Andreas1978 , FUE , 3452g , 02-03/8/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

F1ght3r

Well-Known Member
Εγω από το δικό μου κινητό όσες φορές προσπάθησα να ανεβάσω φωτό στο φόρουμ μου ζήτησε μα μειώσω την χωρητικότητα σε ΜΒ.Και έχω iphone11 .Πολυ περισσοτερο που κάποιος μας δηλώνει ότι έχει πολύ νεωτερο μοντέλο.Πως θα φανεί η υψηλή ανάλυση όταν κόβεις MB πληροφορίας;
Alex και εμενα το ίδιο μου λέει, πρέπει να κανεις compress τις φωτογραφίες.
Υπάρχουν προγράμματα free για αυτό.
 

Andreas1978

Active Member
Φιλε Ανδρεα, μπορουμε να δουμε τις φωτογραφιες του κ. Λορεντζο.

Σου το ζηταμε ευγενικα...προς οφελος του forum.

Τις εχεις ηδη ετοιμες.

Υποθεση 2 λεπτων ειναι να τις ανεβασεις.

Γιατι δεν το κάνεις;
Φίλε μου από τα cons η πιο αποκαλυπτική φωτό ξεγυμνωτική θα έλεγα έχει ανεβεί ! Θα ολοκληρώσω την παρουσιάση και μετά.
 

Andreas1978

Active Member
Να ρωτήσω αν κάποιος μπορεί παρακαλώ να μου πει το εμβαδο της επιφάνειας κάλυψης ?
Επιτέλους μια ερώτηση που έχει να κάνει με ουσία ! Δηλαδη χαρακτηρίζουμε μια μμ χωρίς να μιλάμε για εμβαδό για πάχος τρίχας για φωτό διαπερατότητα τρίχας κτλ. Πράγματα που τα λιωσαμε στο Vlafo … γιατί επειδή εκεί πήγε φουλ καλά ;;; !!!
 

Andreas1978

Active Member
Πάντως άσχετα με το ποσοστό φύτρωσης (αφού και με BUPA, χωρίς φίνα ξεκινάς με γκολ από τα αποδυτήρια σε θέμα φύτρωσης) με 1700 grafts στην Α ζώνη περίμενε κανείς πυκνό αποτέλεσμα μπροστά ; Νομίζω είναι πολύ λίγα για να έχει αξιοπρεπή πυκνότητα για το μέγεθος του προβλήματός του, κάτι που φαίνεται από την τοποθέτηση ειδικά στο κέντρο της Α ζώνης μπήκαν λιγα.
Στο κέντρο της α ζώνης δεν μπήκε σχεδόν τιποτα !!! Θα έμπαινε μέσα σε μαμά g οπότε δεν νομιζω οτι ήθελε να ρισκάρει !
 

Andreas1978

Active Member
Και εσυ, τεκνον Βρουτε;

Μεταμεσονυχτια θελετε να με κανετε να μετανοησω για τους χαρακτηρισμους στον alex;

Ενταξει, ρε αθεοφοβοι...

Πουρνο-πουρνο, με τη αυγουλα, θα παω στον Ορθρο (πρωινη λειτουργια) στη διπλανη εκκλησια. Εκει θα εξομολογηθω για ολες μου τις αμαρτιες και θα ζητησω συγγνωμη.

Πεφτω για υπνο τωρα...ετσι και αλλιως ειναι αγρια μεσανυχτα.

Περιμενα με αδημονια να ενδωσει στα παρακαλια μας ο φιλος Ανδρεας και να κανει το αυτονοητο (να ανεβασει και το σετ φωτογραφιων απο τον κ. Λορεντζο, ωστε να εχουμε σφαιρικη αντιληψη), αλλά...δυστυχως επτωχευσαμεν. Ανθ' υμων Γουλιμης (Χαριλαος Τρικουπης 1895)
Ευτυχώς με το Κυριακούλη δεν επτωχεύσαμεν να ναι καλά !!! Όσο για τις φωτό οπως προείπα η <<χειρότερη>> είναι ήδη upload !!!
 

Andreas1978

Active Member
Επειδή και η BUPA/DUPA είναι ένα σοβαρό ενδεχόμενο, δεν αποτελεί δικαιολογία το "α είναι BUPA/DUPA, φυσιολογικό να μην έχει καλή φύτρωση" ή "αφού έχει BUPA/DUPA είναι φυσιολογική αυτή η εικόνα"........

ΠΡΕΠΕΙ να γίνει σωστή διάγνωση από τον γιατρό αν υφίσταται τέτοιο θέμα (BUPA/DUPA ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο) και να του εξηγήσει τις επιλογές του.

Είναι κατάλληλος για ΜΜ?
Μήπως πρέπει να ξεκινήσει θεραπεία και να επανεξεταστεί σε ένα χρόνο? και όχι κατευθείαν για ΜΜ και αν φυτρώσουν φύτρωσαν.......

Αυτό δεν είναι μομφή για τον γιατρό που του έκανε την ΜΜ αλλά απευθύνεται σε όλους όσους τον είδαν και δεν έκαναν (αν είναι έτσι και έχει BUPA/DUPA δηλαδή) διάγνωση ότι είναι κατάλληλος για ΜΜ χωρίς θεραπεία.
Θα συμφωνήσω και θα προσθέσω πως δε γίνεται να μη υπαρχει και ένα πρωτόκολλο με κλινική εξέταση έστω να μας δίνει ενδείξεις ! Δεν γίνεται να μιλάμε μόνο με οπτική εξέταση ! Το έκανα οπτική εξέταση και επειδη υπάρχουν αυξημένα μονο τρίχα κτλ κτλ δεν είναι κλινική εξέταση !!!
 

montecristo

Well-Known Member
Στο κέντρο της α ζώνης δεν μπήκε σχεδόν τιποτα !!! Θα έμπαινε μέσα σε μαμά g οπότε δεν νομιζω οτι ήθελε να ρισκάρει !
Βλέπω και εγώ οτι δεν έβαλε σχεδον τίποτα εκεί. Αλλά πριν την επέμβαση δεν βλέπω κανονικά μαλλιά στο forelock, αλλά κάποιες πολυ αδύναμες τρίχες που δεν προσφέρουν κάλυψη. Άρα τι να ρισκάρει ; αυτά που ειχες εκεί ηταν πολύ αδύναμα έτοιμα να πέσουν... Σίγουρα ήθελες σοβαρή ενίσχυση εκεί, γιατί το forelock παίζει σημαντικό ρολο στο πως θα δείχνει το αποτέλεσμα. Δεν έφταναν και τα grafts βέβαια και για μπροστά και για πίσω.. Τα 1700 που σου έβαλε μπροστά ήταν πολύ λίγα για το πρόβλημα σου.

IMG_8.JPG


IMG_9.JPG
 

Andreas1978

Active Member
Σε ολους τους TOP γιατρους του κοσμου, ορισμενοι υποψηφιοι ειναι ακαταλληλοι για μεταμοσχευση ενω αλλοι πρεπει οπωσδηποτε να δοκιμασουν αγωγη και βλεποντς τι θα παρουν συζητειται παλι το σεναριο. Στην Ελλαδα μας αυτο δεν υπαρχει και γι καποιο λογο σχεδον ολοι ειναι υποψηφιοι. Η αγωγη επισης, ακομα και για οσους θα επρεπε να ειναι υποχρεωτικη, δεν αποτελει κριτηριο για το αν καποιος θα μεταμοσχευθει ή οχι. Βασικο κριτηριο ειναι το "Μη χασουμε πελατη".
Στο ποσοστό που ισχύει … Λάθος λογική στο βωμό του χρήματος !
 

Andreas1978

Active Member
Βλέπω και εγώ οτι δεν έβαλε σχεδον τίποτα εκεί. Αλλά πριν την επέμβαση δεν βλέπω κανονικά μαλλιά στο forelock, αλλά κάποιες πολυ αδύναμες τρίχες που δεν προσφέρουν κάλυψη. Άρα τι να ρισκάρει, αυτά που ειχες εκεί ηταν πολύ αδύναμα έτοιμα να πέσουν; Σίγουρα ήθελες σοβαρή ενίσχυση εκεί, γιατί το forelock παίζει σημαντικό ρολο στο πως θα δείχνει το αποτέλεσμα. Δεν έφταναν και τα grafts βέβαια και για μπροστά και για πίσω.. Τα 1700 που σου έβαλε μπροστά ήταν πολύ λίγα για το πρόβλημα σου.

Προβολή συνημμένου 51898

Προβολή συνημμένου 51897
Δεν έφταναν με τίποτα , αλλωστε όλοι εδώ μηδένος εξαιρουμένου μου έλεγαν από 5000 έως 6000 και βάλε ! Τώρα πως περίμεναν κατι θεαματικό με 1700 μπροστά 1700 πίσω !Εχε στο νου σου πως τα χτένιζα για να Καλυψώ τα κενά ! Εννοείτε πως ξεκινούσαν ακόμη πιο πάνω !
 

Andreas1978

Active Member
Πραγματικα, απο χθες, ειμαστε ολοι θεατες σε ενα "θεατρο του παραλογου".

Εχουμε παρακαλεσει τοσες φορες τον φιλο Ανδρεα να ανεβασει τις φωτογραφιες του κ. Λορεντζο.

Ειναι ετοιμες...υποθεση 5 λεπτων.

Φιλε Ανδρεα, αλλη μια φορα, θα σε παρακαλεσουμε να ανεβασεις τις φωτογραφιες. Θα ειναι προς οφελος του forum, για σχηματισουμε μια πιο εμπεριστατωμενη εικονα.

Δεν κατανοω τον λογο καθυστερησης.

Εγραψες πιο πανω οτι περιμενεις να τοποθετηθουν τα μελη πρωτα, να εκφρασουν την αποψη τους για το αποτελεσμα και στη συνεχεια να τις ανεβασεις.

Ωραια!

Μεχρι τωρα εχουν γραψει την αποψη τους ΔΩΔΕΚΑ ΑΤΟΜΑ (ολα, εκτος του γνωστου κλακαδορου, εγραψαν οτι προκειται για φτωχο αποτελεσμα).

Τι αλλο περιμενεις, λοιπον;

Σε παρακαλουμε ανεβασε τες.

Σε ευχαριστουμε εκ των προτερων.
Δεν είναι σκοπός μου να προκαλέσω παρακάλια πραγματικά ! Προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει και ποιος ο σκοπός μιας τέτοιας προσέγγισης ! Και ξαναλέω σε μια επιτυχημένη όπως του vlafo μπήκαμε σε άπειρες λεπτομέρειες για ποιο λόγο ; Για να την αποδομήσουμε ;;; Εδώ ;;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Δεν είναι σκοπός μου να προκαλέσω παρακάλια πραγματικά ! Προσπαθώ να καταλάβω τι συμβαίνει και ποιος ο σκοπός μιας τέτοιας προσέγγισης ! Και ξαναλέω σε μια επιτυχημένη όπως του vlafo μπήκαμε σε άπειρες λεπτομέρειες για ποιο λόγο ; Για να την αποδομήσουμε ;;; Εδώ ;;;
Φιλε μου το μονο κοινο που εχει η περιπτωση σου με του vlafo απο ολες τις αποψεις ειναι οτι πηγατε στον ιδιο γιατρο
 

Andreas1978

Active Member
Τι έγινε ο συνάδελφος;Μήπως σας έγραψε στα αρ…ια του;.Τώρα μπορείτε να πάτε στο άλλο γνωστό νήμα να βγάλετε μια γλώσσα και να αρχίσετε να γλύφεστε μεταξύ σας μετά το κράξιμο που ρίχνατε μέχρι τώρα .
Οχι φίλε δεν θα το εκανα αυτό ! Απλώς προβληματίζομαι ! Θα επανέλθω με λεπτομέρειες σε απαντήσεις απαντήσεων που δεν με καλύπτουν!
 

Andreas1978

Active Member
Ας ελπίσουμε ότι ο συνάδελφος δεν το έκανε όλο αυτό για να αποφύγει να βάλει τις φωτό που πρέπει να βάλει. Δεν θέλω να πιστέψω κάτι τέτοιο.
Δεν εχω να αποφύγω τιποτα ! Όπως προανέφερα η <<χειρότερη>> είναι upload !
 

Andreas1978

Active Member
Βλέπω και εγώ οτι δεν έβαλε σχεδον τίποτα εκεί. Αλλά πριν την επέμβαση δεν βλέπω κανονικά μαλλιά στο forelock, αλλά κάποιες πολυ αδύναμες τρίχες που δεν προσφέρουν κάλυψη. Άρα τι να ρισκάρει ; αυτά που ειχες εκεί ηταν πολύ αδύναμα έτοιμα να πέσουν... Σίγουρα ήθελες σοβαρή ενίσχυση εκεί, γιατί το forelock παίζει σημαντικό ρολο στο πως θα δείχνει το αποτέλεσμα. Δεν έφταναν και τα grafts βέβαια και για μπροστά και για πίσω.. Τα 1700 που σου έβαλε μπροστά ήταν πολύ λίγα για το πρόβλημα σου.

Προβολή συνημμένου 51898

Προβολή συνημμένου 51897
Μην σε μπερδεύει η φωτό υπαρχει μεγάλη επιφάνεια απο εκει μεχρι crown. Τη στιγμή της επέμβασης καταλαβα και διαπίστωσα μετα οτι δεν πήγε κολησα στα μαμα. Άφησε χιλιοστά.Και ξεκίνησε από εκει προς τα εμπρός Δηλαδη στο τελος χτίστηκε η hairline. Επειδη στροφάρω τρελλά (η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους) μπορώ να σου μιλήσω για πολυ λεπτομέρεια στην τεχνική του μεθοδολογία. Αλλά άστο αυτο για μετά. Να δω ποιος θα κανει μια σωστή προσέγγιση !
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν εχω να αποφύγω τιποτα ! Όπως προανέφερα η <<χειρότερη>> είναι upload !
Ανδρέα, δεν είναι θέμα αν είναι χειρότερη ή καλύτερη. Σημασία έχει να μπουν από όλες τις οπτικές γωνίες με καλό φωτισμό έτσι ώστε να υπάρχει μια σφαιρική εικόνα για το κεφάλι. Αν δεν έχεις χρόνο μπορεί να τις ανεβάσω και εγώ.
 
  • Like
Reactions: tol

Andreas1978

Active Member
Α
Φιλε μου το μονο κοινο που εχει η περιπτωση σου με του vlafo απο ολες τις αποψεις ειναι οτι πηγατε στον ιδιο γιατρο
Αλλα λόγια να αγαπιόμαστε ! Για ποιο λόγο ψάχναμε το λάθος στου Vlafo και κάνανε υπέρ ανάλυση και εδώ που ειμαι πιο εύκολο περιστατικό δεν μπορούμε να αναλύσουμε δυο απλά πράγματα !!! Η μήπως δε θελουμε !!!
 

montecristo

Well-Known Member
Μην σε μπερδεύει η φωτό υπαρχει μεγάλη επιφάνεια απο εκει μεχρι crown. Τη στιγμή της επέμβασης καταλαβα και διαπίστωσα μετα οτι δεν πήγε κολησα στα μαμα. Άφησε χιλιοστά.Και ξεκίνησε από εκει προς τα εμπρός Δηλαδη στο τελος χτίστηκε η hairline. Επειδη στροφάρω τρελλά (η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους) μπορώ να σου μιλήσω για πολυ λεπτομέρεια στην τεχνική του μεθοδολογία. Αλλά άστο αυτο για μετά. Να δω ποιος θα κανει μια σωστή προσέγγιση !
Δεν με μπερδεύει φίλε. Έχω καταλάβει την επιφάνεια που ειχες να καλύψεις. Για να έχεις καλή πυκνότητα μπροστά, έπρεπε να μπουν όλα τα μοσχεύματα μπροστά και όχι να φτιάξεις και crown και να βάλεις και τα ότι περισσέψει μετά μπροστά..Γιατί έτσι όπως μπήκαν ηταν αναμενόμενο το αποτέλεσμα να έπασχε από πυκνότητα μπροστά και θα ήταν αραιό άσχετα με το ποσοστό φύτρωσης...
 
Μπλουζα