Andreas1978 , FUE , 3452g , 02-03/8/2021

alex7

Well-Known Member
Λόγος δικός μου μαμίσιος 2,2 και βγάλαμε 2,5.

Λόγος μαμίσιος Panou1234 και βγάλανε 2.7.

Και πολλά άλλα cases που δεν έχω το χρόνο να τα ψάξω αλλά ευχαρίστως να τα παραθέσω κάποια στιγμή.
Μακαρι αλλά εγώ αλλά διαπιστώνω .Άλλου είναι η αρετές του όπως στη φυσικότητα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Αυτά που έχουν ειπωθεί δεν ανταποκρίνονται σε καμία περίπτωση στην πραγματικότητα,τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία με 2 μμ και με όσες συζητήσεις έχω κάνει με το συγκεκριμένο γιατρό.

Δεν ξέρω αν δεν είναι κατανοητά (αυτά που λέει) από τους αποδέκτες,εγώ πάντως έχω πολύ σαφή εικόνα για τον τρόπο της δουλειάς του και πως λειτουργεί.

Φιλε vlafo, συγγνωμη...γιατι αναλωνεστε στους λογους εξαγωγης;

Προσωπικα δεν αναφερθηκα σε κανεναν λογο grafts.

Δεν κατεκρινα πουθενα τον κ. Τυρκαλα για το γεγονος οτι βγαζει ή δε βγαζει μεγαλο λογο.

Εγω αναφερθηκα στην ορθη παρατηρηση του φιλου Aldo στο παρακατω σχολιο του φιλου alex...

Όταν βγάζει δεν διακρίνει μονοτριχα από πολυτριχα

Ειναι αυτη σωστη τακτικη ενος σοβαρου γιατρου;

Δεν τον ενδιαφερει τι graft εξαγει. Παραμαζωμα ολα και "οποιο παρει ο χαρος";


Μου θυμιζει κατι αναλογο που ειχε γραψει στο παρελθον ο ετερος αγαπημενος του κ. Τυρκαλα, ο Γιωργος...οτι ο γιατρος μπαινει μεσα στα μαμα "σαν οδοστρωτηρας"...οτι δεν τα λαμβανει υποψη του, γιατι βρισκονται σε φθινουσα κατασταση...οτι δεν τα υπολογιζει.

Και τοτε, "ειχα πεταξει σπυρακια", οταν το διαβασα.

Και τωρα, οταν διαβαζω τετοια σχολια, αναρωτιεμαι...υπαρχει σοβαροτητα, υπαρχει επαγγελματικη υπευθυνοτητα και πλανο ή ολα γινονται στην τυχη, στον αυτοματο πιλοτο;

Δεν ξέρω αν δεν είναι κατανοητά (αυτά που λέει) από τους αποδέκτες,

Εκτος και αν υπονοεις αυτο που εγραψα εγω παραπανω...

Οτι ο γνωστος "ιπποτης της στρογγυλης τραπεζης", ο alex, που βρισκεται σε αμεση επαφη με τον γιατρο και μεταφερει συχνα-πυκνα στο forum τα λεγόμενά του, δεν αντιλαμβανεται τη νεοελληνικη γλωσσα.

Κατηγορει τους αλλους για ανικανοτητα αντιληψης, αλλά τελικα ο ιδιος δεν κατανοει τις αποψεις του γιατρου και τις μεταφερει εσφαλμενα στο forum.
 

vlafo

Well-Known Member
Tol απάντησα και για τα 2 ερωτήματα έστω και αν το ερώτημα του Aldo ήταν τελικά άλλο και όχι ο λόγος εξαγωγής.

Απλά αναφέρθηκε και αυτό και θεώρησα σωστό να το γράψω και αυτό για να έχετε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Δεν ξέρω πως ο καθένας εκφράζεται και τι ακριβώς θέλει να πει,αλλά δεν υπάρχουν τακτικές του στύλ παραμάζωμα και "οδοστρωτήρας" και δεν ξεχωρίζω πολύτριχα-μονότριχα.

Αυτό στο λέω μετά σιγουριάς.
 

Andreas1978

Active Member
Φιλε Αντρεα, ειναι αυτονοητο οτι μπορεις να ανεβασεις οποτε εσυ θελησεις υλικο, ειδικα αν αυτο ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα.

Δε χρειαζεται να σε πιεζει κανείς. Οποτε θεωρεις οτι εχεις ετοιμασει το επαρκες και αντικειμενικο υλικο, ανεβασε το.

Ακομη και μια μεταχρονολογημενη παρουσιαση, αν συνοδευεται απο το καταλληλα αποδεικτικα στοιχεια, εχει μεγαλη αξια για το forum.

Αναμενουμε, επομενως, τις φωτογραφιες/video που εχεις συλλεξει εσυ και ο CVIAL.

ΥΓ Αληθεια τι ειδικοτητα εχεις, φιλε μου; Αν καταλαβα καλα ειμαστε συναδελφοι σε διαφορετικους τομεις (δημοσιο/ιδιωτικο).
Σε ευχαριστώ συνάδελφε για την κατανόηση των γραπτών μου. Η τελειομανία βεβαίως βεβαίως είναι ανεξάντλητη και περιορίζεται από τα ανθρώπινα όρια. Θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για lumens φωτισμού για γωνία δέσμης της λυχνίας που φωτίζει το κρανίον κοκ. …
Θα δώσω έναν παραβολικό ορισμό της άπιαστης τελειομανίας μέσω του παράδοξου του Ζήνωνος (διότι φιλοσοφείν εστί αλατοπίπερον especially σε δι ημάς και υμάς εις το εύρος των νέων 30) :
<<Ένας δρομέας ξεκινά με σκοπό να φτάσει στο τέρμα του στίβου. Όμως για να φτάσει στο τέρμα θα πρέπει να τρέξει άπειρο αριθμό από διαδρομές που προστίθενται η μία στην άλλη. Καταρχάς πρέπει να φτάσει στο μέσο της διαδρομής ως το τέρμα. Στη συνέχεια πρέπει να φτάσει στο ενδιάμεσο σημείο μεταξύ του μέσου και του τέρματος, μετά στο μέσο του δεύτερου μέσου, κ.ο.κ.
Όσο ο χώρος μπορεί και χωρίζεται (κάθε φορά στο μισό του μισού κλπ) σε όλο και πιο μικρά μέρη, οι διαδρομές όλο και προστίθενται και τελικά γίνονται άπειρες σε αριθμό. Όμως κανείς δε μπορεί να τρέξει άπειρο αριθμό διαδρομών.
Ακόμα και αν η απόσταση από την αρχή ως το τέρμα είναι μόνο ένα μέτρο, ή ένα εκατοστό, ή ακόμα και μόνο ένα χιλιοστό του μέτρου, μια άπειρη σειρά διαδρομών δεν μπορεί να την εκτελέσει κανείς. Συνεπώς η κίνηση είναι αδύνατη.>>
Έχει ειπωθεί και μεταγενέστερα επιστημονικώς <<Αν διανύω κάθε φορά την μισή απόσταση προς εσένα δεν θα σε συναντήσω ποτέ.>>…πιάνει πολύ στο γυναικείο φύλο πείτε το της και μετά όπως λέει και ο βιολόγος μου σβερκώστε την εκεί που θα ενωθούν οι μυτούλες.
ΥΓ Φίλε μου είμαι μαθηματικός. Εσύ ;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Tol απάντησα και για τα 2 ερωτήματα έστω και αν το ερώτημα του Aldo ήταν τελικά άλλο και όχι ο λόγος εξαγωγής.

Απλά αναφέρθηκε και αυτό και θεώρησα σωστό να το γράψω και αυτό για να έχετε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Δεν ξέρω πως ο καθένας εκφράζεται και τι ακριβώς θέλει να πει,αλλά δεν υπάρχουν τακτικές του στύλ παραμάζωμα και "οδοστρωτήρας" και δεν ξεχωρίζω πολύτριχα-μονότριχα.

Αυτό στο λέω μετά σιγουριάς.
Έχει συζητηθεί τι και πώς εκτενώς τότε και μάλιστα συμμετείχες κ εσύ που το εξηγήσες με την σωστή ορολογία ... Αν κάποιοι κολλάνε σε συγκεκριμένες λέξεις γιατί έτσι "εξυπηρετεί" δεν μπορώ να κάνω αναμασηματα συνέχεια ... Ότι καταλαβαίνει ο καθένας
 

vlafo

Well-Known Member
Έχει συζητηθεί τι και πώς εκτενώς τότε και μάλιστα συμμετείχες κ εσύ που το εξηγήσες με την σωστή ορολογία ... Αν κάποιοι κολλάνε σε συγκεκριμένες λέξεις γιατί έτσι "εξυπηρετεί" δεν μπορώ να κάνω αναμασηματα συνέχεια ... Ότι καταλαβαίνει ο καθένας
Δε χρειάζεται να επανερχόμαστε αυτά είναι ξακαθαρισμένα τι ακριβώς ειπώθηκε και λέχθηκε και τι εννοούνταν.
 

tol

Well-Known Member
Φίλε μου είμαι μαθηματικός. Εσύ

Φιλολογος, φιλε μου.

Ωστοσο, δεν προσομοιαζω με τον Πλατωνα (καθαρα ιδεαλιστης φιλοσοφος), οσο με τον Αριστοτελη (κραμα θεωρητικου και εμπειρικου φιλοσοφου).

Αρα, δεν ειμαστε πολυ μακρια ο ενας απο τον αλλο. :p:D

ΥΓ Παρεμπιπτοντως (κατι ασχετο και ας μην του δωσουμε συνεχεια και χαλασουμε την παρουσιαση σου)..."σφαγη του Δραμαλη" φετος στα Μαθηματικα των πανελληνιων εξετασεων!
 

alex7

Well-Known Member
Φιλε vlafo, συγγνωμη...γιατι αναλωνεστε στους λογους εξαγωγης;

Προσωπικα δεν αναφερθηκα σε κανεναν λογο grafts.

Δεν κατεκρινα πουθενα τον κ. Τυρκαλα για το γεγονος οτι βγαζει ή δε βγαζει μεγαλο λογο.

Εγω αναφερθηκα στην ορθη παρατηρηση του φιλου Aldo στο παρακατω σχολιο του φιλου alex...



Ειναι αυτη σωστη τακτικη ενος σοβαρου γιατρου;

Δεν τον ενδιαφερει τι graft εξαγει. Παραμαζωμα ολα και "οποιο παρει ο χαρος";


Μου θυμιζει κατι αναλογο που ειχε γραψει στο παρελθον ο ετερος αγαπημενος του κ. Τυρκαλα, ο Γιωργος...οτι ο γιατρος μπαινει μεσα στα μαμα "σαν οδοστρωτηρας"...οτι δεν τα λαμβανει υποψη του, γιατι βρισκονται σε φθινουσα κατασταση...οτι δεν τα υπολογιζει.

Και τοτε, "ειχα πεταξει σπυρακια", οταν το διαβασα.

Και τωρα, οταν διαβαζω τετοια σχολια, αναρωτιεμαι...υπαρχει σοβαροτητα, υπαρχει επαγγελματικη υπευθυνοτητα και πλανο ή ολα γινονται στην τυχη, στον αυτοματο πιλοτο;



Εκτος και αν υπονοεις αυτο που εγραψα εγω παραπανω...

Οτι ο γνωστος "ιπποτης της στρογγυλης τραπεζης", ο alex, που βρισκεται σε αμεση επαφη με τον γιατρο και μεταφερει συχνα-πυκνα στο forum τα λεγόμενά του, δεν αντιλαμβανεται τη νεοελληνικη γλωσσα.

Κατηγορει τους αλλους για ανικανοτητα αντιληψης, αλλά τελικα ο ιδιος δεν κατανοει τις αποψεις του γιατρου και τις μεταφερει εσφαλμενα στο forum.
Ξέρεις ποιο είναι το βαθύτερο πρόβλημα εδώ μέσα στο Forum ?.Ότι σταδιακά οι νεότεροι που μπαίνουν εδώ για να συμβουλευτούν παλαιοτερους καταφεύγουν στα pm και κάνουν παρουσιάσεις μέσω pm μη μπορώντας να αντέξουν τοξικές κριτικές σαν τη δίκη σου η άλλων μελών .Θα μείνετε μόνοι εδώ μέσα σε λίγο .Γιατροί αποχωρούν από εδω διαβάζω και προτρέπουν να μη γίνεται παρουσιάσεις ΜΜ .Το πάτε σε πλήρη συρρίκνωση το forum .Θα μου πεις «και τι με νοιάζει εμένα ;».Δικό σου είναι το forum .Δε θα επαναλάβω αυτά που εχω γράψει .Καλή απομόνωση αγαπητοί
 

tol

Well-Known Member
Γιατροί αποχωρούν από εδω διαβάζω και προτρέπουν να μη γίνεται παρουσιάσεις ΜΜ

Ξερεις ποιο ειναι το προβλημα; (για να απαντησω με το δικο σου υφος)

Οτι δεν καταλαβαινεις τον αληθινο λογο που οι γιατροι πλεον προτρεπουν να μη γινονται παρουσιασεις ΜΜ. Φορας παρωπιδες και δεν μπορεις να τον κατανοησεις.

Να σου τον πω, λοιπον, εγω...

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΟΙ ΑΣΤΟΧΙΕΣ ΤΟΥΣ. Για να μη βγαινουν τα απλυτα στη φορα.

Αν γυρισεις το χρονο πισω ...πριν ενα ετος, οταν ακομα δεν ειχαμε αρκετα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ περιστατικα του κ. Αναστασακη και του κ. Τυρκαλα, οι συγκεκριμενοι γιατροι "εστηναν παρτι".

Η αποθεωση, της αποθεωσης...ω αποθεωση.

Εσυ και καποιοι αλλοι (εκατερωθεν) τους θεοποιουσατε.

Οταν, ομως, αρχισαν να εμφανιζονται, να παρουσιαζονται ανεξαρτητα περιστατικα απο τις δυο κλινικες, τοτε "αρχισαν και τα οργανα". Τοτε αρχισε να φαινεται οτι πισω απο τη φανταχτερη βιτρινα κρυβονται πολλες εγγενεις αδυναμιες.

Επομενως, φιλε alex, ειναι ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΟ οι αγαπημενοι σας γιατροι να επιθυμουν να μειωθουν οι ανεξαρτητες παρουσιασεις.

Τους χαλανε την μοστρα/τη βιτρινα/ το αφηγημα των δηθεν κορυφαιων. Τους ξεμπροστιαζουν και αποδεικνυουν οτι τελικα...

Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΥΜΝΟΣ.

Και, δυστυχως, μονο αυτοι που φορανε χρωματιστα γυαλια δεν μπορουν να δουν τη γυμνια.

Αυτη ειναι η αληθεια, φιλε μου και οχι αυτη που εντεχνως θελεις να μας παρουσιασεις.
 

alex7

Well-Known Member
Ξερεις ποιο ειναι το προβλημα; (για να απαντησω με το δικο σου υφος)

Οτι δεν καταλαβαινεις τον αληθινο λογο που οι γιατροι πλεον προτρεπουν να μη γινονται παρουσιασεις ΜΜ. Φορας παρωπιδες και δεν μπορεις να τον κατανοησεις.

Να σου τον πω, λοιπον, εγω...

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗ ΦΟΡΑ ΟΙ ΑΣΤΟΧΙΕΣ ΤΟΥΣ. Για να μη βγαινουν τα απλυτα στη φορα.

Αν γυρισεις το χρονο πισω ...πριν ενα ετος, οταν ακομα δεν ειχαμε αρκετα ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ περιστατικα του κ. Αναστασακη και του κ. Τυρκαλα, οι συγκεκριμενοι γιατροι "εστηναν παρτι".

Η αποθεωση, της αποθεωσης...ω αποθεωση.

Εσυ και καποιοι αλλοι (εκατερωθεν) τους θεοποιουσατε.

Οταν, ομως, αρχισαν να εμφανιζονται, να παρουσιαζονται ανεξαρτητα περιστατικα απο τις δυο κλινικες, τοτε "αρχισαν και τα οργανα". Τοτε αρχισε να φαινεται οτι πισω απο τη φανταχτερη βιτρινα κρυβονται πολλες εγγενεις αδυναμιες.

Επομενως, φιλε alex, ειναι ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΟ οι αγαπημενοι σας γιατροι να επιθυμουν να μειωθουν οι ανεξαρτητες παρουσιασεις.

Τους χαλανε την μοστρα/τη βιτρινα/ το αφηγημα των δηθεν κορυφαιων. Τους ξεμπροστιαζουν και αποδεικνυουν οτι τελικα...

Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΥΜΝΟΣ.

Και, δυστυχως, μονο αυτοι που φορανε χρωματιστα γυαλια δεν μπορουν να δουν τη γυμνια.

Αυτη ειναι η αληθεια, φιλε μου και οχι αυτη που εντεχνως θελεις να μας παρουσιασεις.
Φιλολογίες φιλολογίες και σεντόνια ατελείωτα .Όταν εσυ εδώ γράφεις για αποτέλεσμα εξαμήνου ότι απέτυχε δείχνει είτε άγνοια είτε σκοπιμότητα .Όταν είναι δεδομένο ότι τα αποτελέσματα ολοκληρώνονται στο δωδεκάμηνο .Με τέτοιου τύπου κριτικές από μέλη well known σαν εσένα οι νέοι θα σας αποφεύγουν και θα ζητούν βοήθεια μέσω pm .Μου στέλνουν εξάλλου pm και με αιφνιδιάζουν με αυτά γράφουν .Όρεξη σας είχαν .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Όταν εσυ εδώ γράφεις για αποτέλεσμα εξαμήνου ότι απέτυχε

Παλι ανακριβειες...παλι...παλι;

Πότε εγραψα κατι τετοιο, βαμμενε οπαδε;

Σε προκαλω...παραθεσε το σχολιο μου.

Τωρα. Αλλιως ανακαλεσε.


Με τέτοιου τύπου κριτικές από μέλη well known σαν εσένα οι νέοι θα σας αποφεύγουν και θα ζητούν βοήθεια μέσω pm .Μου στέλνουν εξάλλου pm

Με ποια ιδιοτητα, δηλαδη, σου στελνουν pm;

Με την ιδιοτητα του "ψαρα πελατων" για τον κ. Τυρκαλα;

Στον πιο καταλληλο ανθρωπο στελνουν pm!!! Σε αυτον που σε καθε αρνητικο του γιατρου, πεταγεται και τον υποστηριζει με τις πιο ευφανταστες δικαιολογιες!!!

Προκοψανε, αν απευθυνονται σε εσενα κατ' ιδιαν, για να τους καθοδηγησεις εκει που εισαι ταγμενος!!!
 

alex7

Well-Known Member
Σιγα μη κάτσω να διαβάσω όλη την απέραντη φιλολογία-μπουρδολογία σου για να βρω που το έγραψες .Αν ηταν άλλος θα το έκανα .Εσυ είσαι και ασύμφορος χρονικά.Πρέπει να είναι πολύ αργόσχολος για να σε μελετήσει εσένα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λόγος δικός μου μαμίσιος 2,2 και βγάλαμε 2,5.

Λόγος μαμίσιος Panou1234 και βγάλανε 2.7.

Και πολλά άλλα cases που δεν έχω το χρόνο να τα ψάξω αλλά ευχαρίστως να τα παραθέσω κάποια στιγμή.

Πως ξέρουμε ποιος είναι ο πραγματικός μαμίσιος όταν δεν υπάρχει ανάλυση από τον γιατρό preop μετά το ξύρισμα (μικροφωτογραφίες, κλπ) όπως κάνει ο Λορένζο. Η εκτίμηση του Λορένζο, αν εννοείς αυτή από το cons σαν βάση αναφοράς, είναι πολύ ενδεικτική. Πχ στου Πάνου είχε γράψει ~2.5 που άνετα σημαίνει μετρημένη σωστά 2.7, όσο δηλαδή του έβγαλε.
 

vlafo

Well-Known Member
Πως ξέρουμε ποιος είναι ο πραγματικός μαμίσιος όταν δεν υπάρχει ανάλυση από τον γιατρό preop μετά το ξύρισμα (μικροφωτογραφίες, κλπ) όπως κάνει ο Λορένζο. Η εκτίμηση του Λορένζο, αν εννοείς αυτή από το cons σαν βάση αναφοράς, είναι πολύ ενδεικτική. Πχ στου Πάνου είχε γράψει ~2.5 που άνετα σημαίνει μετρημένη σωστά 2.7, όσο δηλαδή του έβγαλε.
Φωτογραφίες ξυρισμένος preop μπορεί να μην υπάρχουν αλλά μέτρησε πολλά σημεία με το μικροσκόπιο σε πολλές περιοχές.
Επίσης όπως ξέρεις πέρα από Lorenzo είχα και μετρήσεις από Bissanga,Αναστασάκη,Cole και όλοι τον είχαν βγάλει 2.2 max 2.3 άρα το 2.5 προφανώς και το υποστήριζα.
 

Andreas1978

Active Member
Ανφάς Δεύτερη ως δέκατη ημέρα μετά τη μετ
05-08 Α.JPG 06-08 Α.JPG 07-08 Β.JPG 08-08 Β.JPG 09-08 Θ.JPG 10-08 Θ.JPG 11-08 Θ.JPG 12-08 Θ.JPG 13-08 Θ.JPG
 
Μπλουζα