Andreas1978 , FUE , 3452g , 02-03/8/2021

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το κράξιμο για την κλινική εξέταση πάει προς όλους τους Ιατρούς . Ο Παπανικολάου έκατσε κάτω έβαλε τη λογική του και έφτιαξε ενα υπέροχο τεστ Παπ. Ξερεις τη σημαινει αρχική και τελική φάση στις επιστήμες;;; Ξερεις τι σημάνει μεταβολή ! Η διαφορά (διαφορικό difference) δεν μπορει να μιλάμε για ολα αυτά και να μην εχουμε επαναληπτικές αιματολογικές. Όποιος εχει τα @@@ βάζει το χέρι στην τσέπη και μετράει dht. Ναι στο αιμα δίνει ένδειξη. Παίρνεις φίνα μέτρα στην αρχή να δεις τι έκανε μετα απο εξάμηνο. Άκου εκει κατι προσεγγίσεις της πλάκας <<συνήθως μειώνετε σε τοσο ποσοστό >>. Δηλαδή ο άλλος που παίρνει το χάπι της χοληστερίνης δεν θα επαναλάβει μετρήσεις γιατι οι κλινικές δοκιμές δείξανε οτι μειώνει σε τοσο ποσοστό. Πάμε καλά ;;; Ή κατι προσεγγίσεις ειδα στο καθρέφτη μου οτι παίρνω φίνα και βλέπω πάει καλά ! Τι πάει καλά ;;; Επιστημονικές προσεγγίσεις του κ@λου. Γενικά μιλώντας ετσι μην το πάρετε προσωπικά !
Αυτό δεν λέει τίποτα και δεν σημαίνει ότι όλα ποσοτικοποιούνται. Στην ΑΑ, το miniaturization που είναι η βασική παράμετρος προσδιορίζεται με οπτική παρατήρηση και όχι με μέτρηση σε εργαστήριο. Θα μπορούσε και να μετρηθεί αλλά δεν έχει πρακτικό νόημα. Ένας έμπειρος γιατρός το αντιλαμβάνεται αμέσως. Αυτή είναι η νόρμα της ιατρικής για αυτούς που ασχολούνται με την τριχόπτωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτη ειναι, φιλε CVIAL, φωτογραφια μετα τη μεταμοσχευση; Ειναι φωτογραφια απο τη συναντηση με τον κ. Λορεντζο;

Μάλιστα, μια από αυτές που έστειλα στον Ανδρέα από το cons. Απλά δημοσιεύω μόνο αυτή γιατί την έχει ποστάρει ο Ανδρέας (σε μικρότερο μέγεθος όμως).
 

tol

Well-Known Member
Μάλιστα, μια από αυτές που έστειλα στον Ανδρέα από το cons. Απλά δημοσιεύω μόνο αυτή γιατί την έχει ποστάρει ο Ανδρέας (σε μικρότερο μέγεθος όμως).

Αυτο, δηλαδη, ειναι ενα ολοκληρωμενο αποτελεσμα 3500 grafts!!!

Αραγε, τι αλλο θελουμε, για να παραδεχθουμε οτι, για αλλη μια φορα, εχουμε ενα μετριοτατο αποτελεσμα του γιατρου;

Τετοια εικονα ειναι, επιεικως, αδικαιολογητη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το πρόβλημα της περίπτωσης του Ανδρέα δεν είναι η φύτρωση σε επίπεδο g αλλά η φύτρωση σε επίπεδο τριχών. Θεωρώ ότι αν μετρήσουμε τον λόγο του θα τον βρούμε πολύ κάτω από το 2.25 της εξαγωγής και θα βρούμε και πολλές αδύνατες τρίχες (αφού πάσχει από BUPA). Αν έβαζε τις πλάγιες από το cons, θα καταλαβαίναμε τι εννοώ (για αυτό εξάλλου του το ζητάω έτσι ώστε να κάνουμε μια πληρέστερη ανάλυση).
 

seeker

Verified MM member
Μιλαμε για το πιο ακυρο thread ever. Παρακαλια να ανεβουν οι φωτο εδω και μια βδομαδα.

Αντρεα, που θες να καταληξεις κρυβοντας τις σωστες φωτο, οτι το αποτελεσμα ειναι καλο; Κανεις καλο στα μελη που δεν εχουν κανει ΜΜ κρυβοντας την πραγμστικη εικονα;

Εχουν δει ολοι τη φωτο του CVIAL και εχουν ηδη αποψη, απλα περιμενουμε να δουμε και τις υπολοιπες να καταλαβουμε ακριβως πως πηγε καθως οι φωτο σου οι τελευταιες ηταν ολες σκοτεινες.
 

giannis1991

Well-Known Member
Επειδή έχω κουραστεί με όλες αυτές τις αντιπαραθέσεις δεν θα ξαναμπώ σε κάποια έτσι κι αλλιώς είναι ξεκάθαρο τι γίνεται εδώ και ποιος μιλάει...
@CVIAL έχεις τη φωτό που τράβηξες κάποια στιγμή που είχα περάσει από το κροουν μου?
 

giannis1991

Well-Known Member
Θέλω αν μπορείς να την ποσταρεις εδώ ...Αν θυμάσαι και τι σου είπα για φωτισμούς κτλπ γραψτό αλλά θα το αναλύσω και εγώ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
7A518C90-A4FF-4B7C-BE51-83A34FE5DDE5.jpeg
 

giannis1991

Well-Known Member
Η φωτό τραβηγμένη(με i phone ) 5 του μηνός άρα σκεφτείτε ότι είναι με ελάχιστα πιο κοντό μαλλί και μέρες πιο πριν από τα τελευταία update μου...Θα μπορούσα να σας παρουσιάσω τέτοιες φωτό σωστά?
Εδώ να κάνω μια παρένθεση ότι επισκέφθηκα τον cvial λόγω του ότι πριν φύγω για διακοπές ήθελα να δει με μικροσκόπιο τι φαίνεται σε θέμα φυτρωσης...
Anyway πάμε στο ζουμί...Όταν την έβγαλες αν θυμάσαι σου είπα ότι εγώ είμαι πιο αυστηρός κριτής και το αξιολογώ μόνο κάτω από πολύ έντονο φως και μου φαίνεται πολύ καλή η εικόνα του με αυτό το φωτισμό και δεν τη θεωρώ καν σωστή...Τέτοιο φωτισμό έχει και η κλινική του Αναστασάκη όπου αν δει κανείς τις pre op του νήματος μου φαίνονται σίγουρα καλύτερες από ότι θα έβγαζα εγώ ..Αν και εκείνη την ημέρα χιόνιζε κιόλας...
Δεν θα καταλήξω κάπου όποιος κατάλαβε κατάλαβε...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιάννη, η κλινική του Αναστασάκη έχει χειρότερες φωτό από αυτή και pre op και post op. Σε αυτή την φωτό ο ισχυρος φωτισμός είναι από πάνω (όπως πρέπει) και η λήψη έχει γίνει με το iPhone 12 Pro Max που έχει πολύ φωτεινη κάμερα. Για μένα αυτό είναι το min reference point και προσεγγίζει σε μεγάλο βαθμό αυτό που βλέπουν οι άλλοι. Έτσι θα γίνονται και τα verified. Μια φωτό καταλαβαίνεις ότι είναι καλή όταν μπορείς με ζουμ να δεις ευκρινώς την ρίζα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Ναι ίσως να είναι χειρότερος ο φωτισμός απλά τα πιο μεγάλα παράθυρα που έχει βοηθούν αν έχει και καλή μέρα (ίσως πλησιάζουν τον φωτισμό σου)...Δεν ήθελα να σταθώ όμως εκεί...
 

aeratos28

Just aeratos
Έπρεπε να ήμουν εγώ mod,να είχε πάει εδώ και μέρες για τα μπάνια του ο Αντρέας..έχουμε μια εβδομάδα και (παρακαλάμε) για τα αυτονόητα..να βάλει τις φωτό που του έβγαλαν στον λορετζο..και παίζει μαντολίνο ο Αντρέας..άμα δεν θες να ανεβάσεις φωτό @Andreas1978 ,στα παπάκια μας...κλείδωσε το cvial ,και δρόμο ο κύριος...σαν τη χήρα στο κρεβάτι κάνει,και θέλω και δεν θέλω ..έφυγες.!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι ίσως να είναι χειρότερος ο φωτισμός απλά τα πιο μεγάλα παράθυρα που έχει βοηθούν αν έχει και καλή μέρα (ίσως πλησιάζουν τον φωτισμό σου)...Δεν ήθελα να σταθώ όμως εκεί...

Το όλο κόλπο είναι να φωτίζεις επαρκώς το σημείο που έχεις το θέμα. Τα παράθυρα βοηθάνε για να βγάλεις πρόσωπο όχι το πάνω μέρος του κεφαλιού. Παρατήρησε πως χάνεται η λεπτομέρεια στο πίσω μέρος του κεφαλιού σου σου που δεν έχει καλό φωτισμό από πλάγια. Το φως οροφής του Αναστασάκη είναι υποδεέστερο του γραφείου μου. Εκεί είναι το θέμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έπρεπε να ήμουν εγώ mod,να είχε πάει εδώ και μέρες για τα μπάνια του ο Αντρέας..έχουμε μια εβδομάδα και (παρακαλάμε) για τα αυτονόητα..να βάλει τις φωτό που του έβγαλαν στον λορετζο..και παίζει μαντολίνο ο Αντρέας..άμα δεν θες να ανεβάσεις φωτό @Andreas1978 ,στα παπάκια μας...κλείδωσε το cvial ,και δρόμο ο κύριος...σαν τη χήρα στο κρεβάτι κάνει,και θέλω και δεν θέλω ..έφυγες.!

Είναι χρήσιμο περιστατικό για αυτό κάνω υπομονή. Είναι αρκετοί αυτοί που έχουν BUPA.
 

aeratos28

Just aeratos
Θα βρεθεί και άλλος..ο μόνος είναι με Μπουπα μουπα σούπα?έλα γτ έχει και ζεστη..με τον αντιτουριστικο τύπο ,παίζουμε τις κουμπάρες πόσες μέρες ,του λέει όλο το φόρουμ να βάλει τις φωτό και πετάει χαρταετό ο τύπος...
Άντε μην το κανω ακόμα πιο άγριο το θέμα και αρχίζω και βρίζω αλά tol..:oops::cool:
Είναι χρήσιμο περιστατικό για αυτό κάνω υπομονή. Είναι αρκετοί αυτοί που έχουν BUPA.

και εκεί θα χρειαστεί να φάω Μπαν..
 

m3e36

Well-Known Member
Andrea 1978 μιας και εισαι μαθηματικός εχω την εντύπωση οτι ζητας απο τα μελη να προσεγγίσουν μαθηματικα το περιστατικο σου και αυτο που σε απασχολεί νομιζω ειναι αν τα 3400graft στην επιφάνεια που μπηκανε ειναι αντιπροσωπευτικά για την εικονα που βλεπεις στον καθρέφτη.
Υπάρχει ενας τύπος το λεγόμενο coverage value που υπολογιζουμε και κρινουμε το αποτελεσμα μιας μεταμοσχευσης.
C.V=πάχος τριχας*grafts/cm2*λόγος (σου επισυνάπτω τα screenshots που εχω κρατημενα στο αρχειο μου απο ενα μελος μου τα ειχε αναρτήσει παλιότερα σε αλλο νημα για να καταλάβεις)
Αν το c.v >=5.4 τοτε με μαλλι 4cm και πανω δεν φαινεται καθολου δερμα και θεωρειται ενα καλο αποτελεσμα.εννοειται οσο πιο μεγαλο ειναι το c.v απο 5.4 τόσο πιο καλο ειναι το αποτελεσμα.
Στη δικη σου περίπτωση το μόνο που γνωρίζουμε ειναι ο λογος.
Ουτε τα cm2 της ληπτριας γνωριζουμε για να υπολογίσουμε ποσα grafts μπηκαν ανα cm2 ουτε το παχος της τρίχας ξερουμε.
Την εμβαδομετρηση της ληπτριας με μιλιμετρε χαρτι θα έπρεπε να την εχεις κανει τις 4-5 πρωτες μερες και οχι τώρα γιατι είναι δυσκολο να υπολογισεις με μακρυ μαλλι που μπηκαν τα μεταμοσχευμενα.
Αρα όπως καταλαβαινεις ειναι δυσκολο να προσεγγίσουμε μαθηματικα αν το περιστατικο σου ειναι επιτυχες η οχι για τον αριθμο των grafts που μπηκαν.(στο vlafo γινανε ολες οι αναλυσεις γιατι ειχε παει τις πρωτες μερες στον cvial και τον μετρησε οποτε υπηρχαν τα στοιχεια).
Έρχομαι τώρα στο ζουμι..
Και ολα τα στοιχεια να τα ειχες(grafts/cm2,παχος τριχας) οπως ανακαλύψες στην επισκεψη σου στον Lorenzo πασχεις απο bupa.
Αυτο σημαινει συμφωνα και με τα γραφομενα του cvial οτι η φυτρωση σου δεν πασχει απο grafts αλλα απο αριθμό τριχων και ποιοτητας τριχων.δηλαδη λογω bupa τα μοσχεύματα στη ληπτρια υστερουν σε ποσοτητα και ποιοτητα.αυτο σημαινει αυτοματο πιο φτωχο οπτικα αποτελεσμα και επισης οτι μαθηματικό υπολογισμό και να κανουμε τωρα ειναι ανουσιος.
Εσύ αν κατάλαβα καλά εχεις την περιέργεια να μαθεις ποσο καλυτερα θα φαινοσουν οπτικα αν δεν είχες bupa σε σχεση με αυτο που βλεπεις τωρα στον καθρεφτη και αν η εικονα σου αυτη τη στιγμη ειναι αντιπροσωπευτικη των grafts που μπηκαν στην αντιστοιχη περιοχη.
Αυτο νομίζω μονο ο cvial μπορει να στο απαντησει συμφωνα με τις μετρησεις που σου εκανε (αν τις εκανε) κατα ποσο βελτιωμένη εικονα θα ειχες..
Πιστευω να συζητησες με cvial και lorenzo για το πως θα πρεπει να κινηθείς απο δω και περα ωστε να επανακάμψει η δοτρια σου απο την bupa και να εισαι ετοιμος για την επόμενη πύκνωση.
Να ζητησω για μια τελευταια φορα να βάλεις τις φωτο απο την ημερα που πηγες στην κλινικη πριν σε ξυρίσουν το κεφαλι και με ίδιο μηκος μαλλιου να βαλεις τις φωτο που εισαι σημερα ωστε να συγκρίνουμε το πριν με το μετα.
Τελος νομιζω οτι οφείλεις να βαλεις και τις φωτο που σου τραβηξε o cvial να γινει μια ολοκληρωμένη παρουσιαση.
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20211021-013430.png
    Screenshot_20211021-013430.png
    872.8 KB · Προβολές: 79
  • Screenshot_20211021-013613.png
    Screenshot_20211021-013613.png
    777.3 KB · Προβολές: 66
  • Screenshot_20211021-013628.png
    Screenshot_20211021-013628.png
    876.5 KB · Προβολές: 62
  • Screenshot_20211021-013645.png
    Screenshot_20211021-013645.png
    1.6 MB · Προβολές: 70

Pande

New Member
Μακραν το πιο κομπλεξικο φορουμ εχω να πω εγω. Ειστε χειροτεροι και απο γκομενες μερικοι εδω. Καθεστε και τρωγεστε μεταξυ σας για τριχες πραγματικα. Δεν βγαζει πραγματικα κανεις ακρη εδω μεσα. Απαξιωση πληρης για τις Ελληνικες εταιρειες και λατρεια για τους ξενους. Γιατι δεν εβγαλες φωτο ετσι γιατι το ενα γιατι το αλλο. Ρε αντε καντε μια μμ και συνεχιστε τη ζωουλα σας και χαρειτε οτι φτιαξατε και μην τρωγεστε μεταξυ σας.
 

aeratos28

Just aeratos
Πηγαινε σε όποια ελληνική θες και κάνε τη μεταμόσχευση σου και αποθέωσε τη..πετάχτηκες και εσύ να πεις την παπαριά σου..και αφού δεν βγαζεις ακρη τι θέλεις και διαβάζεις ρε τυπε?μας είπες και γκόμενες κιόλας ..και εσύ τι το παιζεις,ο άντρας που θα βάλει τάξη?? Θα πάμε αδερφέ μου να κάνουμε ότι είπες να συνεχίσουμε τη ζωουλα μας και να χαρούμε,σαν και εσένα υποθετω,που μπήκες 5 παρά 5 το πρωί,να μας το παίξεις πονηρός..κοιτάχτε τα χαλιά σας ο κάθε τυχάρπαστος ,που μπαίνει και γράφει κάτι τέτοια,και αφήστε τις κριτικές στους άλλους γτ στην πραγματικότητα χαρακτηρίζετε άλλους,με αυτό που βλέπετε στον καθρέφτη σας.
Μακραν το πιο κομπλεξικο φορουμ εχω να πω εγω. Ειστε χειροτεροι και απο γκομενες μερικοι εδω. Καθεστε και τρωγεστε μεταξυ σας για τριχες πραγματικα. Δεν βγαζει πραγματικα κανεις ακρη εδω μεσα. Απαξιωση πληρης για τις Ελληνικες εταιρειες και λατρεια για τους ξενους. Γιατι δεν εβγαλες φωτο ετσι γιατι το ενα γιατι το αλλο. Ρε αντε καντε μια μμ και συνεχιστε τη ζωουλα σας και χαρειτε οτι φτιαξατε και μην τρωγεστε μεταξυ σας.
 

Kostas97

Well-Known Member
Μακραν το πιο κομπλεξικο φορουμ εχω να πω εγω. Ειστε χειροτεροι και απο γκομενες μερικοι εδω. Καθεστε και τρωγεστε μεταξυ σας για τριχες πραγματικα. Δεν βγαζει πραγματικα κανεις ακρη εδω μεσα. Απαξιωση πληρης για τις Ελληνικες εταιρειες και λατρεια για τους ξενους. Γιατι δεν εβγαλες φωτο ετσι γιατι το ενα γιατι το αλλο. Ρε αντε καντε μια μμ και συνεχιστε τη ζωουλα σας και χαρειτε οτι φτιαξατε και μην τρωγεστε μεταξυ σας.
Το κακο φιλε μου ειναι οτι σε αρκετες περιπτωσεις στην Ελλαδα αυτο που εφτιαξες ΔΕ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ να το χαρεις...
 
Μπλουζα