο ίδιος το ζήτησε (την ανάλυση) για να κάνει μια πλήρη παρουσίαση. Αν δεν υπήρχε το λάθος σίγουρα δεν θα είχε χυθεί τόσο μελάνι, ούτε θα είχαν γραφτεί τόσες σελίδες. Από την άλλη όμως δεν φταίμε εμείς για το λάθος. Αν δεν το είχαμε ανακαλύψει πιθανότατα θα μιλάγαμε ακόμα για μμ 4000g+.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Α

Αλλα λόγια να αγαπιόμαστε ! Για ποιο λόγο ψάχναμε το λάθος στου Vlafo και κάνανε υπέρ ανάλυση και εδώ που ειμαι πιο εύκολο περιστατικό δεν μπορούμε να αναλύσουμε δυο απλά πράγματα !!! Η μήπως δε θελουμε !!!
Ρε φιλε τι ειναι αυτα που γραφεις; Ησουν πιο ευκολο περιστατικο απο τον vlafo?

O vlafo παιρνει φινα εδω και 20 χρονια και βλεπει παρουσιασεις στο forum εδω και 10 χρονια, NW3 στα 48 του, ειχε κανει cons με ολους τους κορυφαιους γιατρους στην Ευρωπη, ηξερε ακριβως σε τι κατασταση ειναι η δοτρια του, τι τριχα εχει και τι εμβαδο ειχε να καλυψει.

Οτι θες εδω ειμαι να το αναλυσουμε αλλα μην γραφεις ανακριβειες
 

tol

Well-Known Member
Α

Αλλα λόγια να αγαπιόμαστε ! Για ποιο λόγο ψάχναμε το λάθος στου Vlafo και κάνανε υπέρ ανάλυση και εδώ που ειμαι πιο εύκολο περιστατικό δεν μπορούμε να αναλύσουμε δυο απλά πράγματα !!! Η μήπως δε θελουμε !!!

Φιλε Ανδρεα, συνεχιζεις να εισαι πρωταγωνιστης στο θεατρο του παραλογου και εμεις οι κομπαρσοι.

Σου εχει γραψει ΔΕΚΑ φορες ο CVIAL, σε εχω παρακαλεσει αλλες τοσες...

Γιατι δεν ανεβαζεις, επιτελους, τις καθαρες φωτογραφιες του κ. Λορεντζο.

Γραφεις οτι δεν αναλυουμε τη δικη σου περιπτωση!!!

Μα ηδη ΔΕΚΑ ΠΕΝΤΕ μελη του forum εχουμε τοποθετηθει και εχουμε γραψει τη γνωμη μας.

Ανεβασε και τις φωτογραφιες που τοσο καιρο σου ζηταμε και τοτε θα κανουμε ακομη μεγαλυτερες και πιο αντικειμενικες αναλυσεις.

Τοσο απλο!!!
 

Kostas97

Well-Known Member
@Andreas1978 Καλως ή κακως εδω μεσα η πλειοψηφια μπορουμε να σου πουμε με βαση τα οσα εχουμε δει κατα προσεγγιση αν αυτο που πηρες ειναι ανταξιο των τριχοθυλακιων που εβαλες.

Εκτενεστερη αναλυση την οποια και συ ως μαθηματικος θα κατανοεις καλυτερα μπορουν να σου κανουν λιγοι. Αυτοι απο οτι βλεπω ζητανε τις φωτογραφιες του cons. Θεωρω πως αν τις βαλεις απο τωρα, ακομα και αν μετα συμπληρωσεις δικες σου θα ξεκινησει η αναλυση που περιμενεις.

Γνωμη μου παντα :D
 

Andreas1978

Active Member
Όπως ζήτησε ο nick90. Σημερα 9 το πρωί μπαλκόνι ανεβασμένη τέντα.
35A99781-C7D1-4BA1-9B9F-9D41128E629A.jpeg
 

Kostas97

Well-Known Member
Όπως ζήτησε ο nick90. Σημερα 9 το πρωί μπαλκόνι ανεβασμένη τέντα. Προβολή συνημμένου 51899
Αντρεα απο αυτο που βλεπω επρεπε να εισαι καλυτερα. Εδω ειναι εμφανεστατη η συγκριση του πριν και του μετα.
Σιγουρα εισαι καλυτερος, σιγουρα μπορει η εικονα να σε καλυπτει αλλα για καποιον που ηθελε να παρει το απολυτο σε σχεση με οσα εβαλε νομιζω δεν το εχουμε δει εδω.

Πιστευω πως πρεπει να ζητησεις το λογο απο τον κ. Τυρκαλα ως προς το τι εχει παει λαθος.
 

tol

Well-Known Member
Επιτέλους μια ερώτηση που έχει να κάνει με ουσία ! Δηλαδη χαρακτηρίζουμε μια μμ χωρίς να μιλάμε για εμβαδό για πάχος τρίχας για φωτό διαπερατότητα τρίχας κτλ.


Θα συμφωνήσω και θα προσθέσω πως δε γίνεται να μη υπαρχει και ένα πρωτόκολλο με κλινική εξέταση έστω να μας δίνει ενδείξεις ! Δεν γίνεται να μιλάμε μόνο με οπτική εξέταση ! Το έκανα οπτική εξέταση και επειδη υπάρχουν αυξημένα μονο τρίχα κτλ κτλ δεν είναι κλινική εξέταση !!!

Ωραια!!

Ειναι ηλιου φαεινοτερον οτι "κραζεις" τον κ. Τυρκαλα. Ειναι γνωστο τοις πασι οτι σε αυτα τα πολυ σημαντικα θεματα (εμβαδομετρησεις, παχος τριχων, λογος, μακροπροθεσμο πλανο με χρηση αγωγης) ο κ. Τυρκαλας ειναι πισω και δε φημιζεται για τον απαιτουμενο ενδελεχη προγραμματισμο των μεταμοσχευσεων.

Ανεβασε τωρα και τις φωτογραφιες απο εναν τριτο, αντικειμενικο παρατηρητη, ωστε να εχουμε ξεκαθαρη εικονα.

Μην παιζουμε αλλο το κρυφτουλι.
 

tol

Well-Known Member
Όπως ζήτησε ο nick90. Σημερα 9 το πρωί μπαλκόνι ανεβασμένη τέντα. Προβολή συνημμένου 51899

Γιατι, φιλε Ανδρεα, ανεβαζεις αυτη τη φωτογραφια και οχι τις ετοιμες (χωρις να χρειαστει να κοπιασεις) φωτογραφιες του Λορεντζο;

Παρεμπιπτοντως, ακομη και απο αυτη τη μακρινη, ακρως κολακευτικη φωτογραφια, ειναι ξεκαθαρο οτι προκειται για ενα μετριοτατο αποτελεσμα.

Αν υπο σκια φαινονται αυτα τα κενα, φαντασου υπο συνθηκες ηλιου ποια θα ειναι η εικονα.
 

Andreas1978

Active Member
Δεν με μπερδεύει φίλε. Έχω καταλάβει την επιφάνεια που ειχες να καλύψεις. Για να έχεις καλή πυκνότητα μπροστά, έπρεπε να μπουν όλα τα μοσχεύματα μπροστά και όχι να φτιάξεις και crown και να βάλεις και τα ότι περισσέψει μετά μπροστά..Γιατί έτσι όπως μπήκαν ηταν αναμενόμενο το αποτέλεσμα να έπασχε από πυκνότητα μπροστά και θα ήταν αραιό άσχετα με το ποσοστό φύτρωσης...
Συμφωνούμε απόλυτα ! Για να μην περιμένω Λοιπον απαντήσεις έπρεπε να μπουν χονδρικά σιγουρα 2500 μπροστά με σταδιακή μείωση πυκνότητας για να αποφύγω το σκαλί με τα μαμά. Και πιο αραιή κάλυψη με τα υπόλοιπα crown. Απο κει και πέρα δεν το ζήτησα δεν εγινε. Ο γιατρός πήγε σε πλάνο κλεισίματος crown και κάλυψης ολικής με αποτέλεσμα να μη βγει κατι δυνατό μπροστά. Για αυτο και οταν είμαι καθρέφτη μπάνιου ή αμάξι ειναι πολύ καλύτερη η εικόνα μου. Αρα χάνω όπου εχω πάνω απο το κεφάλι μου φως ! Απο κει και πέρα παρατήρησα οτι το σαμπουάν που γύρισα παλι προ διμήνου (το χρησιμοποιώ χρόνια πριν τη Μετ vichy dercos κόκκινο ) μου τα κανει να φαίνονται παρά πολυ αραια και η αφή σαν βαμβάκι. Οπότε γύρισα πάλι σε αυτο που χρησιμοποιούσα μετα τη Μετ που είναι το fissan μέλι γλυκερίνη τα σκληραίνει και τους δίνει πάχος οπτικά σαν να είναι άλλη τρίχα.
 

Andreas1978

Active Member
Γιατι, φιλε Ανδρεα, ανεβαζεις αυτη τη φωτογραφια και οχι τις ετοιμες (χωρις να χρειαστει να κοπιασεις) φωτογραφιες του Λορεντζο;

Παρεμπιπτοντως, ακομη και απο αυτη τη μακρινη, ακρως κολακευτικη φωτογραφια, ειναι ξεκαθαρο οτι προκειται για ενα μετριοτατο αποτελεσμα.

Αν υπο σκια φαινονται αυτα τα κενα, φαντασου υπο συνθηκες ηλιου ποια θα ειναι η εικονα.
Μου ζητήθηκε απο τον nick90 να βγάλω σε μπαλκόνι. Μέρα Λοιπον 9 το πρωί ! Για ποια σκιά μιλάς ! Η τέντα ξαναλέω σε περίπτωση που δεν διάβασες είναι ανεβασμένη τέρμα !
 

Andreas1978

Active Member
Ρε φιλε τι ειναι αυτα που γραφεις; Ησουν πιο ευκολο περιστατικο απο τον vlafo?

O vlafo παιρνει φινα εδω και 20 χρονια και βλεπει παρουσιασεις στο forum εδω και 10 χρονια, NW3 στα 48 του, ειχε κανει cons με ολους τους κορυφαιους γιατρους στην Ευρωπη, ηξερε ακριβως σε τι κατασταση ειναι η δοτρια του, τι τριχα εχει και τι εμβαδο ειχε να καλυψει.

Οτι θες εδω ειμαι να το αναλυσουμε αλλα μην γραφεις ανακριβειες
Αλλα διαβάζεις αλλα καταλαβαίνεις ! Πιο εύκολο περιστατικό για ανάλυση !!!!!!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Andreas1978

Active Member
Όταν ξεκίνησε η ανάλυση για τον Vlafo δεν ξέραμε (όπως και σε κάθε live μμ) αν θα είναι επιτυχημένη ή όχι. Εξάλλου ο ίδιος το ζήτησε (την ανάλυση) για να κάνει μια πλήρη παρουσίαση. Αν δεν υπήρχε το λάθος σίγουρα δεν θα είχε χυθεί τόσο μελάνι, ούτε θα είχαν γραφτεί τόσες σελίδες. Από την άλλη όμως δεν φταίμε εμείς για το λάθος. Αν δεν το είχαμε ανακαλύψει πιθανότατα θα μιλάγαμε ακόμα για μμ 4000g+.
Και γω το ίδιο ζήτησα εδώ και προσωπικά στο ζήτησα στα πμ. Και προτεινω προς όλους. Πάμε λοιπόν να αναλύσουμε τεχνικά , ευκαιρια για εκείνους που καίγονται να βγάλουν τα λάθη του Τυρκαλά.
 

tol

Well-Known Member
Μου ζητήθηκε απο τον nick90 να βγάλω σε μπαλκόνι. Μέρα Λοιπον 9 το πρωί ! Για ποια σκιά μιλάς ! Η τέντα ξαναλέω σε περίπτωση που δεν διάβασες είναι ανεβασμένη τέρμα !

Φιλε συναδελφε Ανδρεα, οτιδηποτε δεν εχει το φως του ηλιου, θεωρειται σκια.
Απλοι κανονες φυσικης επιστημης.

Και επειδη ειναι σηκωμενη η τεντα, τι σημαινει αυτο; Αφου ο ηλιος δε χτυπα πανω στα μαλλια σου.

ΥΓ Ειλικρινα δεν μπορω, φιλε Ανδρεα, να ερμηνευσω τη σταση σου. Μου απαντας σε οτιδηποτε αλλο ασχετο...μπαινεις στον κοπο και γραφεις σχολια...και οταν φθανουμε στην ταμπακιερα, δεν κάνεις τιποτα. Η ταμπακιερα ειναι το σετ φωτογραφιων που σου ζηταμε εδω και μια εβδομαδα.

Εχεις την καλη διαθεση να βοηθησεις το forum, να μπορεσουν τα μελη να σχηματισουν μια εμπεριστατωμενη εικονα για τη μεταμοσχευση σου; Αν την εχεις, αν θελεις να προσφερεις μια χρησιμη βοηθεια στο forum, σε παρακαλουμε να τις ανεβασεις.

Ευχαριστουμε πολυ εκ των προτερων!
 

andy.k

Active member
Δε ξέρω τι φωτό υπάρχουν ακόμα να γίνουν upload και πόσο διαφορετική εικόνα παρουσιάζουν αυτές. Θα συμφωνήσω ότι με 3500 μοσχεύματα σε όλη αυτή την περιοχή δεν υπήρχε πιθανότητα να πάρεις πλήρη κάλυψη. Επίσης στο crown δεν τα πήγες και τόσο άσχημα, υπάρχει διαφορά(δεν είχα δει τις φωτό νωρίτερα) Πόσα τ.εκ. είναι η επιφάνεια που δουλευτηκε στο crown και πόσα η μπροστινή περιοχή? Αν στην μπροστά περιοχή έβαλες 1800 μοσχεύματα σε 100τεκ, τι να περιμένεις...Με κλανιές αυγά δε βάφονται... Φαντάζομαι ο γιατρός δεν έκανε εμβαδομετρηση, απλά πήγε με το ματι... αφου δε κάνει έλεγχο προεπεμβατικα...(τόσο πια δύσκολο είναι να γίνεται μια σοβαρή επίσκεψη πριν την επέμβαση για να γίνει ένα πλάνο της προκοπής, να μη βαδίζει στα τυφλα ο γιατρός και ο ασθενής να ξέρει τι να περιμένει? )
Έκανα σύγκριση σε κάποιο προηγούμενο post με ένα περιστατικό της advance αλλά εκεί μιλάμε για 11700 τρίχες και εσύ έβαλες 7700. Οπότε άκυρη η συγκριση..μιλάμε για διάφορα 4000 τρίχες δλδ 1800 περίπου μοσχευματα. Αν βάλεις τόσα ακόμα μπροστά θα δείξει αλλιως...
Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει...εσύ πως το βλέπεις? Είσαι ευχαριστημένος? Προφανώς θα ήθελες άλλη εικόνα, αλλά περιμενες περισσότερα?Δεν έχεις πάρει θέση ξεκάθαρα νομίζω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Διαφωνώ κάθετα.
Συμφωνούμε απόλυτα ! Για να μην περιμένω Λοιπον απαντήσεις έπρεπε να μπουν χονδρικά σιγουρα 2500 μπροστά με σταδιακή μείωση πυκνότητας για να αποφύγω το σκαλί με τα μαμά. Και πιο αραιή κάλυψη με τα υπόλοιπα crown. Απο κει και πέρα δεν το ζήτησα δεν εγινε. Ο γιατρός πήγε σε πλάνο κλεισίματος crown και κάλυψης ολικής με αποτέλεσμα να μη βγει κατι δυνατό μπροστά. Για αυτο και οταν είμαι καθρέφτη μπάνιου ή αμάξι ειναι πολύ καλύτερη η εικόνα μου. Αρα χάνω όπου εχω πάνω απο το κεφάλι μου φως ! Απο κει και πέρα παρατήρησα οτι το σαμπουάν που γύρισα παλι προ διμήνου (το χρησιμοποιώ χρόνια πριν τη Μετ vichy dercos κόκκινο ) μου τα κανει να φαίνονται παρά πολυ αραια και η αφή σαν βαμβάκι. Οπότε γύρισα πάλι σε αυτο που χρησιμοποιούσα μετα τη Μετ που είναι το fissan μέλι γλυκερίνη τα σκληραίνει και τους δίνει πάχος οπτικά σαν να είναι άλλη τρίχα.
Διαφωνώ κάθετα. Μην πάμε να το ρίξουμε στην κατανομή των g μόνο. Από την παρακάτω φώτο (η χειρότερη όπως λες, εγώ διαφωνώ η αριστερή πλευρά είναι η χειρότερη, για αυτό και την αναδημοσιεύω αφού την έχεις ποστάρει) είναι εμφανές ότι υπάρχει θέμα φύτρωσης στην hairline όχι σε επίπεδο g αλλά σε αριθμό τριχών (και ποιότητας). Αυτό φαίνεται και από την επόμενη φώτο της αριστερής πλευράς (που δεν ποστάρεις).

8AF9509A-3E85-41B4-89A7-4AA4223152CB.jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και γω το ίδιο ζήτησα εδώ και προσωπικά στο ζήτησα στα πμ. Και προτεινω προς όλους. Πάμε λοιπόν να αναλύσουμε τεχνικά , ευκαιρια για εκείνους που καίγονται να βγάλουν τα λάθη του Τυρκαλά.
Για να πάρεις πρέπει να δίνεις κιόλας.
 

tol

Well-Known Member
Και γω το ίδιο ζήτησα εδώ και προσωπικά στο ζήτησα στα πμ. Και προτεινω προς όλους. Πάμε λοιπόν να αναλύσουμε τεχνικά , ευκαιρια για εκείνους που καίγονται να βγάλουν τα λάθη του Τυρκαλά.

Φιλε Ανδρεα, φασκεις και αντιφασκεις.

Απο τη μια επιζητας να γινει μια τεχνικη αναλυση και απο την αλλη την αποφευγεις, οπως ο διαβολος το λιβανι.

Σου ζηταμε συνεχως να ανεβασεις τις ευκρινεις, φωτεινες, απο διαφορες οπτικες γωνιες φωτογραφιες του κ. Λορεντζο, ωστε να προβουμε σε σοβαρες και αντικειμενικες αναλυσεις και εσυ παιζεις κρυφτουλι.

Ανεβασε τες, επιτελους, και τοτε θα δεις ποσο αναλυτικες και εξονυχιστικες αναλυσεις θα γινουν για τη μεταμοσχευση σου.
 

Andreas1978

Active Member
Ωραια!!

Ειναι ηλιου φαεινοτερον οτι "κραζεις" τον κ. Τυρκαλα. Ειναι γνωστο τοις πασι οτι σε αυτα τα πολυ σημαντικα θεματα (εμβαδομετρησεις, παχος τριχων, λογος, μακροπροθεσμο πλανο με χρηση αγωγης) ο κ. Τυρκαλας ειναι πισω και δε φημιζεται για τον απαιτουμενο ενδελεχη προγραμματισμο των μεταμοσχευσεων.

Ανεβασε τωρα και τις φωτογραφιες απο εναν τριτο, αντικειμενικο παρατηρητη, ωστε να εχουμε ξεκαθαρη εικονα.

Μην παιζουμε αλλο το κρυφτουλι.
Το κράξιμο για την κλινική εξέταση πάει προς όλους τους Ιατρούς . Ο Παπανικολάου έκατσε κάτω έβαλε τη λογική του και έφτιαξε ενα υπέροχο τεστ Παπ. Ξερεις τη σημαινει αρχική και τελική φάση στις επιστήμες;;; Ξερεις τι σημάνει μεταβολή ! Η διαφορά (διαφορικό difference) δεν μπορει να μιλάμε για ολα αυτά και να μην εχουμε επαναληπτικές αιματολογικές. Όποιος εχει τα @@@ βάζει το χέρι στην τσέπη και μετράει dht. Ναι στο αιμα δίνει ένδειξη. Παίρνεις φίνα μέτρα στην αρχή να δεις τι έκανε μετα απο εξάμηνο. Άκου εκει κατι προσεγγίσεις της πλάκας <<συνήθως μειώνετε σε τοσο ποσοστό >>. Δηλαδή ο άλλος που παίρνει το χάπι της χοληστερίνης δεν θα επαναλάβει μετρήσεις γιατι οι κλινικές δοκιμές δείξανε οτι μειώνει σε τοσο ποσοστό. Πάμε καλά ;;; Ή κατι προσεγγίσεις ειδα στο καθρέφτη μου οτι παίρνω φίνα και βλέπω πάει καλά ! Τι πάει καλά ;;; Επιστημονικές προσεγγίσεις του κ@λου. Γενικά μιλώντας ετσι μην το πάρετε προσωπικά !
 

tol

Well-Known Member
Διαφωνώ κάθετα.

Διαφωνώ κάθετα. Μην πάμε να το ρίξουμε στην κατανομή των g μόνο. Από την παρακάτω φώτο (η χειρότερη όπως λες, εγώ διαφωνώ η αριστερή πλευρά είναι η χειρότερη, για αυτό και την αναδημοσιεύω αφού την έχεις ποστάρει) είναι εμφανές ότι υπάρχει θέμα φύτρωσης στην hairline όχι σε επίπεδο g αλλά σε αριθμό τριχών (και ποιότητας). Αυτό φαίνεται και από την επόμενη φώτο της αριστερής πλευράς (που δεν ποστάρεις).

Προβολή συνημμένου 51900

Αυτη ειναι, φιλε CVIAL, φωτογραφια μετα τη μεταμοσχευση; Ειναι φωτογραφια απο τη συναντηση με τον κ. Λορεντζο;
 

Andreas1978

Active Member
Φιλε Ανδρεα, φασκεις και αντιφασκεις.

Απο τη μια επιζητας να γινει μια τεχνικη αναλυση και απο την αλλη την αποφευγεις, οπως ο διαβολος το λιβανι.

Σου ζηταμε συνεχως να ανεβασεις τις ευκρινεις, φωτεινες, απο διαφορες οπτικες γωνιες φωτογραφιες του κ. Λορεντζο, ωστε να προβουμε σε σοβαρες και αντικειμενικες αναλυσεις και εσυ παιζεις κρυφτουλι.

Ανεβασε τες, επιτελους, και τοτε θα δεις ποσο αναλυτικες και εξονυχιστικες αναλυσεις θα γινουν για τη μεταμοσχευση σου.
Πάμε εδώ όλα θα αναλυθούν ! Εγω με την πρώτη ευκαιρια θα πάρω mm θα γινει εμβαδό μέτρηση μπροστά και crown Θα τραβήξω με τον υπέρ ευρυγώνιο που τραβάει απο 2 εκατοστά απόσταση να δουμε g/cm. Να δουμε ποσοστά φύτρωση και όλα !
 
Μπλουζα